Субота, 19 Квітня, 2025

Російські війська прорвали кордон у Сумській області

Важливі новини

Українці можуть отримати зменшену зарплату через підвищення податків

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

До цього моменту багато українців уже отримають аванс – з урахуванням військового збору ще в 1,5%.

«І що робити роботодавцю? Він уже виплатив аванс і гроші назад не забере? Тут Мінфін пропонує просто забрати ці гроші під час виплати заробітної плати. Тобто десь наприкінці цього місяця людям зарплата прийде мало того, що вже менша на -3,5% від підвищення військового збору, та й ще мінус ті гроші з авансу», – пише Железняк.

Раніше голова податкового комітету Гетманцев заявив, що крім військового збору доведеться підвищити ще й ПДВ.

Трагедія в Ніжині: керівник поліції вбив військового в ДТП

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Вчора близько 11:00, правоохоронець на службовому автомобілі рухався до одного з перехресть у середмісті Ніжина. Раптово на проїжджу частину вибіг чоловік. Уникнути зіткнення не вдалося, від отриманих травм військовослужбовець помер на місці. Про це йдеться в повідомленні прес-служби ДБР.

За попередніми даними, водій був тверезий.

Кримінальне провадження здійснюється за ознаками правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило смерть потерпілого).

Проводяться необхідні слідчі дії, з метою повного та всебічного дослідження обставин дорожньо-транспортної пригоди.

Процесуальне керівництво здійснює Чернігівська обласна прокуратура.

Міністр Сільгоспрому отримав сповіщення про підозру

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура надали офіційне повідомлення про підозру Миколі Сольському, якому держава вважається вчинення заволодіння земельними ділянками на суму, що перевищує 291 мільйон гривень, а також спробою заволодіння іншими ділянками на 190 мільйонів гривень. Учасники цієї схеми, які були задіяні в цих незаконних діях, активно здійснювали знищення документів, що мали дати право на постійне користування землею двом державним підприємствам на території Сумської області. Відсутність таких документів призвела до складання обласним Держгеокадастром акта про самовільне зайняття земельних ділянок. Далі, за допомогою посадовців, які були підконтрольні обласному Держгеокадастру, ці ділянки були передані в оренду заздалегідь обраній групі осіб, які вже заздалегідь планували їх отримати власність. Умовою для цього було підписання договору про передачу в оренду приватному агрохолдингу ще до офіційного надходження документів на право власності. Як результат, в період з 2017 по 2021 роки учасники цієї схеми незаконно заволоділи 1250 земельними ділянками обсягом 2493 гектари, а також намагалися заволодіти ще 3282 гектари землі.

У результаті проведеного розслідування стало очевидним, що міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський та інші особи були замішані у складних схемах заволодіння земельними ресурсами, що призвело до величезних фінансових збитків для держави. За допомогою фальсифікації документів та зловживанням службовим становищем вони намагалися незаконно перерозподілити земельні ділянки на користь обраних осіб та підприємств. Цей випадок є прикладом необхідності посилення контролю за владою та реформування системи управління земельними ресурсами для запобігання подібним корупційним діям у майбутньому.

Держава компенсує роботодавцям 700 євро на навчання жінок замість мобілізованих чоловіків — Мінекономіки

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Відомство пише, що компанія, яка вирішила навчати жінок традиційно чоловічих професій за списком, затвердженим Кабміном, може претендувати на 30 280 грн від держави за одну навчену, але не більше.

Серед трьох десятків професій, які зможуть освоїти жінки:

– водій трамвая, тролейбуса, навантажувача; – оператор верстатів із програмним управлінням; – фрезерувальник; – майстер з монтажу та обслуговування систем відновлюваної енергетики.

Щоб замовити навчання та отримати компенсацію, роботодавець має звернутися до центру зайнятості.

Влада має забезпечити право військових на землю, а не продавати її

На думку Шрама, держава має приділити особливу увагу наданню земельних ділянок військовим, замість того щоб виставляти їх на аукціони. Адвокат підкреслив, що земля є одним з найцінніших ресурсів країни, особливо в нинішніх умовах.

Я думаю, якщо закон гарантує право військових скористатися безоплатним отриманням земельної ділянки, то держава має забезпечити це, а не продати всі землі, які в неї є, і тим самим позбавити можливості громадян реалізувати таке право, в тому числі ветеранів, учасників бойових дій, учасників АТО,

Він наголосив, що земля є найціннішим ресурсом України, а тому продавати її в умовах війни необдумано.

Можна звісно все попродавати, а далі що? Була якась промисловість, вона зараз у занепаді. І земля лишається єдиним ресурсом який у нас є, і завдяки якому можна забезпечувати продовольчу безпеку хоча б нашої держави. Це основа, від якої можна відштовхуватися. Розпродати землю зараз, як на мене це дуже неправильне рішення

Шрам додав, що надавати дозвіл на продаж української землі іноземцям також неправильно, тому КСУ, у якому перебувають на розгляді питання тлумачення окремих норм конституції щодо землі, має нарешті дати відповіді на ті питання, які перед ним поставлені, це, в тому числі питання володіння землею сільськогосподарського призначення іноземними фізичними та юридичними особами.

Фонд держмайна готує перші 100 тисяч гектар до передачі на аукціон. Землі, які будуть виставлені на аукціон, раніше знаходилися в користуванні Національної аграрної академії. Ті своєю чергою отримали “національне багатство” у спадок від радянських колгоспів. Весь цей час земля оберталася у сірих схемах НААН, збагачуючи посадовців та співробітників самої академії.

Одна з таких держпідприємств НААН, що підпала під передачу до Фонду держмайна – “ДГ “Агрофірма “Надія”. Попри заяви НААН, що землі “Надії” ніколи не передавалися в оренду – виявилось, що зовсім нещодавно майже вся їх земля була передана приватній компанії для вирощування соняшнику.

Також “ДГ “Агрофірма “Надія” відома тим, що за сприяння НАБУ намагається відібрати земельні ділянки у більш ніж тисячі АТОвців. Останні приватизували землю у Сумській області, проте в “Надії” вважають, що ці землі належали їм. Законних підстав вважати, що землі АТОвців мають відношення до НААН наразі немає – так постановив Верховний суд.

Проте в НАБУ та САП заявили про готовність допитати захисників країни.

Протистояння НАБУ, САП та АТОвців відбувається в рамках кримінального провадження, де фігурує зокрема ексміністр Микола Сольський. До своїх посад на держслужбі він працював адвокатом і зокрема сприяв тому, щоб АТОвці отримали земельні ділянки.

Ситуація на фронті загострюється: близько 10 тисяч українських військових можуть опинитися в оточенні після прориву російських військ через кордон у районі Сумської області. Російські сили зайняли Суджу – місто, яке знаходиться за 11 кілометрів углиб російської території, що суттєво ускладнює ситуацію для українських захисників.

Прорив фронту та загроза оточення

Російські війська перетнули кордон у п’ятницю, просунувшись із Курської області в напрямку українських позицій. Суджа, яка раніше контролювалася Україною після минулорічного наступу, нині перебуває під контролем окупантів. Це суттєво ускладнює українську логістику та може призвести до втрати частини територій у Сумській області.

Загроза оточення є цілком реальною. Карта проєкту Deepstate показує, що три чверті українських сил у цьому районі перебувають у зоні ризику. Війська, які залишилися поблизу кордону, ще мають зв’язок із основними силами через вузький коридор шириною менше 500 метрів, однак російські безпілотники активно атакують цю ділянку.

Українські командири оцінюють можливість відступу, щоб уникнути втрат. Молодший сержант, який спілкувався із журналістами The Telegraph, зазначив, що командування розглядає варіант відведення підрозділів, аби зберегти життя військових.

Роль Північної Кореї та російська тактика

Повідомляється, що в атаках на українські позиції бере участь значна кількість північнокорейських військових, які допомагають окупантам відрізати українські підрозділи від постачання. Росія використовує безпілотники для порушення логістичних ланцюгів, що ще більше ускладнює ситуацію для українських військових.

Бої тривають у напрямку сіл Новенький і Басівка, а також у районах Нової та Старої Сорочиця. Однак українські військові, включаючи бійців 95-ї десантно-штурмової бригади, 115-ї механізованої бригади та 8-го окремого полку спеціального призначення, продовжують чинити спротив ворогу.

Втрата розвідданих США та атаки по критичній інфраструктурі

Російський прорив співпав із рішенням США припинити обмін розвідувальними даними з Україною. Як заявив представник української військової розвідки, це стало “повним відключенням світла”, що ускладнює прогнозування російських атак.

Крім того, президент США Дональд Трамп заборонив американським компаніям надавати супутникові знімки Україні, через що було припинено доступ до даних компанії Maxar Technologies. Це значно послабило можливості Києва відстежувати пересування російських військ та прогнозувати удари по критичній інфраструктурі.

Як наслідок, у п’ятницю Росія завдала масованого ракетного удару по українських газових об’єктах, а також атакувала Харків, Слов’янськ, Краматорськ, Одесу та Тернопіль. Польща була змушена підняти в повітря свої винищувачі та привести в бойову готовність систему протиповітряної оборони.

Переговори та перспектива перемир’я

На тлі загострення бойових дій президент України Володимир Зеленський висловив готовність до часткового перемир’я, яке могло б передбачати припинення авіаударів та атак на критичну інфраструктуру. Цю ініціативу він представив на саміті ЄС у Брюсселі.

Наступного тижня українські та американські високопосадовці мають зустрітися в Саудівській Аравії для обговорення можливого обміну полоненими та подальших дій у війні.

Проте українські військові зазначають, що припинення обміну розвідданими та скорочення військової допомоги США вже суттєво вплинуло на ситуацію на фронті. Один із військових розповів, що “після всього, що зробив Трамп, складається враження, що нас просто покинули”.

Водночас потепління призводить до активізації бойових дій, що може ще більше ускладнити ситуацію в найближчі тижні.

The post Російські війська прорвали кордон у Сумській області first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини