Субота, 19 Квітня, 2025

Російські власники казино Pin-Up виводили мільйони з України під час війни

Важливі новини

Головком ЗСУ Валерій Сирський найняв собі піарника

Ключові елементи військового обліку:

Уже починає м’яко піариться.

Сирський розуміє, що Зеленський його буде зливати, оскільки на нього легко спихнути всі особисті провали Зе ставки.

Тим більше рейтинг/авторитет Сирського в армії на найнижчому рівні (хоча це для Сирського плюс. Адже він виходить не небезпечний для ЗеЄрмака, оскільки рейтинг Зеленського в лавах ЗСУ також низький).

Індивідуальний піар допоможе підвищити рейтинг Сирського і зробити його частково “незалежним” від Офісу Президента.

Зазвичай такі дії “маріонеток” дуже не подобаються Єрмаку.

Спостерігаємо… можливо Єрмак змусить Сирського все узгоджувати. Навіть особистий піар.

Майдан виключено, проте… Що нас чекає після звільнення Залужного?

Звільнення Залужного, безсумнівно, є значною подією, яка викликає суперечливі почуття та реакції в українському суспільстві. Цей крок можна розглядати як важливий етап у відстоюванні національних інтересів, або як можливий ризик для стабільності та ефективності ведення війни.

Звільнення Залужного можна порівняти з важливим ходом на шаховій дошці, який, з одного боку, може відкрити нові перспективи та можливості, а з іншого — викликати непередбачені наслідки. Відбуваючись у контексті війни, цей крок варто розглядати з особливою увагою, оскільки від його наслідків залежить не лише майбутнє Залужного, а й стійкість країни в цей складний період.

З одного боку, Залужний був обличчям опору та надії для багатьох українців, символом боротьби за справедливість і права. Його звільнення може бути сприйняте як перемога правової системи, сигнал про те, що ніхто не стоїть поза законом, навіть у найвищих сферах влади.

З іншого боку, відходячи від символіки, звільнення Залужного створює ризики для держави, зокрема в контексті ведення війни. Армія, як ніколи, потребує єдності та впевненості у своєму керівництві. Відновлення довіри та стабільності у військовому керівництві є ключовим елементом успішного протистояння агресору. Звільнення керівника, якому була довіра військових та громадськості, може порушити цю стабільність та зібрати пил під нігті національному обороні.

Таким чином, не можна недооцінювати значення цього кроку, адже від його наслідків залежить не лише особиста доля Залужного, а й майбутнє країни в цілому. Важливо зберегти баланс між правовою справедливістю та стабільністю військового керівництва, щоб уникнути додаткових ризиків у часи війни та зберегти впевненість у здатності країни протистояти внутрішнім та зовнішнім загрозам.

Так, безумовно, президенту Зеленському належить право здійснювати кадрові призначення та звільнення, він цим правом скористався, розривши контракт з Залужним. Однак, винятково від легальності вирішальне значення має легітимність такого рішення перед суспільством. Чи вважають громадяни крок президента виправданим і обґрунтованим, особливо знаючи, що він став результатом політичних протиріч?

Питання це риторичне. Неминуче варто підкреслити, що конфлікти між Зеленським та Залужним призвели до токсичної атмосфери, яка не сприяла ефективній роботі Збройних Сил. Проте, завжди є дві альтернативи. Не лише та, яку обрали, а й доросла, мудра. Та, коли люди стримують свої бажання та емоції, працюють разом до кінця війни. Нажаль, у цьому випадку бракувало дорослих осіб. Розумного рішення не було прийнято.

Якщо б я був російським агентом впливу, останні місяці були б для мене найкращим часом. Вдалося б здійснити неймовірне — викликати протистояння з владою у всіх сферах: журналістика, бізнес, та тепер і військова сфера. І все це на тлі втомленого суспільства та потреби у збереженні підтримки від західних союзників.

Але на жаль, найбільшим переможцем цієї ситуації стає не Зеленський, а Путін. Він, використовуючи наші внутрішні конфлікти, виграє, а Україна, на жаль, програє. Сьогодні ми всі в Україні стали свідками цієї програшної гри.

У висновку слід зазначити, що звільнення Залужного є важливою та суперечливою подією для українського суспільства. Хоча президент має законне право на такі рішення, легітимність цього кроку виникає з його прийняття суспільством. Невпевненість щодо легітимності звільнення Залужного підкреслюється тим, що рішення було результатом політичних протиріч та неспроможності сторін знайти конструктивне рішення. Водночас, ця ситуація стає частиною більш широкого контексту, де внутрішні конфлікти використовуються зовнішніми силами для досягнення своїх цілей, що загрожує національним інтересам України та її підтримці на міжнародній арені. Таким чином, необхідно намагатися знайти конструктивні рішення в межах національних інтересів та відстоювати їх, уникати втрат на внутрішньополітичному рівні, а також усвідомлювати потенційні загрози зовнішнього впливу на внутрішні справи країни.

Росія готує наступ уже в квітні

У командуванні Сил оборони України попереджають: Росія готує нову масштабну наступальну операцію вже цієї весни. За словами командира 1-го штурмового батальйону 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ Фокін, активні бойові дії можуть поновитися вже у квітні. Основним напрямком удару, ймовірно, стане район Борової на Харківщині. “У тилових районах Росії вже понад місяць триває активна підготовка. Навчаються […]

The post Росія готує наступ уже в квітні first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Компанія екс-мера Житомира Володимира Дебоя отримала бронь від мобілізації

Військовий експерт Костянтин Машовець висловив свою аналітичну оцінку щодо гіпотетичного сценарію значного збільшення військової присутності на території України. На його думку, такий крок несе в собі суттєві ризики та виклики для ініціаторів.

Журналісти видання 360UA NEWS з’ясувували, як компанія топового регіонала та фігуранта низки корупційних скандалів Володимира Дебоя опинився в списках Кабміна.

На перший погляд наявність ПФ “ГАРДЕ” в списках Кабміну виглядає логічно – ще до початку повномасштабного вторгнення, у 2021 році Володимир Дебой значився в команді консультантів у проєкту НЕФКО “Енергоефективність малих та об’єднаних громад України”. Наразі ПФ “ГАРДЕ” приймає участь у проєктах НЕФКО в рамках грантової програми дій “Підтримка ЄС для нагальних потреб розміщення внутрішньо переміщених осіб в Україні”.

Водночас журналістів нашого видання зацікавив неоднозначний бекграунд Володимира Дебоя, який важко увязується з його теперішнім заняттям.

Володимир Дебой – топовий функціонер Партії Регіонів, за часів мерства в Житомирі потрапив у гучний корупційний скандал: перш ніж зайнятися “енергоефективністю” Дебой, користуючись службовим положенням, намагався перевести обслуговування житла від ЖЕКів до своїх кишенькових фірм.

Також, за час своєї каденції Володимир Дебой “прославився” на всю Україну тим, що через рік після обрання мером хотів купити для власного користування позашляховик Тoyota Highlander за 600 тис. грн бюджетних коштів.

ПФ “ГАРДЕ”, яка належить матері Володимира Дебоя – Людмилі Дебой за каденції мера Дебоя також не раз була засвічена в різного роду корупційних оборудках, з використанням адмінресурсу. До 2016 року основним видом діяльності ПФ “ГАРДЕ” значилось “обслуговування напоями”, а деякі об’єкти що належали фірмі, під час мерства Дебоя перетворилися з “кіосків” у “тимчасові павільйони громадського харчування”, як зруб на ул.Черняховского. Крім того, фірма намагалася узаконити земельні ділянки під колишніми МАФами.

Також через мережу МАФів Дебоя вірогідно вівся збут незаконно виготовлених тютюнових виробів без марок акцизного збору, в зв’язку з чим у 2021 році пройшли обшуки на іншому підприємстві яким володіє сім’я Дебоя – ТОВ “Житомирпиво”. Нагадаємо, в 2021 році Володимир Дебой уже співпрацював з НЕФКО.

ПФ “ГАРДЕ” – від “розливайок” до діяльності в сфері “енергоефективності” та “розміщенню ВПО”

Приватна фірма «Гарде» була заснована ще в 1994 році, одним з напрямків її роботи була реалізація продукції українських виробників, в тому числі і Житомирського пивзаводу. Наприкінці 2016 року ПФ “ГАРДЕ” змінила основний вид діяльності: з “обслуговування напоями”, на “діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах”.

З 2021 року в пресі починають з’являтись публікації, де Володимир Дебой та ПФ “ГАРДЕ” фігурують разом з Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією (НЕФКО) в проектах по впровадженню програм з енергоефективності та розміщення внутрішньо переміщених осіб в Україні.

На думку опитаних нами експертів, цікавість Володимира Дебоя до грантових проектів НЕФКО може бути більш прагматичною, чим здається на перший погляд. Адже через НЕФКО в Україну заходять європейські грантові кошти на мільйони євро, фактичними розпорядниками яких є органи місцевого самоврядування. В такій схемі, присутні ті ж самі корупційні ризики, що і при освоєнні бюджетних коштів. Власне кажучи, добре знайоме для Володимира Дебоя середовище.

Для прикладу розглянемо реалізований за участі НЕФКО проект переобладнання приміщення гуртожитку у “смарт квартири” для ВПО в Чорткові, на Тернопільщині. За повідомленням Чортківської міської ради, для переобладнання гуртожитку в смарт квартири для 40 сімей було потрачено 1 млн 960 тис. євро. Прості розрахунки показують, що фактично невеличка однокімнатна смарт квартира обійшлась у 50 тисяч євро.

Для порівняння, повноцінна двокімнатна мебльована квартира в Чорткові вартує біля 33 000 євро. А мебльовану однокімнатну квартиру у новобудові можна придбати за 27 000 євро.

За інформацією наших джерел, в таких кейсах корупційна складова можлива за рахунок залучення місцевих підрядників, які завищують ціни на виконання робіт та закупівлю будівельних матеріалів. Зазвичай, підрядника надає місцева влада, а компанії на кшталт “ГАРДЕ” допомагають оформити всі необхідні документи для отримання грантової допомоги.

Мобілізація студента в Хмельницькому: суд визнав рішення ТЦК незаконним”

У Хмельницькому студент звернувся до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) з метою оформлення відстрочки, але замість цього його мобілізували. Інцидент стався у лютому 2025 року, коли студент Подільського державного університету звернувся до ТЦК з проханням відстрочити службу, але отримав наказ про мобілізацію. ТЦК обґрунтував своє рішення тим, що заява студента була […]

The post Мобілізація студента в Хмельницькому: суд визнав рішення ТЦК незаконним” first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Державне бюро розслідувань розкрило масштабну схему, пов’язану з діяльністю компанії ТОВ «Укр Гейм Технолоджі», яка керує популярною мережею онлайн-казино Pin-Up. Слідство встановило, що за українським брендом ховаються російські власники, які виводили сотні мільйонів гривень за кордон навіть після повномасштабного вторгнення РФ. Це не лише фінансові махінації, а й реальна загроза національній безпеці.

Компанія отримала ліцензію від КРАІЛ у квітні 2021 року. Її діяльність охоплює онлайн-казино Pin-Up.Casino, букмекерський сервіс Pin-Up.Bet та партнерську програму Pin-Up.Partners. Попри реєстрацію в Україні, операційний контроль здійснюється через кіпрську компанію GURUFLOW TEAM LTD, яку пов’язують із російськими громадянами.

Зокрема, розслідувачі встановили, що мережею керують адвокат Дмитро Пунін, його дружина Маріна Ільїна (офіційний CEO Pin-Up Global) та ще один росіянин – Михайло Рогожин, керівник Pin-Up.Partners. Саме вони, за версією ДБР, організували виведення понад 260 млн грн (6,25 млн євро) з України на рахунки GURUFLOW у 2022-2024 роках.

Особливо цинічним є той факт, що кошти перераховували навіть у період активних бойових дій. При цьому програмне забезпечення Pin-Up підтримує російські платіжні системи, зокрема «МИР», QIWI та Yandex Money, які перебувають під санкціями Ради національної безпеки і оборони України.

Ще один тривожний факт: GURUFLOW володіла російською компанією «ООО «Пин-Ап.РУ», яка після ребрендингу у 2022 році стала «ООО «Фонкор». Ця фірма платила податки в бюджет РФ – 579 млн рублів у 2022 році, що могло піти на фінансування російської армії. Ба більше, навіть після введення санкцій проти «Фонкору» у березні 2023 року компанія продовжила діяльність.

Щоб уникнути блокування, мережа Pin-Up використовує «дзеркала» сайтів та підставні компанії на Кіпрі та в Кюрасао, а також перейменувала бренд у Росії на Ivanbet.

Формальним власником українського Pin-Up значиться Ігор Зотько, який отримав 605 млн грн як дивіденди від діяльності казино. При цьому він не зміг пояснити походження 30 млн грн, внесених у статутний капітал компанії. У січні 2025 року Зотько отримав підозру за сприяння державі-агресору, йому загрожує до 15 років позбавлення волі.

Ще в 2021-2022 роках СБУ попереджала, що платформи Pin-Up можуть збирати персональні дані українських військових і передавати їх російським спецслужбам. У 2024 році експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз підтвердили, що використання казино негативно впливає на боєздатність Сил оборони.

Чому Pin-Up досі працює в Україні?

Виявляється, у схемі замішані високопосадовці. Зокрема, діяльність Pin-Up, за даними ДБР, прикривали голова КРАІЛ Іван Рудий та член комісії Євген Яхній. Саме вони допомагали мережі казино отримати ліцензію та уникати блокувань.

Попри резонансне розслідування, сайт Pin-Up продовжує працювати. Виникає питання: чи не настав час українським правоохоронцям нарешті закрити «сіру» гральну імперію, яка збагачує російських олігархів?

The post Російські власники казино Pin-Up виводили мільйони з України під час війни first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини