Середа, 23 Липня, 2025

Росія готує наступ із Курщини: Зеленський попередив про загрозу ототочення

Важливі новини

Нові українські дрони-вампіри полюють на російських загарбників

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Еволюція безпілотників

На початку війни більшість українських безпілотників були оснащені камерами лише для денного освітлення, що робило їх менш ефективними в нічний час. Однак наприкінці минулого року українці почали використовувати безпілотники-“вампіри”, оснащені інфрачервоними камерами. Ці дрони змогли не лише скидати десятки гранат, а й підривати припарковані автомобілі, руйнуючи укріплення російських військ і створюючи хаос у їхніх лавах.

“Багато з ранніх рейдів безпілотників-вампірів були спрямовані на стаціонарні цілі. Але з часом оператори стали більш досвідченими і почали атакувати й рухомі цілі,” – пише Акс.

Майстерність операторів на першому місці

Аналізуючи відмінності між FPV-безпілотниками та дронами-вампірами, Акс зазначає, що останні бомбардують ціль згори, тому штучний інтелект для наведення на ціль тут менш корисний. Це означає, що майстерність оператора залишається критично важливою, особливо під час переслідування рухомих цілей.

Як підсумовує Акс, хоч більшість нічних атак дронів на рухомі цілі, ймовірно, закінчуються невдачею, успіх навіть одного рейду вражає.

Війна дронів в Україні

У той час як українські військові продовжують вдосконалювати свої безпілотники, “дрони-дракони”, які вивергають на окупантів розплавлений метал, стали ще одним прикладом імпровізації. Такі дрони допомагають Збройним Силам України “викурювати” російських солдатів із лісових масивів, підпалюючи рослинність, що служить укриттям, і створюючи загрозу для ворога.

Міноборони оновило «Резерв+»: що змінилось у застосунку

Міноборони продовжує вдосконалювати цифровий інструмент «Резерв+» — цього разу в застосунку з’явилися дві нові функції: автоматичне відображення інвалідності у військовому документі та збереження попередньої версії документа після оновлення. Про це повідомляє «Главком» із посиланням на пресслужбу відомства. У новій версії застосунку військовозобов’язані зможуть побачити свою групу інвалідності та причину її встановлення — ці дані автоматично […]

Розслідування NYT про викрадення росіянами 46 дітей з окупованого Херсона

Журналісти The New York Times розкрили шокуючі факти щодо викрадення 46 дітей із Херсонського дитячого будинку у 2022 році окупантами. Це обурлива інформація, що ставить під сумнів права та безпеку дітей в українському суспільстві. Навіть більш трагічним є те, що частина цих невинних дітей вже опинилася в російських сім'ях в результаті нечесних практик та порушень закону. Цей випадок свідчить про необхідність негайного вжиття заходів для захисту прав та безпеки дітей, а також для розкриття та покарання винних осіб за ці злочинні дії.

Національне інформаційне бюро повідомляє, що з початку російської агресії в Україні викрадено 19 546 дітей. Однак точна кількість вивезених може бути вищою за зазначену.

Наталія Лукіна була лікарем у Херсонському дитячому будинку – державному прийомному будинку для дітей з особливими потребами. Коли почалося повномасштабне вторгнення, працівники відразу почали шукати безпечне місце для немовлят і маленьких діточок. І пішій доступності було лише одне бомбосховище, а згодом, місцевий пастор, який дізнався про проблему, запропонував перемістити дітей в церкву Голгофа.

Працівники дитячого будинку дуже боялися, що окупанти можуть забрати дітей, і, на жаль, цей кошмар став реальністю 25 квітня 2022 року. Як пишуть журналісти NYT, тоді на порозі з’явилися російські військові, які забрали 46 дітей за наказом російського президента Путіна та так званою уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової.

Журналісти зауважили, що ці дії росіян можна спокійно кваліфікувати як воєнний злочин, адже дітей викрали й згодом примусово перемістили на територію Росії. Спочатку дітей забрали назад до Херсонського дитячого будинку, й момент “переїзду” публікували російські пропагандисти. Згодом викрадені неповнолітні діти стали об’єктом багатьох пропагандистських російських сюжетів.

21 жовтня окупанти на чолі з “Навігатором”, якого згодом ідентифікували як депутата “Єдіной Росії” Ігоря Кастюкєвіча, приїхали до Херсонського дитячого будинку й почали забирати дітей, їх поіменно вносили до списку, посадили до автобуса й вивезли в невідомому напрямку. Окупанти також забрали всю документацію, яка була на дітей, і навіть їхні медичні картки.

Наразі точне місцезнаходження викрадених з Херсона дітей невідоме. Російські чиновники тоді стверджували, що вивезення неповнолітніх до Сімферополя – буцімто було “актом гуманітарного втручання”, втім, це викрадення й воєнний злочин.

З Херсона дітей привезли в окупований Сімферополь, а в грудні 2022 року українських викрадених дітей почали інтегрувати в російське суспільство. Їм зробили російські свідоцтва про народження, видали російські номери соціального страхування, а згодом – зробили й російське громадянство.

Щонайменше 2 дітей з 46 викрадених вже офіційно всиновили росіяни, 7 – вдалося повернути в Україну. Однак доля інших 37 неповнолітніх залишається невідомою.

Керівник ОП Андрій Єрмак відреагував на матеріал журналістів NYT. Він наголосив, що Росія не лише відмовляється співпрацювати, але й веде пропаганду, що ці діти потребують “перевиховання”. Єрмак додав, що деякі з них усиновлюються російськими родинами, інші ж залишаються в інтернатах. Українські родини переживають важкі емоційні травми через розлуку з дітьми, а діти стикаються з асиміляційним тиском у нових умовах.

Україна закликає світову спільноту посилити тиск на Росію для повернення дітей, але процес ускладнюється через політичні та бюрократичні перешкоди. Міжнародні організації, такі як ООН, продовжують працювати над тим, щоб забезпечити повернення дітей, однак швидких результатів досягти важко через опір російської влади та складну міжнародну ситуацію, – наголосив Єрмак.

Водночас він додав, що Росія заперечує будь-які звинувачення, виправдовуючи власні дії тим, що “діти перебувають в безпечних умовах”. Однак тисячі сімей сподіваються, що зможуть возз’єднатися зі своїми дітьми.

Мобілізація: 25 тисяч голосів за 3 дні підтримують петицію про залучення правоохоронців, держслужбовців та бюджетників

Петиція, яка стосується мобілізації правоохоронців, держслужбовців та інших працівників бюджетної сфери, зібрала неймовірну підтримку — 25 тисяч голосів, і це лише за 3 дні. Ініціатори пропонують цільну систему підтримки для демобілізованих військовослужбовців, які проявили свою готовність приєднатися до роботи в державних, комунальних структурах та правоохоронних органах після розпочатої повномасштабної війни. Цікаво порівняти цю петицію зі схожою ініціативою народного депутата Дубінського, яка збирала необхідну кількість голосів протягом 87 днів, і то лише завдяки підтримці великих телеграм-каналів. Зараз же, за допомогою мобільних технологій та доступу до петицій через інтернет, такі ініціативи набирають підтримку миттєво. Зауважимо, що попередня петиція щодо мобілізації чиновників, яка знаходиться на розгляді президента Зеленського, вже 4,5 місяці. Якщо українці уосени 2023 року не поспішали підтримати мобілізацію чиновників, то тепер, навіть з урахуванням процедури авторизації, подібні петиції набирають необхідну кількість голосів у лічені дні.

Висновки до вищезгаданої статті можуть бути наступними:

• Петиція щодо мобілізації правоохоронців, держслужбовців та працівників бюджетної сфери набрала вражаючу кількість голосів — 25 тисяч лише за 3 дні, свідчачи про великий інтерес громадян до цієї ініціативи.

• Ініціатива спрямована на створення можливостей для демобілізованих військовослужбовців у вступі до роботи у державних, комунальних підприємствах та правоохоронних органах, що підтверджує їхню готовність до цивільного життя та відданість країні.

• Порівняльний аналіз із схожою петицією народного депутата Дубінського свідчить про швидкі зміни у способах мобілізації громадянського суспільства, які стають більш демократичними та мобільними завдяки сучасним технологіям.

• Розгляд попередньої петиції вже триває 4,5 місяці, що свідчить про необхідність покращення процедур розгляду громадських ініціатив та прискорення прийняття відповідних рішень.

• Активна участь громадян у підтримці петицій свідчить про їхню залученість до громадського життя та бажання впливати на події в країні через законні та демократичні засоби.

Ада Роговцева потрапила до лікарні: донька акторки поділилася подробицями про її стан

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Герой України, народна артистка, акторка театру і кіно Ада Роговцева потрапила до лікарні. Через стан здоров’я довелось скасувати дві вистави. Про це повідомила її донька, режисерка Катерина Степанкова, на своїй сторінці в Facebook у середу, 13 листопада.

“Тиждень тому мама була в лікарні. Було тяжко. Відміна і перенос двох вистав. Неможливість відвідати Землю Поетів. Мамин відчай з приводу відмін. І абсолютна непевність щодо подальших вистав і термінів одужання”, — написала Степанкова.

Лікування 87-річна акторка проходила в київському Центрі Серця.

Попри перенесену недугу, Ада Роговцева вже повернулася до улюбленої справи. Її перша після відновлення вистава “Будьте, як вдома” відбулася в Одесі. Донька актриси поділилася своїм захопленням силою волі та професійною відданістю матері.

“Я стояла за лаштунками і вкотре дивувалася її волі, її унікальній здатності переламувати себе в сценічній роботі, долати власне знесилля заради служіння! Дякую всій команді “Будьте!”. Дякую Богові за диво, яке мені пощастило називати мамою!”, — додала Степанкова.

Вона також поділилася фото з Роговцевою після вистави.

Російська Федерація накопичує війська біля українського кордону та може готувати новий наступ із території Курської області. Про це під час брифінгу заявив президент України Володимир Зеленський.

Він зазначив, що слова про оточених українських військових на Курщині є брехнею очільника Кремля Володимира Путіна.

“Оточення українських військових на території Курської області немає”, – наголосив Зеленський.

При цьому глава держави відреагував на сигнали про це від російської сторони.

“Я вважаю, що якраз російська сторона хоче оточити українських військових у тому ж напрямку, але на території України”, – сказав Зеленський.

Він сказав, що українське командування і війська про це знають.

“І ми чітко розуміємо, де вони хочуть це зробити. Вони, зрозуміло, хочуть максимальну свою присутність на території України. І нічого нового тут немає”, – сказав Зеленський.

Президент додав, що не хоче сперечатися з будь-якими партнерами і колегами.

“У них є розвідки, є супутники. Нехай подивляться, де є скупчення російських військ на сьогодні, і куди вони направлені. Це дуже важливий момент. Тоді стане зрозуміло, для чого. Тобто про мир у таких кроках там не йдеться”, – наголосив Зеленський.

Ситуація в Курській області

Як ми повідомляли раніше, президент США Дональд Трамп 14 березня написав, що у Курській області в повному російському оточенні перебувають тисячі українських військовослужбовців. “Я наполегливо просив президента Путіна пощадити їхні життя”, – додав він.

Згодом Путін заявив, що ознайомився із закликом американського лідера Дональда Трампа “пощадити” українських військовослужбовців у Курській області і запевнив, що в разі здачі в полон українським військовим буде гарантовано “життя і гідне поводження”.

Тим часом джерела Forbes назвали брехнею інформацію про оточених українських військових на Курщині. Зокрема засновник аналітичної групи Frontelligence Insight Татарігамі сказав: “Наша команда добре розуміє ситуацію в Курську. Оточених немає”.

The post Росія готує наступ із Курщини: Зеленський попередив про загрозу ототочення first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини