Середа, 23 Липня, 2025

Росія переходить на цілодобові нальоти “шахедами”

Важливі новини

Суддю з Київщини та його спільника-адвоката звинувачують у підробці документів для виїзду за кордон

Офіс Генерального прокурора (ОГП) повідомив, що було скеровано до суду обвинувальний акт стосовно судді Броварського міськрайонного суду Київської області та його спільника – адвоката. Їх звинувачують у підробці документів, що дозволяли судді виїхати за кордон під виглядом поїздки у службових справах, хоча насправді він планував відпочинок. Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на ОГП. […]

The post Суддю з Київщини та його спільника-адвоката звинувачують у підробці документів для виїзду за кордон first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Суд розглядатиме справу щодо викрадення 206 млн грн з Укргазбанку

Справу щодо розкрадання 206 мільйонів гривень із державного “Укргазбанку” передано до суду. Вісім осіб, зокрема колишній голова правління банку, постануть перед судом як обвинувачені. Останнього вважають організатором злочинної схеми, яка тривала з 2014 по 2020 роки. За версією слідства, підозрювані через фіктивні договори незаконно вивели з “Укргазбанку” сотні мільйонів гривень. Обвинувачені інкримінуються у створенні злочинної […]

The post Суд розглядатиме справу щодо викрадення 206 млн грн з Укргазбанку first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Бізнес на довірі: у Тернополі подружжя обікрало американських інвесторів і легалізувало майно

Правоохоронці викрили подружжя з Тернополя, яке, за даними слідства, привласнило понад 3,8 мільйона гривень, залучених від іноземних інвесторів. Чоловік спільно з громадянами США створив два підприємства, а згодом вивів активи на підставні компанії. За даними прокуратури Тернопільської області, події розгорталися у 2019–2020 роках. Тернополянин заснував два товариства з обмеженою відповідальністю разом з інвесторами зі США, […]

Чатбот єВорог: як користуватися і допомагати ЗСУ

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

“Танки обстрілюють бліндажі та окопи, допомагають ворогу йти в атаку та проривати лінію оборони, а бойові машини забезпечують швидке переміщення солдатів і знищують піхоту. Ця техніка заважає нашим військовим захищати території, особливо на складних ділянках фронту”, — повідомив Федоров, наголосивши на важливості своєчасної інформації для українських силовиків.

Міністр також уточнив, яку саме техніку слід фіксувати та передавати через чатбот:

Федоров також звернув увагу на важливість безпеки під час збору інформації. Він закликав не фотографувати техніку, якщо є ризик бути поміченим ворогом. “Пам’ятайте про безпеку! Фотографуйте лише в разі, якщо впевнені, що поряд немає жодних загроз. Одразу видаляйте переписку з чатботом, фотографії та очищайте папку ‘Видалене’ і кеш месенджера”, — зазначив він.

Що сталося з готівкою, яку ДБР знайшла у Миколи Тищенка?

Офіс генерального прокурора та Державне бюро розслідувань (ДБР) наразі утримуються від розголошення деталей справи, посилаючись на таємницю слідства. Це викликало значний інтерес та обговорення в суспільстві.

У ДБР додали, що не можуть розголошувати відомості досудового розслідування без письмового дозволу слідчого або прокурора.

Наразі невідомо, яку суму коштів слідчі вилучили з будинку Тищенка і чи накладено на них арешт. За даними е-декларації за 2023 рік нардеп Микола Тищенко вказав готівкою 5,2 млн грн, $45 тис. і 22 тис. євро. На банківських рахунках політик тримав 75 тис. грн і $1,5 тис.

У лютому 2024 року Тищенко задекларував 12,63 млн грн, які отримав від ексдружини Алли Барановської у вигляді подарунка.

Після цього суду Тищенка помітили у п’ятизірковому готелі Hyatt у Києві. Браслет йому одягли лише о 22:30 вівторка, 25 червня, оскільки процедура оформлення запобіжного заходу зайняла час, протягом якого Тищенко міг пересуватися містом.

20 червня в центрі Дніпра група людей у балаклавах і камуфляжі напала на колишнього військовослужбовця ЗСУ Дмитра Павлова, відомого за позивним “Син”. Інцидент стався після суперечки між Павловим і Тищенком та його командою через їхню прогулянку містом зі зброєю та у військовій формі. У сутичці також брав участь поліцейський з Києва, якого згодом звільнили.

Державне бюро розслідувань провело обшук у Тищенка та оголосило йому підозру за фактом незаконного позбавлення волі (ч. 2 ст. 146 КК України). Під час вручення підозри Тищенко розбив свій телефон, але в ДБР запевнили, що це не завадить слідству отримати потрібну інформацію. Також підозру отримала ще одна особа, яка брала участь у протиправних діях, за ч. 2 ст. 127 та ч. 2 ст. 146 КК України. Ім’я цієї особи не розголошується.

Раніше міністр внутрішніх справ Ігор Клименко заявив, що всі причетні до інциденту мають бути покарані, незалежно від їхніх посад чи зв’язків. А голова Офісу президента Андрій Єрмак, який є кумом Тищенка, назвав поведінку депутата “абсолютно ганебною”.

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом’якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов’язків.

Коваленко підкреслив, що щоденні нальоти “шахедів” також слугують засобом постійного психологічного тиску на цивільне населення, що, на думку окупантів, має на меті зламати мотивацію українців до спротиву.

“Втім, нові способи збиття “шахедів” на підході. Все буде ок”, — зазначив Коваленко, заспокоюючи громадськість.

Нещодавні атаки Росії

Останнім часом Росія активно проводить атаки на території України за допомогою дронів “шахед”. Зокрема, у суботу окупаційні війська знову завдали удару по Києву, внаслідок чого були зафіксовані падіння уламків у кількох районах та виникли пожежі.

Крім того, нещодавно повідомлялося, що Росія почала застосовувати дрони “шахед” із термобаричними боєголовками. Експерт з авіації та провідний науковий співробітник Державного музею авіації Валерій Романенко зазначив, що окупанти постійно змінюють маршрути своїх атак, намагаючись завдати удару по великим українським містам з різних напрямків.

Останні новини