Середа, 23 Липня, 2025

Росія підтвердила перший удар ракетами ATACMS по своїй території

Важливі новини

Як «розігнати» обмін речовин після 30 — прості дії без дієт

Після тридцяти років багато хто помічає: джинси сідають щільніше, а енергії меншає — хоча харчові звички й спосіб життя не змінились. Чому так відбувається? Виною всьому — повільне згасання обміну речовин, яке починається непомітно, але впливає майже на все: від маси тіла до самопочуття. Але не варто зневірятись. Метаболізм — не «вирок віку», а система, […]

Готель у Буковелі та мільярдні борги: як Олексій Петров досі очолює “Спецтехноекспорт”

Попри гучні скандали із закупівлями для Міноборони, директора ДП “Спецтехноекспорт” (СТЕ) Олексія Петрова досі не звільнили. Більше того, з’ясувалося, що його родина володіє елітним готелем у курортному Буковелі. Про це повідомили виконавча директорка Центру протидії корупції (ЦПК) Дар’я Каленюк та голова правління ЦПК Віталій Шабунін. “Керівник підприємства не поставив під час війни зброї на мільярди […]

The post Готель у Буковелі та мільярдні борги: як Олексій Петров досі очолює “Спецтехноекспорт” first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Британські науковці досліджують психоделик як засіб лікування згубної звички

Університетський коледж Лондона розпочав новаторське дослідження впливу психоделічної речовини DMT на зменшення вживання алкоголю. В центрі уваги науковців – потенціал цього швидкодіючого психоделіка змінювати мозкову активність і поведінку залежних людей. Дослідження очолюють кандидатка наук Ребекка Хардинг та професор клінічної психофармакології Раві Дас. Метою є вивчення, чи може DMT (диметилтриптамін) допомогти людям знизити або зовсім припинити […]

Таємниця зникнення: 37 тисяч загадкових історій в Україні

Уповноважений Верховної Ради з прав людини, Дмитро Лубінець, висвітлив занепокійливу статистику, яка свідчить про зникнення практично безвісти майже 37 тисяч громадян України. Серед них — діти, цивільні особи та військовослужбовці, але реальна кількість може перевищувати вказану цифру. Особливо шокуючим є те, що близько 1700 зниклих були підтверджені як незаконно утримувані Росією, після перевірки здійсненої Україною, Міжнародним комітетом Червоного Хреста та іншими механізмами.

Знайти точну кількість зниклих стає вкрай складно через ряд обставин, серед яких — контроль російських військ над частинами території України та недостатня доступність даних щодо втрат від обох сторін конфлікту. Згідно з моніторинговою місією ООН з прав людини в Україні на березень 2024 року, підтверджено загибель 10 810 цивільних осіб та поранення 20 556 в результаті дворічного вторгнення Росії на українську територію. Проте, організація висловлює обурення та обурення стосовно можливості, що реальна кількість жертв серед мирного населення може бути значно вищою, ніж офіційно заявлені цифри.

Україна стикається з серйозною проблемою зникнення безвісти майже 37 тисяч громадян, серед яких є і діти, і військовослужбовці. Низька доступність даних та контроль деяких територій російськими військами ускладнюють встановлення точної кількості загиблих та поранених внаслідок конфлікту. Міжнародні організації та місії, такі як ООН, підтверджують необхідність детального дослідження цієї проблеми та наголошують на важливості встановлення точної кількості загиблих серед цивільного населення, щоб з'ясувати істинний розмір гуманітарної трагедії, що відбувається в Україні.

Україна розглядає вихід з гідрометеорологічної угоди СНД: що передбачає законопроект?

Уряд вніс до Верховної Ради законопроект про вихід з угоди щодо постачання продукції для національних гідрометеорологічних служб країн-учасниць СНД. Повідомлення про це надійшло від представника уряду у парламенті Тараса Мельничука через Telegram. “Кабінетом міністрів України зареєстровано у Верховній Раді України проект закону “Про вихід з Угоди про поставки товарів для забезпечення національних гідрометеорологічних служб держав – учасниць Співдружності Незалежних Держав” (реєстр. No 0255)”, – повідомив Мельничук. Він зауважив, що у зв’язку з тим, що повномасштабна збройна агресія Росії проти України та участь Білорусі повністю порушують принципи та норми міжнародного права, а також унеможливлюють закладені угодою про створення СНД основні цілі, принципи та засади, Україна вирішила вийти з цієї угоди. Зазначається, що угода була укладена 9 вересня 1994 року в Москві та ратифікована Законом України від 20 грудня 1996 року № 630/96-ВР.

Враховуючи складну міжнародну ситуацію, яка виникла через агресію Росії та участь Білорусі, вихід з угоди щодо постачання продукції для гідрометеорологічних служб країн СНД став важливим кроком для України. Влада вважає, що умови, на яких була укладена угода, більше не відповідають сучасним реаліям та не враховують інтереси та безпеку України. Рішення про вихід з угоди підтримується як крок на шляху до захисту національних інтересів та міжнародного права.

• Уряд вніс до Верховної Ради законопроект про вихід з угоди щодо постачання продукції для національних гідрометеорологічних служб країн-учасниць СНД.

• Причиною цього рішення стала повномасштабна збройна агресія Росії проти України та участь Білорусі, які порушують міжнародне право та унеможливлюють досягнення основних цілей угоди.

• Вихід з угоди є важливим кроком для захисту національних інтересів та міжнародного права України.

• Рішення про вихід з угоди пов'язане з необхідністю адаптації до сучасних реалій та забезпечення безпеки країни.

• Звернення до Верховної Ради ініціює важливий діалог щодо майбутніх кроків України у контексті її міжнародної співпраці та безпеки.

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом’якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов’язків.

Міноборони РФ заявляє, що було збито п’ять таких ракет і ще одну пошкоджено. Уламки впали на «технічну територію військового об’єкта», спричинивши пожежу.

В українських пабліках з’явилося відео, як стверджується, запуску цих ракет.

Нагадаємо, Генштаб України запуск ATACMS не підтверджував.

При цьому сьогодні, після дозволу на «далекобій» від США, Росія остаточно затвердила свою нову ядерну доктрину і заявила, що використання Україною американських ATACMS проти РФ може спричинити ядерну відповідь.

Останні новини