Середа, 23 Липня, 2025

САП просить конфіскувати активи Євгена Жука, начальника відділу Нацполіції

Важливі новини

Масштабна підтримка: Петиція за мобілізацію бюджетників отримала 25 тисяч голосів за три дні

Петиція до президента про мобілізацію правоохоронців, держслужбовців та інших працівників бюджетної сфери набрала 25 тисяч голосів лише за 3 дні, що є виразом великого суспільного зацікавлення у вирішенні цього питання. Ініціатор петиції робить пропозицію надати право пріоритетного прийому на роботу в державні, комунальні підприємства та в правоохоронні органи демобілізованим із ЗСУ після початку повномасштабної війни.

Цікаво, що попередня подібна петиція нардепа Дубінського №22/204852-ЕП про мобілізацію депутатів і чиновників набрала необхідні голоси за 87 днів, проте лише за допомогою підтримки великих телеграм-каналів. Навіть після набору необхідної кількості голосів, петиція перебуває на розгляді президента вже 4,5 місяці, що свідчить про складність та актуальність обговорюваного питання.

Зауважимо, що якщо восени 2023 року українці не поспішали підтримувати мобілізацію чиновників, то тепер, навіть з урахуванням необхідності авторизації, подібні петиції набирають голоси за лічені дні, що свідчить про зростання усвідомлення громадянами важливості зазначеного заходу.

У результаті аналізу вищезгаданої статті можна зробити наступні висновки:

• Громадське зацікавлення у мобілізації правоохоронців, держслужбовців та інших працівників бюджетної сфери демонструється високою активністю при підтримці відповідної петиції. За три дні вона набрала значну кількість голосів.

• Важливість зазначеного заходу підтримується історичним контекстом, зокрема, відсутністю високошвидкісного реагування на подібні ініціативи у минулому.

• Складність і довготривалість процесу розгляду схожих петицій на державному рівні підкреслює потребу в удосконаленні механізмів взаємодії громадян та влади.

• Підтримка мобілізації владних структур у контексті безпеки країни відображає нові реалії та високу готовність суспільства до активного впливу на процеси управління.

• Відзначається різке зменшення часу, необхідного для набору голосів за петиції, що свідчить про підвищену свідомість та мобілізованість громадян у вирішенні важливих питань суспільного життя.

Оновлення керівництва районів Києва: список поданих кандидатур

В розпорядженні нашої редакції список голів районних у місті Києві державних адміністрацій, які подані на затвердження Кабміну. Як повідомляють наші джерела, голова Оболонської РДА Кирило Фесик та голова Печерської РДА Наталія Кондрашова зберігають свої крісла, як ставленики Андрія Єрмака. Шевченківський район столиці очолить заступник Кирила Фесика, Сазанович Олександр Романович. Олександр Сазанович особа, можна сказати не […]

The post Оновлення керівництва районів Києва: список поданих кандидатур first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Під прицілом корупційних схем: розкриття втрат та зловживань під час фортифікаційних робіт в Запорізькій області

Проведення фортифікаційних робіт на запорізькому напрямку, згідно з прямими вказівками Президента, стало головною метою для нового голови Запорізької обласної військової адміністрації (ЗОВА), Івана Федорова. Однак, виявилося, що інформація про компанії, що залучені до цих робіт, вважається не державною, а корупційною таємницею, особливо щодо самого Івана Федорова. Наші джерела в ЗОВА підтверджують, що для здійснення фортифікаційних заходів в запорізькому напрямку залучалися дві мелітопольські компанії: ТОВ "МЕЛСІТІ" та ТОВ "ПРОЕКТНО-БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ "АКВІ-БУД", ймовірно, пов'язані з самим Федоровим. Під час його мерування у Мелітополі ці компанії часто перемагали на міських тендерах та були зв'язані з корупційними скандалами. Федоров намагався приховати назви цих компаній, а також завищував ціни на придбання матеріалів для фортифікаційних робіт, як, наприклад, "зубів дракона". Ці збільшені витрати незаконно виплачувалися з бюджету. Варто відзначити, що Федоров і його співучасники здійснили купівлю промислової площадки для виробництва цих матеріалів та продавали їх через підконтрольні компанії за завищеними цінами. Призначення Федорова на цю посаду призвело до збагачення його оточення за рахунок державних коштів.

Наразі виявлено, що Іван Федоров фактично мешкає у резиденції екс-губернатора Запорізької області, Віталія Туринка, але цю інформацію він "випадково" забув включити до своїх звітів перед Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК). Проте, він не "випадково" виявив велику щедрість щодо самого Туринка, надаючи йому тендер на будівництво взводних опорних пунктів у Тарасенко. Зауважимо, що Тарасенко був заступником Туринка та вважається його близьким співробітником.

У вищезгаданій статті виявлено серйозні підозри щодо дій Івана Федорова, голови Запорізької обласної військової адміністрації. Федоров підозрюється в корупційних схемах, пов'язаних з фортифікаційними роботами та укладенням невигідних контрактів з афілійованими компаніями. Крім того, виявлено його зв'язки з екс-губернатором області, Віталієм Туринком, що свідчить про можливу взаємну підтримку та корупційні схеми. Нагально потрібне ретельне розслідування цих фактів та вжиття відповідних заходів для запобігання подальшій корупції та збереження довіри громадян до державних інституцій.

ДБР викрило військкома, який заробив мільйон на ухилянтах

Дії Державного бюро розслідувань (ДБР) розкрили вибуховий скандал, пов'язаний з військовим комісаром, що зловживав своїм посадовим становищем, втручаючись у електронну систему «Оберіг» та збагатившись на мільйони доларів. Злочинний сценарій полягав у створенні фіктивних документів, які надавали привілеї уникнення військової служби. Це не лише порушення закону, а й безпосереднє підірвання довіри до військових структур та системи державного управління в цілому. Дії цього чиновника є недопустимими та підлягають найсуворішому покаранню згідно із чинним законодавством.

Чиновник зробив 138 ухилянтів фіктивно непридатними до служби.

Протиправна схема діяла в Одеському центрі комплектування з липня 2023 року. Тоді начальник відділу несанкціоновано почав втручатися у роботу електронної бази реєстру військовозобов’язаних “Оберіг” та загалом “відкоригував” дані щодо 138 військовозобов’язаних, фіктивно зробивши їх непридатними до військової служби. За свої послуги зловмисник брав від 4,5 до 7 тисяч доларів і таким чином зумів заробити щонайменше мільйон доларів. У Бюро зазначили, що встановили всіх осіб, які встигли скористатися схемою – частина з них уже виїхала за кордон.

Під час проведення спільних заходів ДБР із співробітниками РТЦК та СП ухилянти, які залишилися на території України, були доставлені до центру комплектування для оновлення даних та подальшої мобілізації до лав ЗСУ. Наразі вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу та усунення з посади. Чоловіку загрожує до 15 років позбавлення волі. Правоохоронці встановлюють повне коло осіб, причетних до оборудки. Зокрема, провели 14 обшуків за місцем роботи та проживання фігуранта та учасників схеми. Процесуальні дії продовжуються.

Орбан та Трамп обговорюють Україну: Угорський прем’єр може стати посередником у нових мирних ініціативах

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Про це з посиланням на джерела повідомляє угорська служба «Радіо Свобода».

«Новий президент США попросив угорського прем’єра висловити свою думку з кількох конкретних питань, пов’язаних з українським врегулюванням», – повідомляє видання.

«Ніколи ще не бувало, щоб президент США кілька разів протягом місяця проводив переговори з прем’єр-міністром Угорщини», – додає ЗМІ.

За його даними, Трампа насамперед цікавило, що думає Орбан про швидке закінчення війни в Україні та який графік врегулювання він бачить. За словами іншого джерела, обраний президент дізнавався, як Орбан оцінює здатність Росії продовжувати війну, і наскільки стійкою до викликів війни є влада Путіна.

Видання нагадує, що угорський прем’єр раніше говорив, що Росія має незрівнянно більше ресурсів, щоб продовжувати війну, ніж має Україна, що «близько до ідей Трампа».

За словами джерела в уряді, за підсумками цих розмов Орбан може запропонувати ще одну миротворчу місію, яка відбудеться напередодні грудневого саміту ЄС. У чому буде суть цієї місії, не повідомляють, але опитані виданням експерти припускають, що прем’єр Угорщини може представити сторонам якісь пропозиції від імені Трампа.

Згідно з оприлюдненою інформацією, об’єктом уваги антикорупційних органів став Євген Жук, який обіймає посаду керівника 3-го відділу Департаменту боротьби з наркозлочинністю Національної поліції. САП вважає, що активи цього посадовця є необґрунтованими, що стало підставою для початку відповідних правових процедур.

Про це йдеться в ухвалі Вищого антикорупційного суду від 17 липня.

15 липня до Вищого антикорупційного суду надійшла заява про забезпечення позову до подання позовної заяви прокурором САП до осіб, які можуть набути статусу відповідачів, а саме: Євген Жук і Тетяна Кіндер про визнання необґрунтованими активів на суму 4 470 868,17 грн. САП просить визнати необґрунтованими та конфіскувати наступне майно: п’ять нежитлових приміщень (площами 3,3, 4,1, 4,9, 5,2 і 7,1 квадратних метрів), квартиру площею 73,4 квадратних метри і автомобіль Land Rover Discovery 2013 року випуску. Також САП попросила накласти арешт на це майно як на забезпечення позову.

«Заяву прокурора САП про забезпечення позову до подання позовної заяви прокурором САП до осіб, які можуть набути статусу відповідачів, а саме: Жука, Кіндер про визнання необґрунтованими активів, задовольнити. Накласти арешт на майно: квартиру, п’ять нежитлових приміщень і автомобіль Land Rover Discovery 2013 року випуску», – йдеться в рішенні.

Останні новини