Середа, 23 Липня, 2025

САП висунуло нову підозру у справі нардепа Задорожнього

Важливі новини

Україна отримала данні щодо міжнародних рахунків українців

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

У рамках цього обміну Державна податкова служба України передала дані про фінансові рахунки нерезидентів до податкових органів партнерських юрисдикцій, а також отримала інформацію про рахунки податкових резидентів України. Обмін включав відомості про фінансові рахунки, які ведуть фінансові установи (такі як банки, страхові та інвестиційні компанії) і належать резидентам юрисдикцій-партнерів. Інформація охоплює ім’я власника, адресу, податкове резидентство, податковий номер, дату та місце народження, а також дані про рахунок, залишок на кінець звітного періоду та суму отриманих доходів.

Мінфін підкреслив, що участь України у міжнародній системі автоматичного обміну інформацією створює більш прозоре податкове середовище та підвищує імідж України як надійного партнера в міжнародних податкових відносинах.

Завдяки доступу до інформації про іноземні фінансові активи своїх резидентів, Україна зможе:

Цей крок є частиною зобов’язань України в процесі інтеграції до ЄС і спрямований на підвищення прозорості податкової сфери. Міністерство наголосило, що завдяки обміну даними Україна зможе ефективніше боротися з ухиленням від сплати податків, що сприятиме додатковим податковим надходженням, а отже, економічній стабільності та розвитку країни.

CRS передбачає щорічний автоматичний обмін інформацією про визначені види фінансових рахунків між державами, які приєдналися до Багатосторонньої угоди компетентних органів. Податкові органи щорічно отримують масив даних про іноземні рахунки, що належать їх податковим резидентам. Перший звітний період охоплював період з 1 липня до 31 грудня 2023 року, а перший обмін даними успішно завершився 30 вересня 2024 року. На сьогодні близько 110 юрисдикцій є учасниками цього міжнародного обміну, включаючи всі держави-члени ЄС.

У справі нардепки Марченко свідок розповів, як передавав $6 тисяч хабаря

У Вищому антикорупційному суді (ВАКС) завершено допит ключового свідка у справі народної депутатки Людмили Марченко, яку підозрюють у прийнятті хабаря за внесення до системи “Шлях”. Свідчення підтвердили, що хабар дійсно мав місце, повідомляє «Главком» із посиланням на Transparency International Ukraine. За версією слідства, Людмила Марченко спільно зі своєю помічницею Анастасією Колесник за грошову винагороду погодились […]

Депутатки Київради декларують мільйони і люксові авто

П’ять років тому депутатка Київради Катерина Глімбовська обіцяла перетворити Святошинський район на «красивий і комфортний для життя». Сьогодні у столиці мало що змінилося на краще, зате у деклараціях деяких обранців можна побачити зовсім інші «перетворення» — особистих статків. Катерина Глімбовська, членкиня Постійної комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин, задекларувала дохід у понад 5,5 […]

Юнаків ставлять на військовий облік із 17 років — як це працює

Юнаки, яким у 2025-му виповнюється 17 років, мають обов’язково стати на первинний військовий облік. Це стосується всіх, хто досяг 16-річного віку ще у 2024 році. Навіть якщо повістки немає — ігнорувати вимогу не можна, інакше доведеться платити штраф. Як саме працює ця процедура, хто звільняється від явки і що треба мати із собою — розповідаємо […]

Благовіщення Пресвятої Богородиці: історія, значення та традиції свята

Благовіщення Пресвятої Богородиці – одне з дванадцяти найбільших християнських свят, яке має особливе значення для всіх вірян. Воно входить до числа неперехідних свят і щороку відзначається 25 березня (за новим календарем). Це свято символізує початок спасіння людства та є однією з найважливіших подій у християнському календарі. Назва “Благовіщення” походить від слова “благовість”, що означає “добра […]

The post Благовіщення Пресвятої Богородиці: історія, значення та традиції свята first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) повідомила про підозру старшому оперуповноваженому в особливо важливих справах департаменту карного розшуку Нацполіції В’ячеславу Мірошнику. Його підозрюють у причетності до корупційної схеми, пов’язаної з нардепом від “Слуги народу” Миколою Задорожнім. Суд ухвалив рішення взяти Мірошника під арешт із правом внесення застави у розмірі 850 тисяч гривень.

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та САП раніше повідомили про підозру нардепу Миколі Задорожньому. За версією слідства, він вимагав “відкат” у розмірі 14% від суми коштів, виділених на ремонт водогону в селі Мала Павлівка Комишанської громади Охтирського району Сумської області.

  10% суми призначалися особисто Задорожньому.
  4% – для місцевих правоохоронців, які мали забезпечити “безперешкодне освоєння коштів”.

Загальна сума хабаря, за даними слідства, становила 3,4 мільйона гривень.

Слідчі встановили, що оперуповноважений Нацполіції В’ячеслав Мірошник також був причетний до корупційної схеми. Його арештували, встановивши розмір застави у 850 тисяч гривень.

Справа Задорожнього набирає обертів, і правоохоронці не виключають, що в ній можуть з’явитися нові фігуранти. НАБУ та САП продовжують розслідування з метою викриття всіх учасників корупційної оборудки.

Очікується, що прокуратура наполягатиме на повному триманні під вартою для Мірошника, а також на подальшому розширенні списку підозрюваних у справі.

The post САП висунуло нову підозру у справі нардепа Задорожнього first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини