Субота, 19 Квітня, 2025

САП висунуло нову підозру у справі нардепа Задорожнього

Важливі новини

За опитуванням КМІС українці хочуть більшого об’єднання у суспільстві і політиці

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Згідно з даними, 47% респондентів висловили підтримку ідеї уряду національної єдності, тоді як 37% були нейтральними, а лише 10% – проти.

Що стосується кандидатів на посаду очільника такого уряду, то найбільшу підтримку отримав Петро Порошенко, якого назвали 20% опитаних. На другому місці знаходиться прем’єр-міністр Денис Шмигаль із 13% підтримки. Далі йдуть Юлія Тимошенко (7%), Юрій Бойко (5%) та Олександра Устінова (4%).

Антон Грушецький, виконавчий директор КМІС, підкреслив, що в Україні зберігається сильний запит на єдність серед політичних сил, незалежно від їхнього ідеологічного напряму.

Опитування проводилося серед дорослих громадян України, які проживають на підконтрольних уряду територіях. Вибірка не включала мешканців тимчасово окупованих територій (окрім внутрішньо переміщених осіб) та осіб, які залишили країну після 24 лютого 2022 року.

Камалія розповіла про дівчину, що стала причиною її розлучення з чоловіком

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

За словами Камалії, основною причиною конфліктів стало непорозуміння з донькою Захура від першого шлюбу. Вона зазначила, що дівчина не бажала спілкуватися з нею і не намагалася знайти спільну мову. Співачка разом із доньками Арабеллою та Мірабеллою, а також чоловіком, виїхала до Лондона на початку повномасштабного вторгнення, де мешкала старша донька Захура.

Камалія підкреслила, що донька бізнесмена була постійною ініціаторкою конфліктів та активно втручалася в їхнє сімейне життя. “Однією з великих помилок Захура було те, що він привів нас під один дах зі своїми дітьми від першого шлюбу”, — зазначила вона, додаючи, що з сином Захура у неї склалися добрі стосунки, тоді як донька ставилася до неї з ревнощами.

Камалія розповіла, що намагалася обговорити ці проблеми з чоловіком, але він не надав їй підтримки, а навпаки став на бік своїх дітей. “Я ж очікувала підтримки від нього як від законного чоловіка і батька наших дітей”, — зазначила вона. Постійні сварки та напружена атмосфера в домі призвели до того, що співачка вирішила повернутися в Україну, залишивши дітей з батьком у Лондоні.

Коли доньки приїхали до мами, вони розповіли, що їхня старша сестра хоче підстригти їм волосся. Ця ситуація викликала обурення у Камалії, оскільки вона не була попереджена про це. Вона знову звернулася до Захура, але його відповідь лише посилила її розчарування. “Коли я запитала, чому ухвалюються такі рішення без мене, він емоційно відповів: ‘А що ти хочеш? Ти хочеш, щоб я кинув свою дочку? Тоді я швидше розлучуся з тобою, ніж кину її’. Це була остання крапля”, — підсумувала співачка.

Попри розлучення, Камалія зазначила, що підтримує зв’язок з Мохаммадом Захуром. Вони часто зустрічаються, коли вона приїжджає до Лондона, щоб навідати доньок.

Кримінальні справи проти посадовців НБУ ускладнюють переговори про фінансову допомогу Україні

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Нашим партнерам не однаково. Це (наявність кримінальних справ проти чиновників НБУ – ред.) впливає на атмосферу переговорів, і готовність до будь-якого якісного діалогу,

Він додав, що іноземним партнерам під час переговорів щодо виділення коштів Україні важливо відчувати стабільність Національного банку і наявність гарантійних механізмів. Зокрема, коли є відчуття, що інституцію підтримує влада, переговори просуваються набагато якісніше і ефективніше.

Якщо ж міжнародні партнери розумітимуть, що в Національному банку є плинність кадрів або певна підвішеність через кримінальні справи проти посадовців НБУ, за словами Кулика, вони будуть висувати більш жорсткі вимоги, більш чітко прописані правила, більше робитимуть ставку на зобов’язання, на якісь певні зовнішні гарантійні механізми тощо.

Така ситуація також призводить до того, що міжнародні фінансові установи не хочуть комунікувати напряму із керівниками структурних підрозділів НБУ, а роблять ставку на інституційний діалог.

Це з одного боку знімає особистий, емоційний фактор, як то кажуть, але з іншого боку не дозволяє нам більш ефективно проводити переговори з нашими зовнішніми партнерами в тому числі кредиторами та донорами. Оскільки всі наші запевнення або політичні заяви – вони розглядають як білий шум, а не як результат виконаної політики,

Шевченківський районний суд Києва визнав потерпілою співзасновницю банку “Конкорд” Юлію Сосєдку у кримінальному провадженні щодо ймовірного зловживання владою або службовим становищем, що призвело до тяжких наслідків, директором юридичного департаменту Національного банку України Олександром Зимою.

Кримінальна справа стосується листа Національного банку України до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за підписом Олександра Зими, яким він рекомендував Фонду відкликати позови, подані “Конкордом” проти НБУ. У документі йшлося про чотири позови банку “Конкорд” до НБУ, у яких банк вимагав скасувати штрафи на загальну суму майже 63,5 мільйона гривень. Ці позови були подані ще до того, як Нацбанк ухвалив рішення про ліквідацію “Конкорду” й увів туди тимчасову адміністрацію.

Співзасновниця “АТ “АКБ “Конкорд” Олена Сосєдка заявила, що Національний банк України проігнорував пропозиції акціонерів банку “Конкорд” перед його ліквідацією, а потім ще й за вказівкою регулятора їх позбавили права на справедливий суд.

Нові пільги: хто в Україні отримає допомогу на комуналку

З 1 січня 2025 року в Україні вступають у силу нові умови надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів №1553, ухваленої 31 грудня 2024 року, перелік громадян, які можуть отримувати цю допомогу, розширено. Основним критерієм для отримання пільг є середньомісячний дохід сім’ї, що не перевищує 4240 гривень […]

The post Нові пільги: хто в Україні отримає допомогу на комуналку first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Юрист Роберт Амстердам представив звіт із доказами атак на УПЦ та її каплиці та священиків

Адвокат Української православної церкви Роберт Амстердам зробив заяву щодо своєї роботи над складанням детального звіту, який налічує понад 250 сторінок. У цьому документі зібрані переконливі докази нападів на УПЦ, на її святині та духовенство. Про це він повідомив у своєму відеозверненні, де також закликав владу України утриматися від подальшого розгляду законопроекту 8371, спрямованого на заборону діяльності УПЦ.

"Цей законопроект є лише проявом мови ненависті. Напади на вірян, їхнє вигнання зі святинь, та обмеження доступу до місць молитов – це неприпустимі дії. Я закликаю уряд зупинити розгляд цього законопроекту та припинити розділяти націю, спонукуючи братів до конфліктів", – відзначив Амстердам.

Він також підкреслив, що УПЦ не має жодного зв'язку з Московським патріархатом та активно відстоює свою самобутність. "Українська православна церква відмовляється від ідеології 'русского мира'. Наша церква віддана будівництву божого миру. Крім того, УПЦ повністю ідентифікує себе з державою Україна та активно захищається від російської агресії", – наголосив він, цитуючи заяву керівництва церкви.

Крім того, сьогодні Роберт Амстердам звернувся до громадськості та міжнародного співтовариства з закликом підтримати Україну у боротьбі за свою незалежність. "Підтримка України – це не лише питання для самої України, але й критично важливо для міжнародної спільноти. Чи можна вірити державі, яка підводить своїх союзників? Якщо США підтримають Україну, це буде могутній сигнал світу про непохитність наших цінностей", – зауважив він у своєму повідомленні у соціальній мережі.

• Звіт адвоката Української православної церкви Роберта Амстердама, складений на понад 250 сторінок, містить переконливі докази нападів на УПЦ, її церкви та священиків.

• Заява адвоката викликала заклик уряду України припинити розгляд законопроекту 8371, який передбачає заборону діяльності УПЦ, оскільки цей законопроект містить елементи мови ненависті та загрози релігійним свободам.

• УПЦ активно відмежовується від Московського патріархату та відстоює свою самобутність, не підтримуючи ідеологію "русского мира".

• Церква повністю ідентифікує себе з державою Україна та захищає її від агресії, що доводиться через ствердження її керівництва.

• Роберт Амстердам закликає міжнародну спільноту, зокрема США, підтримати Україну у боротьбі за незалежність та демократичні цінності, попереджаючи про можливі наслідки для міжнародної довіри до країн, які не дотримуються своїх зобов'язань.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) повідомила про підозру старшому оперуповноваженому в особливо важливих справах департаменту карного розшуку Нацполіції В’ячеславу Мірошнику. Його підозрюють у причетності до корупційної схеми, пов’язаної з нардепом від “Слуги народу” Миколою Задорожнім. Суд ухвалив рішення взяти Мірошника під арешт із правом внесення застави у розмірі 850 тисяч гривень.

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та САП раніше повідомили про підозру нардепу Миколі Задорожньому. За версією слідства, він вимагав “відкат” у розмірі 14% від суми коштів, виділених на ремонт водогону в селі Мала Павлівка Комишанської громади Охтирського району Сумської області.

  10% суми призначалися особисто Задорожньому.
  4% – для місцевих правоохоронців, які мали забезпечити “безперешкодне освоєння коштів”.

Загальна сума хабаря, за даними слідства, становила 3,4 мільйона гривень.

Слідчі встановили, що оперуповноважений Нацполіції В’ячеслав Мірошник також був причетний до корупційної схеми. Його арештували, встановивши розмір застави у 850 тисяч гривень.

Справа Задорожнього набирає обертів, і правоохоронці не виключають, що в ній можуть з’явитися нові фігуранти. НАБУ та САП продовжують розслідування з метою викриття всіх учасників корупційної оборудки.

Очікується, що прокуратура наполягатиме на повному триманні під вартою для Мірошника, а також на подальшому розширенні списку підозрюваних у справі.

The post САП висунуло нову підозру у справі нардепа Задорожнього first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини