Понеділок, 14 Липня, 2025

Середня зарплата українців зросла до 25 тисяч, але не скрізь

Важливі новини

Драматичний інцидент у Чернівецькій області: чоловік з сокирою здійснив напад на працівників ТЦК

Напад на працівників ТЦК у Чернівецькій області, який став об'єктом публічного обурення, розгорнувся у віддаленому районі, що межує з Румунією. Відеозапис, що став основою ширення інформації у соцмережах, зафіксував момент, коли двоє чоловіків у військовій формі стали жертвами нападу зі сокирами. Порушники, які прибули на місце події на жовтій "Ниві", не лише збили одного з військовослужбовців, але й активно напали на працівників ТЦК, розбивши вікна їхнього автомобіля та наносячи тілесні ушкодження. Інцидент відбувся поблизу контрольно-пропускного пункту "Горлеча" у селі Плоска Вижницького району, у гірській місцевості, що знаходиться за п'ять кілометрів від румунського кордону. Поліція Чернівецької області підтвердила, що напад був спрямований саме проти працівників ТЦК. Винуватці конфлікту, двоє місцевих мешканців, вже затримані та піддані кримінальному розслідуванню за підозрою у хуліганстві. Це не єдиний випадок подібних нападів у Чернівецькій області: раніше вже фіксувалися подібні інциденти, зокрема, місяць тому у селі Космачі Івано-Франківської області. Ці напади стають предметом серйозного розгляду і обговорення як у соціальних мережах, так і серед владних структур.

У селі Космачі Івано-Франківської області спалахнув напружений конфлікт, коли місцеві жінки блокували дорогу жінці, яка, за їхніми словами, була "навідницею ТЦК" і звинувачувалася у співпраці з військкоматом у визначенні призовників. Постраждала розповіла, що протестувальниці атакували її автомобіль, витягали її через вікно, рвали волосся. Одна з нападниць, за її словами, вдарила дитину по голові після того, як заштовхнула биту через вікно. Поліція розпочала кримінальне провадження у зв'язку зі збиттям трьох людей, серед яких була й неповнолітня. Важливо зазначити, що в соцмережах недавно також поширювалися відеозаписи застосування сили працівниками ТЦК проти чоловіків, які, ймовірно, намагалися ухилятися від мобілізації. Все це відбувається в контексті розгляду урядового законопроєкту про посилення мобілізації, який розглядається в парламенті. За словами президента Володимира Зеленського, військове командування потребує мобілізувати ще близько 500 тисяч осіб для забезпечення резерву та ротації військовослужбовців на фронті.

У вищезгаданій статті відображено ряд інцидентів, що свідчать про напруженість суспільно-політичної ситуації в деяких регіонах України. Напади на працівників ТЦК та подібні конфлікти свідчать про глибокі соціальні проблеми та відсутність довіри до владних структур. Поширення відеозаписів та інформації в соцмережах щодо ситуацій з військовими та відсутність ефективних механізмів контролю над такими діями свідчать про необхідність комплексного підходу до розв'язання цих проблем. Крім того, обговорення урядового законопроєкту щодо посилення мобілізації також відображає загальну напругу в суспільстві та необхідність уважного розгляду питань оборони та безпеки. Важливою є ефективна реакція владних структур на подібні інциденти та забезпечення безпеки та прав людини на рівні закону.

Російські війська атакували Херсонський онкоцентр: пацієнти та персонал встигли сховатися

Система моніторингу та реагування на погодні явища включає:

“Вчора ввечері російські війська здійснили чергову терористичну атаку медичного об’єкта – завдали удару двома керованими авіабомбами по Херсонському регіональному онкоцентру”, – повідомили у МОЗ у соцмережах.

Будівля медзакладу, за даними МОЗ, “зазнала значних руйнувань”.

“На щастя, пацієнти та медичні працівники перебували в укритті й не постраждали”, – вказали у МОЗ.

НАЗК перевіряє декларацію та спосіб життя в.о. заступника голови ДПС та його співмешканки

Система моніторингу та реагування на погодні явища включає:

Співмешканка НАЗК перевіряє декларацію та спосіб життя в.о. заступника голови ДПС та його співмешканкиа, виконуючого обовʼязки заступника голови Державної податкової служби України, Аліна Лебедєва відкрила бізнес менше ніж через три місяці після призначення його на посаду. Вже через рік роботи ФОП 27-річна дівчина відкрила квітковий бутик у самісінькому центрі Києва в БЦ “Леонардо”.

Раніше Євгеній Сокур в ході слідства по справі про нібито замах на нього, сам розповів правоохоронцям, що із 2016 року проживає разом із дівчиною на імʼя Аліна у квартирі на проспекті Лобановського, 6-Д. Проте у своїх деклараціях Сокур жодного разу не згадав про свою співмешканку. Після депутатського звернення члена Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ніни Южаніної НАЗК розпочало перевірку щодо Євгенія Сокура. В Агентстві також підтвердили, що проводять моніторинг способу життя посадовця. Голова Громадської ради при НАЗК Катерина Бутко зазначила, що Національне агентство з питань запобігання корупції перевіряє чи був спільний побут у Сокура з його співмешканкою Аліною.

Зʼясувалося, що йдеться про Аліну Лебедєву. За даними колишнього народного депутата Ігоря Мосійчука, НАЗК надіслало українським банкам запит у рамках моніторингу способу життя Євгенія Сокура, у якому просить фінансові установи надати інформацію про рахунки Аліни Лебедєвої, її батьків та рідного брата. Також НАЗК хоче перевірити рахунки ФОП співмешканки Сокура.

Як вказано в системі Youcontrol, Аліна Лебедєва зареєструвала ФОП 3 серпня 2022 року. Основний КВЕД діяльності – роздрібна торгівля квітами, рослинами, насінням, добривами, домашніми тваринами та кормами для них у спеціалізованих магазинах.

Варто зазначити, що Сокур отримав керівну посаду у податковій менш ніж за три місяці до цього – у травні 2022 року. Співпадіння?

Однак на цьому історія карколомного успіху співмешканки Сокура тільки розпочалась. У перший рік роботи її бізнесу, а водночас перший і, мабуть, найтяжчий рік повномасштабної війни в Україні, справи у Аліни Лебедєвої йшли настільки добре, що вона вирішила масштабуватися.

На свій день народження 1 листопада 2023 року вона оголосила про відкриття квіткового бутика, і не де інде, а в самому серці столиці – у бізнес центрі “Леонардо”.

“Привіт. Я @lebedieva_alina і вчора в мене був день народження. А ще вчора народилося моє таке довгоочікуване дитинча @lebedeva.flower.aesthetic. Я створила цей простір з любовʼю до квітів та людей. Тому будемо щасливі здійснити твої найзаповітніші квіткові мрії. Для замовлення краси:

-Direct – БЦ Леонардо: Київ, вул. Богдана Хмельницького 19-21”, – повідомила Аліна Лебедєва на сторінці бутика у Instagram.

Виглядає так, наче хтось зробив коханій дівчині подарунок на свято.

До речі, під час вивчення декларацій Євгенія Сокура виявивилося, що у 2022 році він задекларував дохід від продажу цінних паперів на суму 2,6 млн грн, однак ці кошти не були відображені в його декларації за 2023 рік. Це може свідчити про порушення законодавства, що вимагає повідомляти про значні зміни в майновому стані. Згідно зі ст. 52 Закону України “Про запобігання корупції”, декларант зобов’язаний протягом 10 днів повідомляти про такі зміни. Ніна Южаніна направила відповідну інформацію до НАЗК.

Але, у його декларації з’явилися 80 тисяч доларів готівкою. Хтось може сказати, що він обміняв гривні на долари, проте варто нагадати, що в той час діяла заборона Національного банку на купівлю валюти. Тож який із законів ймовірно порушив Сокур – питання поки що відкрите.

Але повернемося до історії успіху Аліни. За словами голови Руху #SaveФОП Сергія Доротича, квітковий бізнес вести не просто і він буде реально прибутковим лише за умови, що будуть VIP-клієнти.

“Я просто поясню суть квіткового бізнесу, він дуже специфічний, знаю його безпосередньо, тому що, мої друзі орендували в мене певні приміщення, і зараз навіть орендують, і ведуть цей квітковий бізнес. Як вони сказали, ти можеш скільки завгодно грошей вкладати, бути, як то кажуть, надзвичайно говірким і проворним, але тобі нічого не вдасться, якщо в тебе будуть тільки пересічні клієнти, які, знаєте, ідуть там дружині купити якісь квіти, на 8 березня чи на День народження – цей бізнес не взлітає взагалі. В тебе повинні бути клієнти, які тобі оплачують по безготівковому рахунку і замовляють букети зі 100 троянд і так далі. Тобто, це Кабінет міністрів, це урядові якійсь організації, депутати. Якщо в тебе є вихід на це, то цей бізнес буде процвітати”, – розповів Доротич.

За його словами, навіть до повномасштабного вторгнення створення працюючого прибуткового бізнесу у цій сфері було проблемою. Треба мати клієнтів, таких серйозних клієнтів, і тільки у такий спосіб можна заробити.

“Звичайно, якщо пан Сокур підігнав клієнтів, то можна заробити (на бутик – ред.), і дуже швидко заробити”, – зазначив Доротич.

Проте він не виключає, що карколомний успіх співмешканки Сокура може бути повʼязаний з іншим дуже цікавим аспектом. “Але цей бізнес можна так само використовувати для легалізації певних коштів. Можна ж замовляти букет, проплатити і замовити, а букет не забрати. Якщо це відповідно спрощенець, через нього прогнала бюджетна організація, ПДВ їх не хвилює. Втрати будуть 5-6%. Перевели в готівку та і все”, – зазначив Доротич.

Проте, якщо дивитися на ситуацію під таким кутом, то постає запитання: хто має перевіряти чистоту операцій ФОП співмешканки одного з головних податківців країни? Податкова?

Адвокат Олексій Баганець розповів, що звичайно Сокур може сам обирати з ким йому жити та одружуватися. Проте у своїй декларації він зобов’язаний вказувати дані про людину, з якою у нього спільний побут.

“Він зобов’язаний під час заповнення декларації вказувати, який дохід мала і має його навіть цивільна дружина. Чому? Тому що це ведення спільного господарства. Воно, звичайно, передбачає, що він повинен показувати про доходи своєї цивільної дружини. Це однозначно”, – наголосив юрист.

За його словами, НАЗК повинно ретельно вивчити цю ситуацію, у тому числі й на предмет наявності конфлікту інтересів. Адже в ході перевірки може виникнути питання щодо доцільності подальшого перебування Сокура на посаді.

Проти Сокура розслідується кримінальне провадження за службовий злочин. Ця справа була відкрита ДБР 4 листопада 2022 року за ч. 3 ст. 365 КК України, за фактом перевищення службових повноважень Сокуром, який 26 жовтня 2022 року підписав розпорядження про анулювання ліцензії ПАТ “Укртатнафта” на виробництво пального. Такі дії чиновника, за версією слідства, спричинили тяжкі наслідки товариству, а також державі у вигляді неможливості виконання мобілізаційних завдань Міноборони з виробництва та постачання нафтопродуктів для потреб оборони та обороноздатності держави. У Державному бюро розслідувань повідомили, що це кримінальне провадження досі розслідується.

Мер Кличко лідирує в опитуваннях попри скандали навколо його команди

Соціологічні опитування, проведені напередодні можливих виборів у Києві, демонструють дивовижний парадокс: чинний мер Віталій Кличко впевнено очолює рейтинг із 40% підтримки, тоді як рівень довіри до його команди — мізерний. На другому місці в рейтингу кандидатів у мери — Сергій Притула із 15,9%, третім іде Максим Жорін із 8,9%. Решта кандидатів не дотягують і до […]

ДТЕК роз’яснює, що вони мали на увазі під “Розраховувати на себе”

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Сахарук наголосив, що «розраховувати на себе» означає, зокрема, покладатися на працівників, які щоденно працюють над відновленням енергетичної інфраструктури, забезпеченням стабільного видобутку газу і вугілля, а також ремонтом генераційних потужностей, які живитимуть країну в періоди пікових навантажень.

Також він висловив упевненість, що українці значною мірою підготувалися до можливих труднощів: «Люди вже за два роки дуже сильно підготувалися, – зазначив Сахарук. – Вони встановили генератори, придбали додаткові батареї та інше обладнання».

У світлі поточних викликів виконавчий директор ДТЕК додав, що українцям варто думати про те, які додаткові кроки вони можуть зробити для підготовки до холодів. «Розраховуйте на себе. Я не жартую. Все в наших руках і залежить від кожного з нас», — сказав він, підкресливши, що внесок кожного сприятиме легшому проходженню зими.

Раніше Сахарук закликав українців задуматися над тим, як забезпечити свій комфорт взимку. «Якщо кожен подумає, що він зможе зробити для того, щоб пройти наступну зиму, і реалізує це, то вона точно мине легше», — зазначив він.

Цей заклик до активної підготовки на фоні нестабільної ситуації в енергетиці вказує на необхідність взаємної підтримки та самоорганізації в умовах можливих енергетичних обмежень.

Середня зарплата в Україні у 2025 році зростає, однак розрив між регіонами залишається суттєвим. Найбільші доходи традиційно фіксуються у столиці, тоді як мешканці низки обласних центрів досі отримують менше від загальнонаціонального показника.

У Києві середній рівень заробітної плати досяг 30 тисяч гривень — це найвищий результат по країні. За останні 12 місяців показник зріс на 23%, що є одним із найдинамічніших приростів.

Позицію найближчого конкурента Києва несподівано зайняв Ужгород. Середня зарплата тут сягнула 25 тисяч гривень, що на 25% більше, ніж минулого року. Схоже, що прикордонне розташування та активність малого бізнесу позитивно вплинули на дохідну частину місцевого населення.

До групи міст з відносно високим рівнем оплати праці потрапили також Львів та Одеса. Тут середня зарплата становить 24 тисячі гривень. Річне зростання — 19% у Львові та 20% в Одесі.

Трохи нижчі показники демонструють великі індустріальні та адміністративні центри:

  • У Дніпрі середній дохід становить 24 тисячі гривень.

  • У Харкові — 22 300 грн.

  • У Вінниці, Хмельницькому та Рівному — від 22 до 22,5 тисяч грн.

  • Запоріжжя дещо відстає з 20 тисячами гривень.

Найменш привабливою в плані доходів виявилася ситуація у Сумах, де середня зарплата не перевищує 18 500 грн.

Загалом по країні середній заробіток досягнув позначки 25 тисяч гривень. Попри позитивну динаміку, різниця між регіонами свідчить про нерівномірне економічне відновлення та різний рівень активності бізнесу після воєнного спаду.

Останні новини