Четвер, 29 Травня, 2025

Що святкують 28 травня: традиції, прикмети та іменини дня

Важливі новини

Армія РФ наближається до Селидового, загроза для Курахового зростає

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

“Довго й ефективно обороняти місто надзвичайно важко через складнощі ландшафту. Коли дійдуть до траси, то штурм міста буде швидшим за зачистку Суджі. Ворог перейшов трасу Вугледар-Мар’їнка і закріпився на наших колишніх позиціях. Падіння Селидового загрожує насамперед обороні міста Курахове, яке мало би прикриватися саме з висот із напрямку Селидового, і це угруповання мало би бути відсіченим досить великим водосховищем”, – пише Ворошнов.

Також, за його оцінкою, є загроза напівоточення угруповання у Вугледарі, якщо РФ вдасться захопити низку важливих об’єктів уздовж траси Вугледар-Мар’їнка.

Фактично Ворошнов підтверджує, що наступ РФ на покровському напрямку, який наразі йде більше не на захід, у бік Мирнограда, а на південний захід, глобально в напрямку Врем’ївського виступу, має на меті обійти із заходу другу лінію української оборони на всьому донецькому фронті від Очеретиного до Вугледара.

Мобілізаційний законопроект передбачає друге читання до кінця березня, заявляє Федір Веніславський

Згідно з висновками, нам очікувати завершення розгляду поправок до мобілізаційного законопроекту до кінця березня, як за оптимістичного, так і за песимістичного сценаріїв. Надійшло понад 4 тисячі поправок, які були об'єднані в 16 блоків і вже розглянуті на комітеті. Подальше обговорення передбачає спілкування з авторами поправок.

Основні пункти, що розглядалися, включають:

Усунення обмежень конституційних прав і свобод ухильників, хоча обмеження на керування транспортним засобом можуть залишитися частково.Перетворення реєстрації в електронному кабінеті призовника на право, а не обов'язок.Уточнення участі органів влади та підприємств у мобілізаційних заходах.Надання поліції можливості відправляти повістки громадянам за зверненням Територіальних центрів контролю.Збереження базової військової підготовки для чоловіків віком від 18 до 25 років.Деякі питання, такі як демобілізація після 36 місяців служби та перегляд придатності до військової служби для осіб з інвалідністю, також обговорювалися.

Згідно з висновками статті, розгляд поправок до законопроекту про посилення мобілізації може завершитися до кінця березня, якщо оптимістичний сценарій. Було подано понад 4 тисячі поправок, які об'єднані в 16 блоків і вже розглянуті на комітеті. Основні питання стосуються усунення обмежень прав ухильників, уточнення участі органів влади в мобілізаційних заходах та збереження базової військової підготовки для чоловіків. Крім того, обговорювалися питання щодо перегляду придатності до військової служби для осіб з інвалідністю та процесу демобілізації після 36 місяців служби.

Хто втрачає право на відстрочку від мобілізації

Уряд України продовжив воєнний стан та загальну мобілізацію до 7 лютого 2025 року. Проте з цього року деякі категорії громадян, які раніше могли скористатися правом на відстрочку від призову, можуть втратити цю можливість. Як зазначається у матеріалі “Телеграф”, існують певні умови, за яких право на відстрочку буде скасоване. Згідно з Законодавством України, зокрема з статті […]

The post Хто втрачає право на відстрочку від мобілізації first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Як банки в Україні працюватимуть 31 грудня та 1 січня

Через дію воєнного стану в Україні більшість жителів країни залишаться без традиційних вихідних на Новий рік 2025. Це стосується не лише працівників багатьох сфер, але й банків, які хоч і працюватимуть, але з деякими особливостями. Графік роботи банків та СЕП Національний банк України (НБУ) повідомив, що система електронних платежів (СЕП) залишатиметься доступною 24/7 у період […]

The post Як банки в Україні працюватимуть 31 грудня та 1 січня first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

6 порад як українцям зберегти бюджет в умовах інфляції

З огляду на невпинне зростання цін, багато українців змушені переглядати свої звички в покупках та планувати витрати більш ретельно. Експерти радять кілька ключових стратегій, які допоможуть зменшити фінансовий тиск: Плануйте покупки Створюйте список необхідних продуктів перед походом у магазин. Це допоможе уникнути імпульсивних витрат та придбати лише те, що дійсно потрібно. Користуйтеся акціями та знижками […]

The post 6 порад як українцям зберегти бюджет в умовах інфляції first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

28 травня — день, насичений подіями в культурному, релігійному та народному календарях. Сьогодні українці згадують святого Микиту Халкідонського, світова спільнота говорить про жіноче здоров’я, а в народі день присвячено турботі про сім’ю та господарство.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква нового стилю вшановує пам’ять єпископа Микити Халкідонського — святого, відомого своїм милосердям і захистом знедолених. Його вважають покровителем родини, працьовитості та справедливості.

Ті, хто дотримується старого стилю, сьогодні моляться святому пророку Ісаї та преподобному Пахомію Великому.

Яке сьогодні свято у світі

Глобальна спільнота відзначає Міжнародний день жіночого здоров’я, заснований ООН. Ініціатива закликає жінок подбати про себе, зокрема, пройти профілактичні медичні обстеження.

Також 28 травня — День боротьби з розсіяним склерозом, важким аутоімунним захворюванням. Мета — інформування суспільства про діагностику та лікування.

У різних країнах світу сьогодні ще й такі події:

  • Азербайджан — День Республіки;

  • Хорватія — День збройних сил;

  • Філіппіни — День державного прапора;

  • Аргентина — День дитячого садка;

  • США — День гамбургера і День грудинки.

Яке сьогодні свято в Україні

Хоч офіційного державного свята немає, 28 травня неформально відзначають День краєзнавства — науки, що досліджує історію, природу та культуру рідного краю. Його шанують ентузіасти, педагоги й дослідники, які бережуть національну пам’ять.

Із відомих українців, які народились цього дня, — співак Олександр Положинський, історик Павло Гай-Нижник, філологиня Ольга Водолажченко.

Яке сьогодні свято в народі

У народному календарі 28 травня — Микита Гусятник. Згідно з повір’ям, у цей день варто купувати гусенят і каченят, а також добре годувати домашню птицю. У селі вірили: щоб уберегтися від лиха, в курнику треба повісити «курячого бога» — камінь із отвором.

Це день, коли варто приділити увагу дітям, провести його в мирі та спокої, без сварок.

Прикмети та заборони 28 травня

Народна мудрість пов’язує цей день із погодними прикметами:

  • дощ — до грозового червня;

  • багато мурах — до потепління;

  • кішка ховається — буде холодно.

Що не можна робити:

  • сваритися з рідними;

  • кричати на дітей;

  • жорстоко поводитися з тваринами;

  • жінкам працювати на городі — до болю в спині.

День ангела 28 травня

Іменини сьогодні святкують:
Микита, Микола, Ігор, Павло, Петро, Іраклій, Макар, Захар, Денис, Дмитро, Гнат, Альона, Олена.

За старим стилем — Анастасія, Гнат, Дмитро.

Останні новини