Понеділок, 14 Липня, 2025

Швейцарський мирний саміт по Україні не користується довірою

Важливі новини

Наречений ведучої Лесі Нікітюк вперше висловився про батьківство

Наречений популярної української телеведучої Лесі Нікітюк, військовослужбовець Дмитро Бабчук, уперше публічно висловився про новий для себе досвід — батьківство. У сторіз Instagram чоловік поділився своїми враженнями від того, як змінилося його життя після народження сина. За словами Дмитра, йому хочеться постійно бути поруч із дитиною, однак через службу це поки що неможливо. “Взагалі добре, але […]

У додатку «Резерв+» звужено права багатодітних батьків на відстрочку

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Незважаючи на те, що закон про мобілізацію дає право багатодітним батькам отримати відстрочку у разі наявності 3 неповнолітніх дітей та відсутності заборгованості зі сплати аліментів, Резерв+ підтягує інформацію з реєстру багатодітних сімей, що означає, що право на відстрочку фіксується лише для тих, хто має 3 дітей в одному шлюбі.

Таким чином, батьки, у яких діти були народжені в різних шлюбах, через некоректне відображення в додатку втратили право на відстрочку.

Цікаво, що у реєстрі багатодітних сімей перебувають також ті чоловіки, які мають в одному шлюбі троє дітей віком до 23 років (у разі навчання цих дітей у ПТУ чи ВНЗ). Але закон про мобілізацію не дає відстрочення цієї категорії чоловіків.

Таким чином функція видачі відстрочок у додатку Резерв+ реалізована з порушенням законодавства двічі – не дає відстрочення батькам трьох дітей у різних шлюбах та навпаки – дає батькам трьох дітей з однієї сім’ї віком до 23 років.

Українці отримали рекордні 232 млн грн кешбеку за листопад

Українці отримали 232 мільйони гривень кешбеку за покупки товарів українського виробництва у листопаді. Це майже вдвічі більше, ніж у жовтні, а середня виплата на людину зросла з 97 до 116 гривень, повідомляє Кабінет Міністрів України. Програма кешбеку продовжує набирати популярність. Кількість учасників збільшилася на 800 тисяч і наразі склала майже 2 мільйони людей. Найактивніші учасники […]

The post Українці отримали рекордні 232 млн грн кешбеку за листопад first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Скоєно замах на колишнього мера Куп’янська Геннадія Мацегору

Українські влади висловили серйозну обуреність та заявили про замах на колишнього мера Куп’янська, Геннадія Мацегору, який відзначився своїм стійким ставленням до російської агресії. Геннадій Мацегора був символом супротиву під час захоплення міста Росією у березні 2022 року. Напад на його життя став ще одним виявом терору та спроби підорвати демократичні цінності, які захищає Україна.

Замах на Геннадія Мацегору викликав обурення як серед політичних коліг, так і серед громадськості. Цей інцидент є свідченням того, що російська агресія продовжує виявляти свою загрозливу природу та намагається придушити голоси опозиції та людей, які прагнуть захищати свободу та демократію.

Українські влади вживають всіх можливих заходів для розслідування цього нападу та притягнення винних до відповідальності. Захист життя своїх громадян є пріоритетом для української держави, і будь-які спроби підірвати цей принцип будуть суворо покарані.

Геннадій Мацегора залишається символом силі та вольовості українського народу. На тлі загрози з боку Росії він продовжує виступати за свободу, справедливість та незалежність своєї країни.

Головне управління розвідки повідомляє, що замах стався 7 червня в місті Старий Оскол Бєлгородської області РФ. Мацегора, як заявляють, у критичному стані.

Проти колишнього мера в Україні розслідують кримінальну справу за статтею «Держзрада».

“Мацегора добровільно пішов на повну співпрацю з російськими загарбниками. Зокрема, у червні 2022 року він підписав так званий протокол створення окупаційної Харківської адміністрації та публічно про це оголосив”, – заявили в ГУР.

Російські телеграм-канали пишуть, що колишнього мера Куп’янська госпіталізували в Москву. Він у важкому стані.

Замах був біля будинку Мацегори. У Старому Осколі він очолював спорткомплекс.

За що затримали заступника з «Лісів України»: автопарк, квартири і фіктивне розлучення

Державне бюро розслідувань затримало колишнього заступника начальника Центрального лісового офісу державного підприємства «Ліси України» за підозрою в незаконному збагаченні та приховуванні активів на понад 38 мільйонів гривень. Звичайна посада заступника керівника філії ДП, а насправді — розкішний автопарк, квартири в кількох містах, готівка в доларах і євро та фіктивне розлучення, щоб приховати майно. Таку картину […]

Саміт Швейцарії з проблеми України, запланований на 15 червня, на жаль, не очікується приносити значних результатів. Оскільки військові обстановка на сході України на користь Москви, і вимоги з боку Києва, а також самі перспективи саміту, що вони пропонують, “здаються дещо непосягальними”, зауважує журналіст The Responsible Statecraft, Коннор Еколс.

Але якщо за першим пунктом Зеленський домігся певних успіхів, то з другим виникли помітні труднощі. Після того, як ситуація на полі бою змістилася на користь Росії, вимоги України і сам саміт «здаються дещо нереалістичними», зазначає автор статті.

Ймовірно, найзначнішою перешкодою є відсутність довіри до саміту. Колись нейтральний Берн не приховує свого бажання покарати Москву і підтримує західні санкції. Ці рішення змушують Кремль відкинути перспективу швейцарського посередництва, що підриває шанси на досягнення будь-якого значущого прогресу на майбутньому саміті, підкреслює Еколс.

За його словами, іншою серйозною проблемою є той факт, що Росія не отримала запрошення на переговори. Україна заявила, що представники Москви можуть в кінцевому підсумку приєднатися до переговорів, але тільки на умовах Києва.

Відсутність Росії є основною причиною, чому Китай пропустить швейцарський саміт. Пекін відправляв своїх представників на кілька з п’яти попередніх раундів переговорів за планом Зеленського, але тепер Піднебесна, схоже, розчарувалася в підході України, міркує журналіст.

На його думку, всі ці показники «малюють похмуру дипломатичну картину». Китай і Швейцарія вважаються «безнадійно упередженими». Спроби інших потенційних посередників, зокрема Бразилії, Мексики, ПАР і Ватикану, не здобули особливої популярності.

“Саміт у Швейцарії, безсумнівно, включатиме серйозні переговори щодо важливих аспектів українського плану. Але всі наявні дані свідчать про те, що це не наблизить нас ні на дюйм до закінчення війни”, – підкреслює Еколс.

Останні новини