П’ятниця, 25 Липня, 2025

Сімейний бізнес судді Марини Барсук та її автопарк

Важливі новини

Скандальний екс-садовець Міноборони Лієв вільний: запобіжний захід скасовано в справі про втрату майже 1,5 мільярдів гривень

В Агентстві з питань контролю за дотриманням законодавства у сфері оборони (ВАКС) відбулася значуща подія – екс-садовець Міністерства оборони Олександр Лієв, якого підозрювали у сприянні махінаціям під час проведення закупівель боєприпасів для Збройних Сил України на суму близько півтора мільярда гривень, випущений під особисте зобов'язання. Цю інформацію оприлюднив адвокат Назар Кульчицький у коментарі для "Суспільного". Суд вирішив змінити запобіжний захід Лієву з утримання під вартою на звільнення. Таким чином, екс-чиновник отримав можливість перебувати на волі під особистим зобов'язанням і був направлений ухвалу в СІЗО. За словами адвоката, під час розгляду справи прокурор відсутній з невідомих причин. Справу проти Лієва повернули до Національної поліції, оскільки Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) не знайшли достатніх доказів для підтримки підозри щодо розкрадання. Суддя Ярослав Шкодін під час засідання зауважив, що якщо навіть САП не бачить складу злочину, то важко очікувати його визнання судом. Попередньо Лієва було взято під варту з заставою у 50 мільйонів гривень ще 12 лютого, але через місяць він був звільнений під особисте зобов'язання. 9 квітня це рішення було скасовано, проте Лієв не повернувся до СІЗО, оскільки строк тримання під вартою закінчився 8 квітня. Адвокат пояснив, що це означає, що Лієв залишився без запобіжного заходу. 17 квітня ВАКС повторно розглянув клопотання щодо зміни запобіжного заходу, проте за згодою обвинувачення розгляду не відбулося.

З урахуванням недостатку достатніх доказів від НАБУ та САП щодо розкрадання, суд прийняв рішення про зміну запобіжного заходу для екс-садовця Міноборони Олександра Лієва. Він був випущений під особисте зобов'язання замість утримання під вартою. Однак навіть із зміною запобіжного заходу і поновленням справи в поліцію, суд залишив питання про Лієва без розгляду через згоду обвинувачення. Це свідчить про складну ситуацію у сфері доказів і наголошує на потребі подальшого розслідування та з'ясування фактів у відношенні до заявлених махінацій з бюджетними коштами.

Ракетний удар по стрільбищу в Сумській області: загинули 6 військових

У Сумській області внаслідок російського ракетного удару по стрільбищу загинули шестеро українських військових, ще десятеро дістали поранень. Про це повідомила пресслужба Національної гвардії України. Трагедія сталася 20 травня під час проведення занять на полігоні однієї з військових частин. На місці події вже розпочато службове розслідування. Командира частини відсторонено від виконання обов’язків. У Нацполіції додали, що […]

Уряд Німеччини готовий підтримати новий раунд переговорів України з РФ

Берлін готовий долучитися до нового раунду мирних переговорів між Україною та Росією — цього разу на території Ватикану. Про це заявив прессекретар уряду ФРН Штефан Корнеліус, повідомляє італійське видання Repubblica. За словами речника, німецький уряд позитивно ставиться до ідеї залучення Папи Римського Лева XIV як потенційного посередника у переговорах. Водночас Корнеліус підкреслив, що географія зустрічі […]

Тріумф Ярослави Магучіх: перемога на старті “Діамантової ліги”

Українська легкоатлетка Ярослава Магучіх продовжує вражати світові арени. 26 квітня у китайському місті Сямень вона здобула перемогу на першому етапі престижного турніру “Діамантова ліга”, єдиною підкоривши висоту 1,97 метра. У жіночих стрибках у висоту участь брали чотири спортсменки — дві з України (Магучіх та Юлія Левченко) і дві представниці Австралії (Нікола Оліслагерс та Елеонор Паттерсон). […]

Україна відстає в озброєнні від Росії навіть у 2024 році

Україна стикається зі складнощами у сфері озброєння, що становить серйозну загрозу для її обороноздатності та безпеки. Згідно з даними, наданими Foreign Policy, Україна і надалі відстає від Росії за обсягом озброєння, включаючи артилерію, протягом усього 2024 року. Ця ситуація є наслідком низки обставин, включаючи недостатнє фінансування та технічні обмеження. Навіть після отримання фінансової допомоги, більша частина необхідної зброї не буде доставлена на передову, через затримки у відновленні американських запасів та технічні проблеми у виробництві снарядів.

За словами представника Конгресу США, Збройні сили України переважно вимушені зосередитися на обороні, збільшуючи оборонні спроможності та зміцнюючи оборонні лінії. На жаль, навіть отримавши обіцяну допомогу, Україна має обмежені можливості для проведення наступальних операцій протягом поточного року.

Наявність лише обмеженої кількості боєприпасів і технічні проблеми з їхнім виробництвом ставлять під загрозу можливість українських військових здійснювати ефективні оборонні дії. Україна продовжить копати оборонні окопи та зміцнювати свої оборонні позиції, проте ці заходи можуть виявитися недостатніми у зустрічі з російською військовою машинерією.

У цей час Росія продовжує збільшувати обсяги виробництва снарядів, що може виявитися загрозою для стабільності та безпеки в регіоні. Відсутність необхідних ресурсів та технічних можливостей для України може посилити її залежність від партнерів та подальше погіршення безпекової ситуації в регіоні.

Україна стикається зі значними викликами у сфері озброєння, що може серйозно підірвати її обороноздатність та загрожувати національній безпеці. Незважаючи на спроби залучити допомогу від зарубіжних партнерів, країна має обмежені можливості отримати необхідну зброю та боєприпаси, що ускладнює проведення ефективної оборони. Технічні та фінансові обмеження перешкоджають Україні в розвитку власних військових потужностей та зміцненні оборонної лінії.

Ситуація стає ще більш загостреною через активні зусилля Росії у збільшенні виробництва та посиленні своїх військових можливостей. Україні важливо продовжувати співпрацю зі своїми партнерами в інтернаціональній спільноті для отримання необхідної підтримки та допомоги в укріпленні оборони та забезпеченні безпеки.

Для забезпечення стабільності та безпеки в регіоні важливо, щоб Україна продовжувала працювати над удосконаленням своїх оборонних здібностей, шукала можливості для розвитку власного військово-промислового комплексу та підтримувала партнерські відносини з країнами, що поділяють її цінності та цілі в гарантуванні безпеки та суверенітету.

Олег Постернак, відомий політолог, звернув увагу на амбіції та автопарк судді Марини Барсук у контексті останніх змін в українській судовій системі. За словами Постернака, звільнення Сергія Смирнова, який курирував судову систему у Офісі Президента, спричинило початок процесу кадрових змін у керівництві судів України.

Про це політолог повідомив на своїй сторінці у соціальній мережі “Фейсбук”.

“Перегони за посадами вже почалися, керівні посади можуть очолити вкрай неоднозначні діячі! Найближчими тижнями в інформаційний простір будуть злиті тонни компромату, опубліковані розслідування і матеріали, які будуть принижувати одних і звеличувати інших суддів. Декларації 2023 року стануть основним джерелом компромату і скандалів!” – прогнозує Постернак.

“Зокрема, суддя Північного апеляційного господарського суду Марина Барсук дуже прагне очолити судовий орган, в якому служить. Призначення Марини Барсук буде дуже доречним її чоловікові, адвокату Віктору Барсуку, який готовий добре витратиться на кар’єрне зростання дружини. Марина з чоловіком живуть красивим лакшері життям. У своїй декларації Марина Барсук не задекларувала жодної нерухомості, але повідомила про сотні тисяч спільних із чоловіком заощаджень у євро, швейцарських франках і гривнях. Особливо виділяється задекларований парк елітних автомобілів MERCEDES-BENZ S580/2021, G63AMG/2019, S600/2009, EQV/2021, якими може користуватися Марина Барсук”,  – припускає Олег Постернак, згідно з наявними у відкритому доступі деклараціями суддів за 2023 рік.

Найпомітнішим скандалом, у який потрапила Марина Барсук, був її спільний із чоловіком похід на день народження олігарха Павла Фукса у 21-му році, акцентує експерт.

“Показово, що компанії Фукса на той момент мали судові позови в Північному апеляційному господарському суді, де працює Марина Барсук. Інтереси Фукса в суді представляв Віктор Барсук. Це не перші подібні обставини де юр. фірма Барсука вигравала в суді, де працює його дружина. Таким епізодом, так само, був скандал із судом щодо Полтавського ГЗК, де Барсук діяв в інтересах Коломойського і російської кримінально-фінансової групи Бабакова. Жодних конфліктів інтересу сімейство Барсуків у цьому не вбачає”, – повідомив Олег Постернак, закликавши громадськість до публічної дискусії як єдиного конструктивного механізму, що дасть змогу очистити українську судову систему та не допустити кар’єрного зростання викритих у корупційних діях суддів.

Останні новини