Середа, 23 Липня, 2025

Смертельна ДТП на Львівщині: чоловіка збила вантажівка, а потім переїхали два авто

Важливі новини

Дослідники назвали чим найбільше люблять займатися українці

В Україні формується нова культура читання. У 2024 році понад три чверті прочитаних книг були україномовними, що на 20% більше порівняно з 2023 роком. Такі дані оприлюднив Український інститут книги за підсумками дослідження, проведеного у вересні. Що читають українці? 76% прочитаних книг – україномовні видання. Лише 21% книг – російською, а 3% припадає на інші […]

The post Дослідники назвали чим найбільше люблять займатися українці first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Держборг України на кінець вересня досяг $155,56 млрд: зростання за місяць склало майже $1 млрд

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Зокрема, зовнішній державний і гарантований державою борг на кінець вересня становив 4,61 трлн грн (72,03% загальної суми державного і гарантованого державою боргу), або $112,06 млрд, внутрішній державний і гарантований борг – 1,79 трлн грн (27,97%), або $43,51 млрд.

Власне, державний борг становив 6,12 трлн (95,52% загальної суми боргу), або $148,59 млрд. Зокрема, зовнішній – 4,39 трлн грн (68,60% загальної суми), або $106,72 млрд, а внутрішній – 1,72 трлн грн (26,92% загальної суми), або $41,87 млрд.

Гарантований державою борг становив 286,98 млрд грн (4,48%), або $6,97 млрд, зокрема зовнішній гарантований борг – 219,78 млрд грн, або $5,34 млрд, внутрішній – 67,20 млрд, або $1,63 млрд.

При цьому, за прогнозами, за підсумками наступного року держборг України зросте до 8,2 трильйонів гривень.

Зі свого боку зазначимо, що державний борг України зростає абсолютно шаленими темпами, оскільки військова допомога у вигляді грантів майже припинилася. Основне, що виділяється – кредити. Майже всі заяви про надану Заходом допомогу треба сприймати саме так. Ну а нові кредити українській економіці потрібні насамперед для покриття боргів за старими. А тим часом економічна ситуація в країні настільки плачевна, що за всіх виділених кредитів Україні знову потрібні екстрені фінансові вливання, щоб покрити дефіцит бюджету і закупити нове озброєння, яке було витрачено на піар-наступ Зеленського в Курській області.

Київ уникнув дефолту – кредитори погодилися на суттєву знижку

Переговори велися з кількома великими інвестиційними фондами та фінансовими установами. В результаті було досягнуто компромісу, який передбачає певні поступки з боку кредиторів щодо умов обслуговування українського боргу.

Фонди, які інвестували в українські боргові зобов’язання, погодилися зробити Україні «знижку в розмірі 37%» від початкової суми кредиту – $23,3 млрд.

«У результаті кредитори недоотримують $8,67 млрд», – повідомляє Berliner Zeitung.

Український міністр фінансів Сергій Марченко заявив також, що завдяки угоді щодо зниження відсотка і продовження термінів за наступні три роки Київ заощадить $11,4 млрд.

Економісти, які вивчають вплив державних боргів на розвиток економіки, однак зазначають, що угода виявилася «порівняно скромною». Фредерік Муссо з Інституту Окленда (США) порівнює угоду «з краплею на розпеченому камені», адже «навіть із цією угодою Україна залишається економікою з третьою за величиною заборгованістю перед МВФ». У коментарі для берлінського видання він вказує, що $8,67 млрд – це «дрібниця» порівняно із сукупним боргом у $143 млрд.

Хоча через угоду український уряд уникнув банкрутства, «але для населення це що завгодно, але не гарна новина», – продовжує Муссо. Він вказує, що такі угоди завжди супроводжуються вимогами «структурної перебудови, яка включає в себе безліч дорогих заходів для українців». Серед очевидних заходів Муссо називає скорочення субсидій на газ і електроенергію для населення, пенсійну реформу, приватизацію аграрних земель і державних підприємств.

Цього разу до цього списку додасться і підвищення податків для населення, «ніби втрати важливих суспільних благ і систем соціального забезпечення було недостатньо», – коментує Муссо.

Ситуація для населення «катастрофічна». Berliner Zeitung нагадує, що Україні не вдалося досягти своєї мети на переговорах, замість знижки в 60%, якої вимагав Київ, кредитори погодилися лише на 37%. Кредитори обґрунтували свою згоду на знижку для України тим, що розраховують «мати можливість сприяти майбутньому відновленню країни на благо українського народу».

Колишнього чиновника Дніпра підозрюють у приховуванні майна в Іспанії

Колишньому заступнику міського голови Дніпра з питань діяльності виконавчих органів міської ради повідомлено про підозру у внесенні неправдивих даних до електронної декларації та незаконному збагаченні. Загальна вартість незадекларованого майна сягає 47 мільйонів гривень, а сума незаконного збагачення — 8 мільйонів. Про це повідомляє НАЗК, а досудове розслідування у кримінальному провадженні веде поліція Дніпропетровської області за […]

Полк безпілотних систем «Рарог» формує перший жіночий екіпаж

427-й окремий полк безпілотних систем «Рарог» оголосив про створення першого в історії полку жіночого екіпажу. Про це повідомили у офіційному Telegram-каналі підрозділу. У повідомленні зазначається, що це безпрецедентне рішення зумовлене сучасними обставинами, які вимагають максимальної участі жінок в обороні країни. Полк запрошує жінок, які готові пройти відбір, навчатися і служити у екіпажі перехоплювачів безпілотних літальних […]

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом’якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов’язків.

За інформацією поліції Львівської області, спочатку чоловіка збила вантажівка. Від удару його відкинуло на зустрічну смугу, де на нього здійснили наїзд два автомобілі — Fiat Fiorino та BMW 530D, якими керували жителі Самбірщини віком 53 та 37 років. Травми, отримані чоловіком, виявилися несумісними з життям — він загинув на місці події.

Слідчі відділу розслідування злочинів у сфері транспорту поліції Львівщини розпочали кримінальне провадження за ч. 2 ст. 286 Кримінального кодексу України. Ця стаття передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років із можливим позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.

Ця трагічна подія вкотре нагадує про необхідність суворого дотримання правил дорожнього руху як водіями, так і пішоходами. Поліція закликає громадян бути обачними, особливо в темну пору доби, коли видимість обмежена.

Останні новини