Вівторок, 15 Липня, 2025

Сьогодні Ярилин день: традиції, прикмети й застереження на 18 червня

Важливі новини

Розкрито графік виступів українського представника на Євробаченні-2024: дата і час визначені жеребкуванням

У шведському місті Мальме відбулося жеребкування, що визначило учасників півфіналів Євробачення-2024. Представник України виступатиме у першій частині першого півфіналу 7 травня. Жеребкування також визначило, в якому з двох півфіналів будуть голосувати країни "Великої п'ятірки" та Швеція, як переможниця Євробачення-2023. У першому півфіналі свої голоси віддадуть Велика Британія, Німеччина та Швеція, а Франція, Італія та Іспанія голосуватимуть 9 травня.

Перший півфінал, запланований на 7 травня, визначить учасників, які пройдуть у гранд-фінал конкурсу. Другий етап півфіналу, 9 травня, представить виступи учасників з інших країн. Порядок виступів у півфіналах буде розкритий пізніше.

Також важливою подією була церемонія передачі ключів від міста-господаря Ліверпулю місту Мальме. Серед переданих ключів був "ліверпульський ключ" у вигляді якоря — символу Одеси, міста-побратима Ліверпуля. Це нагадує про те, що минулого року Велика Британія приймала Євробачення від імені України.

Нехай фінал українського Національного відбору 3 лютого визначить нашого представника на Євробаченні-2024. Очікуємо захопливого шоу та представлення України на міжнародній сцені 68-го Пісенного конкурсу, який відбудеться у травні 2024 року у Мальме.

У висновках можна відзначити, що жеребкування для Євробачення-2024 визначило, що представник України виступатиме у першій частині першого півфіналу 7 травня. Також відомо, які країни "Великої п'ятірки" та Швеція будуть голосувати в кожному з півфіналів. Важливим моментом була церемонія передачі ключів від міста-господаря Ліверпулю до Мальме.

Українські глядачі та прихильники Євробачення очікують на фінал Національного відбору 3 лютого, де буде обрано представника країни. Очікується, що участь України в 68-му Пісенному конкурсі, який відбудеться у травні 2024 року в Мальме, буде вражаючою та незабутньою.

Голосування на Євробаченні: Початок кінця для “Дії” на виборах?

Голосування національного відбору на Євробачення виявилося не лише важливим моментом для музичної сцени, але й уроком демократії для України. За словами аналітика Валерія Пекаря, цей процес показав нам неможливість використання "Дії" та подібних застосунків для реалізації критично важливих демократичних процедур. Участь у голосуванні принесла країні усвідомлення неможливості використання таких механізмів для вирішення важливих питань. Зазначається, що 62% українців визнали, що проведення виборів під час війни є неможливим з різних причин, як юридичних, так і технічних, соціальних та безпекових. Одним із виходів з цієї ситуації є перехід до інклюзивного процесу формування публічної політики, який включатиме широкий коло зацікавлених сторін. Це стає важливою умовою в умовах зниження легітимності влади та складностей з проведенням виборів під час конфлікту.

Висновки до цієї статті можуть бути наступними:

• Голосування національного відбору на Євробачення стало своєрідним уроком демократії для України, показавши неможливість використання "Дії" та схожих механізмів для проведення критично важливих демократичних процедур.

• Велика частина українців усвідомлює, що проведення виборів під час війни є неприпустимим з різних причин, що включають юридичні, технічні, соціальні та безпекові аспекти.

• Один із можливих виходів з цієї ситуації — перехід до інклюзивного процесу формування публічної політики, який враховуватиме думку різних зацікавлених сторін та сприятиме підвищенню легітимності влади.

• Важливо зрозуміти, що під час війни нелегітимна влада без довіри та авторитету, що приймає критично важливі рішення зачиненими дверима, не може бути прийнятною для нації.

Ремонт на мільйони: у Харкові лікарню утеплюють за завищеними цінами

Департамент капітального будівництва Харківської обласної військової адміністрації уклав угоду на 121,34 мільйона гривень із фірмою “СК Пантеон” на ремонт фасадів та покрівлі Харківської обласної лікарні. І це — ще один приклад, коли під прикриттям реконструкції соціального об’єкта йдеться про банальне викачування бюджетних коштів. У кошторисі — цифри, які більше нагадують розцінки для марсіан, ніж для […]

Компанія-оператор систем розподілу електроенергії можливо має зв’язки з російським бізнсом

Український гідрометеорологічний центр оприлюднив детальний прогноз погоди, який обіцяє досить стабільну атмосферну ситуацію в найближчі дні. Синоптики повідомляють, що цього тижня жителям України навряд чи варто очікувати сніговий покрив, що є досить характерним для зимового періоду.

Зокрема, слід звернути увагу на ключових компаній-операторів систем розподілу електричної енергії, які, попри всі зміни, продовжують перебувати під впливом російських бізнесменів. Однією з таких компаній є VS Energy, яка володіє частками в п’яти українських обленерго.

Російський слід у системі енергопостачання

VS Energy, попри численні зміни в складі власників, зберігає зв’язки з російськими олігархами. Офіційно компанія мала кількох співвласників, серед яких був російський бізнесмен і віце-спікер Держдуми РФ, Сергій Бабаков, а також інші росіяни — Воєводін і Гінер. Водночас, єдиним українцем серед власників був Михайло Спектор, який підтверджував свої зв’язки з Бабаковим.

Після початку російської агресії в Україні в 2014 році офіційно змінився склад власників компанії: Бабаков та Воєводін вийшли з VS Energy, а Гінер також покинув компанію. Однак розбіжності між офіційними заявами компанії і Спектора щодо цього питання залишають багато запитань.

На сьогодні кінцевими бенефіціарами компанії є громадяни Євросоюзу, зокрема з Латвії та Німеччини. Однак контроль над активами VS Energy через офшори й кіпрські компанії залишається в руках осіб, пов’язаних із російським бізнесом. Зокрема, дружина Воєводіна, Наталія Селіванова, має значний вплив на діяльність компанії.

Рівне переживає водну кризу: з завтрашнього дня у місті подача води за розкладом

У Рівному з завтрашнього дня почне подаватися вода за розкладом через нестачу коштів на покриття витрат на водопостачання. Відповідно до повідомлення місцевого обленерго, в окремі години подача води буде припинена або знижений тиск, а в будинках на верхніх поверхах вода може бути повністю відсутня. Місцеві ЗМІ з’ясували, що ситуація з обмеженням подачі води пов’язана із […]

The post Рівне переживає водну кризу: з завтрашнього дня у місті подача води за розкладом first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

За новоюліанським календарем Православної церкви України 18 червня вшановують пам’ять мучеників Леонтія, Іпатія та Феодула. Усі троє жили в I столітті, служили у римському війську і прийняли мученицьку смерть за християнську віру.

Леонтій був християнином і навертав інших до віри. Його схопили, але після зцілення одного зі стражників молитвою, Іпатій і Феодул теж увірували. Їх стратили за відмову зректися Христа.

Церква вважає їх покровителями військових, і в цей день особливо моляться за українських захисників, за силу духу, захист і допомогу у випробуваннях.

Ярилин день у народному календарі

В українській традиції 18 червня має назву Ярилин день, на честь язичницького божества Ярила — уособлення сонця, тепла й життєвої сили. Існувало повір’я, що в цей час сонце сяє найяскравіше, і навіть можна побачити “інший край світу”.

З приходом християнства день отримав нове значення, але багато язичницьких звичаїв збереглися.

Що робили цього дня:

  • прибирали в оселі;

  • влаштовували гостину;

  • уникали сварок і негативу;

  • вірили, що будь-яка справа в цей день приречена на успіх;

  • ходили босоніж по росі — на здоров’я та красу.

Що не можна робити 18 червня

За церковною традицією, варто утриматися від:

  • сварок, заздрощів, образ і хвастощів;

  • відмов у допомозі нужденним.

У народі вірили, що цього дня не можна пити алкоголь, скаржитися на долю, обманювати та давати обіцянки, яких не виконаєш — це накличе хвороби й біди.

Народні прикмети на 18 червня

  • Ранкова роса — до щедрого врожаю.

  • Туман з ранку — буде спекотний день.

  • Вечірня веселка — погода скоро покращиться.

  • Павуки активно плетуть павутину — гарна погода надовго.

  • Сни на Ярилин день краще не розповідати — інакше не здійсняться.

Цей день — можливість очистити думки, подякувати за тепло й помолитися за захист для себе і своїх близьких.

Останні новини