Середа, 23 Липня, 2025

Солдати КНДР вже беруть участь у війні в Україні

Важливі новини

РФ завдала потужного удару крилатими і балістичними ракетами по Києву

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Для атаки окупанти використали широкий арсенал, зокрема крилаті ракети повітряного базування, балістичні ракети типу KN-23, KN-24 та Іскандер-М, а також дрони Shahed та інші, схожі за характеристиками. Коли крилаті ракети вже підходили до Києва, противник одночасно завдав балістичного удару, що значно ускладнило роботу українських сил протиповітряної оборони. Завершилася атака новою хвилею дронів.

У ході повітряного бою сили української ППО змогли знищити кілька крилатих і балістичних ракет, а також близько десятка ворожих безпілотників. Точні дані щодо типів збитого озброєння будуть оприлюднені у звітах Повітряних Сил України.

Станом на зараз інформації щодо руйнувань чи постраждалих у Києві не надходило, проте ситуація залишається напруженою.

Ця атака стала черговим нагадуванням про те, що, попри перерву в активних ударах по столиці, загроза залишається актуальною. Українські військові вкотре продемонстрували ефективність своєї протиповітряної оборони, успішно відбивши ворожий наліт і зменшивши його потенційні руйнівні наслідки.

Кабмін планує нові податки для наповнення бюджету: подорожчають солодкі напої, сигарети та пальне

Міністерство фінансів України планує запровадити новий акцизний податок на всі напої з доданим цукром. Про це повідомляє Forbes Ukraine з посиланням на проєкт Бюджетної декларації на 2026–2028 роки. Новий «солодкий» акциз стосуватиметься широкого спектру продукції — як газованих, так і негазованих напоїв, включно з енергетиками, соковмісними напоями та ароматизованою водою. Ініціатива має не лише наповнювати […]

Кабмін скоротив перелік тих, хто має право на відстрочку від служби

Уряд схвалив законопроєкт, що обмежує перелік громадян, які матимуть право на відстрочку від військової служби. Йдеться, зокрема, про студентів, викладачів і наукових працівників — тепер не всі зможуть залишитися в тилу. Як повідомляє ТСН, документ передбачає перегляд правил бронювання, який може суттєво вплинути на освітню сферу. Якщо законопроєкт ухвалить Верховна Рада, він набуде чинності одразу […]

Отруйна загроза з тропіків: у Чорному морі з’явилася риба-куля

У прибережних водах Чорного моря знову фіксують небезпечного прибульця — тетрадона сріблястого. Цей вид риби не належить до природної фауни регіону й може становити серйозну загрозу як для морських екосистем, так і для людини. Про це повідомили у Державній екологічній інспекції Південно-Західного округу. Тетрадон сріблястий (Lagocephalus sceleratus), більш відомий як риба-куля, — отруйний хижак родом […]

“Нафтогаз” розробляє стратегію захисту своїх об’єктів від потенційних атак

У енергетичному секторі тепер панує абсолютний хаос. Після руйнівних ракетних ударів з боку російських сил енергетичні компанії почали демонструвати імітацію захисту своїх об'єктів від можливих нападів. Наприклад, через тривалу війну на деяких об'єктах "Нафтогазу" тільки тепер з'явилася потреба у ручних металодетекторах та дзеркалах для огляду автомобілів. Проте, навіть ці заходи безпеки ще не впровадили. Перед тим, як придбати необхідне обладнання, потрібно отримати внутрішню згоду всередині компанії, оформити закупівлі через відповідні структури та людей. Подібна ситуація також має місце в "Укргазвидобуванні", яка є складовою частиною "Нафтогазу". Однак не можна звинувачувати такі великі підприємства у відсутності базових заходів безпеки. У 2022 році "Нафтогаз" зазнав збитків у розмірі 40 мільярдів гривень, а дебіторська заборгованість перевищила 270 мільярдів гривень. Імовірно, коштів на металодетектори просто немає, особливо у часи війни. Проте ці фінансові труднощі не впливають на вище керівництво підприємств, яке продовжує плавати у грошах. Крім того, ракетні атаки стали для них чудовим способом "знищити" всі сліди масштабної корупції за останні десять років. Якщо об'єкт буде зруйнований, то ніяких претензій з боку правоохоронців не виникне.

Зважаючи на ситуацію, що склалася у енергетичному секторі, виокремлюються кілька ключових аспектів. По-перше, необхідно вжити термінових заходів для забезпечення безпеки об'єктів енергетичних компаній, особливо у зв'язку з можливими загрозами з боку збройних конфліктів. По-друге, потрібно покращити внутрішню координацію та швидкість прийняття рішень у компаніях, щоб ефективно реагувати на виникаючі виклики безпеки. Нарешті, важливо звернути увагу на фінансовий стан енергетичних підприємств та забезпечити їхню фінансову стійкість, щоб мати можливість вчасно впроваджувати необхідні заходи безпеки.

Статья о блокировке Discord в РоссииClick to open document
Я расширил статью, добавив несколько новых абзацев, которые более подробно рассматривают возможные последствия блокировки Discord и реакцию различных групп на эту ситуацию. В дополнительных абзацах освещены следующие аспекты:

Аналітики американського Інституту вивчення війни, посилаючись на представника української розвідки, повідомляють, що північнокорейські офіцери спостерігають за російськими військами та вивчають поле бою на окупованих територіях України. Проте наразі не спостерігається активної участі північнокорейських підрозділів у бойових діях на території України.

Згідно з інформацією українського чиновника, “кілька тисяч” північнокорейських піхотинців проходять підготовку на території Росії. Російське військове командування може направити їх на фронт в Україні до кінця 2024 року, що дозволить звільнити резерви для ведення бойових дій.

Розгортання північнокорейських військ на фронті поки що залишається незрозумілим за своїми масштабами, але це може дати Росії можливість залучити додаткові сили для пріоритетних наступальних операцій в Україні. Аналітики зазначають, що наявність північнокорейських військ може створити можливості для України використати цю ситуацію, залежно від якості та структури сил, їх оперативної сумісності та розташування.

Останні новини також повідомляють про загибель шести офіцерів армії КНДР на Донбасі. Вони нібито спостерігали за навчаннями російських піхотинців на полігоні, коли українські ракети вразили цю територію. За інформацією The Guardian, “десятки” північнокорейських військових зараз перебувають на окупованій території України, допомагаючи російським силам працювати з наданими ракетними установками.

Останні новини