Середа, 23 Липня, 2025

Соломія Вітвицька заручилася з військовим Олексієм Ситайлом

Важливі новини

Екс-чиновник Міноборони Лієв звільнений від запобіжного заходу у справі на 1,5 мільярда гривень

Відомо, що ВАКС вирішив випустити Олександра Лієва, колишнього чиновника Міноборони, підозрюваного в зловживанні повноваженнями під час закупівлі боєприпасів для Збройних Сил України на вражаючу суму, що складає практично півтора мільярда гривень. Це рішення було ухвалено з відповідальністю, звільнивши Лієва під особисте зобов'язання. Згідно з коментарем адвоката Назара Кульчицького, суд змінив запобіжний захід, звільнивши Лієва під таким зобов'язанням і направивши вирок до СІЗО.

Під час засідання прокурор був відсутній, що, безумовно, викликало певні питання. Суд повернув справу щодо Лієва в компетенцію Національної поліції, оскільки НАБУ та САП не представили достатніх доказів для продовження провадження щодо його участі у злочинних справах. Зокрема, суддя Ярослав Шкодін вказав на те, що САП не знайшла достатніх доказів для обґрунтування підозри у зловживанні, що є ключовим фактором у прийнятті рішення судом.

Варто відзначити, що Олександра Лієва раніше взяли під варту, встановивши заставу в розмірі 50 мільйонів гривень, проте через місяць він був звільнений під особисте зобов'язання. Щоправда, рішення суду про відпустку під особисте зобов'язання було скасовано ВАКСом 9 квітня. Однак, через закінчення терміну тримання під вартою 8 квітня, Лієв залишився без запобіжного заходу, як пояснив адвокат.

ВАКС 17 квітня повторно розглянув клопотання щодо зміни запобіжного заходу, але за згодою обвинувачення воно залишило цей клопіт без розгляду. Ці обставини ще раз підкреслюють складність і недоліки в судовій системі, особливо у вирішенні справ, пов'язаних з корупцією та високим рівнем корупційних ризиків.

Згідно з наведеною статтею, суд ухвалив рішення щодо Олександра Лієва, експосадовця Міноборони, підозрюваного у причетності до махінацій у закупівлі боєприпасів для Збройних Сил України. Попри відсутність прокурора під час засідання, суд вирішив звільнити Лієва під особисте зобов'язання. Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура не змогли представити достатніх доказів для продовження провадження, що призвело до повернення справи до Національної поліції. Вирішальним фактором у судовому рішенні став відсутній склад злочину, визначений суддею. Попри раніше встановлену заставу, Лієва звільнили під особисте зобов'язання, проте пізніше це рішення було скасовано, а через закінчення терміну тримання під вартою він залишився без запобіжного заходу. Ці обставини підкреслюють складність в судовій системі та необхідність вдосконалення процесів, особливо у справах, пов'язаних з корупцією.

Віталій Кличко отримав 1,1 млн грн роялті від британського агентства спікерів

Мер Києва Віталій Кличко задекларував дохід у розмірі понад 1,1 млн гривень за співпрацю з британським агентством Chartwell Speakers. Як вказано у його декларації, кошти він отримав 29 квітня 2025 року від компанії Chartwell Partners LTD — юридичної особи, яка володіє цим брендом. Chartwell Speakers — агентство, що спеціалізується на підборі спікерів для міжнародних конференцій […]

Російські атаки призвели до рекордної кількості загиблих серед цивільних

Во-первых, заявление Силуанова о использовании криптовалют для расчетов с дружественными странами может иметь далеко идущие последствия. Это потенциально открывает новые возможности для обхода международных санкций и создания альтернативных финансовых каналов. Однако такой подход может вызвать дополнительное напряжение в отношениях с западными странами и потенциально привести к новым ограничениям.

Згідно з даними організації, 46% загиблих були старшими за 60 років. Крім того, у вересні загинули 9 дітей, а 76 отримали поранення.

“Ракетні атаки по всій країні, особливо проти міст Харків і Запоріжжя, сприяли збільшенню кількості жертв. Поблизу лінії фронту значна частина жертв припадає на атаки з використанням безпілотних літальних апаратів”, — зазначається у звіті.

Моніторингова місія також зафіксувала тенденцію до зростання кількості жертв серед цивільного населення, починаючи з липня. “В останній місяць, уже третій місяць поспіль, кількість жертв серед цивільного населення була вищою, ніж у всі інші місяці, починаючи з жовтня 2022 року”, — констатували в ООН.

Переважна більшість жертв серед цивільного населення (92%) та пошкоджень освітніх і медичних установ (96%) у вересні сталися на території, підконтрольній Україні. “Щонайменше 30 обстрілів пошкодили або зруйнували енергетичну інфраструктуру (25 на території, контрольованій Україною, і 5 на території, окупованій РФ)”, — йдеться у звіті.

Російські військові регулярно використовують різні види озброєння — ударні безпілотники, ракети, керовані авіаційні бомби, реактивні системи залпового вогню — для атак на українські регіони.

10 жовтня російська окупаційна армія здійснила атаку на Одеську область балістичними ракетами, внаслідок чого загинуло четверо людей, серед яких підліток. Голова Одеської ОВА Олег Кіпер повідомив, що внаслідок атаки в Одеському районі було зруйновано двоповерхову будівлю, де проживали та працювали цивільні.

Ще 10 людей отримали поранення та травми, дев’ятеро з них були госпіталізовані. Серед постраждалих четверо перебувають у важкому стані.

Юлія Мендель закликала до перемир’я в Україні

Колишня прессекретарка президента України Юлія Мендель у своїй статті для The Time висловила думку про необхідність негайного припинення вогню. Вона наголосила, що війна виснажує країну, а перспективи членства України в НАТО стають дедалі віддаленішими. На її думку, країна «втрачає націю» не лише через бойові дії, а й через вимушену еміграцію громадян, загибель військових та цивільних, […]

The post Юлія Мендель закликала до перемир’я в Україні first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

На Хмельницькій АЕС ремонт: тільки на підлогу планують витратити майже мільйон гривень

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

У підсумковій відомості ресурсів на двокомпонентну промислову підлогу припадає значна сума в 957 тис грн. Зокрема компонент А – надміцне епоксидне самовирівнювальне покриття для промислових підлог А-21 EP 3900 – врахували по 1 282 грн/кг. Компонент Б – епоксидну ґрунтовку для підлог наливних EP 3900 – по 1 633 грн/кг.

Це продукція нідерландської компанії «Arturo». Позначка «А-21», імовірно, вказує на набори загальною вагою 25 кг, куди входить компонент A вагою 21,25 кг і компонент Б вагою 3,75 кг.

Таким чином, у перерахунку кошторисна ціна за такий набір вагою 25 кг становить 33 356 грн.

У Нідерландах такі набори покриття Arturo EP3900 продаються по 345 євро, що дорівнювало 15 628 грн на дату укладення договору. Це найдорожча пропозиція, яка знайшлася в Європі.

У представників Дніпровського ТОВ «СМП-Україна», яке імпортує і продає продукцію цього бренду в Україні, це покриття коштує 18 638 грн за набір. Це на 44% дешевше від кошторисної ціни «ХАЕС» у 33 356 грн за набір.

Відома українська телеведуча Соломія Вітвицька повідомила про свої заручини з коханим — військовослужбовцем Олексієм Ситайлом. Романтична подія відбулася 14 лютого, у День усіх закоханих, а щасливий момент Вітвицька показала у своєму Instagram.

Соломія Вітвіцька відповіла згодою на пропозицію руки й серця від свого бойфренда. Ведуча не стала уточнювати подробиці, але оприлюднила відео, у якому цілується з коханим під пісню своєї подруги, української співачки Tarabarova “Я кажу так”.

У коментарях до ролика друзі й підписники Вітвіцької привітали її із заручинами.

Українська ведуча Соломія Вітвіцька тільки недавно розповіла про нові відносини. Та вперше показала свого нового коханого – голову Середино-Будського районного суду Сумської області Олексія Ситайла. Ситайло у березні 2022 року добровольцем вирушив у військкомат і зараз захищає Україну на фронті.

Соломія Вітвіцька та Олексій СитайлоFullscreen
Соломія Вітвіцька та Олексій Ситайло
Фото: Скріншот

Вітвіцька не уточнила, коли в неї почалися стосунки із Ситайлом.

9 лютого 2021 року Вітвіцька повідомила, що розлучилася із чоловіком, українським режисером Владом Кочатковим після восьми років сімейного життя – розлучення подружжя дістало у грудні 2020 року. Дітей у пари немає.

У нового обранця ведучої є двоє дітей. На момент повномасштабного вторгнення дружина Ситайла разом із сином і донькою виїхала за кордон. У грудні 2023 року в інтерв’ю Ситайло говорив, що вони переїхали до Словаччини.

Соломія Вітвіцька із 2008 року працює на каналі “1+1”. Із 2011-го до 2013 року була ведучою щоденного телетаблоїда “ТСН. Особливе”, вела випуски новин ТСН, а зараз є ведучою нового проєкту “Вражаючі історії ТСН”.

Нагадаємо, перші фото із Олексієм Ситайлом Соломія Вітвіцька показала лише навесні 2024 року. Вона не розповіла, як познайомилась із військовим. Тільки зазначила, що в них відносини на відстані, бо коханий служить у війську.

The post Соломія Вітвицька заручилася з військовим Олексієм Ситайлом first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини