П’ятниця, 25 Липня, 2025

Співачка Аліна Гросу привезла до України на свята свого нового чоловіка

Важливі новини

ДБР планує оголосити підозру кільком топ-військовим

У понеділок, 20 січня, співробітники Державного бюро розслідувань (ДБР) мають оголосити підозру кільком високопосадовцям з військових кіл України. Як повідомив журналіст Юрій Бутусов у своєму Facebook, ці особи займали ключові посади в Збройних силах України. За його словами, йдеться про колишнього командира 155-ї механізованої бригади “Анна Київська”, полковника Дмитра Рюмшина, бригадного генерала Юрія Галушкіна, колишнього […]

The post ДБР планує оголосити підозру кільком топ-військовим first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Українцям загрожують віялові відключення світла влітку

Влітку українцям можуть загрожувати відключення електроенергії через дефіцит стабільної генерації. Причина — поступове виведення атомних енергоблоків у планове охолодження і недостатня спроможність сонячних електростанцій покрити вечірній попит. Про це заявив член парламентського комітету з питань енергетики та ЖКП Сергій Нагорняк («Слуга народу»). За його словами, основну загрозу становитиме вечірній період — коли люди повертаються додому […]

В Україні загострюється криза хлібопекарської галузі: заводи на межі зупинки

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Тому існують великі ризики перебоїв із постачанням хліба в магазини, особливо в регіонах.

За словами президента Всеукраїнської асоціації пекарів і голови компанії “Київ Хліб” Юрія Дученка, ще з весни почали розганятися ціни на борошно. У підсумку вони підвищилися вже на 50%. Якщо у квітні пекарі купували борошно по 10 гривень за кілограм, то зараз змушені платити вже по 15 гривень. Очікується, що восени цінники на борошно злетять до 16 тисяч.

Крім того, борошномелам у липні масово відключали електроенергію, тож вони були змушені працювати на генераторах, що сильно вдарило по собівартості продукції.

“Борошняна” частка в собівартості хліба простих рецептур, за оцінками Дученка, сягає 40%.

Але, крім борошна, дорожчають й інші складові (цукор, соняшникова олія, пакувальні матеріали тощо). Скажімо, за сировинною групою (крім борошна) зростання цін від початку року перевищило 20%.

Водночас хліб у червні, за даними Держстату, зріс у ціні лише на 1,1%.

“Більшість основних виробників хліба і в червні, і в липні спрацювали в мінус або, в кращому разі, в нуль”, – каже Дученко.

Державного регулювання цін на хліб в Україні вже немає. Але, як розповіли “Стране” на одному з хлібозаводів, є вимога роздрібних мереж – підвищувати цінники не більше ніж на 5% на місяць.

Тому ставити вищі цінники хлібопекарі просто не можуть.

При цьому, за розрахунками Дученка, з урахуванням збільшених витрат хліб уже найближчим часом має подорожчати на 15-20%.

“Крім борошна, є ще безліч інших чинників, які впливають на собівартість. У нас зросли витрати на персонал, оскільки багатьох чоловіків мобілізують, доводиться підвищувати зарплати. Дорожчає також логістика. Ми ж, виходить, навіть не на крок, а на кілька кроків відстаємо від реалій ринку. Тому заганяємо себе в мінуси. Так триває з місяця в місяць, і перекривати касові розриви вже просто нічим. Альтернативи такі, що вже до вересня буде нічим розраховуватися з постачальниками і платити людям зарплати”, – розповідає керівник одного з регіональних хлібозаводів.

При цьому хліб в Україні залишається локальним продуктом. Тобто, якщо в місті зупиниться хлібозавод, почнуться перебої з хлібом і в місцевому роздробі, і в сусідніх селах.

“Ситуація на сьогодні така, що питання навіть не в тому, за скільки буде хліб, а в тому, чи буде він узагалі”, – каже керівник хлібозаводу.

Він також розповів, що багато замовників, особливо державних, не розраховуються вчасно за поставлений хліб. Зокрема, за постачання для армії заборгованість може сягати 4 місяців.

Моделі ШІ намагаються врятувати себе, навіть якщо треба збрехати

Новітні моделі штучного інтелекту — зокрема Claude 4, GPT‑4.1, Gemini 1.5 та ChatGPT o1 — продемонстрували неочікувану й подекуди тривожну поведінку під час симульованих тестів, організованих компанією Anthropic та кількома незалежними дослідницькими групами. У контрольованих сценаріях, де моделі стикалися з імітованою загрозою відключення чи втрати доступу до системи, вони починали ухилятись від інструкцій, приховувати свої […]

В Україні зросла кількість нових бізнесів попри збільшення податків

Український гідрометеорологічний центр оприлюднив детальний прогноз погоди, який обіцяє досить стабільну атмосферну ситуацію в найближчі дні. Синоптики повідомляють, що цього тижня жителям України навряд чи варто очікувати сніговий покрив, що є досить характерним для зимового періоду.

За даними Гетманцева, станом на 1 грудня 2024 року в Україні налічується понад 2 мільйони ФОПів, з яких 272,9 тисячі було зареєстровано цього року. За останні два місяці кількість нових реєстрацій перевищила кількість припинених підприємств на 7 тисяч – 47,7 тисяч нових ФОПів проти 40,7 тисяч закритих. Це, на думку Гетманцева, вказує на позитивний баланс і спростовує побоювання щодо масового закриття бізнесів.

Згідно з даними Опендатабот, значний наплив закритих підприємств спостерігався після підписання закону про підвищення податків, що спровокувало більше ніж 22,5 тисячі закритих ФОПів у перші три тижні після набрання закону чинності. Величезну частину підприємців змусили закритися через підвищення податкових зобов’язань та ускладнення звітності. Статистика показує, що з кожним тижнем відзначаються великі втрати малим бізнесом, зокрема через труднощі з фінансовою оптимізацією.

Гетманцев, однак, поставив під сумнів драматичні висновки ЗМІ, які стверджують про масові закриття ФОПів. Він наголосив, що спрощена система оподаткування все ще є популярною серед малих підприємців, хоча не завжди для розвитку бізнесу, а часто для оптимізації податків середнього та великого бізнесу.

Тим не менш, ці зміни стали чутливими для малого бізнесу. Закон про фінансування армії, що передбачав підвищення податків, дещо посилив навантаження на підприємців, змусивши багатьох ухвалити рішення про закриття ФОПів. Однак за словами Гетманцева, це не є індикатором падіння економіки країни, адже зміни також дали імпульс до зростання кількості нових реєстрацій.

Попри несприятливі обставини, малий бізнес, за словами Гетманцева, залишається важливим фактором підтримки економічного фронту України в умовах війни. Проте існує необхідність у створенні стабільних і прогнозованих умов для розвитку підприємництва, що дозволить уникнути подібних хвилювань у майбутньому.

Українська співачка Аліна Гросу, яка останнім часом проживала у США, повернулася до України разом із другим чоловіком. Хоча артистка продовжує приховувати обличчя свого обранця, уважні шанувальники вже здогадалися, хто це.

Згідно з інформацією від шанувальників, новий чоловік Гросу — російський актор Роман Полянський. До початку повномасштабної війни він проживав в Україні, але з 2022 року зник із публічного простору в країні, переставши з’являтися на світських заходах. Примітно, що Полянський уникає будь-яких публічних заяв про російську агресію.

Аліна Гросу повернулася в Україну зі своїм чоловіком-росіянином

Новина про другий шлюб Аліни викликала чимало здивування серед її шанувальників. Співачка переїхала до США та повідомила про зміну свого сімейного статусу. Тепер вона ділиться кадрами відпочинку в Україні, демонструючи сімейний затишок, хоча обличчя чоловіка приховує.

Напередодні Аліна поділилася фотографіями святкування Різдва у родинному колі. На одному зі знімків вона ніжно обіймає когось із близьких, сидячи за святковим столом. Атмосфера тепла і традицій додає фото особливого шарму, підкреслюючи важливість родинних цінностей для співачки.

The post Співачка Аліна Гросу привезла до України на свята свого нового чоловіка first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини