Субота, 19 Квітня, 2025

Стратегія оборони: Зеленський анонсує формування трьох оборонних смуг на 2000 кілометрів кожна

Важливі новини

Огляд цін на продукти в Україні: як змінилася вартість овочів

В Україні продовжує зростати ціна на деякі продукти, зокрема на овочі борщового набору. За інформацією аналітиків проєкту EastFruit, верхня цінова межа на білокачанну капусту піднялася з 30 до 35 гривень за кілограм. Це робить її найдорожчим овочем у складі традиційного борщу, а вартість інших овочів також демонструє зміни. Ціни на картоплю після незначного подорожчання минулого […]

The post Огляд цін на продукти в Україні: як змінилася вартість овочів first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Офіс Президента хоче придушити політичні телеграм-канали

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Литвин зазначив, що «першим завданням є, звичайно, протидія дезінформації». Він підкреслив, що інформаційний пункт може стати основою, з якої починається все.

«Якщо люди не розуміють, що відбувається, або якщо партнери не розуміють позицію України, то інші пункти буде складно реалізувати», – сказав Литвин.

У реалізації цього плану братимуть участь ключові структури, такі як Головне управління розвідки (ГУР), Служба зовнішньої розвідки та Служба безпеки України (СБУ). Це свідчить про серйозний підхід уряду до питання дезінформації, яка стала важливою складовою стратегії України у війні.

Економічно активне населення України скорочується: що далі

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

На сьогодні в Україні залишилось близько 14 мільйонів працездатних осіб, але значна частина з них працює у різних секторах економіки з різним рівнем зайнятості. З цієї кількості приблизно 6,5 мільйона зайняті в легальному бізнесі, сплачуючи податки, а близько 3 мільйонів отримують заробітну плату з бюджету. Сюди входять працівники в секторі безпеки та оборони, що забезпечують стабільність країни.

Як зазначила заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна, в Україні зараз налічується близько 8 мільйонів економічно неактивних осіб — людей, які з різних причин не мають роботи. Бережна підкреслила, що уряд має сконцентрувати зусилля на активізації цих громадян, адже їхнє залучення в економіку є критично важливим для підтримки економічної стабільності.

В умовах війни питання мобілізації стало ще актуальнішим. Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що 98% повісток були надіслані людям, які не сплачують податків. Однак Пендзин звернув увагу, що розсилкою повісток займались територіальні центри комплектування (ТЦК) та Міністерство оборони, а не Державна податкова служба, яка не має доступу до бази платників податків.

Мобілізація: 25 тисяч голосів за 3 дні підтримують петицію про залучення правоохоронців, держслужбовців та бюджетників

Петиція, яка стосується мобілізації правоохоронців, держслужбовців та інших працівників бюджетної сфери, зібрала неймовірну підтримку — 25 тисяч голосів, і це лише за 3 дні. Ініціатори пропонують цільну систему підтримки для демобілізованих військовослужбовців, які проявили свою готовність приєднатися до роботи в державних, комунальних структурах та правоохоронних органах після розпочатої повномасштабної війни. Цікаво порівняти цю петицію зі схожою ініціативою народного депутата Дубінського, яка збирала необхідну кількість голосів протягом 87 днів, і то лише завдяки підтримці великих телеграм-каналів. Зараз же, за допомогою мобільних технологій та доступу до петицій через інтернет, такі ініціативи набирають підтримку миттєво. Зауважимо, що попередня петиція щодо мобілізації чиновників, яка знаходиться на розгляді президента Зеленського, вже 4,5 місяці. Якщо українці уосени 2023 року не поспішали підтримати мобілізацію чиновників, то тепер, навіть з урахуванням процедури авторизації, подібні петиції набирають необхідну кількість голосів у лічені дні.

Висновки до вищезгаданої статті можуть бути наступними:

• Петиція щодо мобілізації правоохоронців, держслужбовців та працівників бюджетної сфери набрала вражаючу кількість голосів — 25 тисяч лише за 3 дні, свідчачи про великий інтерес громадян до цієї ініціативи.

• Ініціатива спрямована на створення можливостей для демобілізованих військовослужбовців у вступі до роботи у державних, комунальних підприємствах та правоохоронних органах, що підтверджує їхню готовність до цивільного життя та відданість країні.

• Порівняльний аналіз із схожою петицією народного депутата Дубінського свідчить про швидкі зміни у способах мобілізації громадянського суспільства, які стають більш демократичними та мобільними завдяки сучасним технологіям.

• Розгляд попередньої петиції вже триває 4,5 місяці, що свідчить про необхідність покращення процедур розгляду громадських ініціатив та прискорення прийняття відповідних рішень.

• Активна участь громадян у підтримці петицій свідчить про їхню залученість до громадського життя та бажання впливати на події в країні через законні та демократичні засоби.

Зеленський розгорнув внутрішній фактор для ефективного контрнаступу в Україні

У сучасний момент в Україні є відсутність снарядів для ведення контрнаступу, проте є достатні запаси для оборони. Про це повідомив президент Володимир Зеленський у своєму виступі в телемарафоні у суботу, 6 квітня. "У нас відсутні снаряди для проведення контрнаступних операцій. Але у нас є достатньо засобів для оборони, які дозволяють нам атакувати літаки, склади та бази противника", — підкреслив президент. За його словами, Україні також не вистачає снарядів для відбиття контрнаступних дій з боку Російської Федерації. "Щодо відповіді на їхні дії в будь-якому напрямку, у нас є достатній запас снарядів далекого діапазону дії та зброї. Проте цього нам не вистачає. Ми уклали домовленості, але не отримуємо необхідного обсягу снарядів", — зазначив Зеленський. Президент також висловив занепокоєння через затримку голосування за допомогу Україні у Конгресі США, наголосивши, що це стало внутрішньополітичним питанням. Він впевнений, що американська допомога критично важлива для безпеки України та всього світу і сподівається на позитивне голосування.

З вищезгаданої статті можна зробити наступні висновки:

• Україні не вистачає снарядів для проведення контрнаступів, але вона має достатні запаси для оборони.

• Президент Володимир Зеленський підкреслив важливість отримання допомоги від партнерів, зокрема від США, для забезпечення безпеки країни.

• Затримка голосування за допомогу Україні у Конгресі США викликала занепокоєння у президента, оскільки це може мати негативні наслідки для безпеки України та всього світу.

• Необхідно вирішувати внутрішньополітичні питання, які можуть заважати наданню допомоги Україні в умовах загрози безпеці.

Президент України Володимир Зеленський в рамках чергової Ставки Верховного головнокомандувача зосередив увагу на оцінці ситуації на фронті та питаннях фортифікації, як повідомляється у прес-релізі пресслужби глави держави. У засіданні взяли участь голова Адміністрації президента Олександр Сирський, начальник Генерального штабу Анатолій Баргілевич, а також командувачі в зоні бойових дій. Згідно зі словами Зеленського, розглядалися питання на різних напрямках, включаючи Куп’янський, Лиманський, Бахмутський, Авдіївський, Мар’їнський та Південний. Також на засіданні була представлена доповідь міністра оборони Рустема Умєрова та голови Міністерства стратегічних галузей та оборонно-промислового комплексу Олександра Камишіна щодо забезпечення фронту всім необхідним. Особлива увага приділялася питанням поставок боєприпасів та озброєння, а також можливостям власного виробництва. Зеленський також зазначив, що однією з ключових тем засідання була фортифікація. За його словами, у прем’єр-міністра Дениса Шмигаля представлено звіт про темпи зведення нових оборонних рубежів у трьох смугах завдовжки 2000 кілометрів. Згідно з повідомленням, темпи робіт є задовільними, і розраховується на своєчасне завершення цього важливого завдання.

У рамках чергової Ставки Верховного головнокомандувача Президент України Володимир Зеленський обговорив ситуацію на фронті та питання фортифікації. На засіданні були присутні головні представники влади та командувачі в зоні бойових дій. Зеленський наголосив на важливості швидкого та якісного зведення нових оборонних рубежів у трьох смугах завдовжки 2000 кілометрів кожна. Висновок засідання вказує на задовільні темпи робіт, і розраховується на їх своєчасне завершення.

Останні новини