Понеділок, 14 Липня, 2025

Суд виніс умовні вироки у справі смертельної ДТП з кортежем Ярославського

Важливі новини

Медведчук у судовій битві з Україною: обґрунтовані вимоги та його мета

Віктор Медведчук, колишній народний депутат та лідер партії ОПЗЖ, відкрив правову битву з українською владою, звернувшись до суду з позовом щодо повернення свого українського громадянства та депутатського мандату. Ця справа стала фокусом уваги з моменту, коли Медведчук був позбавлений громадянства та мандату, і вона викликає значний інтерес як серед політиків, так і серед громадськості.

Протягом місяця від позбавлення його громадянства і мандату Медведчук розпочав правові дії, заперечуючи законність указу президента Зеленського та вказуючи на порушення конституційних норм. Попередні розслідування вже підтвердили його аргументи, що підтримує його позицію.

Проте, судовий процес став об'єктом уваги через тимчасове припинення розгляду позову щодо депутатського мандату та інших обставин, які ускладнюють ситуацію. Відхилення запиту на відновлення адвокатського посвідчення також ускладнює позицію Медведчука.

Експерти висловлюють сумніви щодо швидкого вирішення справи на користь Медведчука через можливість затягнення розгляду судових процесів. Однак, ця справа залишається в центрі уваги та може мати важливі наслідки для української політики та правової системи.

• Віктор Медведчук звернувся до суду з позовом щодо повернення українського громадянства та депутатського мандату, і ця справа викликала значний інтерес у громадськості.

• Медведчук заперечував законність рішення про позбавлення його громадянства та мандату, вказуючи на порушення конституційних норм. Попередні розслідування підтверджували його аргументи.

• Судовий процес став об'єктом уваги через тимчасове припинення розгляду позову щодо депутатського мандату та інші обставини, які ускладнюють ситуацію.

• Експерти висловлюють сумніви щодо швидкого вирішення справи на користь Медведчука через можливість затягнення судових процесів.

• Ця справа залишається в центрі уваги та може мати важливі наслідки для української політики та правової системи.

Закупівля кондиціонерів “Укренерго” в той час, коли YASNO радить обережно ставитися до їх використання

На веб-платформі Prozorro надано інформацію, що орієнтовна вартість придбання та монтажу кондиціонерів становить 629 тисяч гривень. Проте генеральний директор компанії YASNO, Сергій Коваленко, закликає киян зважити на наслідки передбаченого використання кондиціонерів через великий обсяг електроенергії, що споживається, що перевищує показники деяких обласних центрів. Він наголошує на важливості розумного споживання енергоресурсів та можливості використання більш енергоефективних альтернативних методів охолодження приміщень.

Ситуація з електропостачанням в Україні залишається критичною, а кондиціонери в цьому відіграють важливу роль, наголошує Коваленко у своєму повідомленні в соціальних мережах. Він зауважує, що кондиціонери в Києві щодня споживають більше електроенергії, ніж деякі обласні центри.

“Ось ви смієтеся, а кондиціонери в Києві дали 350 МВт на день. Це більше ніж деякі обласні центри… Всi. Кондиціонування ж є і у бізнесу. Це сукупний стрибок споживання з підвищенням температури”, — написав Сергій Коваленко.

Вчора гендиректор також звернув увагу на проблему, попереджаючи про можливість відключення електропостачання навіть критичної інфраструктури через високий рівень споживання.

“Подумайте про це, коли вмикаєте кондиціонер”, — закликав він.

У той же час “Укренерго” оголосило тендер на закупівлю кондиціонерів з орієнтовною вартістю 629 тисяч гривень. За даними Prozorro, компанія планує придбати 4 комплекти кондиціонерних систем та їх встановлення. Термін подання пропозицій закінчується 11 червня.

Згідно з опублікованою інформацією, компанія хоче придбати 4 комплекти кондиціонерних систем. У вартість також входитиме їх встановлення. До тендера прикріплюється такий список:

У назві до тендера зазначено, що це необхідно “для потреб апарату управління”. В “Укренерго” ніяк не коментували появу цієї заявки на момент публікації матеріалу. Кінцевий термін подання пропозицій призначено на 11 червня.

Україна отримає термінали Starlink з новим видом захисту сигналу

Пентагон підписав контракт з компанією Ілона Маска, що дозволить Україні отримати нові захищені термінали Starlink, зокрема 2500 існуючих терміналів, які вже працюють на території країни. Згідно з контрактом, термінали отримають доступ до нового зашифрованого сигналу Starshield, що робить систему значно важче доступною для перехоплення або придушення. Загалом, 3000 терміналів Starlink отримають обслуговування в рамках двох […]

The post Україна отримає термінали Starlink з новим видом захисту сигналу first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Рух “Чесно” оприлюднив реєстр найбільших державних зрадників: на першому місці – Порошенко, Деркач і Шуфрич

У світлі оприлюднених документів Руху "Чесно" Петро Порошенко неодноразово знаходився під оглядом у зв'язку з різноманітними злочинними діями проти національної безпеки. Поряд із ним у цьому списку фігурують інші відомі особистості, серед яких Ілля Кива, Нестор Шуфрич, Олексій Ковальов, Олександр Дубінський, Андрій Деркач, Віктор Медведчук, Олег Волошин, Тарас Козак, Ренат Кузьмін, Олександр Пономарьов, Вадим Рабінович. Згідно з викладеним у матеріалах Руху "Чесно", у період з 2014 по 2015 роки Порошенко спільно з Медведчуком організували незаконну купівлю вугілля на державних шахтах у зоні конфлікту на Донбасі та у Луганській області, коли ці підприємства перебували під контролем російських терористів.

Слід відзначити, що у лютому 2024 року Державне бюро розслідувань завершило попереднє розслідування щодо діяльності Петра Порошенка. Крім звинувачень у державній зраді, Порошенко перебуває під судовим преследуванням у зв'язку з 130 кримінальними провадженнями. Наприклад, згідно з відомостями, отриманими від Віктора Медведчука, у 2016 році саме Порошенко звернувся до нього з проханням сприяти у привласненні нафтопроводу, враховуючи особисті зв'язки Медведчука з керівництвом Російської Федерації. За свідченнями Медведчука, Порошенко особисто контролював усі аспекти цього справи, включаючи судові рішення, дії прокуратури, а також ухвалення рішень Антимонопольним комітетом та Фондом державного майна. За оцінками експертів, в результаті цих дій державі завдано значних збитків у розмірі до 210 мільйонів доларів.

У висновку слід підкреслити серйозність обвинувачень, які висунуто проти Петра Порошенка та інших осіб у списку державних зрадників, опублікованому Рухом "Чесно". Зазначимо, що ці обвинувачення стосуються не лише порушення законодавства, а й здійснення дій, що мають прямий вплив на національну безпеку України та економічний стан країни. Дослідження і розслідування, проведені відповідними органами, свідчать про серйозну ситуацію з порушенням законодавства та важливих національних інтересів. Відповідно, необхідно вжити відповідних заходів, щоб забезпечити справедливість, правопорядок та відновлення довіри до державних інституцій.

Андрій Данилко пояснив своє звернення до Алли Пугачової на фестивалі в Юрмалі: “Я її люблю”

Під час свого виступу Данилко зробив публічну заяву, яка викликала резонанс серед глядачів та в медіа-просторі. Зокрема, він звернувся до однієї з присутніх на фестивалі відомих російських виконавиць, висловивши свої особисті почуття.

В інтерв’ю “И грянул Грэм” артист сказав, що його звернення до примадонни не було сенсацією, бо ні для кого не секрет, що він добре до неї ставиться.

“У чому сенсація? Я привітався зі сцени з людиною, яку люблю. У нас був чудовий спільний період. Ми знімалися в новорічному мюзиклі “За двома зайцями”, чудовий період. Ми звикли одне до одного. У мене завжди було якесь людське ставлення до неї. Я ніколи не ліз, але перед піснею “Є пропозиція” Інна (“мама” Вєрки Сердючки) подарувала букет… І що тут за сенсація?”, – здивувався Данилко.

Він додав, що Пугачова могла б залишитися в Росії і добре там жити, але вона обрала складніший шлях – виїхати і засудити злочинний режим Кремля. За словами Данилка, це вчинок сильної людини.

“З одного боку, вони прекрасно жили, могли змовчати, сидіти собі в замку, як багато роздумує, а ні. Що б там не говорили, я на її боці. Вона по відношенню до України… Це такий удар по путінській Росії, її позиція. Вони (росіяни – прим. ред.) заспокоїтися не можуть”, – додав артист.

Харківський суд виніс вирок у гучній справі про смертельну ДТП, яка сталася 9 лютого 2022 року за участі автомобіля з кортежу відомого бізнесмена Олександра Ярославського. Суд визнав винними двох чоловіків у спробі приховати злочин і засудив їх до трьох років позбавлення волі. Втім, відбувати покарання їм не доведеться — суд призначив умовний термін з випробувальним строком на один рік.

Унаслідок аварії, яка сталася на трасі Київ — Харків — Довжанський, загинув 36-річний житель Харківщини. На місці трагедії слідчі знайшли номерний знак «0018», який належав машині з кортежу Ярославського. Сам бізнесмен стверджував, що не був присутній при ДТП, а в його компанії заявили, що за кермом був водій допоміжної служби. Цей водій згодом з’явився до поліції та «зізнався», однак пізніше з’ясувалося, що він не мав жодного стосунку до події — це була фальсифікація.

Обох чоловіків — уродженця Українська та мешканця Дергачів — суд визнав винними в спробі приховати злочин. Їм доведеться також компенсувати понад 275 тисяч гривень, витрачених на експертизи. Однак від обвинувачення у залишенні потерпілого в небезпеці довелося відмовитись — через сплив терміну давності.

Справу від самого початку супроводжували гучні скандали. Міністр МВС Денис Монастирський вже на наступний день після трагедії звільнив начальника харківської поліції та заявив про спробу фальсифікації. Було виявлено зникнення одягу загиблого з моргу, який «знайшли» наступного дня. А вже 18 лютого експертиза підтвердила: авто з кортежу мали сліди замивання, ймовірно після наїзду.

Олександр Ярославський на той час перебував у Лондоні й заявляв, що слідство має політичну мету. Попри резонансність справи, фігуранти відбулися легким вироком, а суспільство залишилось без відповіді на головне питання — хто ж насправді був за кермом у момент смертельного наїзду.

Останні новини