Середа, 23 Липня, 2025

Суддю Київського апеляційного суду звільнили через хабар у справі «Мотор-Січі»

Важливі новини

Національна опера та театр Франка не відключається від електропостачання, на рівні з об’єктами критичної інфраструктури

Завдяки надзвичайній ретельності та увазі до деталей адміністрації приміщення Національної опери та драматичного театру ім. Івана Франка, воно залишається неушкодженим навіть у складних енергетичних умовах, що виникають у столиці. Незважаючи на важкість ситуації з електропостачанням, керівництво театру підтверджує, що мистецтво і культура є важливими для суспільства, тому вони зроблять усе можливе, щоб забезпечити незалежність від зовнішніх факторів та продовжувати виконувати своє благородне покликання. Це не просто забезпечення електричної енергії, але й демонстрація витонченості у мистецтві та стійкості в умовах випробувань.

Як пояснюють опитані нашим виданням експерти, причиною може бути той факт, що Національна опера підключена до приміщень СБУ, а театр ім. Івана Франка до приміщень Офісу Президента.

Разом з тим, за повідомленням наших джерел, причина також може бути в тому, що жорсткі відключення у столиці являються “картинкою” для відвідувачів саміту миру, який відбудеться у Швейцарії 15 червня. Як повідомляють наші джерела, близькі до організаторів саміту, “столиця у темряві” має показати наслідки обстрілів енергетичної інфраструктури України як соціальну катастрофу та злочин РФ проти мирного населення.

На підтримку цієї версії, також офіційна заява Міністерства енергетики України, відповідно до якої, стаття Financial Times під назвою “Росія знищила більше половини енергетики України” “має ознаки інформаційно-психологічної операції (ІПСО), носить маніпулятивний характер та просуває наративи ворога”.

Таким чином, Міністерство енергетики України своєю офіційною заявою спростовує значні пошкодження енергосистеми України, та критичну необхідність у жорстких віялових відключеннях у столиці.

Російські війська здійснили 54 атаки на Покровському напрямку за добу

Протягом минулої доби російські війська здійснили 54 атаки на Покровському напрямку. Цей регіон залишається одним із найгарячіших на фронті, адже противник намагається прорвати оборонні рубежі на околицях міста. Проте українські сили успішно відбивають ворожі наступи, завдаючи значних втрат агресору. Що до Покровська – це вцілому найгарячіший напрямок. За минулу добу там відбулося 54 атаки. Противник […]

The post Російські війська здійснили 54 атаки на Покровському напрямку за добу first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

НАБУ і САП оголосили про підозру тестю Насірова у найбільшому хабарі в історії України

Активність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури викликає жваве обговорення в українському суспільстві. Згідно з повідомленням, підозра була оголошена наближеній особі колишнього голови Державної фіскальної служби Романа Насірова та його раднику.

Цей інцидент став причиною серйозних дискусій про корупцію в державних структурах та необхідність ефективних антикорупційних заходів. За словами представників влади, боротьба з корупцією є одним із пріоритетних напрямків реформування України, і подібні кроки з підозрами і оголошенням відповідних вироків є необхідними для підтримки правопорядку та зміцнення довіри громадян до державних інституцій.

Суспільство уважно стежить за подальшим розвитком ситуації і очікує на результативність дій правоохоронних органів у цьому складному питанні.

Прес-служби органів повідомили, що ідеться про тестя ексголови ДФС Романа Насірова, забудовника Олександра Глімбовського.

«За процесуального керівництва прокурорів САП детективи НАБУ викрили схему легалізації частини неправомірної вигоди, яку одержав голова ДФС на свою користь та на користь третіх осіб протягом 2015-2016 років. Йдеться про рекордний хабар у розмірі понад 722 млн грн, який надавався за дії, пов’язані із забезпеченням відшкодування ПДВ підконтрольним агрохолдингу юридичним особам у розмірі понад 3,2 млрд грн. Наразі про підозру повідомлено двом особам: наближеній до ексголови ДФС особі (дії кваліфіковані за ознаками злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 368, ч. 3 ст. 209 КК України) та його раднику (ч. 3 ст. 209 КК України)», – інформує САП.

Слідство вважає, що Глімбовський допоміг легалізувати 13 млн євро неправомірної вигоди, яку, на думку сторони обвинувачення, отримав Насіров від олігарха Олега Бахматюка за позачергове відшкодування ПДВ його компаніям. Глімбовський нібито легалізував всю суму хабаря та витратив її на придбання недобудованого житлово-офісного комплексу з паркінгом у центрі Києва «Метрополь». Комплекс продовжили будувати та отримувати додаткові доходи, зокрема у 2022-2023 рр.

Наприкінці 2023 року НАБУ і САП домоглися накладення арешту на 81 об’єкт нерухомості та понад 30 млн грн, які забудовник набув завдяки легалізованим коштам.

Іншу частину неправомірної вигоди у сумі 7,9 млн євро, яка знаходилась на рахунках ще однієї підконтрольної офшорної компанії, легалізував радник Насірова. 5,5 млн доларів він відмив шляхом укладення агентського договору у січні 2017 року, а у квітні – серпні 2018 року – ще 2,8 млн євро як оплату за договорами купівлі-продажу.

Вживаються заходи щодо встановлення обставин легалізації останньої частини неправомірної вигоди у розмірі 5,5 млн дол. та причетних до цього осіб.

Раніше повідомлялося, що НАБУ і САП розслідують легалізацію ймовірного хабаря, одержаного Насіровим. У справі фігурував тесть ексголови ДФС Глімбовський.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру ексголові ДФС Роману Насірову в одержанні понад 722 млн грн неправомірної вигоди. Також про підозру в наданні цієї вигоди повідомили олігарху Олегу Бахматюку, але заочно.

Слідство встановило одержання головою ДФС (2015-2016 рр.) неправомірної вигоди у $5,5 млн за забезпечення відшкодування понад 540 млн грн компаніям агрохолдингу у серпні 2015 року та понад 21 млн євро за відшкодування майже 2,7 млрд ПДВ упродовж лютого 2015 – серпня 2016 рр. «Плату за послуги», яка, в середньому, становила близько 20% від суми відшкодованого ПДВ, Насіров одержував на рахунок підконтрольної йому іноземної компанії, а також компанії, підконтрольної тестю та раднику, через іншу іноземну компанію-прокладку, залучену радником експосадовця. Відправником коштів, як встановили НАБУ і САП, була компанія-нерезидент, підконтрольна власнику агрохолдингу Бахматюку.

При цьому частину неправомірної вигоди сформували безпосередньо з коштів бюджетного відшкодування ПДВ і конвертували в іноземну валюту. НАБУ та САП мають докази, що голова ДФС пріоритезував виплати з відшкодування ПДВ компаніям агрохолдингу, не включаючи відомості про суми, заявлені до бюджетного відшкодування іншими суб’єктами господарювання (в тому числі комунальними підприємствами), які мали на те право. Це призвело до судових позовів з боку таких товариств та стягнення ними з держбюджету, окрім заявлених сум бюджетного відшкодування, ще щонайменше 2 млн грн пені.

У Мюнхені українській делегації озвучать, від яких претензій готові відмовитися росіяни

На фоні підготовки до мирних переговорів щорічна Мюнхенська безпекова конференція стане стартовою площадкою для визначення основних позицій сторін. Наші джерела, близькі до однієї з переговорних груп, поділились переліком ключових питань, які будуть на порядку денному. Так, у Мюнхені українській делегації буде озвучено, від яких претензій готові відмовитися росіяни в рамках реалізації мирного треку. З того, […]

The post У Мюнхені українській делегації озвучать, від яких претензій готові відмовитися росіяни first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

$15 тисяч за зняття з обліку: затримано директора комунального закладу Білоцерківської ради

У Білій Церкві викрито директора одного з комунальних закладів міської ради, який вимагав 15 тисяч доларів США за сприяння у знятті особи з військового обліку. Про це 26 червня повідомив Офіс Генерального прокурора. Слідство встановило, що посадовець обіцяв організувати ухилення від мобілізації через особистий вплив на працівників військово-лікарської комісії. За свою «допомогу» він вимагав грошову […]

Скандал навколо одного з найгучніших процесів останніх років — справи колишнього очільника «Мотор-Січі» В’ячеслава Богуслаєва — отримав новий поворот. Суддю Київського апеляційного суду Віктора Глиняного офіційно звільнили після того, як слідство встановило його причетність до отримання хабаря за зняття арешту з двох літаків, що фігурують у справі.

Як повідомляє слідство, вся операція була організована іншим суддею — В’ячеславом Дзюбіним, який вже втратив мантію. Саме він виконував роль «посередника», отримавши $35 тисяч за «позитивне» рішення. Із цієї суми $10 тисяч Дзюбін залишив собі, а ще $25 тисяч — передав трьом іншим суддям.

Схема передачі грошей була настільки банальною, що нагадує сценарій поганої комедії. Суддя Ігор Паленик отримав свою частку у коробці з-під віскі. Згодом частину цих коштів він акуратно запакував у пачку з-під кави та передав своєму колезі Юрію Сливі. Ще один фігурант — Віктор Глиняний — отримав гроші взагалі у рекламній брошурі одного з інтернет-провайдерів.

За даними джерел у правоохоронних органах, усі троє були у курсі, що гроші передаються за конкретне рішення — зняти арешт із двох повітряних суден, які належали підприємству, пов’язаному з Богуслаєвим.

Попри звільнення судді Глиняного, справа лише набирає обертів. Детективи вже зібрали достатньо доказів для підозри щодо кожного з учасників оборудки. Утім, експерти побоюються, що в разі відсутності суспільного резонансу справу можуть «поховати» — як це вже неодноразово траплялося зі справами щодо високопосадовців.

Сам В’ячеслав Богуслаєв наразі перебуває під слідством за підозрою у державній зраді та співпраці з РФ. Літаки, з яких знімали арешт, можуть бути частиною його активів.

Останні новини