Четвер, 24 Липня, 2025

Тарас Шевченко: цікавинки про Великого Кобзаря

Важливі новини

Дружина Дубінчака влаштувала істерику після критики на адресу чоловіка

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Після того як арбітр Мохаммед Аль-Хакім показав червону картку, кияни залишилися в меншості і зазнали поразки, пропустивши чотири голи. Один із користувачів Telegram-каналу Мирослави запитав, як можна стрибати на суперника двома ногами, що викликало у неї сплеск агресії. У відповідь Мирослава обматюкувала коментатора і всіх, хто критикував її чоловіка.

“Вася йде на х** і кожен, хто про мого чоловіка хоча б слово криве скаже. Все, я в коментарі не заходжу, тому що є велике бажання кожному ‘експерту’ написати те саме, що й Васі. Ох, с*ка, вони мене всі зараз дратують! Звідки у людей стільки жовчі?” – написала Мирослава.

Після інциденту, що розгорівся в пресі, Мирослава закрила доступ до свого Telegram-каналу.

Стократне зростання мінімальних цін на електроенергію: які ризики для економіки?

Національна комісія, яка продовжує державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), розглядає можливість значного підвищення мінімальних граничних цін на ринку електроенергії. За повідомленням, вони можуть збільшити майже 100 разів, і це рішення може набути чинності вже влітку 2025 року. Про це йдеться у листі Федерації роботодавців України до НКРЕКП, який є у розпорядженні UAprom. Федерація […]

The post Стократне зростання мінімальних цін на електроенергію: які ризики для економіки? first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Російська агресія: тривожний ранок 17 квітня для Чернігова

Трагедія розгортається перед очима жителів Чернігова. Керівник ОВА, В’ячеслав Чаус, у відеозверненні неслихано сповістив про страшне лихо: загиблі цивільні, численні поранені. Жахлива реальність затрясла місто. Але й усе це лише вершина айсберга, як стало відомо пізніше. В.о. міського голови Олександр Ломако засвідчив, що кількість загиблих збільшилася, вже відомо про чотирьох. У фоні Чаусового звернення лунали безжалісні сирени поліції і швидкої допомоги, нагадуючи про масштаби трагедії. Точну кількість постраждалих поки не називають, але звідомлення від Чернігівського обласного центру крові про виразну нестачу донорів на тлі «ситуації в місті» створює занепокоєння. Місцеві ЗМІ пишуть про потужні вибухи, які відчули на власній шкірі мешканці міста. Олександр Ломако зазначив, що об’єктами нападу стали соціальні інфраструктурні споруди, а відео, розміщені в телеграм-каналах, показують руйнування житлового району: розбите скло, розірвані зупинки. І коли місто ще не оговтується від першої хвилювань, надвечір місцеві кореспонденти надіслали вісті про вибухи в Одесі. Місцева влада мовчить, не дає пояснень. Раніше застереження про можливу загрозу балістичних ракет звучали у південних, східних та центральних областях, а тепер ці чорні передвістя стали реальністю.

У світлі подій, що відбулися в Чернігові та Одесі, очевидно, що Україна знову стикається з серйозною загрозою з боку Російської Федерації. Агресивні дії, що призвели до жертв серед цивільного населення та руйнувань соціально-економічної інфраструктури, свідчать про необхідність негайного та ефективного реагування з боку українських владних структур. Запит на донорську кров та необхідність надання медичної допомоги постраждалим підкреслює тяжкість ситуації та потребу у гуманітарній допомозі. У цей скрутний момент важливо, щоб українське суспільство та міжнародна спільнота об'єдналися у підтримці України в захисті її територіальної цілісності та безпеки громадян.

Вчені пропонують замінити літій в батареях на значно дешевші натрій і калій

Університет Райса презентував технологію, яка може змінити правила гри у сфері зберігання енергії. Дослідники запропонували революційне рішення для створення батарей, що не потребують літію — дорогого і стратегічно чутливого ресурсу. Замість хімічної модифікації, вчені змінили форму вуглецю на мікрорівні, що дало змогу ефективно працювати з більшими іонами натрію та калію. Як повідомляє interestingengineering.com, команда розробила […]

Мер Львова Андрій Садовий на шляху до зміцнення міжнародних зв’язків: форум місцевих рад у Німеччині

Сьогоднішній вихід мера Львова Андрія Садового на черговий форум місцевих рад у Німеччині вже став чимось більшим, ніж звичайним заходом. Вже не раз разом із ним вирушали його перший заступник Москаленко та головний архітектор Коломєйцев. Однак, ці події залишаються загадковими для громадськості. Умови війни й потреба у мобілізації ресурсів для розвитку міста вимагають особливої уваги від мера та його команди, але він обирає шлях до Євр

У вищезгаданій статті відзначено невизначеність і таємничість навколо постійних відряджень мера Львова Андрія Садового на форуми в Європейському Союзі. Підкреслено, що умови війни та потреба у мобілізації ресурсів для розвитку міста ставлять особливі завдання перед мером та його командою. Також зазначено, що співробітники міської адміністрації висловлюють свої припущення щодо приводів частоти відряджень, однак ці припущення залишаються без підтвердження. Висновок полягає в тому, що причини та мета цих відряджень залишаються невідомими, і розуміння цього феномену вимагає подальшого дослідження та розкриття додаткових деталей.

9 березня Україна святкує день народження одного з найбільших синів нації — Тараса Григоровича Шевченка, якому судилося стати одним з найвидатнішим українців всіх часів. Син закріпачених селян рішуче засудив кріпацтво і закликав українців боротися за свою незалежність. Тільки більш ніж через 100 років після смерті Кобзаря його палка мрія здійснилась. Недаремно його називають Пророком, адже написані Тарасом Шевченком вірші про Україну в наші дні зовсім не втратили злободенності.

Всі українці шанують Тараса Шевченка – біографія майстра добре відома кожному. Однак в насиченому житті Кобзаря було немало подій, про які загалу мало що відомо. Ми розповіли цікаві факти про життя та вподобання Кобзаря, які вас вразять.

Чим відомий Тарас Шевченко – цікаві факти та коротка біографія

Тарас Шевченко народився 9 березня 1814 в селі Моринці, що нині є популярним місцем туризму прихильників Кобзаря. Родина Шевченків мала 7 дітей та жила у вкрай важких умовах.

У місцевих дяків Тарас навчився грамоті, арифметиці, малюванню. Саме за останнє вміння він прославився за життя. Хоча зараз ми шануємо Шевченка перш за все як поета, як художник він виявив не менший талант. Його картини можна побачити в Національному музеї Тараса Шевченка. Саме завдяки його детальним автопортретам ми знаємо, як виглядав Кобзар.

У 1831 році Шевченко переїхав у Петербург разом зі своїм поміщиком Енгельгардом. Той хотів заробляти на картинах Тараса, тож віддав його на навчання до живописця Василя Ширяєва. Там він познайомився з талановитими молодими митцями, які домоглися його викупу з кріпацтва.

Де народився Тарас Шевченко / картинка УНІАН

Здобувши свободу, Тарас продовжив вправлятися в малюванні та написанні віршів. В 1840 році вийшла в друк його перша віршована збірка “Кобзар”. І хоча вона не містила відвертих революційних закликів, реакція царської влади була вкрай негативною. Через відверті антикріпацькі погляди та членство в “бунтівному” Кирило-Мефодіївському товаристві в 1847 році Шевченка засудили до 10 років заслання.

На час покарання Шевченко продовжував писати вірші, хоч це було суворо заборонено. В 1859 році після звільнення йому дозволили відвідати Україну, але невдовзі знову заарештували. Постійні арешти, катування та тяжка примусова праця підірвали здоров’я митця. 10 березня 1861 року у віці 47 років він помер у Петербурзі на чужині.

Таємниці генія: яким був насправді Тарас Шевченко

Ось ще низка цікавих фактів про Кобзаря:

  • Тарас був єдиною дитиною в родині, кого батьки віддали на навчання. Ще в юності вони розгледіли його прагнення до науки.
  • В юності хлопець заробляв на життя картинами: малював і продавав портерти багатіїв.
  • Найбільшою мрією життя Кобзаря було викупити з кріпацтва своїх братів та сестер, але, на жаль, це так і не вдалося.
  • Під час навчання в Петербурзі він долучився до світського кола та почав модно вдягатися. Одного разу він витратив майже всю річну зарплату на новий плащ. Також він витрачав немало грошей на розваги, ігри в карти та випивку з друзями.
  • Любив митець і смачно поїсти. Відомо, що його улюбленими стравами були борщ з сушеними карасями, колбаски, вареники, а запивав все це міцним чаєм з ромом.
  • Сума викупу Шевченка з кріпацтва в наш час еквівалентна приблизно 40 000 доларам.
  • Одного разу він вивчив польську мову заради коханої полячки, однак не зміг одружитися через заборону шлюбів між кріпаком та вільною селянкою.
  • Поет прожив цілих 17 років в Петербурзі, але ніколи не писав, що йому подобається це місто. У своїх творах він оспівував тільки Україну.
  • У 1861 році власним коштом видав Буквар для безкоштовних шкіл.
  • Твори Тараса призначалися в основному українським дворянам, а не селянам, бо прості люди в той час не вміли читати.
  • Митець був відомим ловеласом та часто закохувався, але так ніколи і не одружився.

The post Тарас Шевченко: цікавинки про Великого Кобзаря first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини