Субота, 19 Квітня, 2025

Технічний збій в “Укрзалізниці”: не працюють онлайн сервіси

Важливі новини

ДБР викрило військкома, який заробив мільйон на ухилянтах

Дії Державного бюро розслідувань (ДБР) розкрили вибуховий скандал, пов'язаний з військовим комісаром, що зловживав своїм посадовим становищем, втручаючись у електронну систему «Оберіг» та збагатившись на мільйони доларів. Злочинний сценарій полягав у створенні фіктивних документів, які надавали привілеї уникнення військової служби. Це не лише порушення закону, а й безпосереднє підірвання довіри до військових структур та системи державного управління в цілому. Дії цього чиновника є недопустимими та підлягають найсуворішому покаранню згідно із чинним законодавством.

Чиновник зробив 138 ухилянтів фіктивно непридатними до служби.

Протиправна схема діяла в Одеському центрі комплектування з липня 2023 року. Тоді начальник відділу несанкціоновано почав втручатися у роботу електронної бази реєстру військовозобов’язаних “Оберіг” та загалом “відкоригував” дані щодо 138 військовозобов’язаних, фіктивно зробивши їх непридатними до військової служби. За свої послуги зловмисник брав від 4,5 до 7 тисяч доларів і таким чином зумів заробити щонайменше мільйон доларів. У Бюро зазначили, що встановили всіх осіб, які встигли скористатися схемою – частина з них уже виїхала за кордон.

Під час проведення спільних заходів ДБР із співробітниками РТЦК та СП ухилянти, які залишилися на території України, були доставлені до центру комплектування для оновлення даних та подальшої мобілізації до лав ЗСУ. Наразі вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу та усунення з посади. Чоловіку загрожує до 15 років позбавлення волі. Правоохоронці встановлюють повне коло осіб, причетних до оборудки. Зокрема, провели 14 обшуків за місцем роботи та проживання фігуранта та учасників схеми. Процесуальні дії продовжуються.

В Україні за підсумками першого півріччя Китай лідер з імпорту, Польща з експорту

Згідно з оприлюдненими даними, Китай посів позицію лідера серед країн-постачальників імпортованих товарів до України. Це свідчить про зростаючу роль китайської продукції на українському ринку та може вказувати на посилення економічних зв'язків між двома країнами.

Україна зафіксувала від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі на рівні 13,7 мільярдів доларів США за перше півріччя 2024 року. Це означає, що обсяг ввезених товарів перевищив обсяг їхнього вивезення за кордон.

Україна експортувала товарів на 19,5 мільярдів доларів. Основні країни-покупці – Польща (2 млрд. дол.), Іспанія (1,6 млрд. дол.) і Китай (1,6 млрд. дол.).

Основна стаття експорту – продовольство (12,4 мільярда). Далі йдуть метали та мінеральна продукція.

Імпорт склав 33,2 млрд. доларів. Товари завозилися з Китаю (на 6,4 млрд. дол.), Польщі (3,7 млрд. дол.) і Німеччини (2,6 млрд. дол.).

Основні статті імпорту – машини, обладнання і транспорт (11,4 млрд. дол.), продукція хімічної промисловості (5,9 млрд. дол.), паливо (4,3 млрд. дол.).

Цікаво, що 14% імпорту не оподатковувалося. Податки на решту імпорту зросли на 10% порівняно з попереднім півріччям.

Кабмін скасує чинні відстрочки від мобілізації: змінено правила бронювання

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Відстрочки також анулюються, якщо підприємство, яке їх отримало, закінчило роботи на потреби Сил оборони або втратило статус критично важливого. Також це відбувається, якщо організація, що має бронювання, ліквідована.

Зарплата на підприємстві, як уже повідомлялося, має бути не нижчою за 2,5 мінімалок (що на сьогодні становить 20 тисяч гривень).

Окремі працівники втрачають бронь у разі звільнення або призупинення трудового договору.

Також, якщо раніше вимагалося, щоб працівник вчасно оновив свої дані, то тепер звучить інакше: уточнив і не перебуває в розшуку.

Європа і кошти на відновлення України: «Олігархові Ахметову грошей немає» – Corriere Della Sera

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

У ній ідеться про те, що Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) ухвалив рішення не давати гроші українським енергокомпаніям, що належать олігархам, навіть у нинішній надзвичайній ситуації в енергетиці України.

Зокрема, ЄБРР не фінансуватиме проєкти з відновлення зруйнованих обстрілами електростанцій компанії ДТЕК, оскільки її контролює найбагатша людина країни Рінат Ахметов.

«Мета звільнення економіки від впливу олігархів є абсолютно фундаментальною, і в нас є дуже тверді ідеї з цього приводу: це частина реформ, які необхідно провести для вступу України до Європейського Союзу. Якби ми пішли на компроміс із цього питання, ми завдали б шкоди довгостроковим перспективам країни», – заявила Corriere глава ЄБРР Оділь Рено-Бассо.

Незважаючи на те, що мільйони українців зараз страждають від низьких температур і відключень електроенергії, Рено-Бассо не має наміру давати кредити або гарантії під кредити для ДТЕК.

ЄБРР хотів би, щоб Ахметов відмовився від контролю над групою.

«Нам потрібна зміна структури», – заявила Рено-Бассо.

Мобільний оператор “Київстар” планує купити Uklon

Український телеком-оператор “Київстар” підтвердив наміри щодо придбання популярного сервісу виклику таксі та доставки Uklon. Про це повідомила пресслужба компанії, зазначивши, що стратегічним пріоритетом для оператора є інвестиції в інноваційні технології та розширення нових сервісів. Придбання Uklon є важливим кроком у побудові інтегрованої цифрової екосистеми та неорганічного зростання бізнесу “Київстару”. Uklon, що працює в Україні та […]

The post Мобільний оператор “Київстар” планує купити Uklon first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Сьогодні вранці в “Укрзалізниці” стався технічний збій в IT системі, через що тимчасово не працюють онлайн сервіси, зокрема, продаж квитків через сайт і мобільний застосунок, а також онлайн послуги та довідкова інформація. Про це повідомила прес-служба компанії через Telegram-канал.

Згідно з інформацією “Укрзалізниці”, через технічні проблеми не можна здійснити покупку квитків онлайн або скористатися іншими цифровими послугами, такими як замовлення додаткових послуг чи отримання довідок. Компанія вже працює над вирішенням проблеми, і фахівці займаються усуненням несправностей.

“Відповідні фахівці вже працюють над усуненням проблем”, – йдеться у повідомленні компанії.

Враховуючи відсутність доступу до онлайн-сервісів, “Укрзалізниця” рекомендує пасажирам використовувати соціальні мережі для зв’язку з компанією. Пропонується звертатися через офіційні сторінки “Укрзалізниці” у Facebook, Instagram та інших популярних платформах для отримання необхідної інформації.

Для підтримки пасажирів, які не можуть скористатися онлайн-ресурсами, на вокзалах України були збільшені зміни для працівників залізничних кас. Це дозволить забезпечити більший обсяг обслуговування пасажирів, особливо в ранкові години пікового попиту.

“Укрзалізниця” закликає пасажирів бути терплячими і повідомляє, що роботи з відновлення системи тривають. Технічні проблеми планують усунути в найкоротші терміни, щоб відновити роботу онлайн сервісів та забезпечити належний рівень обслуговування пасажирів.

Поки що ж користувачі онлайн-ресурсів повинні звертатися за допомогою до представників компанії через соцмережі або за допомогою традиційних кас на вокзалах.

The post Технічний збій в “Укрзалізниці”: не працюють онлайн сервіси first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини