Субота, 19 Квітня, 2025

Термін для повернення військових із СЗЧ можуть подовжити

Важливі новини

В США можуть ввести санкції проти українського олігарха Віктора Пінчука

У кулуарах міжнародної політики почали ширитися чутки про можливе накладення санкцій адміністрацією Дональда Трампа на відомого українського олігарха Віктора Пінчука. Українського олігарха «офісу президента» вважають «людиною демократів». Санкції стосуватимуться корупційної діяльності, підкупу чиновників тощо. Пінчук продовжує грати проти Трампа, що дуже не подобається команді президента США.

The post В США можуть ввести санкції проти українського олігарха Віктора Пінчука first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

ДТЕК роз’яснює, що вони мали на увазі під “Розраховувати на себе”

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Сахарук наголосив, що «розраховувати на себе» означає, зокрема, покладатися на працівників, які щоденно працюють над відновленням енергетичної інфраструктури, забезпеченням стабільного видобутку газу і вугілля, а також ремонтом генераційних потужностей, які живитимуть країну в періоди пікових навантажень.

Також він висловив упевненість, що українці значною мірою підготувалися до можливих труднощів: «Люди вже за два роки дуже сильно підготувалися, – зазначив Сахарук. – Вони встановили генератори, придбали додаткові батареї та інше обладнання».

У світлі поточних викликів виконавчий директор ДТЕК додав, що українцям варто думати про те, які додаткові кроки вони можуть зробити для підготовки до холодів. «Розраховуйте на себе. Я не жартую. Все в наших руках і залежить від кожного з нас», — сказав він, підкресливши, що внесок кожного сприятиме легшому проходженню зими.

Раніше Сахарук закликав українців задуматися над тим, як забезпечити свій комфорт взимку. «Якщо кожен подумає, що він зможе зробити для того, щоб пройти наступну зиму, і реалізує це, то вона точно мине легше», — зазначив він.

Цей заклик до активної підготовки на фоні нестабільної ситуації в енергетиці вказує на необхідність взаємної підтримки та самоорганізації в умовах можливих енергетичних обмежень.

Спроба встановлення контрольованого Кремлем залізничного маршруту через окуповану українську територію

Радник мера Маріуполя, Михайло Андрющенко, повідомив, що Російська Федерація намагається відкрити залізничний маршрут в окупованій території, і це може стати реальністю вже до травня. Про це в коментарі для "24 каналу" розповів радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

Він зауважив, що противник не будує маршрут з нуля, а використовує існуючі шляхи для поліпшення логістики. Наприклад, до початку вторгнення на Донбас існувала дорога, яка з’єднувала Маріуполь, Москву і Санкт-Петербург.

Окупанти зайнялися будівництвом залізниці на захопленій території, яка має з’єднати Росію з Кримським півостровом. Вони шукають полегшення у логістиці, сподіваючись на покращення життя.

Радник мера Маріуполя додав, що будівельні роботи наближаються до завершення. Росія має велику кількість ресурсів, людей і техніки, які працюють над проєктом цілодобово. З високою ймовірністю до травня залізниця буде готова до експлуатації.

Проте, окупанти не будували ділянку дороги з нуля, вони лише відновлюють зруйноване 2014 року. "Вони не всю залізницю будують, а добудовують окремі ділянки. Непридатні для експлуатації частини вони або замінюють, або перебудовують", — заявив Петро Андрющенко.

Таке сполучення між Росією та Україною надасть ворогові перевагу у військовій логістиці, збільшить обсяг військових ресурсів на фронті. ЗС РФ зможуть швидше доставляти боєкомплекти на лінію фронту Донецької області. Це створює серйозну загрозу для безпеки національних сил оборони.

Загалом, важливо вжити заходів, щоб унеможливити будівництво цієї залізниці, оскільки вона може стати значним загрозою для національної безпеки України на фронті боротьби за свою територіальну цілісність.

20 березня ми отримали повідомлення про те, що Російська Федерація продовжує будівництво залізниці на окупованих територіях, але зазнає певних труднощів. Представниця ОК "Південь" Наталія Гуменюк зазначила, що ворог вкладає значні економічні зусилля у спорудження альтернативної ділянки дороги через захоплені регіони, але здійснити її вчасно не вдається.

Це свідчить про те, що спроби Росії зі зміцнення та розширення транспортної інфраструктури на окупованих територіях стикаються зі значними труднощами і перешкодами. Такі проблеми можуть виникати через різні фактори, включаючи технічні труднощі, економічні обмеження та опозицію з боку міжнародної спільноти.

Це також підкреслює, що українська влада та міжнародні партнери повинні продовжувати свою працю щодо забезпечення санкційного тиску та ізоляції Росії від світового співтовариства, щоб уникнути успіху її агресивних дій та подальшого порушення територіальної цілісності України.

Не дивлячись на зусилля Росії, важливо залишатися бджолиними та готовими до будь-яких можливих випробувань, щоб захистити територіальну цілісність України та забезпечити мир та стабільність в регіоні.

У висновках можна зазначити наступне:

• Російська Федерація продовжує будівництво залізниці на окупованих територіях, але стикається з певними проблемами і труднощами.

• Спроби Росії зі зміцнення та розширення транспортної інфраструктури на окупованих територіях свідчать про її наміри подальшого впливу на регіон.

• Українська влада та міжнародні партнери мають продовжувати працювати над забезпеченням санкційного тиску та ізоляції Росії від світового співтовариства.

• Важливо залишатися бджолиними та готовими до будь-яких можливих випробувань, щоб захистити територіальну цілісність України та забезпечити мир та стабільність в регіоні.

Україна в оці наступного кроку: Чи зможе ЗРК Patriot зупинити іранські Zolfaghar, що отримала Росія?

Іноземні ЗМІ повідомили про передачу Іраном Росії 400 балістичних ракет Zolfaghar. Журналіст Денис Попович розглядає можливі загрози, що несе ця зброя, і закликає до уважного аналізу ситуації. Новина про передачу 400 іранських балістичних ракет РФ є найбільш тривожною інформацією останніх місяців. Для належного розуміння ситуації необхідно враховувати, що для збиття цієї кількості ракет потрібно багато зенітних ракет. Навіть якщо у наявності є велика кількість зенітних ракет МІМ 104 для ЗРК Patriot, існує проблема роздільної бойової частини у ракетах Zolfaghar, що ускладнює їх перехоплення. Це може призвести до серйозних проблем, навіть для ППО Києва. Точність іранських ракет також може бути високою, що поглиблює загрозу. У таких обставинах ситуація стає надзвичайно напруженою.

• Передача Росії 400 балістичних ракет Zolfaghar від Ірану є тривожним сигналом і створює серйозні загрози для безпеки регіону.

• Навіть за наявності достатньої кількості зенітних ракет для перехоплення, проблема роздільної бойової частини у ракетах Zolfaghar ускладнює ефективність систем протиповітряної оборони.

• Точність іранських ракет може бути високою, що збільшує загрозу для об'єктів на землі та систем ППО.

• Ситуація вимагає уважного аналізу та дієвих заходів для забезпечення безпеки регіону та захисту населення від можливих загроз.

Антициклон “Кселат” наближається до України: якою буде погода 24 жовтня

Нещодавно Міністерство охорони здоров'я України повідомило про проведення перевірок та скасування рішень про встановлення інвалідності для 74 військовозобов'язаних осіб, які проходили експертизу в Хмельницькій медико-соціальній експертній комісії (МСЕК). Ця інформація була надана у відповідь на запит Українських Новин.

За прогнозами Діденко, 24-го жовтня в Україні буде без опадів. Втім на півночі, у центрі та на сході пориви північно-західного вітру можуть досягати 8-13 метрів за секунду.

Вночі в Україні передбачається +2+8 градусів, завтра вдень +11+16, у північній частині дещо похолоднішає. +9+12 градусів.

У Києві четвер буде сухим, сонячним, вітряним та трохи свіжішим, близько +12 градусів.

Надалі в Україні істотних змін у погоді не очікується, дощі з 28-го жовтня відміняються, розповіла синоптикиня.

1 січня цього року завершився термін для добровільного повернення військових, які самовільно залишили частини (СЗЧ), на службу. Однак ця дата може не бути остаточною — в Україні обговорюють можливість продовження терміну для добровольців.

Ідею продовження терміну висловила заступниця керівника Офісу президента Ірина Верещук у своєму Telegram-каналі. Вона зазначила, що обговорення цього питання вже розпочалося з оборонним комітетом Верховної Ради України, підкреслюючи оперативність голови комітету Олександра Завітневича.

Тема обговорювалася на міжвідомчій нараді, в якій брали участь представники Міноборони, Збройних Сил України, Військової служби правопорядку, а також бойових підрозділів. Крім обговорення терміну повернення військових, на нараді також підіймалася ідея більш активного залучення рекрутерів з успішних бойових підрозділів до процесу повернення бійців у стрій.

“Якщо у когось виходить успішно повернути бійця у стрій, то треба дати людям працювати й усіляко підтримати. Варто уникати ситуацій, коли підрозділ домовився про повернення людини, а її направляють до іншого”, — зазначила Верещук.

Це ініціатива має на меті зменшити бар’єри для тих військових, які готові повернутися на службу, а також полегшити процес їх адаптації у бойовому підрозділі.

Ідея продовження терміну для повернення військових може мати суттєвий вплив на підвищення боєздатності армії та стабілізацію військових частин, оскільки досвідчені бійці швидше адаптуються до умов фронту і можуть принести більше користі у боротьбі за країну.

Таким чином, питання продовження терміну для добровільного повернення військових із СЗЧ набуває все більшої актуальності, адже це може стати важливим кроком на шляху до зміцнення обороноздатності України.

The post Термін для повернення військових із СЗЧ можуть подовжити first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини