Субота, 19 Квітня, 2025

The Times: Одним із варіантів врегулювання війни може стати перенесення основних сил ЗСУ до Європи

Важливі новини

Окупанти на Донеччині зазнають значних втрат і досягають невеликих успіхів

Розвідка Великої Британії повідомляє, що ситуація на фронті в Україні залишається напруженою, і російські окупаційні війська, хоч і концентрують свої основні зусилля на Авдіївсько-Покровському напрямку, зазнають значних втрат і досягають лише обмежених успіхів. Звіт також вказує на збільшення активності українських військових та зростання морального духу серед місцевого населення на контрольованих територіях. Відзначається, що українські сили продовжують виконувати успішні контратаки, здійснюючи операції зі знищення противника та відбивання його атак. Таким чином, Україна продовжує проявляти визначеність у захисті своєї територіальної цілісності, незважаючи на ворожі дії.

Про це йдеться в розвідувальному огляді британського Міноборони за 4 червня.

Як зазначили у відомстві, на вказаному напрямку протягом останніх 72 годин спостерігався високий рівень оперативної активності окупаційної армії РФ.

Окупанти досягли незначних успіхів у північній частині цього сектору в напрямку сіл Сокіл та Євгенівка. На паралельній осі приблизно на 3 км південніше російські війська, ймовірно, наближаються до околиць села Новоселівка Перша, додали у розвідці.

Далі на південь росіяни не досягли значних успіхів, незважаючи на інтенсивні обстріли українських позицій на захід від села Нетайлове вздовж траси Е50, йдеться в огляді.

Окрім того, російські атаки на село Невельське були відбиті, і село, ймовірно, залишається під контролем України.

“Протягом наступного тижня цей сектор, ймовірно, залишатиметься зоною значної оперативної уваги, оскільки російські війська намагатимуться зберегти оперативний темп, попри значні втрати”, – йдеться в огляді.

Житло стане дорожчим: кого торкнеться новий податок на нерухомість

Від початку 2025 року в Україні змінилися умови нарахування податку на нерухомість. Сума податку зросла, а також збереглися суворі вимоги до строків сплати. Йдеться про платежі, які громадяни здійснюють за 2024 рік — податкове повідомлення має надійти на початку року, а оплатити його потрібно впродовж 60 днів. Хто має платити податок на нерухомість? Згідно з […]

Юридичний захисник УПЦ Роберт Амстердам розкриває факти нападів на церкви та священиків: звіт і докази

Адвокат Української православної церкви Роберт Амстердам, у своєму відеозверненні, повідомив, що після дослідження зібрав звіт обсягом понад 250 сторінок, у якому виклав докази нападів на УПЦ, її священиків та церкви. Він висловив глибоку обуреність щодо законопроекту 8371, який спрямований на заборону УПЦ, вважаючи його проявом мови ненависті. Амстердам закликав владу України припинити розділяти націю і не допускати конфліктів між громадянами.

Також він підкреслив, що УПЦ не має жодного зв'язку з Московським патріархатом і відкидає ідеологію "русского мира". Адвокат наголосив на тому, що церква повністю підтримує державу Україна і закликає до її захисту від російської агресії.

Заклик до підтримки України з боку Сполучених Штатів Америки також прозвучав у виступі Роберта Амстердама. Він підкреслив критичну важливість підтримки України для Америки та висловив занепокоєння стосовно міжнародного сприйняття США після подій у Кабулі та Києві.

У висновку, варто підкреслити, що звіт Роберта Амстердама про напади на Українську православну церкву та її представників є дуже важливим документом, який відображає серйозність ситуації з порушенням релігійних свобод та безпеки вірян. Адвокат правильно відмітив, що законопроект 8371 є неприпустимим проявом мови ненависті і має потенційно негативні наслідки для соціальної гармонії та свободи віросповідання в Україні.

Також важливо підкреслити, що Українська православна церква є незалежною від Московського патріархату та активно підтримує державу Україну в контексті російської агресії. Заклик до підтримки України з боку США свідчить про важливість міжнародної підтримки та розуміння ситуації в регіоні.

Уряд України має врахувати заяву адвоката та ретельно розглянути звіт із доказами нападів на УПЦ, приймаючи відповідні заходи для захисту релігійних свобод та безпеки громадян.

Корупція в Україні – найгостріша проблема країни

Згідно з аналітичним звітом “Корупція в Україні у 2024 році”, опублікованим Національним антикорупційним бюро України (НАБУ), корупція залишається однією з найгостріших проблем країни. У звіті зазначається, що 91,4% громадян вважають корупцію дуже або дещо поширеною. Цей показник зріс на 3,5% порівняно з 2023 роком, що свідчить про загострення проблеми в суспільному сприйнятті. Інфографіка Національного антикорупційного […]

The post Корупція в Україні – найгостріша проблема країни first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Добровольці закінчилися, новобранці відмовляються воювати, ветерани на межі виснаження — звіт RTBF

Українська влада оприлюднила інформацію про нову ініціативу, яка викликала значний резонанс у суспільстві. Ця програма передбачає можливість для громадян, які вирішили залишити Україну, подати заявку на виїзд до Російської Федерації. Метою цієї ініціативи є створення механізму для потенційного обміну на українських військовослужбовців, які наразі перебувають у полоні.

Кадрова криза ЗСУ, здається, досягла свого апогею: добровольці вже давно скінчилися, новобранці не хочуть воювати, а ветерани бойових дій перебувають на останньому подиху. Такий висновок зробив бельгійський телеканал RTBF, поспілкувавшись з українськими бійцями 49-го стрілецького батальйону «Карпатська Січ» на сході країни.

Командир підрозділу Василина, дівчина тридцяти років, розповідає, що на початку конфлікту батальйон складався виключно з добровольців. «Сьогодні вони всі загинули або поранені», – каже Василина, додаючи, що нових добровольців вона не бачила вже понад два роки.

Дівчина визнає – українцям бракує мотивації, а ті, кого насильно відправляють на фронт, усіма способами демонструють, що не бажають там перебувати. «Ми розуміємо, що вони просто не хочуть. У них було своє життя, своя сім’я», – пояснює Василина.

Інструктори – ветерани фронту, яким немає й тридцяти, – усі вже «змучені травмами», пише RTBF. Один із них, Арес, живе з кулею в нозі, множинними струсами мозку і ПТСР. «Я втомився, – каже він. – Усі ветерани загинули, поранені або перебувають на останньому подиху, як і я».

Василина підкреслює, що мобілізація повинна проходити по-іншому, тому що той, хто не хоче воювати, «марний». За її словами, ситуація в ЗСУ зміниться тільки тоді, коли це зрозуміє і влада. Цю думку поділяє і Фарик, ветеран-інструктор: «Не всі створені для бою. То навіщо змушувати воювати тих, хто цього не хоче?».

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Головною проблемою майбутніх мирних переговорів він бачить різне бачення Києва і Москви щодо майбутніх гарантій безпеки, щоб конфлікт не повторився.

«Путін намагатиметься наполягати на тому, щоб Україна утримувала невелику армію і обмежувала її зв’язки з арміями НАТО», – пише автор.

У цьому контексті, за його словами, на Заході «циркулюють всілякі ідеї», як цю умову реалізувати.

Зокрема, розглядається «дозвіл базуватися у великій кількості українських військ у країнах НАТО, щоб вони, строго кажучи, не були частиною розгорнутих сил своєї країни». Ще одна ідея – розміщення західної зброї в Україні для екстреного розгортання західних сил у разі відновлення війни.

Зазначимо, що у своєму «плані перемоги» Зеленський пропонував замінити американські війська в Європі українськими.

При цьому умову Москви щодо неприйняття Києва до НАТО, на думку Урбана, виконати «легко». «Коли Путін та інші кремлівські чиновники говорять про те, щоб завадити Україні вступити в НАТО, це легко, бо це не стоїть на порядку денному всерйоз», – пише автор.

Останні новини