Середа, 23 Липня, 2025

The Times: Одним із варіантів врегулювання війни може стати перенесення основних сил ЗСУ до Європи

Важливі новини

На Одещині раптово помер працівник ТЦК: лікарі виявили у крові сліди метадону

У неділю, 7 квітня, у реанімації Ренійської міської лікарні помер 49-річний мешканець Кропивницького, який працював у районному центрі комплектування та соціальної підтримки. Попередньою причиною смерті медики назвали набряк мозку, який, імовірно, виник на фоні передозування наркотичним препаратом метадон. Як повідомляє видання «Бессарабія INFORM» із посиланням на джерела в медичних колах, чоловік був госпіталізований із підозрою […]

У справі про катування в’язнів у Полтавському СІЗО з’явилися нові фігуранти

Слідчі Державного бюро розслідувань повідомили про підозру ще двом працівникам установи — старшому по корпусу та молодшому інспектору відділу режиму і охорони. Їм інкримінують катування, що кваліфікується за ч. 3 ст. 127 Кримінального кодексу України. Як повідомили в ДБР, ці двоє посадовців долучились до тортур, під час яких одного з ув’язнених було прив’язано до ліжка […]

Скільки води потрібно вашому тілу: поради лікарів і науковців

Вода — одна з найважливіших речовин для життя. Вона становить близько 60% маси людського тіла і бере участь майже в усіх фізіологічних процесах — від транспортування кисню до клітин до регуляції температури тіла. Але скільки її потрібно пити щодня насправді — і чи можна переборщити? Скільки — це «достатньо»? У багатьох країнах загальна рекомендація — […]

СБУ наступає на колишнього нардепа з “Партії регіонів”: затримано підозрюваного

Служба безпеки України (СБУ) оголосила про затримання колишнього народного депутата від "Партії регіонів" у момент спроби виїхати за межі України. Ім'ям його виявився Владислав Лук'янов. За інформацією СБУ, затримали його на контрольно-пропускному пункті на території Одеської області. Лук'янов прагнув виїхати з України, посилаючись на досягнення пенсійного віку — 60 років. Однак, за словами правоохоронців, його не пустили за кордон через обвинувачення у співпраці з Російською Федерацією.

За версією слідства, після анексії частини території Донецької та Луганської областей Російською Федерацією, Лук'янов перереєстрував свого інтернет-провайдера за російським законодавством і регулярно сплачував податки до російського бюджету. Крім того, заявляє СБУ, він надав Федеральній службі безпеки РФ доступ до обладнання, що використовувалося для контролю за інтернет-активністю місцевого населення. Варто зазначити, що сам депутат перебував на території, яка перебувала під контролем українських влад.

Крім цього, відзначає СБУ, Лук'янов публічно виправдовував агресію Російської Федерації в чатах телеграм-каналів. В даний час правоохоронні органи продовжують проводити розслідування щодо діяльності колишнього народного депутата.

У результаті затримання колишнього народного депутата Владислава Лук'янова Службою безпеки України виявлено, що він співпрацював з Російською Федерацією, перебуваючи на підконтрольній українській території. Співробітництво полягало у перереєстрації інтернет-провайдера за російським законодавством, сплаті податків до бюджету РФ та наданні доступу ФСБ до обладнання, що контролювало інтернет-активність місцевого населення. Крім цього, Лук'янов виправдовував агресію РФ в телеграм-чатах. Затримання Лук'янова свідчить про ретельну роботу СБУ у виявленні та припиненні діяльності осіб, що загрожують національній безпеці України та співпрацюють з агресором.

Експосадовець Міноборони Лієв залишився на волі після підозри у втраті 1,5 мільярда гривень

Верховний антикорупційний суд (ВАКС) прийняв рішення про звільнення експосадовця Міноборони Олександра Лієва під особисте зобов’язання після підозри в причетності до махінацій у справі закупівлі боєприпасів для Збройних Сил України (ЗСУ) на суму майже півтора мільярда гривень. Його адвокат Назар Кульчицький заявив про це у коментарі для телеканалу "Суспільне". Суд прийняв рішення про зміну запобіжного заходу, звільнивши Лієва під особисте зобов’язання і направив ухвалу в СІЗО.

За словами адвоката, судячи з трансляції засідання, прокурор не був присутній під час розгляду справи. Суд повернув справу проти Лієва в Національну поліцію після того, як Національне антикорупційне бюро (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) не знайшли достатніх доказів щодо підозри у розкраданні.

Суддя Ярослав Шкодін під час засідання зазначив, що якщо САП не бачить складу злочину, то й суд не може його вбачати. Таким чином, експосадовець Міноборони Лієв залишився без запобіжного заходу після визнання відсутності достатніх доказів.

Лієва було взято під варту з заставою у 50 мільйонів гривень ще 12 лютого. Проте через місяць він був відпущений додому під особисте зобов’язання. 9 квітня ВАКС скасував це рішення, але Лієв не повернувся до СІЗО, оскільки термін тримання під вартою закінчився 8 квітня. За словами адвоката, це означає, що він залишився без запобіжного заходу. 17 квітня ВАКС повторно розглянув клопотання про зміну запобіжного заходу, але за згодою обвинувачення залишив клопотання без розгляду.

• Експосадовець Міноборони Олександр Лієв залишився без запобіжного заходу після звільнення під особисте зобов’язання Верховним антикорупційним судом (ВАКС).

• Суд прийняв рішення про зміну запобіжного заходу після того, як Національне антикорупційне бюро (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) не знайшли достатніх доказів у справі.

• Суд відмовив у розгляді клопотання про зміну запобіжного заходу за згодою обвинувачення.

• Необхідно підкреслити неефективність співпраці між НАБУ, САП та судовими органами у встановленні правопорядку та боротьбі з корупцією.

• Виникає питання щодо системної проблеми у встановленні правдивих обвинувачень та ефективного судочинства в антикорупційних справах.

• Система запобіжних заходів потребує перегляду та удосконалення з метою забезпечення справедливості та запобігання уникненню відповідальності осіб, підозрюваних у корупційних діях.

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Головною проблемою майбутніх мирних переговорів він бачить різне бачення Києва і Москви щодо майбутніх гарантій безпеки, щоб конфлікт не повторився.

«Путін намагатиметься наполягати на тому, щоб Україна утримувала невелику армію і обмежувала її зв’язки з арміями НАТО», – пише автор.

У цьому контексті, за його словами, на Заході «циркулюють всілякі ідеї», як цю умову реалізувати.

Зокрема, розглядається «дозвіл базуватися у великій кількості українських військ у країнах НАТО, щоб вони, строго кажучи, не були частиною розгорнутих сил своєї країни». Ще одна ідея – розміщення західної зброї в Україні для екстреного розгортання західних сил у разі відновлення війни.

Зазначимо, що у своєму «плані перемоги» Зеленський пропонував замінити американські війська в Європі українськими.

При цьому умову Москви щодо неприйняття Києва до НАТО, на думку Урбана, виконати «легко». «Коли Путін та інші кремлівські чиновники говорять про те, щоб завадити Україні вступити в НАТО, це легко, бо це не стоїть на порядку денному всерйоз», – пише автор.

Останні новини