Середа, 23 Липня, 2025

Трагічно загинув Народний герой України Павло Чайка у ДТП на Волині

Важливі новини

Ющенко — єдиний експрезидент, якого утримує український державний бюджет

Віктор Ющенко, третій президент України, щомісяця отримує довічне грошове утримання з державного бюджету в розмірі 28 тисяч гривень. Ці кошти передбачені у програмі фінансування Офісу президента й виділяються регулярно. З 2010 року за Ющенком закріплена державна резиденція — дача №2а в Конча-Заспі. Витрати на її утримання, обслуговуючий персонал та охорону покриваються коштом бюджету. Окрім грошового […]

Україна отримає менше винищувачів F-16, ніж планувалося – Bloomberg

Ця подія є значним кроком у модернізації української авіації та підвищенні обороноздатності країни. F-16, розроблені компанією General Dynamics (зараз частина Lockheed Martin), є одними з найбільш поширених та ефективних бойових літаків у світі. Вони здатні виконувати широкий спектр завдань, включаючи повітряний бій, перехоплення цілей та нанесення ударів по наземних об'єктах.

За словами одного з джерел, Україна зможе сформувати лише одну ескадрилью з 15-24 літаків із 300 запланованих. Інше джерело новинного агентства заявило про 20 винищувачів, які Київ зможе отримати до кінця року.

Як зазначає Bloomberg, завдання постачання винищувачів ускладнюють тривалі затримки під час доставки запасних частин, мовний бар’єр між українськими пілотами та їхніми іноземними інструкторами, підбір персоналу для технічного обслуговування винищувачів, а також недостатня кількість злітно-посадкових смуг і їхня вразливість для російських атак.

Проблеми настільки серйозні, що змусили багатьох сумніватися в доцільності відправки літаків в Україну і поставити собі питання, чи не є це занадто дорогою демонстрацією підтримки.

“Люди не повинні очікувати чудес” від винищувачів F-16 проти Росії, – закликає на цьому тлі старший науковий співробітник Центру нової американської безпеки Джим Таунсенд.

В Україні знешкодили агентурну групу російської ФСБ

Програма "Захист України" розроблена для учнів 10-11 класів і має на меті формування у підлітків комплексного розуміння питань національної безпеки, громадянської відповідальності та особистої готовності до дій у надзвичайних ситуаціях. Вона включає теоретичні та практичні компоненти, які охоплюють широкий спектр тем.

Основними цілями диверсій були об’єкти в Україні, Польщі та балтійських країнах. Під час комплексних заходів на Прикарпатті затримано організатора ворожого осередку та його спільника. За інформацією СБУ, зловмисники діяли у складі злочинного угруповання, діяльність якого дистанційно координували кадрові співробітники російської спецслужби.

За даними Офісу генпрокурора, один із підозрюваних, мешканець Івано-Франківська, зв’язався з невстановленим росіянином і за гроші погодився знайти людей для вчинення злочинів. Цей співрозмовник надіслав список об’єктів, які повинні були підпалити українці. Загалом до складу угруповання входили 19 осіб.

Агентурна група вербувала кандидатів на вчинення підпалів цивільних об’єктів, використовуючи особисті зв’язки у кримінальних колах. Для відрядження завербованих підпалювачів за кордон фігуранти готували підроблені документи, зокрема паспорти, водійські права, дипломи про освіту та медичні картки, оформлені на третіх осіб.

Після вчинення підпалів виконавці мали фільмувати загоряння об’єктів на камери власних телефонів та передавати до ФСБ. Відео агресор планував використати для підготовки спеціальних інформаційних операцій, спрямованих на розхитування суспільно-політичної обстановки в Євросоюзі.

Під час 37 обшуків у помешканнях, автомобілях та гаражних приміщеннях фігурантів вилучили мобільні телефони, флеш-накопичувачі, чорнові записи, підроблені документи, автомат АК, пістолети, банківські картки та великі суми готівки, які використовували на вербування потенційних підпалювачів.

Наразі організатору агентурної групи ФСБ та його спільнику повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) та ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України.

Для викриття угруповання правоохоронці провели близько 40 обшуків у Києві, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Запорізькій і Полтавській областях.

Данило Гетманцев пов’язаний із бізнесом у Франції, де партнери — росіяни

Родина голови парламентського комітету з податків і фінансів Данила Гетманцева мешкає за кордоном і володіє нерухомістю через офшорні схеми з неоднозначними зв’язками. Про це повідомляє Absolution Leaks із посиланням на декларації народного депутата. Згідно з офіційними документами, дружина та сини Гетманцева живуть у Франції. Їхнім домом є квартира площею 142,6 квадратного метра, зареєстрована на компанію […]

З 1 липня в Україні змінюються правила техогляду, соцвиплат і роботи Укрпошти

З початком липня українців очікують важливі новації у соціальній сфері, технічному контролі автомобілів та роботі державних сервісів. Оновлення торкнуться мільйонів громадян – від внутрішньо переміщених осіб до звичайних користувачів електромереж. У другий місяць літа в Україні стартує новий пілотний проєкт базової соціальної підтримки для найбільш вразливих категорій населення. Йдеться, зокрема, про допомогу для одиноких матерів, […]

У нещодавньому інтерв’ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Згідно з даними поліції Волинської області, 36-річний житель Київської області, керуючи мотоциклом Harley Davidson, виїхав на зустрічну смугу та зіткнувся з автомобілем Ford Fusion, яким керував 30-річний мешканець Володимира. Внаслідок сильного зіткнення мотоцикл загорівся, а його водій — Павло Чайка — загинув на місці події.

Водночас 30-річна пасажирка легковика отримала травми, проте не потребувала госпіталізації. Поліція відкрила кримінальне провадження за частиною 2 статті 286 Кримінального кодексу України — порушення правил дорожнього руху, що спричинило смерть потерпілого. Наразі триває слідство для встановлення всіх обставин інциденту.

Церемонія прощання з Павлом Чайкою відбудеться 2 жовтня в його рідному місті Рожище. Для місцевої громади це велика втрата, адже Павло був не тільки почесним громадянином Рожищ, а й справжнім символом відданості Україні.

Павло Чайка, позивний «Сігл», народився у місті Рожище, Волинської області. У 15 років вступив до Волинського обласного військового ліцею, після чого продовжив навчання на юридичному факультеті Волинського національного університету імені Лесі Українки. Його військова кар’єра розпочалася у 2007 році, коли він відслужив строкову службу в десантних військах і підписав контракт.

Павло Чайка пройшов через найважчі битви російсько-української війни, включаючи оборону Донецького аеропорту та бої за Дебальцеве. Він служив у складі 79-ї окремої десантно-штурмової бригади, де командував взводом. За свою особисту мужність і героїзм Павло був неодноразово відзначений орденами «За мужність». Він отримав три ступені цього ордена за участь у боях у Слов’янську, Зеленопіллі, Мар’їнці та двох ротаціях у Донецькому аеропорту.

У 2016 році Павлу Чайці було присвоєно звання Народного героя України — найвище громадське визнання за самовідданість і відвагу.

Останні новини