Субота, 19 Квітня, 2025

Трамп доручив організувати переговори щодо України

Важливі новини

Арка дружби народів: Від об’єднання до загрози для національної безпеки України

Інститут національної пам'яті України висунув вимогу щодо демонтажу колишньої Арки дружби народів, що розташована в центрі Києва. За думкою представників Інституту, ця споруда стала символом російської імперської політики, яка загрожує національній безпеці України. Експертна комісія Українського інституту національної пам'яті, що займається визначенням об'єктів, що належать до символіки російської імперської політики, прийшла до висновку, що Арка свободи українського народу, раніше відома як Арка дружби народів, має бути знесена, оскільки вона втілює радянські ідеологеми та конотації, що становить загрозу національній безпеці країни. Про це повідомлено у пресслужбі УІНП. Споруда, розташована в Хрещатому парку міста Києва, була встановлена в 1982 році на честь 60-річчя утворення СРСР і 65-річчя Жовтневого перевороту 1917 року. Хоча об'єкт перейменували на Арку свободи українського народу у травні 2022 року і в квітні того ж року біля нього демонтували радянський монумент робітників, арка все ще символізує радянську ідеологію і становить загрозу національній безпеці України. Варто відзначити, що у листопаді 2018 року на арці була встановлена інсталяція "Тріщина дружби", яка була присвячена українським політв'язням, зокрема режисерові Олегу Сенцову.

У висновках можна зазначити, що питання щодо майбутньої долі колишньої Арки дружби народів у центрі Києва стало об'єктом уваги Інституту національної пам'яті України. За його даними, ця споруда, хоч і зазнавала перейменування та демонтажу деяких її елементів, все ще залишається символом радянської імперської політики, що ставить під загрозу національну безпеку України. Рішення щодо подальшої долі арки є об'єктом дискусій, проте експертна комісія Українського інституту національної пам'яті дійшла висновку, що споруду слід демонтувати через її асоціацію з радянським минулим, що вважається неприйнятним у сучасній українській дійсності.

ЗСУ готуються до раптового удару?

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Найкращі варіанти – це Запорізька чи Херсонська області з акцентом на Крим, можливий десант.

Запасний варіант – провокація на кордоні з ПМР.

Усі впевнені, що ЗСУ спробує знову піти саме на приазовському напрямку з акцентом на Крим. Зеленський збирає техніку і навіть ППО. Воює тільки живою силою.

Багато хто в кулуарах впевнений, що це чергова його помилка, як і Курська авантюра.

Правоохоронці розслідують фінансову діяльність сина колишнього Прем’єр-міністра України Миколи Азарова

Слідчих цікавить інформація про банківські рахунки Азарова-молодшого: поточні, карткові, депозитні та кредитні. Зокрема, вони намагаються отримати дані про номери рахунків, залишок коштів, а також з’ясувати, коли й куди здійснювались перекази. Окремо досліджуються фінансові операції, проведені без відкриття рахунків. Політичне минуле та бізнес-діяльність Олексій Азаров був активним учасником “Партії регіонів” і входив до її Політичної ради. […]

The post Правоохоронці розслідують фінансову діяльність сина колишнього Прем’єр-міністра України Миколи Азарова first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Усунення Путіна: Нічний перетин кордону бійцями Легіона ‘Свобода Росії’ зі зброєю в руках

Уранці цієї вівторкової ночі інформаційне поле відірвало від реальності повідомлення про зіткнення в Курській області, де, як стверджували російські провоєнні блогери та телеграм-таблоїд Baza, тривав "стрілецький бій" і "працювала артилерія". Зокрема, обговорювалися події в районі селища Тьоткіне біля кордону з Україною, а також в Білгородській області. Однак, незважаючи на різнопланову інформацію, офіційних підтверджень чи спростувань зі сторін російського чи українського уряду не надходило. Слід зазначити, що кілька джерел відмовилися підтверджувати цю інформацію, зокрема, ВВС та представник ГУР Міноборони України. Згадані у повідомленнях "Легіон Свобода Росії", РДК (Російський добровольчий корпус) і "Сибірський легіон" до цього не мали жодних конкретних підтверджень щодо своєї діяльності в зазначених регіонах. Ситуація продовжує залишатися неоднозначною, хоча інформація про можливі бойові дії надзвичайно засмучує та тривожить.

Сповіщаючи про широкомасштабні обстріли та збиття безпілотників в прикордонних областях, він висловив серйозні занепокоєння щодо безпеки жителів. Він вказав на "фактично відселених" мешканців десятків населених пунктів, що лежать поблизу кордону, які стали жертвами атак. Поскаржившись на поширення "фейків" та провокацій з метою посіяти паніку серед населення, він закликав до ретельності у сприйнятті інформації та відповідальності в медіа. Відповідальність за атаки взяли на себе бійці "Російського добровольчого корпусу" (РДК) та "Легіону "Свобода Росії", що активно діяли в районі. У той же час, урядові чиновники Києва послідовно заперечували будь-яку причетність до проведення цих операцій, підкреслюючи мирні цілі України та готовність до дипломатичного врегулювання конфлікту.

У результаті описаних подій виокремлюються кілька ключових моментів. По-перше, наявність активної бойової діяльності та обстрілів у прикордонних областях, що призвело до відселення мешканців і загострення безпекової ситуації. По-друге, звинувачення з боку українського уряду в поширенні фейків та провокацій, що мають на меті посіяти паніку в суспільстві. По-третє, признання відповідальності за атаки бойовиками з "Російського добровольчого корпусу" (РДК) та "Легіону "Свобода Росії", хоча український уряд заперечує свою причетність до цих подій. Всі ці фактори свідчать про загострення ситуації на сході України та необхідність подальшого міжнародного втручання для забезпечення миру та стабільності в регіоні.

Посвідчення мисливця за хабар: у Держлісагентстві провели обшуки

Працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) викрили масштабну корупційну схему під час видачі посвідчень мисливця. Незаконний механізм діяв у Південному міжрегіональному управлінні лісового та мисливського господарства Державного агентства лісових ресурсів України. «Заробляти» посадовці почали на початку 2024 року. Зокрема, начальник міжрегіонального управління у змові зі своїм заступником та ще одним підлеглим поставили в Одесі «на потік» […]

The post Посвідчення мисливця за хабар: у Держлісагентстві провели обшуки first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Президент США Дональд Трамп заявив, що має конкретний план щодо завершення війни в Україні. Про це він розповів в інтерв’ю The New York Post. Для реалізації своєї ініціативи Трамп доручив раднику з національної безпеки Майку Волтцу організувати зустрічі, які мають стати першим кроком у втіленні його задуму.

“Я сподіваюся, що це буде швидко. Щодня гинуть люди. Ця війна в Україні дуже погана. Я хочу покласти цьому край”, — заявив Трамп, акцентуючи на необхідності негайних дій.

На борту президентського літака, звертаючись до радника Майка Волтца, Трамп наголосив на трагедії, яку спричиняє війна:
“Давайте влаштуємо ці зустрічі. Вони хочуть зустрітися. Щодня гинуть люди. Вбивають молодих красивих солдатів. Молоді люди, як мої сини. З обох сторін. По всьому полю бою.”

Свої слова він підкріпив розумінням болю та втрат, які переживають люди в Україні та Росії через тривалий конфлікт.

Перед цим Трамп повідомив, що провів телефонну розмову з російським президентом володимиром путіним. За словами Трампа, метою було знайти можливість припинення війни між Росією та Україною.

Хоча подробиць переговорів із главою кремля наразі немає, сам факт розмови викликає багато питань. Зокрема, чи справді ці кроки Трампа здатні привести до миру, чи це лише частина його політичної кампанії перед виборами.

Заява Трампа про мирний план стала черговим політичним меседжем, який звучить на тлі критики його дій у зовнішній політиці. Попередньо Трамп неодноразово заявляв, що готовий вирішити питання війни в Україні “за 24 години”, якщо повернеться на посаду президента США.

Водночас багато експертів сумніваються в ефективності ініціативи Трампа, адже його спроби домовлятися з путіним у минулому часто супроводжувалися критикою через надмірну гнучкість стосовно Росії.

Якщо план Трампа дійсно існує, то найближчими днями можна очікувати перші зустрічі, ініційовані Майком Волтцом. Проте основним питанням залишається, чи погодиться Кремль на діалог, який передбачає справжнє припинення бойових дій.

The post Трамп доручив організувати переговори щодо України first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини