Середа, 23 Липня, 2025

Три кроки до НАТО: як Україна може стати частиною Альянсу

Важливі новини

Поліцейський на Київщині отримав 9 років за смертельну ДТП в стані алкогольного сп’яніння

Суд Київської області виніс вирок начальнику відділу превенції одного із районних управлінь поліції ГУ Нацполіції в Київській області, який був визнаний винним у порушенні правил безпеки дорожнього руху, що спричинило загибель кількох осіб. За даними Київської обласної прокуратури, посадовця було засуджено до 9 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на 10 […]

The post Поліцейський на Київщині отримав 9 років за смертельну ДТП в стані алкогольного сп’яніння first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

У Києві акушера-гінеколога засудили до 3 років ув’язнення за смерть немовляти

У Києві суд ухвалив вирок акушеру-гінеколога, який працював у приватній клініці, засудивши його до 3 років ув’язнення за смерть новонародженого. Лікар був визнаний винним у неналежному виконанні своїх обов’язків, що призвело до смерті немовляти через невчасно проведену операцію кесаревого розтину. Про це повідомила пресслужба Київської міської прокуратури. Обвинуваченому присуджено тюремний строк, а медичний заклад, де […]

The post У Києві акушера-гінеколога засудили до 3 років ув’язнення за смерть немовляти first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Як змінилися ціни на продукти за рік

У 2024 році вартість споживчого кошика в Україні зросла на 15%, що стало відчутним ударом для багатьох українських країн. Найбільше здорожчали молочні продукти, овочі та фрукти, тоді як хліб і м’ясо демонстрували відносну стабільність. Найбільші зміни ціна За даними мережами супермаркетів “Фора” молочні товари подорожчали найбільше: масло – до 30%, молочна продукція – до 18%, […]

The post Як змінилися ціни на продукти за рік first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

У більшості областей 13 травня буде дощ

У вівторок, 13 травня, в Україні збережеться волога та прохолодна погода. Дощі пройдуть майже по всій території країни, повідомляє УНІАН із посиланням на прогноз синоптиків. Температура повітря вдень коливатиметься в межах +11°…+14°, на південному сході — до +18°. Уночі — від +1° на заході до +7° на сході. Погода у великих містах: Київ — невелика […]

Можливе введення військ НАТО на територію України: заява голови МЗС Польщі

У своєму виступі Радослав Сікорський відзначив історичний прецедент, коли міжнародна коаліція країн, включаючи Польщу, допомагала уряду Південної Кореї у війні проти Північної Кореї, що підтримувалася Китаєм та Радянським Союзом. За його словами, такий сценарій має законні підстави, особливо у випадку загрози миру та безпеки в регіоні. Сікорський відповів на заяву президента Франції Макрона щодо можливості розміщення європейських військ в Україні, зазначивши, що подібні дії в минулому вже були використані під час Корейської війни за рішенням ООН. Сікорський також підкреслив, що заява Макрона не є неймовірною, а навпаки, це позначає на готовності спротивлятися Росії у разі ескалації конфлікту.

Корейська війна, яка тривала з 1950 по 1953 роки, залишила глибокий слід у світовій історії. На одному боці стояли комуністичні сили Північної Кореї, підтримані Китаєм та СРСР, а на іншому — демократичний уряд Південної Кореї, що отримав підтримку від коаліції військ 16 країн і сил ООН, серед яких були такі країни-члени НАТО, як США, Велика Британія, Франція, Канада і багато інших. Кінцем війни став договір про припинення вогню, підписаний 27 липня 1953 року, який зафіксував лінію фронту на 38-й паралелі, розділяючи країни на південній та північній частині півострова. Спадщиною війни стали дві сучасні держави — Республіка Корея на півдні та КНДР на півночі.

У сучасному контексті президент Франції Емманюель Макрон висловив можливість долучення іноземних військ до протистояння з Російською Федерацією. Зазначена заява отримала підтримку представників країн Балтії, але спровокувала протести в Німеччині. У додаток до цього, під час візиту до Чехії 5 березня, Макрон заявив про готовність долучити до конфлікту навіть неєвропейські війська. У контексті цих подій слід зазначити, що 4 березня в Росії відбулися випробування міжконтинентальної ракети "Ярс", що, можливо, є реакцією на заяви Макрона та інших європейських лідерів.

У вищезгаданій статті розглядається можливе долучення іноземних військ до протистояння з Російською Федерацією, а також проведені випробування міжконтинентальної ракети "Ярс" в Росії. Президент Франції Емманюель Макрон ініціював дискусію про можливість долучення іноземних військ до конфлікту в Україні, що викликало певні реакції з боку інших європейських лідерів, а також можливу відповідь з боку Росії у вигляді випробувань ракети. Ці події підкреслюють серйозність ситуації та необхідність міжнародного співробітництва та дипломатичних зусиль для збереження миру і стабільності в регіоні.

Україна має шанс приєднатися до НАТО, якщо західні союзники проявлять сміливість і ухвалять стратегічне рішення, яке дасть Україні надійний захист від Росії та забезпечить мир у Східній Європі. В умовах війни, яка триває вже більше року, питання про можливість вступу України в НАТО є особливо актуальним. Люк Коффі, старший науковий співробітник Інституту Гудзона, у своїй статті для Politico розкриває три основні кроки, які можуть стати ключем до цього процесу.

1. Офіційне зобов’язання не застосовувати силу для повернення окупованих територій

Україна могла б запозичити досвід Західної Німеччини, яка в 1954 році, перед вступом до НАТО, оголосила мирний шлях вирішення територіальних суперечок. Це стало важливим кроком для того, щоб уникнути прямої конфронтації з сусідніми державами та забезпечити свою безпеку в рамках НАТО.

2. Включення території, не під контролем Росії, до НАТО

Коффі вказує, що НАТО може включити лише ту частину України, яка не перебуває під окупацією Росії. Подібна практика вже застосовувалася, зокрема, з островами Франції та Фолклендами, що не підпадають під повну географічну відповідальність Альянсу. Таким чином, території, що залишаються під контролем Росії, не потраплять під захист статті 5 НАТО.

3. Зміна статті 6 Північноатлантичного договору

Зміна цієї статті дозволила б тимчасово виключити окуповані території України з-під дії колективної оборони. Прецеденти таких змін були в історії НАТО, зокрема для Греції, Туреччини та Франції. Це надасть Україні можливість бути частиною Альянсу без необхідності вирішувати всі територіальні суперечки до вступу.

Незважаючи на територіальні суперечки, НАТО вже приймало до свого складу країни з невирішеними конфліктами, як-от Естонія та Хорватія. Однак стратегічне рішення щодо вступу України до Альянсу буде залежати від готовності союзників змінити підходи до захисту території та скасування обмежень для країн з частковою територією під контролем ворога. Якщо союзники наважаться на ці кроки, Україна може стати повноправним членом НАТО, забезпечивши собі безпеку в умовах агресії з боку Росії.

The post Три кроки до НАТО: як Україна може стати частиною Альянсу first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини