Понеділок, 14 Липня, 2025

У Держдепі США пояснили, що постачання зброї Україні не припиняється

Важливі новини

Україна не має коштів на розвиток науки

У грудні 2023 року уряд України оголосив про плани реформувати Національну академію наук (НАН) з метою покращення її роботи та ефективності. Однак, на сьогоднішній день, відповідно до офіційних джерел, жодних суттєвих змін у функціонуванні НАН не було здійснено. Плани на модернізацію залишаються лише на папері, і сподівання на покращення в роботі установи поки що не виправдалися.

Нині вища державна наукова організація України перебуває в глибокій стагнації, з’їдаючи велику кількість бюджетних коштів. На жаль, уже понад 10 років Україна практично не може похвалитися значущими науковими досягненнями. Війна лише прискорила процес деградації національної науки. Науковці, як і решта, також змушені воювати.

Тільки вчора на фронті загинув видатний інженер Інституту ядерних досліджень НАН Сергій Чередник. Ймовірно, ця людина могла б принести більше користі своїй країні на науковій ниві. Але ж не дітям же депутатів і олігархів воювати, чи не так?

За даними, які є в нашому розпорядженні, 2023 року на фінансування за загальним фондом держбюджету НАН було виділено 4 млрд 564 млн грн, що на 544 млн грн (на 10,7%) менше від відповідного обсягу 2022 року. Фінансування наукової та освітньої діяльності було скорочено на 10%, а фінансування за розділом “Охорона здоров’я” – на 26,8%.

За основною бюджетною програмою “Наукова і науково-технічна діяльність наукових установ НАН” фінансування статутної діяльності Академії було скорочено на 9,2%, а за бюджетною програмою “Підтримка пріоритетних напрямів наукових досліджень” – на 19,9%. За цією програмою скорочення пов’язане з тим, що у 2023 році не планувалося капітальних видатків на закупівлю наукового обладнання.

Сумарне базове фінансування установ Академії 2023 року довелося зменшити на 9%. Крім того, також у 2023 році було продовжено мораторій цільових програм наукових досліджень НАН України.

Протягом 2023 року до НАН України з усіх джерел фінансування надійшло 6 млрд 25 млн грн. Однак 6 млрд пішли далеко не на розвиток науки. На виплату заробітної плати було витрачено 4 млрд 586 млн грн (77,3% усіх видатків). Ще 94,2 млн грн було спрямовано на виплату стипендій аспірантам, докторантам, а також молодим ученим. Середньомісячна заробітна плата по Академії становила 11 974,0 грн. На оплату комунальних послуг та енергоносіїв установи НАН України витратили 414,3 млн грн. Ще 180 млн грн було витрачено на оплату послуг зв’язку, доступу до Інтернету, охорону тощо. На придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю витрачено всього 197,1 млн грн. На придбання приладів та обладнання витрачено 235,6 млн грн. При цьому останні два пункти здебільшого бралися зі спеціального фонду НАН, який формується з іноземної допомоги.

Ба більше, як уже зазначили вище, середня зарплата в НАН виявилася набагато меншою, ніж в інших галузях економіки та промисловості в Україні. Простими словами, ніхто не хоче розвивати науку в країні і працювати в цій сфері за мізерну оплату.

Таким чином, у країні склалася ситуація, коли є науковий орган, який щорічно висмоктує по 6 млрд грн. Але жодних результатів він так і не надав.

Контейнер з контрабандними цигарками Григорія Козловського вдруге намагається покинути країну

Відомий львівський контрабандист Григорій Козловський продовжує безперешкодно займатись контрабандою цигарок, прикриваючись контактами у владі. Підтвердженням того, що Козловський працює під дахом чиновників та силовиків із числа діючої влади може бути той факт, що контейнер MRSU4885915 з близько 1000 ящиків сигарет COMPLIMENT виробництва «Винниківської тютюнової фабрики», який Козловський намагався “відправити в Сирію” з порту «Чорноморськ» не […]

У Україні військовополоненим дозволять дзвінки через IP-телефонію

В Україні запровадили нову практику, яка дозволяє військовополоненим здійснювати телефонні дзвінки через IP-телефонію, однак тільки за певних умов. Це рішення було ухвалене з урахуванням вимог Женевської конвенції щодо поводження з військовополоненими, що забезпечує їх право на спілкування. За словами представника уряду Тараса Мельничука, телефонні розмови через засоби ІР-телефонії будуть дозволені лише за технічної можливості та […]

The post У Україні військовополоненим дозволять дзвінки через IP-телефонію first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

У Вінниці підприємці привласнили 590 тисяч на пожежний резервуар для школи

У Вінниці двоє підприємців постануть перед судом за шахрайство із коштами на облаштування пожежної безпеки. Як повідомляє обласна поліція, бізнесмени уклали фіктивний договір із навчальним закладом на встановлення поліетиленового пожежного резервуара, однак після отримання 590 тисяч гривень не виконали жодних робіт. Слідство встановило, що підприємці діяли за попередньою змовою. Отримані кошти вони просто привласнили. Обвинувальний […]

Росія вже двічі застосвувала гіперзвукову ракету “Циркон” проти України: висновки КНДІСЕ

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Напередодні 1000-го дня повномасштабної війни росія посилила обстріли по території України застосовуючи практично всі відомі засоби ураження, які використовувалися з початку воєнної агресії. У результаті обстрілів 16-17 листопада експертами Київського науково-дослідного інституту судових експертиз було встановлено застосування російської гіперзвукової ракети 3М22 Циркон. Це другий випадок підтвердження нашими спеціалістами факту використання такого типу зброї

За словами очільника Київського НДІСЕ, “Циркон” є новою розробкою російського військово-промислового комплексу. Відповідна ракета була прийнята на озброєння у січні 2023 року, а вже у лютому 2023 року експерти вперше зафіксували її застосування на території України.

У відкритих джерелах росія заявляє, що 3М22 “Циркон” має розвивати швидкість до 9 Махів та бути майже невразливою, однак військам протиповітряної оборони України вдається її успішно ліквідовувати. Тобто як у випадку з “Кинджалом” є всі факти того, що показники і характеристики переоцінені. Водночас навіть після збиття, частини та уламки російською зброї також можуть нести небезпеку, тому реагування на тривоги – зона відповідальності усіх громадян особисто

Застосування “Циркону”, на думку експертів, є черговим сигналом для всього світу про готовність росії використовувати нову зброю навіть проти цивільних об’єктів. Це виклик для міжнародної спільноти, яка має посилити санкції та підтримку України у протистоянні цій агресії.

“Наші спеціалісти працювали на місці подій. Застосування “Циркону” підтверджується маркуванням на частинах та уламках зброї та характерними технічними ознаками, властивими саме цьому типу ракет. Проводитимуться також лабораторні дослідження з аналізу складу матеріалів”, − підсумував Рувін.

КНДІСЕ продовжує залишатися на передовій наукової боротьби за справедливість і правду, документуючи злочини агресора та допомагаючи захистити нашу країну. Злагоджені дії всіх служб та єдність наближають нашу перемогу, а підготовлена доказова база стане основою для міжнародних судів і трибуналів, щоб винні понесли відповідальність.

Додамо

Раніше у Київському науково-дослідному інститутісудових експертиз (КНДІСЕ) повідомили, що під час атак по території України, які відбулися 26-29 жовтня, росіяни застосували ударні безпілотники із термобаричною бойовою частиною.

Варто зазначити, що росіяни постійно намагаються модифікувати та модернізувати всі наявні у них типи ракет та дронів, які застосовують для атак по Україні. Фахівці КНДІСЕ розповіли, про які саме особливості йдеться та яку роль відіграють західні комплектуючі у змінах ворожої зброї. Ворог використовує не лише західні компоненти. За словами директора Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександра Рувіна, компоненти до БПЛА, якими ворог атакує Україну, постачають близько 50 виробників з Китаю.

Крім того, експерти КНДІСЕ встановили, що російські ракети Х-69, якими окупанти бʼють по Україні, створені з кількох видів озброєння і мають іноземні комплектуючі.

Уряд США не припиняє військову допомогу Україні, попри окремі рішення щодо тимчасової затримки окремих поставок. Про це заявила речниця Держдепартаменту Теммі Брюс, коментуючи інформацію про зміни в логістиці американської підтримки.

“Це не припинення нами допомоги Україні чи постачання зброї”, — наголосила Брюс. За її словами, ідеться лише про одну конкретну ситуацію, і Сполучені Штати мають інші інструменти підтримки.

Зобов’язання Вашингтона щодо ракет Patriot залишаються чинними, а в майбутньому передбачається розгляд нових форматів співпраці. Держдепартамент підтвердив: політична воля на продовження оборонної допомоги Україні залишається незмінною.

Президент України Володимир Зеленський у своєму зверненні 2 липня повідомив, що тривають робочі консультації зі Сполученими Штатами щодо подальшого постачання зброї. Ситуацію контролюють міністр оборони Рустем Умєров та керівник МЗС Андрій Сибіга.

Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак також підкреслив, що Київ розглядає можливість закупівлі додаткових систем протиповітряної оборони у США як частину довгострокової стратегії безпеки.

У США ж вкотре запевняють: Україна може розраховувати на підтримку у боротьбі за незалежність — як у короткостроковій, так і в стратегічній перспективі.

Останні новини