Середа, 16 Липня, 2025

У Кропивницькому викрили тіньовий обмінник криптовалюти

Важливі новини

Вітчизняні розробники створили нові безпілотники для українських військових

Україна заявляє, що розробила вдосконалені версії популярного китайського безпілотника Mavic, і ці дрони вже активно використовуються на передовій. Як повідомляє Business Insider, три вітчизняні розробники створили нові моделі, що відповідають стандартам НАТО, і вже зараз їх застосовують в українських військових підрозділах. Безпілотники Mavic від DJI стали одними з найпоширеніших дронів, що використовуються на фронті в […]

The post Вітчизняні розробники створили нові безпілотники для українських військових first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Вашу картку можуть заблокувати: банки посилюють контроль за транзакціями

З 1 лютого українські банки запровадили обмеження на перекази з картки на картку – не більше ніж 150 тисяч гривень на місяць. Це частина заходів із боротьби з незаконними фінансовими операціями, а також спроба посилити контроль за рухом коштів фізичних осіб. Про те, через які причини найчастіше може покарати банк та як це відбувається, пише OBOZ.UA. […]

The post Вашу картку можуть заблокувати: банки посилюють контроль за транзакціями first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Жарт із поліцейською формою обернувся для дівчат кримінальною справою

Група жінок, які вирішили нестандартно привітати свою подругу зі святом, тепер опинилися під загрозою покарання через свої дії. Як стало відомо, вони придбали на місцевому ринку поліцейську форму, аби створити оригінальний сюрприз. Проте їхній жарт викликав серйозні наслідки. У місті Вільнянськ Запорізької області п’ятеро дівчат переодяглися в поліцейську форму, щоб привітати подругу з Днем народження, […]

The post Жарт із поліцейською формою обернувся для дівчат кримінальною справою first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Шантаж Міхаеля Шумахера: колишній охоронець вимагав мільйони за особисті матеріали спортсмена

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Ім’я Міхаеля Шумахера знову опинилося в центрі уваги, але цього разу через шокуючий скандал, пов’язаний із ймовірним шантажем. Видання Daily Mirror пише, що колишній охоронець легенди “Формули-1” Маркус Фріче виявився причетним до спроби вимагання у сім’ї Шумахера значної суми — 12 мільйонів фунтів стерлінгів.

З моменту нещасного випадку на гірськолижному курорті у французьких Альпах життя Шумахера змінилося назавжди. Спортсмена, якому зараз 55 років, з моменту трагедії не бачили на публіці тривалий час, а сім’я німця намагалася тримати його статки в таємниці, надаючи доступ до них тільки довіреному колу осіб.

Одним із тих, хто користувався високою довірою, був Маркус Фріче, який працював у родині Шумахера близько 18 місяців до аварії 2013 року. Як виявилося, він мав доступ до медичної інформації Міхаеля, включно з результатами обстежень і відео з реабілітацією.

Після завершення контракту, за даними німецьких прокурорів, він нібито вирішив використати цю інформацію проти сім’ї. Причому під час розслідування з’ясувалося, що він діяв не один: до змови були залучені його давній друг Йілмаз Тозтуркан і його син Лінс.

Схема ймовірних злочинців була детально продумана. Фріче передав спільникам 1500 зображень, 200 відеороликів та інші конфіденційні матеріали. Ця інформація зберігалася на чотирьох USB-накопичувачах і двох жорстких дисках, які він вивіз із будинку Шумахерів.

На першому етапі змовники зв’язалися із сім’єю і зажадали 12 мільйонів фунтів стерлінгів, погрожуючи опублікувати дані в даркнеті. Тозтуркан дзвонив сім’ї з анонімного номера, а потім надіслав кілька фотографій, щоб довести, що матеріали у них. При цьому злочинці дали сім’ї легендарного гонщика місяць на ухвалення рішення, зазначивши, що викуп має бути виплачений двома частинами в офісі адвоката.

Однак попри тиск, сім’я Шумахерів не піддалася шантажу. Німецька поліція почала стежити за підозрюваними, і вже за тиждень після першого контакту, 19 червня, Йілмаз Тозтуркан і його син були заарештовані. Маркус Фріче також опинився під слідством, хоча був відпущений під заставу. Поліція вилучила носії з вкраденою інформацією, що стало ключовим доказом у справі.

Нещодавно стало відомо, що прокуратура Німеччини завершила розслідування, і в грудні 2024 року розпочнуться судові засідання. Обвинуваченим загрожують серйозні терміни. Тозтуркану висунуто обвинувачення у вимаганні, а його синові та Фріче — у пособництві.

“Прокурори вимагають щонайменше чотири роки, але через величезну суму, яку вони вимагають, суддя вищої інстанції може призначити суворіше покарання, якщо трійцю буде визнано винною”, — зазначили автори матеріалу.

Журналісти розповіли про шахрайську схему з квартирами в Києві

У Києві може діяти шахрайська схема з привласнення відумерлої спадщини, в рамках якої квартири, що мали б перейти у власність громади, потрапляють у приватні руки. Відповідно до повідомлень на гарячу лінію редакції СтопКору, з’явилася інформація, що до цієї “квартирної афери” можуть бути причетні окремі державні нотаріуси і навіть представники правоохоронних органів. Інцидент, що привернув увагу, […]

The post Журналісти розповіли про шахрайську схему з квартирами в Києві first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

У самому центрі Кропивницького, за адресою Велика Перспективна, 32/11, під прикриттям офіційного обмінного пункту працювала складна тіньова схема з конвертації готівки в криптовалюту. За даними Служби безпеки України, нелегальні операції організувала компанія ТОВ “ФК Ліберті Фінанс”, що входить до структури “Кит Груп” харківського бізнесмена Антона Ткаченка.

Хоча обмінник мав ліцензію на обмін валют, його реальна діяльність виходила далеко за межі дозволеного. Під виглядом легального обміну співробітники здійснювали перекази готівки у криптовалюту без жодного погодження з Національним банком. Це порушує чинне законодавство у сфері платіжних систем і фінмоніторингу.

Перший сигнал надійшов ще у 2021 році, коли місцевий мешканець звернувся до обмінного пункту з наміром продати Bitcoin, але замість обіцяної суми отримав значно менше. При повторній спробі взагалі втратив усі кошти. Цей інцидент став відправною точкою для розслідування.

Слідство встановило, що у схемі брала участь касирка пункту обміну валют — Ольга Кузьмівна Білан. Їй уже оголошено підозру за ч. 2 ст. 200 ККУ. Операції проводилися через Telegram-канал @alexkitgroup. Саме через нього клієнти домовлялися про обмін, передавали готівку в окремому приміщенні та отримували криптовалюту на свої електронні гаманці. Підтвердженням слугували скріншоти транзакцій.

Зафіксовано щонайменше кілька операцій: у вересні 2022 року один із клієнтів передав 32 тисячі гривень і отримав 771 долар США в криптовалюті, інший — отримав 4523 долари за 200 тисяч гривень. Джерела коштів на криптогаманцях так і не вдалося простежити.

Попри наявність у компанії ліцензії на обмін валют, жодної легальної діяльності з криптоактивами вона не вела. Це давало змогу уникати фінансового моніторингу, обійти законодавство і отримувати прибуток від нелегальних комісій.

Наразі слідство триває. Правоохоронці намагаються встановити всіх учасників криптовалютної схеми, включно з організаторами, технічними виконавцями та кінцевими вигодоодержувачами. У фокусі — також джерела готівки, що надходили на обмін, і можливі зв’язки з іншими елементами тіньової економіки.

Останні новини