Понеділок, 14 Липня, 2025

У Кривому Розі діти чиновників їдуть за кордон замість дітей військових

Важливі новини

Голова Запорізької ОВА Федоров видаляє з мережі згадки про вбивство Максима Денщика

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Зокрема, активіст Дмитро Карташов зазначив, що стаття на Вікіпедії про Максима Денщика та його вбивство, а також фрагмент з погрозами Денщику з боку голови ОДА Івана Федорова зазнала “насильницького редагування”. Також наразі статтю про Максима Денщика поставили на голосування до видалення.

В причетності до інциденту з видаленням сторінки Максима Денщика з Вікіпедії Дмитро Карташов звинуватив Ярослава Гришина та Івана Федорова.

Позицію Карташова підтримали інші активісти Запоріжжя. Зокрема, голова ГО “Роби своє”, що опікується ВПО Ганна Омельченко, зазначила наступне: “Те, що сталося з Максимом Денщиком, дійсно є трагедією не лише для його близьких, але й для всіх свідомих українців, які борються проти олігархічної системи та за справедливість у нашій країні. Коли людина наважується говорити правду і висвітлювати проблеми, навіть знаючи про небезпеку, вона заслуговує на те, щоб її голос не був забутий.”

Нагадуємо, юрист Запорізької міської ради Максим Денщик був застрелений кілером біля під’їзду свого дому у 11 червня 2024 року, а незадовго до смерті Денщик заявив про тиск з боку голови Запорізької ОВА Івана Федорова та погрози “розправи”.

Після вбивства Максима Денщика в Запоріжжі не вводився план-перехоплення, також були зняті всі мобільні блокпости, що ускладнило пошук кілера. За інформацією наших джерел, таке розпорядження силовикам дав особисто Іван Федоров.

Пізніше Запорізькі силовики затримали перших підозрюваних у вбивстві Максима Денщика, всі вони вихідці із Мелітополя та пов’язані з Іваном Федоровим.

За інформацією наших джерел в ГУНП Запорізької області, був затриманий “водій” та встановлена особа “кілера”. Обоє вихідці з ОЗУ “Мелітопольські”, лідером якого є кримінальний авторитет Артур Горобець “Туча”.

В Мелітополі Артур Туча входив до так званого “силового блоку” нардепа Сергія Мінько та Івана Федорова. За повідомленнями ЗМІ, в Мелітополі Туча займався рекетом “під дахом” Івана Федорова, а після захоплення міста росіянами Артур Туча виїхав слідом за Федоровим до Запоріжжя.

Раніше співробітники ГУНП Запорізької області, в рамках кримінального провадження №12024080000000248 від 11 червня 2024 року, за фактом умисного вбивства Максима Денщика, провели обшуки у приміщенні ресторану “LiHoy”, в якому працював один із підозрюваних – В. Зуєв.

Ресторан “LiHoy”, згідно оперативних даних, вважався місцем постійного перебування бійців ОПГ “Мелітопольські” та “базою” Артура Тучі в Запоріжжі.

Кінцевими бенефіціарами ресторану “LiHoy” на 50% є Олександр Леховицер, в кримінальному світі більш відомий як “Ліхой”. Ще 25% належать іншому представнику кримінального світу – главі ОПГ “Арташі” Арташесу Саргсяну, та ще 25% Сапожнікову Едуарду. Юристом ОПГ “Арташі” є скандально відомий запорізький адвокат Ярослав Гришин, компанії якого регулярно виграють тендера на поставку дронів Запорізькій ОВА по завищеним цінам.

Нова голова райадміністрації Одеси має кримінальну справу на 27 млн грн

В Одесі черговий скандал із кадровими призначеннями: головою однієї з райадміністрацій стала Марина Лозовенко, яка є фігуранткою кримінальної справи щодо розкрадання 27 мільйонів гривень на реконструкції Соборної площі в Миколаєві. Попри судовий процес, чиновниця не тільки не втратила своїх кар’єрних перспектив, а й отримала високу посаду. Як повідомляє телеграм-канал “Викривач”, призначення Лозовенко не є випадковістю. […]

The post Нова голова райадміністрації Одеси має кримінальну справу на 27 млн грн first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Україна крокує до цифрової зручності: Запровадження Єдиного реєстру банківських рахунків для всіх громадян та підприємств

Україна веде активну боротьбу з корупцією та вдосконалення законодавства у сфері фінансів через реформи, впроваджені в рамках програми Ukraine Facility. План реформ передбачає цілий ряд заходів, серед яких ключовими є створення Єдиного реєстру банківських рахунків для фізичних та юридичних осіб, а також збільшення чисельності Вищого антикорупційного суду та створення Вищого адміністративного суду.

У рамках цих реформ також передбачено вдосконалення положень про угоди про визнання винуватості та скасування строку досудового розслідування. Очікується, що ці заходи сприятимуть впровадженню стандартів ЄС та ефективній боротьбі з відмиванням грошей та іншими видами економічної злочинності.

Україна отримає значну фінансову підтримку від Європейського Союзу у розмірі 50 млрд євро, з яких 33 млрд євро будуть виділені у вигляді позик протягом 2024–2027 років. Для успішної реалізації цих заходів необхідно провести Національну оцінку ризиків, уведення законодавства про реєстрацію банківських рахунків та впровадження програмного та апаратного забезпечення для Єдиного реєстру.

Очікується, що реформа буде завершена до 2027 року. Ці заходи також передбачають забезпечення доступу до інформації для Європейського бюро з питань запобігання шахрайству та інших міжнародних організацій для ефективної боротьби з корупцією та фінансовими злочинами.

Україна також планує оцінити необхідні зміни до законодавства для надання доступу до інформації про корупційні діяння для міжнародних слідчих організацій. Ці кроки вважаються важливими для покращення судової системи та забезпечення прозорості та відповідальності управління країною.

Висновки зазначеної статті вказують на серйозні зусилля України у боротьбі з корупцією та впровадженні реформ у сфері фінансів. Зокрема, план реформ передбачає створення Єдиного реєстру банківських рахунків для фізичних та юридичних осіб, збільшення чисельності антикорупційних та адміністративних судів, а також вдосконалення законодавства про угоди про визнання винуватості та скасування строку досудового розслідування.

Фінансова підтримка Європейського Союзу в розмірі 50 млрд євро, з яких 33 млрд євро будуть виділені у вигляді позик, дозволить Україні успішно реалізувати ці реформи. Очікується, що завершення реформ заплановано до 2027 року, і вони допоможуть забезпечити прозорість та відповідальність управління країною, а також ефективно боротися з корупцією та фінансовою злочинністю.

Україна імпортує електроенергію з п’яти країн та відновлює постачання після обстрілів

Система моніторингу та реагування на погодні явища включає:

Як вказали у Міненерго, ворог продовжує обстріли енергетичної інфраструктури, що призводить до пошкодження підстанцій та ліній електропередач, обмежуючи можливості енергосистеми.

Енергетики, як повідомляється, оперативно виконують роботи з відновлення на пошкоджених енергооб’єктах, максимально здійснюють необхідні заходи для стабілізації енергосистеми.

“Закликаємо всіх споживачів раціонально споживати електроенергію протягом дня. Ощадливе споживання зменшує навантаження на енергосистему”, – зазначили у Міненерго.

Минулої доби енергетики, як вказано, відновили живлення для 88 365 споживачів, що були знеструмлені внаслідок бойових дій.

Ситуація на ЗАЕС

“Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 14.09 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції”, – ідеться у повідомленні.

На поточну добу прогнозується імпорт із Польщі, Словаччини, Румунії, Угорщини та Молдови загальним обсягом 11 015 МВт*год та потужністю 1201 МВт, що дещо менше у порівнянні з обсягом імпорту днем раніше (11 419 МВт*год та потужністю 1207 МВт).

Депутат з Одещини втік до Тюмені, отримав паспорт РФ

Депутат Одеської міської ради від проросійської партії ОПЗЖ Богдан Гіганов, попри повномасштабну війну та перебування в Росії, досі не позбавлений мандата. Журналісти “Слідства.Інфо” з’ясували, що ще в березні 2022 року він нелегально виїхав з України, а вже у 2023-му став громадянином РФ. Згідно з даними з російських офіційних реєстрів, Гіганов отримав паспорт РФ 17 березня […]

У рідному місті президента Володимира Зеленського — Кривому Розі — спалахнув скандал довкола безкоштовних дитячих поїздок за кордон. Замість дітей військовослужбовців на відпочинок в Угорщину поїхали діти місцевих чиновників, депутатів і підприємців, наближених до партії «Слуга народу».

Як повідомляє телеграм-канал «СВОЇ Кривий Ріг», у 2023 році донька заступника голови Металургійної райради від «Слуг народу» Олександра Кучера скористалася безкоштовною путівкою до Угорщини. Разом із нею в поїздку потрапили і двоє дітей Тетяни Чабанової — секретарки міської організації «Слуги народу».

Також серед «обраних» був син впливового підприємця Миколи Бухвалова. Його компанії регулярно отримують мільйонні підряди у Покровському районі, де працює депутат від «Слуг» Андрій Соколовський.

На цьому тлі особливо цинічно виглядають публічні заяви голови обласної ради Миколи Лукашука, який неодноразово заявляв у соцмережах, що безкоштовні закордонні поїздки організовують саме для дітей військових. Проте реальні прізвища учасників свідчать про протилежне — пільгами користуються діти наближених до влади осіб.

Поки сім’ї захисників чекають на обіцяні пільги, чиновники продовжують піаритись на благодійних програмах і відправляють своїх дітей відпочивати за рахунок бюджету.

Останні новини