Середа, 23 Липня, 2025

У Києві посадовця державної установи підозрюють у розтраті понад 2 млн гривень

Важливі новини

Земля обертається швидше: у липні й серпні тривалість дня скоротиться на мілісекунди

Цього літа наша планета знову демонструє аномальні показники обертання. У два дні — 22 липня та 5 серпня — тривалість доби скоротиться на 1,3–1,5 мілісекунди. Хоча така зміна лишається непомітною для людей у повсякденному житті, вона має велике значення для науки і технологій. 5 липня 2024 року вже було зафіксовано найкоротший день в історії спостережень […]

Україна відстоює свою територію, але перед нею ще значний шлях до перемоги

Успіхи української армії під Харковом демонструють високий рівень підготовки, мотивації та тактичної майстерності українських військових. Ця перемога має велике стратегічне та моральне значення, адже вона не лише захистила важливе місто, але й продемонструвала здатність України ефективно протистояти агресору.

Західної зброї вистачає, щоб стримати РФ, але недостатньо, щоб кардинально змінити ситуацію, заявив офіцер 148-ї окремої артилерійської бригади з позивним “Сенатор”.

Він вказав на те, що Росія, як і раніше, “має повну перевагу в повітрі над Україною”.

Зараз Київ покладає надії на постачання винищувачів F-16. Однак, за словами військового експерта Конрада Музики, далеко не факт, що літаки принесуть величезні зміни.

“F-16 – це бойові літаки 1980-х і 1990-х років, і їхні можливості гірші, ніж у найсучасніших російських бойових літаків”, – сказав він і додав, що новітні російські літаки, найімовірніше, візьмуть гору над F-16.

Він також вважає, що нинішня ситуація на фронті – це не тільки наслідок затримок із допомогою, а й “результат тих рішень, які ухвалювали й не ухвалювали в Києві, особливо, коли йдеться про мобілізацію”.

На думку Музики, мобілізацію посилили “занадто пізно”.

“Українці перебуватимуть у дуже важкому становищі до серпня-вересня, коли на передову почнуть надходити перші мобілізовані. Якщо вони зможуть дійти до цього моменту, то є велика ймовірність, що їм вдасться стабілізувати ситуацію з серпня, але поки цього не станеться, досить імовірно, що Росія доб’ється нових успіхів”, – заявив експерт.

Він також каже, що українські плани і стратегія неясні.

“Незрозуміло, які плани. Яка стратегія контрнаступу? Проблема в тому, що Україна чекає, яке обладнання Захід може їй поставити, а Захід чекає, які плани в України на майбутнє”, – сказав він.

Жорстоке побиття у Вінницькому ТЦК: посадовиця та її спільник опинилися за ґратами

Вінницький міський суд відправив під варту заступницю начальника Вінницького територіального центру комплектування (ТЦК) та її спільника, яких підозрюють у побитті військовозобов’язаного чоловіка. Причиною конфлікту стало те, що потерпілий мав чинне бронювання, але посадовиця намагалася змусити його відмовитися від нього. Інцидент стався ще у вересні. Чоловік, який працював на підприємстві критичної інфраструктури та мав офіційне бронювання, […]

The post Жорстоке побиття у Вінницькому ТЦК: посадовиця та її спільник опинилися за ґратами first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Фігурант смертельної ДТП у Дніпрі продовжує їздити за кермом — попри домашній арешт

Правоохоронці завершили досудове розслідування смертельної ДТП, яка сталася у Дніпрі та забрала життя 10-річної дівчинки. Ще четверо людей зазнали травм. Основна причина аварії — перевищення швидкості майже у чотири рази. За даними слідства, за кермом перебував 19-річний хлопець, якого наразі утримують у слідчому ізоляторі. Проте інший фігурант справи — 17-річний пасажир — продовжує ігнорувати закон. […]

Ціни на помідори в Україні б’ють рекорди

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Завдяки цьому, ціни на тепличні томати вже сягнули рівня 55-65 грн/кг ($1,33-1,58/кг), залежно від якості та обсягу партії. Це на 10% більше, ніж минулого тижня. Такі ціни є рекордними за останні сім років, що пояснюється обмеженою пропозицією овочів на ринку.

Основною причиною підвищення цін стало скорочення вибірок томатів, особливо серед дрібних виробників, які майже завершили реалізацію врожаю. Овочі, які залишилися в них, продаються невеликими партіями та не завжди відповідають високій якості. Водночас у стаціонарних теплицях збори томатів залишаються невеликими, що змушує виробників також продавати продукцію в обмежених обсягах.

За словами експертів, ціни на тепличні томати в Україні зараз на 22% вищі, ніж торік. Оскільки попит на них залишається стабільно високим, виробники планують подальше підвищення цін.

У великих торгових мережах України ціни на помідори також зросли до рекордних рівнів. Зокрема:

Така динаміка цін свідчить про те, що українським споживачам варто готуватися до подальшого подорожчання овочів, зокрема томатів, особливо з наближенням зимового періоду.

Шевченківська окружна прокуратура міста Києва повідомила про підозру посадовцю Державної інноваційної фінансово-кредитної установи у справі про розтрату майна в особливо великих розмірах (ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України).

За даними досудового розслідування, йдеться про виконувача обов’язків голови правління установи, який, порушуючи урядові нормативи, протягом майже двох років незаконно погоджував виплати заробітної плати працівникам, які перебували за межами України.

Згідно з чинною урядовою постановою, державні службовці можуть отримувати зарплатню під час перебування за кордоном лише в разі офіційного відрядження. В інших випадках — їхній робочий час не обліковується, а відповідно, оплата праці має бути припинена.

Однак, незважаючи на ці вимоги, у період із червня 2022 року по березень 2024 року трьом працівникам, які не перебували у службовому відрядженні, регулярно нараховували зарплату. Загальна сума виплат склала понад 2,2 млн гривень, з яких також було сплачено єдиний соціальний внесок (ЄСВ). Ці дії, на думку слідства, завдали державній установі збитків на всю зазначену суму.

Наразі прокуратура проводить подальші слідчі дії з метою встановлення всіх обставин правопорушення, а також перевіряє, чи не були подібні незаконні нарахування системними в інших держустановах.

Санкція статті, за якою висунуто підозру, передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років із конфіскацією майна.

Останні новини