Середа, 9 Квітня, 2025

У Києві за пів року подорожчав кожен «квадрат» квартири на понад 7 тисяч гривень

Важливі новини

Компанія-оператор систем розподілу електроенергії можливо має зв’язки з російським бізнсом

З 1 червня в Україні очікується підвищення тарифів на електроенергію до 6,64 грн за кВт·год, а протягом найближчих 2-3 років ціна може зрости до 9 грн. Це зростання зумовлене вимогами Міжнародного валютного фонду (МВФ), які передбачають вирівнювання тарифів до ринкового рівня. Але в той час, як українці готуються до нового фінансового навантаження, постає питання: чи […]

The post Компанія-оператор систем розподілу електроенергії можливо має зв’язки з російським бізнсом first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Приватні спортклуби знову отримають гроші з бюджету Полтавщини у 2025 році

Полтавська обласна рада у 2025 році продовжить практику виділення бюджетних коштів на підтримку приватних спортивних клубів. Це фінансування здійснюється в рамках програми “загальної підтримки фізичної культури та спорту”, повідомляє місцеве видання “Полтавщина”. 12 лютого відбулася 38-ма сесія Полтавської облради. Голова якої Олександр Біленький так описав її результати на своїй сторінці у Facebook: «Сьогодні … окремим рішенням депутати внесли зміни […]

The post Приватні спортклуби знову отримають гроші з бюджету Полтавщини у 2025 році first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Трамп не відновить допомогу Україні, поки Зеленський залишається президентом

Адміністрація президента США Дональда Трампа посилює тиск на Київ. За інформацією Bild, Вашингтон не планує відновлювати військову допомогу Україні, поки Володимир Зеленський залишається при владі. За даними джерел видання, після нещодавньої зустрічі в Білому домі стало зрозуміло, що Трамп не бачить у Зеленському партнера. Більше того, американський президент розглядає його як перешкоду на шляху до […]

The post Трамп не відновить допомогу Україні, поки Зеленський залишається президентом first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

У Казані атаковано стратегічний завод ВПК

У російській Казані стало щонайменше 8 вибухів, які спричинили удари безпілотників. Один із дронів атакував промислове підприємство, що привернуло увагу до стратегічного значення цього об’єкта. Про це повідомляють російські ЗМІ та місцеві телеграм-канали. росіяни пишуть про влучання БПЛА в промисловий об‘єкт в казані. Нагадаю, що в місті існує Казанський пороховий завод, який є одним із ключових […]

The post У Казані атаковано стратегічний завод ВПК first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Війна розкрила безодню розриву між Україною та російською опозицією: що відображає цей конфлікт?

Україна та ліберальна російська опозиція відчувають спільний біль – обидва вони прагнуть кінця правління президента Володимира Путіна та припинення його війни проти України. Проте реакція України на смерть російського опозиціонера Олексія Навального, головного противника Путіна, відкрила глибокий розрив між двома сторонами. Це також відображає складність вирішення проблем між двома сусідніми країнами, навіть у випадку відходу Путіна. Коли тисячі росіян зі всього світу вшановували пам'ять покійного політика, якого бачили останньою демократичною надією своєї країни, реакція в Україні була здебільшого стриманою або навіть ворожою, оскільки багато українців дивляться на Навального з певним скепсисом. Заяви вдови Навального, Юлії, про те, що вона продовжить боротьбу з Путіним, викликали подібну відповідь. Для багатьох українців Навальний не є символом демократії, як його бачать на Заході. Це показує глибокі розбіжності в уявленнях між українцями та росіянами. Багато українців вважають цю війну останнім актом столітнього утискання з боку російських правителів, а ліберальні росіяни, у тому числі Навальний, розглядаються як частина російського суспільства, яке страждає від імперського проєкту. Українські та російські відносини мають глибокі корені. Навіть українські ліверали відчувають розрив із більшістю свого суспільства, зокрема з тисячами сімей, які втратили своїх чоловіків у війні на Донбасі. У той же час російська опозиція вважається недостатньо критичною до російських дій на території України та недостатньо активною у засудженні цих дій. Навальний, який провів літо в Україні, раніше підтримував ідею єдності росіян, українців та білорусів, та вважав Крим історичною частиною Росії.

Після цього Навальний відмовився від цих заяв – торік він оприлюднив план із 15 пунктів для демонтажу диктатури Путіна та повернення України до її кордонів до 1991 року, у тому числі з Кримом. Проте цей план не переконав багатьох українців. Навіть президент Володимир Зеленський, хоч і поспішив засудити смерть Навального як останній доказ вбивчого режиму Путіна, в Україні виразу співчуття не було. Дехто навіть був у захваті від цієї новини, радіючи смерті того, кого вони назвали “імперіалістичним шовіністом”. Українській громадськості не сподобалася неспроможність російського суспільства усунути Путіна, подібно до того, як вони самі зробили це з Віктором Януковичем десять років тому. Українські політичні думки розділені щодо питання співпраці з російськими лібералами. Деякі експерти вважають, що їм потрібно пройти "довгий шлях" перед тим, як зможуть домовитися з українцями. Однак існують ті, хто вважає, що співпраця можлива, але вимагатиме більше самокритики та розуміння імперського минулого і сучасності. Українська громадськість прагне змін, але росіяни не відповідають на заклики до повстання проти війни. Тим не менш, деякі росіяни проти війни були арештовані та ув'язнені, а кілька з них навіть приєдналися до українських батальйонів. Однак це залишається предметом суперечок серед російської опозиції.

Російські ліберали заявляють, що їм не залишилося інструментів для боротьби. Багато їхніх лідерів опозиції арештовані чи мертві. Станом наразі навіть підлітків арештовують за протести проти війни. Покладання квітів на могилах стало проявом політичної непокори, але і це призводить до арештів. "Все стає гірше і гірше – нам потрібне диво. Усі чекають, що станеться щось несподіване – без їхнього впливу. Вони більше не відчувають, що мають владу", – цитує американське видання 47-річну Анну, яка поклала квіти на могилу Навального. Російська правозахисниця Олександра Попова стверджує, що опозиція всередині Росії залякана та ізольована. "Чого насправді не вистачає російській опозиції, так це співчуття з боку України – я помітила багато агресивної риторики на кшталт: “ви, росіяни, винні в тому, що тут відбувається”. Але тут є багато людей, які потрапили в тюрму, яких катували і вбивали… Люди в Росії теж страждають", – цитує її слова Washington Post. Успішна російська опозиція, ймовірно, повинна спочатку зосередитися на внутрішніх проблемах, а не на долі українців, заручившись підтримкою більш нейтрально настроєних частин російського населення – включно з тими, хто підтримує війну і не співчуває долі українців. "Я думаю, ми повинні розуміти, що Олексій був російським політиком. Він зосередився на політичній боротьбі та політичних досягненнях у Росії, і це був ракурс, з якого він обирав свої слова", – цитує WP соратника Навального Ашуркова. – Юлія також російський політик, тому вона зосередиться на речах з цієї точки зору". Сам Навальний відкидав ідею про те, що всі росіяни мають імперську свідомість, звинувачуючи натомість диктатуру Путіна та закликаючи перемогти тих, хто дотримується імперіалістичних поглядів, шляхом виборів і мирних протестів. Але без належного визнання того, що російський імперіалізм був рушійною силою війни, кажуть українці, об’єднання проти Путіна є далекою мрією. "Але такі розмови майже не ведуть у російських антипутінських колах, – наводить видання слова української письменниці афганського походження Маріам Наєм. – У світлі цього важливо визнати, що діалог між злочинцем і жертвою є недосяжним, доки триває насильство".

Українська опозиція і російські ліберали стикаються зі схожими викликами та проблемами, проте їхні підходи та сприйняття ситуації можуть різнитися. Російські ліберали переживають складний період, коли багато їхніх лідерів знаходяться за ґратами або навіть загинули. Незважаючи на це, внутрішнє опозиційне руховання в Росії продовжується, але зазнає значних труднощів через репресії та обмеження. Українці сприймають ці події різним чином: дехто вітає падіння Путіна, інші вбачають у Росії перешкоду на шляху до миру. Незважаючи на різні погляди, важливо визнати, що діалог між українцями та росіянами може бути складним, але необхідним для подальшого просування вперед.

За останні пів року квартири на вторинному ринку Києва суттєво здорожчали. Середня вартість одного квадратного метра зросла на 12,86% – із 56 860 до 64 173 грн. У перерахунку це понад 7 100 грн за «квадрат». Такі дані наводить сервіс M2bomber.

Порівняно з минулим роком ціни на житло в столиці зросли на 8,91% – або більше ніж на 5 200 грн. За останній місяць ріст менш помітний – лише 0,83% або майже 530 грн.

Ціновий розрив у Києві – понад 60 тисяч грн за «квадрат»

Найдешевші квартири, як і раніше, можна знайти у Святошинському районі – 46 924 грн/м². Найдорожчий – Печерський район, де середня вартість перевищує 111 758 грн/м². Різниця між ними — понад 64 тисячі гривень.

До п’ятірки найдешевших районів також увійшли:

  • Деснянський – 49 727 грн/м²

  • Дніпровський – 57 162 грн/м²

  • Подільський – 58 387 грн/м²

  • Дарницький – 59 386 грн/м²

А от у Голосіївському, Оболонському, Солом’янському та Шевченківському районах ціна вже перевищує 64 тисячі за метр.

За скільки зараз продають 1-кімнатні квартири

Найчастіше в оголошеннях власники вказують такі ціни за квадратний метр для однокімнатних квартир:

  • 46 600 – 51 000 грн – 8,6% оголошень

  • 85 000 грн – 6,4%

  • 81 600 грн – 5,7%

Трапляються й пропозиції від 3 200 грн за «квадрат», але таких лише 0,7% на ринку.

Що з цінами в інших містах

Схожа ситуація й по інших обласних центрах. Найбільше 1-кімнатки здорожчали в Ужгороді – на 16%. У Житомирі – на 13%, Черкасах – на 12%, Одесі – на 10%.

Середні ціни на однокімнатні квартири в доларах:

  • Львів – 65 000$

  • Ужгород – 64 000$

  • Київ – 63 000$

Таким чином, ринок нерухомості поступово повертається до зростання, хоча темпи все ще стримані. Та ті, хто розраховував знайти квартиру в Києві «по старих цінах», можуть зіткнутися з новою реальністю — дешеві варіанти швидко зникають із ринку.

Останні новини