Субота, 19 Квітня, 2025

У Київській області поліція підозрює п’ятьох працівників Гостомельської селищної військово-цивільної адміністрації в розкраданні коштів на відновлення зруйнованого житла

Важливі новини

Розкриття лікарської таємниці та медкомісії в кожній лікарні: Рада ухвалила законопроєкт про «цифрову ВЛК»

Минулого тижня Верховна Рада України ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт, що передбачає цифровізацію процесу військово-лікарської комісії (ВЛК). Ініціатива передбачає значне реформування системи, зокрема, створення «цифрової ВЛК», яка має спростити проходження медкомісії для військових. Він передбачає автоматичну передачу медичних даних про придатність громадян до військової служби до Реєстру військовозобов’язаних «Оберіг», пише «Судово-юридична газета». […]

The post Розкриття лікарської таємниці та медкомісії в кожній лікарні: Рада ухвалила законопроєкт про «цифрову ВЛК» first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Українська легенда спорту Харлан спростувала чутки про завершення кар’єри

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Президент Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт підтвердив, що Харлан візьме участь у турнірі, який проходитиме з 5 по 7 грудня. Це змагання стало знаковим для Ольги минулого сезону, коли вона здобула “срібло” і розпочала феноменальний рік, кульмінацією якого стали дві медалі на Олімпійських іграх у Парижі.

Попри те, що українських шаблісток наразі немає у списку учасників турніру, офіційні заяви свідчать, що Ольга готова до змагань і налаштована на високі результати.

Нещодавно Ольга стала жертвою фейкової інформації. У соціальних мережах з’явилася неправдива новина про її смерть, яка шокувала спортсменку. У своєму зверненні Харлан закликала співвітчизників ретельніше перевіряти інформацію, наголошуючи на важливості боротьби з дезінформацією.

Чиновниця Мінрегіону приховала статки на 4,5 млн грн

Керівниця відділу відновлення територій та створення безперешкодного життєвого середовища Міністерства розвитку громад та інфраструктури Віта Павлів опинилася у центрі скандалу через невідповідності у своїй декларації. Згідно з результатами повної перевірки НАЗК, чиновниця вказала недостовірні відомості на суму понад 4,5 млн грн. Одним із найбільших питань стало задеклароване 1,48 млн грн готівкових заощаджень. Павлів пояснила це […]

The post Чиновниця Мінрегіону приховала статки на 4,5 млн грн first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Заявка на транзит російського газу через Україну зросла на 7%

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Станція “Суджа” на сьогодні залишається єдиним шляхом для постачання російського газу до Європи через територію України. Попри війну, російський “Газпром” продовжує подавати газ через цю станцію, що приносить компанії приблизно 5 мільярдів доларів щорічного прибутку. Експерти зазначають, що “Газпром” може оголосити форс-мажор у разі фізичного пошкодження обладнання на ГВС, що унеможливить вимірювання обсягів газу. Однак такі рішення російська сторона може прийняти і раніше.

Нещодавно було зафіксовано зниження обсягів транзиту російського газу через українську ГТС. 8 серпня транзитні обсяги впали до 37,25 мільйона кубометрів, що на 6% менше порівняно з попереднім днем. Це найнижчий показник з 1 травня 2023 року.

Також у серпні з’явилася інформація про те, що Збройні сили України взяли під контроль газовимірювальну станцію “Суджа” в Курській області РФ, що викликало хвилю обговорень у медіа. Попри це, станція продовжує функціонувати як ключовий транзитний об’єкт, через який російський газ надходить до європейських замовників.

Податок на розкіш, нові правила

На початку 2024 року в Україні вступили в силу нові правила оподаткування розкішних автомобілів та нерухомості, що мають великий вплив на їхніх власників. Ці зміни є ключовою частиною широкомасштабної реформи податкової системи країни, спрямованої на збільшення доходів державного бюджету та зменшення соціальних нерівностей.

Що таке податок на розкіш?

Податок на розкіш – це форма майнового податку, який щорічно стягується з власників дорогих транспортних засобів та нерухомості великої площі. Залежно від об’єкта, до податку розкіш ставляться транспортний податок і податку нерухоме майно.

Які автомобілі підпадають під податок у 2024 році?

Транспортний податок стягується з легкових автомобілів, вік яких не перевищує 5 років. Міністерство економіки України щорічно визначає середньоринкову вартість авто, яка є базою для розрахунку податку. Цього року поріг середньоринкової вартості становить 2662500 грн, що дорівнює 375 мінімальним зарплатам.

Список автомобілів, що підлягають оподаткуванню, включає такі марки, як Aston Martin, Audi, Bentley та інші. Нерухомість та податки

Власники квартир площею понад 300 кв. м та будинків площею понад 500 кв. м також підпадають під податок на розкіш.

Місцеві органи влади встановлюють ставку оподаткування, яка не може перевищувати 1,5% мінімальної зарплати на 1 січня звітного року за кожен квадратний метр.

Оподаткування нерухомості в умовах війни

У відповідь на воєнні дії, що продовжуються, Податковий кодекс України був доповнений новими положеннями, що дозволяють зменшити або навіть анулювати податок для власників нерухомості, що постраждала від бойових дій, але все ще придатною для використання.

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Як ідеться в повідомленні, серед підозрюваних – ексзаступник голови Гостомельської селищної військово-цивільної адміністрації, колишній начальник відділу та троє її працівників.

Вони уклали низку договір із підрядником, однак власники приватних будинків закінчували відновлювальні роботи власним коштом.

У Нацполіції розповіли, що для відновлення житлових будинків адміністрація уклала низку прямих договорів із фіктивним підприємством, яке нібито спеціалізується на ремонті та житловому будівництві.

Кошторис цих угод становив від 100 тис грн до 500 тис грн. Загалом підприємство отримало на свої рахунки з бюджету понад 6 млн гривень.

Підрядник мав реставрувати десятки пошкоджених будинків за лічені місяці – заміна даху, вікон, фасаду тощо. Однак чиновники вносили до актів виконаних робіт відомості про їхні обсяги та вартість, які не відповідали дійсності, після чого підписували документи.

У результаті, постраждалі власники приватних будинків закінчували відновлювальні роботи власним коштом.

На сьогодні лише за шістьма угодами, укладеними з лютого по травень 2023 року, сума підтверджених експертизою збитків становить 650 тис. грн.

Поліцейські перевіряють причетність фігурантів до понад 40 епізодів протиправної діяльності. За попередніми оцінками, сума завданих збитків може сягати десятків мільйонів гривень.

Під час обшуків в офісних приміщеннях і за місцями проживання фігурантів у Києві та Київській області поліцейські вилучили 150 тисяч доларів, службову документацію фінансово-господарської діяльності, печатки, комп’ютерну техніку, автомобілі, мобільні телефони та «чорнові» записи.

Останні новини