Середа, 23 Липня, 2025

У Київському СІЗО викрили злочинну мережу: катування, наркотики та змова із персоналом

Важливі новини

Що робити, якщо постійно хочеться їсти: 2 діючих лайфхаки

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

В нормі у людини має бути три повноцінних прийоми їжі плюс 1 або 2 перекуси залежно від потреби. В інший час ми не маємо нічого жувати аби не провокувати стрибки цукру в крові. Проте іноді крім повноцінного харчування ми маємо постійні перекуси, не завжди збалансованою їжею, яка насичує на дуже короткий період. Усе це провокує людину на постійне під’їдання, що може негативно позначитися як на здоров’ї, так і на вазі. Нутриціологиня Анна Буховська розповіла, чому ми можемо відчувати постійний голод, та які лайфхаки допоможуть прибрати цю звичку.

“Звичайно, якщо вам постійно хочеться їсти, потрібно розбиратися індивідуально, в чому причина. Це може бути недостатня кількість калорій в раціоні, тобто людина фізично не доїдає і через це буде весь час хотіти їсти”, — каже нутриціологиня.

Навіть якщо ви не пропускаєте прийоми їжі або з’їдаєте свою норму калорій за рахунок солодкого, то також швидко зголоднієте, адже така їжа дуже швидко.

“Усе це фізіологічні моменти, але є ще й психологічні. Наприклад, коли ми постійно в стресі та хочемо його зменшити. Еволюційно так склалося, що коли ми їмо, то більш-менш почуваємося у безпеці та розслабляємося, тобто їжа стає таким собі острівцем безпеки. Таким чином цей процес жування заспокоює”, — каже Анна Буховська.

Постійне під’їдання може мати низку негативних наслідків для здоров’я, в тому числі збільшення ваги. Іноді ви можете навіть не помічати цього, адже кидаєте щось в рот на автоматі, без відчуття голоду або навіть розуміння того, чи є у вас потреба в їжі та коли ви їли востаннє.

“По-перше, потрібно збалансувати раціон та мати три основні прийоми їжі. Це має бути нормальна кількість їжі, а не 100 г, та в раціоні мають бути всі групи продуктів: овочі, фрукти, різні каші, бобові, які багато хто ігнорує”, — радить нутриціологиня. “Також в раціоні обов’язково мають бути різні жири та якісний білок. Якщо хоч чогось з цього не буде, людина буде швидко ставати голодною”.

Білок можна отримати з різних джерел, в тому числі рослинних, адже в раціоні мають бути присутні усі групи продуктів. Основними джерелами білка є м’ясо риба, бобові, морепродукти тощо. Ви можете обирати з того, що ви їсте та з того, що вам доступно в цей момент.

“Ще один лайфхак, кий допоможе, це їсти щось хрумке. Багато хто починає їсти восени та взимку більше шкідливої їжі, наприклад, чипси, сухарики, хрусткі солодощі. На цей випадок є гарні замінники! Можна купувати фруктові чипси, які йдуть без додатків або овочеві (але вони не всім подобаються на смак) без олії.”, — радить Анна Буховська.

Якщо звичайні картопляні чипси готуються у фритюрі, більш здорові фруктові та овочеві готуються шляхом дегідратації, тобто висушення. Вони корисні, тому ви можете їх спокійно вживати, якщо вам хочеться похрумтіти або щось пожувати під час перегляду улюбленого серіалу або подкасту.

“Це також може бути свіжа морква, в магазинах є спеціальна бебі-морква, яка добре підходить на перекус. Крім того, що вона буде свіжим елементом на вашій тарілці, вона ще буде хрустіти та заспокоювати”, — наголошує нутриціологиня.

Анна Буховська рекомендує також різноманітні горіхи, насіння, різноманітні хлібці та сухарики – все те, що зможе задовольнити потребу у жуванні.

“Горіхи важливо їсти цілі, адже важливий саме момент жування. Ви також можете підсушувати хліб на пательні, грилі чи навіть в духовці, готувати сніданки з лаваша, які за умови підсушування на пательні, виходять надзвичайно хрусткими”, — каже Анна Буховська. “Тобто потрібно додавати різні текстури, їсти не тільки пюре з котлеткою, а й цільне м’ясо, яке потрібно жувати. Адже фактор жування дуже важливий і момент, коли їжа хрумтить, приносить нам задоволення”

Якщо ви помітили, що постійно голодні та постійно перехоплюєте їжу, перегляньте свій раціон та намагайтеся чітко дотримуватися режиму повноцінного триразового харчування. Намагайтесь вживати всі групи продуктів, щоб отримувати необхідні нутрієнти та закривати дефіцити. Обов’язково додавайте якісь хрусткі елементи та не будьте категоричні до улюблених продуктів.

Лікар зменшив свій біологічний вік на 17 років за допомогою вітамінів

Доктор Мохаммед Енаят, засновник клініки довголіття у Великій Британії, стверджує, що зміг омолодити свій організм на 17 років. За його словами, секрет полягає не у дорогих процедурах, а в щоденному прийомі доступних добавок: фолієвої кислоти, комплексу вітамінів групи В, омега-3 жирних кислот та магнію. Хоча в клініці Енаята доступні найсучасніші експериментальні методики боротьби зі старінням, […]

Сирський проти продовження операції в Курській області

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Операція в Курську, на думку командування, може створити великі проблеми для подальших військових дій в інших регіонах, зокрема на сході України, де ситуація залишається критичною.

Як зазначають джерела, генерал Сирський виявляє стурбованість з приводу можливих втрат. Однак він не має достатнього впливу на президента Володимира Зеленського і змушений виконувати будь-які рішення, які приймаються на вищому рівні.

Президент Зеленський, згідно з інформацією, може бачити стратегічну важливість утримання позицій у Курській області, зокрема в контексті майбутніх переговорів із Дональдом Трампом. Таке рішення може бути частиною більш широкої стратегії, спрямованої на зміцнення позицій України в переговорах, що мають розпочатися найближчим часом.

Ця ситуація викликає занепокоєння серед командування ЗСУ, яке вважає, що утримання фронту на кількох напрямках одночасно може стати надмірним навантаженням для військ, особливо з огляду на постійні бойові дії на Донбасі.

Атака на Кривий Ріг: 13 постраждалих внаслідок ударів балістичними ракетами

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Під час ворожої атаки постраждали житлові будинки, що викликало негайну реакцію місцевих рятувальних та медичних служб. Подробиці щодо місць ураження наразі не розкриті, але Вілкул зазначив, що всі служби працюють на повну потужність для ліквідації наслідків удару та надання допомоги постраждалим.

“Штаб допомоги людям розгорнутий у Довгинцівському виконкомі на Дніпровському шосе, 11. Уже доставляються необхідні матеріали для ремонту будинків, такі як плівка та ОСБ”, – додав Вілкул. Постраждалі також можуть звертатися до найближчого Пункту незламності, розташованого у школі №109 на вулиці Ярослава Мудрого.

Голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак також повідомив, що внаслідок ударів російської армії загорілася автівка, але пожежу вдалося швидко приборкати. Аварійно-рятувальні роботи тривають.

Генерал Наєв передав командування на Донеччині новоствореному корпусу ЗСУ

Генерал-лейтенант Сергій Наєв завершив виконання завдань у складі тактичної групи «Вугледар» та передав повноваження новому підрозділу Збройних Сил України. Про це він повідомив у своєму офіційному зверненні, зазначивши, що рішення ухвалено відповідно до розпорядження Генерального штабу ЗСУ. «Разом із офіцерами органу управління залишаємо один із найгарячіших напрямків Донеччини. Надалі виконання завдань у цьому районі буде […]

У Київському слідчому ізоляторі — найбільшій установі такого типу в Україні — виявили стійке злочинне угруповання, яке діяло за участі як ув’язнених, так і частини персоналу. Про це повідомила пресслужба Державного бюро розслідувань.

Протягом 2024 року слідчі документували системні порушення: катування, побиття, вимагання, незаконний обіг наркотиків та ігровий бізнес. Усе це відбувалося під прикриттям окремих співробітників СІЗО, включно з медиками. Керував схемою так званий «смотрящий», який мав підтримку серед працівників установи.

Серед найбільш резонансних випадків — смерть одного з ув’язнених після жорстокого побиття, яке сталося вже після часткових кадрових змін у СІЗО. Підозрювані — п’ятеро в’язнів — вивели чоловіка у двір та побили до напівсмерті. Працівники ізолятора знали про це, але не надали допомоги, підробили документи й лише наступного дня доправили постраждалого до лікарні. 28 грудня він помер.

У рамках розслідування ДБР оголосило підозри:

  • 5 ув’язненим — за нанесення тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть;

  • 8 працівникам СІЗО, серед яких інспектори, чергові, медики та старші у корпусах. Їм інкримінують перевищення службових повноважень, службову недбалість, залишення в небезпеці, ненадання допомоги, підробку документів та співучасть у злочині.

Підозрювані в’язні вже переведені до інших установ, щодо працівників триває процес обрання запобіжних заходів.

Це вже не перший випадок викриття тортур в українських СІЗО. Раніше в Полтаві викрили схожу схему, де працівники ізолятора систематично катували в’язнів. Їм загрожує до 12 років позбавлення волі.

На цьому тлі особливу тривогу викликає ще один трагічний інцидент — убивство військового Валентина Козлюка у Краматорську. Його вдова стверджує, що чоловіка застрелив командир батальйону за відмову віддавати частину бойових виплат.

Ці справи демонструють небезпечну тенденцію — ігнорування прав людини в установах, покликаних забезпечувати правосуддя та безпеку.

Останні новини