Понеділок, 14 Липня, 2025

У Німеччині виявили «зникнення» майже мільярда євро допомоги Україні

Важливі новини

Хореограф Дікусар згадав телеведучого Неліпу, який загинув на фронті

Відомий український хореограф Дмитро Дікусар, який нині служить у лавах ЗСУ, емоційно відреагував на загибель телеведучого Максима Неліпи. Артист поділився спогадами про колегу та звернувся до українців із проханням зберегти пам’ять про загиблого захисника. У коментарі виданню OBOZ.UA Дікусар зазначив, що дізнався про смерть Максима Неліпи від власної матері. Вони працювали разом на другому сезоні […]

Зерно на 80 млн грн заарештовано в Одеському порту через ухилення від сплати податків

Підставою для такого серйозного кроку стали виявлені порушення податкового законодавства. Хоча деталі справи наразі не розголошуються, можна припустити, що мова йде про несплату належних податків або інші фінансові махінації, пов'язані з експортом зерна.

Як повідомляється в рішенні Шевченківського районного суду Києва від 27 червня 2024 року, 7 червня на підставі ухвали слідчого судді в межах кримінального провадження, порушеного БЕБ щодо ухилення від сплати податків, було проведено обшук на місці здійснення господарської діяльності ТОВ «Аттолло Гранум» – зерновому терміналі ТОВ «Олімпекс Купе Інтернейшнл».

У результаті суд наклав арешт на понад 33 тисячі тонн кукурудзи, 29 контейнерів заповнених пшеницею в кількості 11 тисяч тонн та інше зерно.

Як було встановлено в суді, цьогоріч використовували реквізити «ризикових» підприємств, а до офіційних документів вносили неправдиві відомості щодо виробника чи постачальника зерна, щоб ухилитися від сплати податків в особливо великих розмірах на суму понад 80 мільйонів 921 тисячу гривень.

Термінал «Олімпекс» постійно фігурує в кримінальних розслідуваннях. За даними слідства, у період із 2021 до 2023 року, коли зерновим терміналом керувала компанія одеських бізнесменів Сергія Грози та Володимира Науменка «Олімпекс Купе Інтернешнл», посадовці ТОВ «Екотранс», використовуючи власні виробничі потужності олійноекстракційного заводу і реквізити підконтрольних підприємств постачальників (виробників), придбали і переробили сільгосппродукцію за готівку, а надалі реалізували її на адресу підконтрольних підприємств і «ризикових» експортерів.

Україна та США погодили припинення вогню на 30 днів, військову допомогу та економічну співпрацю

Переговори між Україною та США, що відбулися у Саудівській Аравії, завершилися важливими домовленостями. Сторони узгодили 30-денне тимчасове припинення вогню, відновлення військової допомоги та перспективну економічну співпрацю. Тепер ключовим питанням залишається позиція Росії щодо цих угод. Переговори між Україною та США, що відбулися у саудівській Джидді, тривали понад вісім годин. Після їх завершення обидві сторони оприлюднили […]

The post Україна та США погодили припинення вогню на 30 днів, військову допомогу та економічну співпрацю first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Як оформити відстрочку від військової служби та які документи потрібні

В умовах загальної мобілізації в Україні військовозобов’язані чоловіки віком від 18 до 60 років можуть бути призвані до служби. Однак законодавство передбачає можливість отримання відстрочки для окремих категорій громадян. Це тимчасове звільнення від мобілізації, яке може бути надано за різними обставинами, проте для цього необхідно правильно оформити документи та подати їх до Територіального центру комплектування […]

The post Як оформити відстрочку від військової служби та які документи потрібні first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Таємниці мотивів: Розкриття істинних намірів Макрона щодо розгортання європейських військ в Україні

Наші джерела в Офісі Президента повідомили, що надія на відправку військових Європейського Союзу в Україну є малоправдоподібною. Офіс Президента не вірить у можливість отримання технічної та фінансової підтримки від європейських партнерів, а також уникнення можливих жертв серед європейських військових, що може призвести до загострення ситуації. Протягом минулого року велися переговори з Польщею щодо можливості її військового присутності на західних кордонах України, проте навіть ця країна не пішла на такий крок. Зараз навіть заступник головного редактора Bild, Пауль Ронцхаймер, стверджує, що заяви президента Франції Макрона щодо можливості відправлення західних військ в Україну завдали шкоди Києву. Він підкреслює, що обговорення питань військової допомоги у ситуації, коли не вирішені питання поставок боєприпасів, може призвести до ескалації конфлікту. Також, він наголошує на тому, що ініціатива Макрона може допомогти противникам України в Європі та німецьких критиків поставок зброї, надаючи їм аргументи проти таких допомог. Враховуючи відсутність реальної воєнної підтримки з боку Франції, ініціатива Макрона виглядає як відволікання уваги від справжніх потреб України. Такі дії лише ускладнюють поставки військової техніки до України, яка стає все більш критичною у зв'язку з російським наступом. Варто зауважити, що сама Україна не потребує присутності західних наземних військ для вирішення своїх внутрішніх проблем.

Коли я звернувся до радника президента Михайла Подоляка минулого місяця, він ретельно пояснив: "Наразі єдиний сценарій – максимальні поставки високотехнологічної зброї в Україну. Мовчати не треба, треба просто інвестувати кошти у військове виробництво: ракети великої дальності, безпілотники, гранати, артилерійські системи. Обсяг поставок зброї має бути значним". Тобто, потрібно діяти, а не тільки обговорювати!

Макрон може блищати своїми ораторськими здібностями у порівнянні з канцлером Олафом Шольцем, але його власний стратегічний план не такий чіткий та жорсткий, як він здається на перший погляд. З самого початку президент Франції уникав "приниження" Путіна і гальмував військову підтримку України. Його величезні заяви про поставки танків та літаків часто були далекими від реальності.

Прямі напади Макрона на Шольца через його голосування щодо Taurus та готовність відправити війська в Україну, схоже, призначені відвести увагу від його власних невдач. Хоча Франція, на відміну від Німеччини, поставила свої крилаті ракети "Скальп", Макрон, подібно до Шольца, не доклав швидких та радикальних зусиль щодо збільшення виробництва боєприпасів ще з початку війни. Це далеко від того, що він міг і мав зробити, особливо в контексті танків та артилерії, якщо ситуація насправді настільки драматична, як він описує її.

У вищезгаданій статті розглянуто питання щодо можливості відправлення європейських військ до України та надання їй військової підтримки. Зазначено, що навіть ідея відправлення європейських військ не знаходить широкої підтримки через ряд факторів, включаючи відсутність готовності надати військову техніку та фінансування, а також небажання ставити себе під загрозу можливими жертвами серед європейських військових. Зокрема, висловлюється критика до заяв президента Франції Макрона, який, за словами автора, може відволікати увагу від справжніх потреб України та відверто грати на руку її противникам. Також у статті зазначається, що навіть країни Європи, які віддадуть Україні певну підтримку, не роблять цього на достатньому рівні, щоб вирішити її потреби у військовій техніці. Такі обставини створюють серйозні виклики для безпеки та обороноздатності України у контексті її військового конфлікту з Росією.

У бюджеті Німеччини на 2025 рік, затвердженому урядом, на підтримку України передбачено 8,3 млрд євро. Це майже на мільярд євро менше, ніж публічно обіцяв міністр оборони Борис Пісторіус раніше цього року, повідомляє німецьке видання Bild.

24 червня уряд офіційно затвердив проєкт бюджету, у якому на допомогу “державам, що зазнали збройної агресії” (переважно Україні) передбачено 8,3 млрд євро. При цьому речник Міноборони наголосив, що уряд підтримує Україну на обіцяні близько 9 млрд євро у 2025 році, і факт меншої суми в бюджетному законопроєкті нічого не змінює.

Проте у міністерстві оборони уточнили, що 1,9 млрд євро вже включені у загальну суму 8,3 млрд євро. Це викликало розбіжності з попередніми заявами відомства, які свідчили, що додаткові кошти мають бути додані, а не враховані у загальній сумі.

Такий крок викликав питання щодо прозорості фінансування та реальної підтримки України з боку Німеччини. Сума допомоги, яка “загубилася” або була врахована раніше, наразі залишається предметом дискусій серед експертів та в медіа.

Останні новини