Вівторок, 27 Травня, 2025

У столиці триває обговорення кандидатів на посади голів райдержадміністрацій

Важливі новини

Передбачуване збільшення тарифів на електроенергію: як це відобразиться на рахунках українців?

Українським споживачам електроенергії неодмінно варто врахувати можливе надходження новини, що тарифи на електроенергію в країні можуть зазнати змін. Згідно з повідомленнями, їх очікується збільшення, і це може відбутися вже у червні. Планується зростання з 2,64 до 3,5 гривень за кіловат-годину. Насправді, окончателне рішення щодо такої цінової політики ще не ухвалено, проте у міністерстві енергетики вивчаються різні варіанти, включаючи можливе відновлення диференційованих тарифів.

Міненерго закликає всіх громадян до економії електроенергії, особливо в період пікового навантаження з 17:00 до 22:00, з метою уникнення аварійних відключень. У цьому контексті рекомендується вживати такі заходи, як раціональне використання енергетичних ресурсів, обов'язково — придбання енергоефективного обладнання та заміна ламп на більш економні. Фахівці наголошують на важливості бережливого ставлення до електроенергії, оскільки це сприятиме підтримці стабільності енергетичної системи та зниженню розрахунків за надані послуги.

Зокрема, для довгострокового вирішення проблеми необхідні значні інвестиції у реструктуризацію енергетичної системи та модернізацію енергогенерації. Перші зміни у тарифах можуть відбутися вже з 1 червня, тому наразі настільки важливо навчитися економно використовувати електроенергію, щоб зменшити собі витрати на комунальні рахунки.

Отже, висновки щодо цієї статті наступні:

Тариф на електроенергію в Україні може збільшитися з 2,64 до 3,5 гривень за кВт*год, що може відбутися вже у червні.Остаточне рішення щодо зміни тарифів ще не прийнято, проте розглядаються різні варіанти, включаючи можливе відновлення диференційованих тарифів.Міненерго закликає громадян економно використовувати електроенергію, особливо у пікові години з 17:00 до 22:00, щоб уникнути аварійних відключень.Для зменшення витрат на електроенергію рекомендується вживати заходи енергоефективності, такі як придбання енергоефективного обладнання та заміна ламп на енергозберігальні.Довгострокове рішення проблеми потребує значних інвестицій у реструктуризацію енергетичної системи та модернізацію енергогенерації.Враховуючи можливі зміни у тарифах, важливо навчитися раціонально використовувати електроенергію, щоб зменшити витрати на комунальні послуги.

Справу ексзаступника секретаря РНБО Сівковича передали до суду за держзраду

Державне бюро розслідувань завершило досудове слідство у справі про державну зраду колишнього заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони України Володимира Сівковича. Обвинувальний акт передано до суду. Як повідомили в ДБР, Сівкович є одним із ключових фігурантів резонансної справи про створення агентурної мережі ФСБ на території України. За даними слідства, злочинну організацію з метою шпигунської […]

ТОП-авто серед українців: найпопулярніші моделі та їх ціни

У 2024 році мешканці Києва стали найактивнішими покупцями нових легкових автомобілів в Україні. За даними Укравтопрому, лише в столиці було зареєстровано 25 тисяч нових машин. Найпопулярнішою моделлю серед українців став RENAULT Duster, вартість якого стартує від 865 800 грн. Окрім Києва, нові автомобілі також активно купували в Київській, Дніпропетровській, Одеській та Львівській областях. Зокрема, в […]

The post ТОП-авто серед українців: найпопулярніші моделі та їх ціни first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

До 2051 року населення України складатиме 25,2 млн

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

За оцінкою Інституту демографії та проблем якості життя НАН, на 1 січня 2022 року чисельність населення становила 42 млн осіб.

На липень 2024 року – вже 35,8 млн осіб, при тому на підконтрольній Україні території – тільки 31,1 млн.

До 2041 року прогнозується скорочення до 28,9 млн осіб, а до 2051-го – до 25,2 млн осіб.

Хоча Кабмін зазначає, що будувати сценарії в умовах війни проблематично.

Серед причин скорочення населення уряд називає війну, міграцію, скорочення народжуваності та зростання смертності, старіння населення, часті передчасні смерті, відмову населення від заведення дітей, погіршення здоров’я через неспортивний спосіб життя українців і погану медицину в умовах війни.

Майже половина українських пенсіонерів за межею бідності

Ситуація, що склалася, викликає занепокоєння серед військових експертів та політиків. Вони застерігають, що нестача артилерійських боєприпасів може суттєво вплинути на хід бойових дій. Деякі аналітики навіть прогнозують можливість повторення так званого "снарядного голоду", який вже спостерігався раніше.

Тільки 12,5% можуть похвалитися виплатами, що перевищують 10 тисяч гривень. Цю інформацію оприлюднив Пенсійний фонд України.

Згідно з даними Фонду, в Україні налічується 10,26 мільйона пенсіонерів, а середній розмір пенсії становить 5 816,6 гривень. Розподіл пенсійних виплат виглядає наступним чином:

Ці цифри свідчать про значну нерівність у виплатах.

Згідно з інформацією Пенсійного фонду, найбільші пенсії отримують жителі столиці та кількох областей:

Найменші пенсії фіксуються у Тернопільській області, де середній розмір становить лише 4 436,4 грн.

На початок липня 2024 року ситуація з пенсіями в Україні залишається тривожною. Більшість пенсіонерів отримують виплати на межі бідності, а лише невелика частина має можливість жити на гідному рівні. Це підкреслює необхідність реформ у пенсійній системі та соціальній політиці для забезпечення гідного життя українських громадян похилого віку.

За інформацією наших джерел, голова Київської обласної державної адміністрації Микола Калашник зумів пролобіювати призначення своєї людини – Олександра Ковтунова на голову Дарницького району.

За інформацією ЗМІ, Олександр Ковтунов народився у Курську. Трудову біографію розпочав як санітар дитячої обласної лікарні у Кропивницькому. У 2001 році став комерційним директором у ПП «Кіровоградська нефтяна компанія», тоді був керівником ТОВ ”Еталон Плюс”, помічником-консультантом народного депутата України, завідувачем сектору з питань банкрутства у Кіровоградській області Державного департаменту з питань банкрутства.

У 2012 Ковтунов став радником голови Кіровоградської обласної державної адміністрації, потім заступником начальника Державної екоінспекції у Кіровоградській області, директором департаменту екології та природних ресурсів, а з 2020 року – ФОПом.  З квітня 2022 року працював заступником голови Дарницької РДА.

Стосовно Солом’янського району столиці, його може очолити колишній заступник голови Волинської області Мовенко Сергій, який став відомий широкому загалу після того як не зміг пояснити походження коштів на проживання у розкішному маєтку. Водночас, журналісти провели власне розслідування та дійшли висновку, що “початок розкішного життя” Сергія Мовенко співпав з початком його призначення заступником голови Волинської ОВА.

Відкритим залишається питання стосовно призначення нового очільника Деснянського району столиці. Як ми повідомляли раніше, нардеп Михайло Радуцький продовжує лобіювати призначення на посаду голови Деснянської РДА скандального Максима Бахматова.

Останні новини