Неділя, 20 Квітня, 2025

У Трампа заговорили про майбутнє українських територій

Важливі новини

Зеленський прибув на саміт Європейської політичної спільноти до Будапешта: обмінявся рукостисканням з Орбаном

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

“Володимир Зеленський прибув на “Пушкаш-Арену”. Президент України прибув до Будапешта на саміт Європейської політичної спільноти, а на вході його, як і всіх, зустрічав особисто Віктор Орбан. На саміт запрошено 47 глав держав і урядів, керівників великих міжнародних організацій”, – пише видання.

Як зазначає Sky TG24, Зеленського зустрів прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, з яким він потиснув руку перед камерами.

“Я буду говорити після зустрічі”, – сказав Президент журналістам.

Угорське видання Telex зауважило, що Президент України відвідує Угорщину вперше після свого обрання у 2019 році.

Як вказує Infostart, цього разу політики не бойкотують зустріч. “Одна з причин полягає в тому, що це перший спільний саміт після президентських виборів у США”, – зазначає видання. Генеральний секретар НАТО Марк Рютте, президент Сербії Александар Вучич та президент Європейської ради Шарль Мішель, як повідомляється, серед інших уже перебувають на “Пушкаш-Арені”.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, як вказано, раніше наголошував, що це буде найбільший дипломатичний захід в історії Угорщини, на який приїдуть не лише лідери ЄС, а й лідери з-за меж ЄС. На саміті необхідно обговорити дві речі: президентські вибори в Америці і згортання спаду конкурентоспроможності Європи, додав він.

Законопроєкт від Гетманцева порушує Конституцію України

Законопроєкт №13007, запропонований головою комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данилом Гетманцевим, викликає серйозні побоювання серед експертів і правозахисників. Він передбачає значне розширення повноважень Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) та, за словами критиків, створює корупційні ризики, порушує Конституцію та обмежує права вкладників. Зокрема, законопроєкт пропонує змінити процедуру ліквідації банків, дозволяючи […]

The post Законопроєкт від Гетманцева порушує Конституцію України first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Невідомий Майкл Джексон: у США знайшли 12 невиданих пісень короля поп-музики

У Каліфорнії в покинутому складі випадково виявили унікальний архів із невиданими піснями Майкла Джексона, записаними у період 1989-1991 років. Серед знайдених матеріалів – раніше невідомий дует із репером LL Cool J та особисті записи розмов Джексона під час студійної роботи. Склад, де були знайдені записи, раніше належав музичному продюсеру Браяну Лорену, місцезнаходження якого наразі невідоме. […]

The post Невідомий Майкл Джексон: у США знайшли 12 невиданих пісень короля поп-музики first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

The Times звинуватило українську владу у провалі програми захисту енергетики через корупцію

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

«На секретному об’єкті під Києвом бригадний генерал спостерігав, як вибухи руйнують бетонну конструкцію, яку таємно допомогла створити його команда з десяти британських військових інженерів, офіцерів розвідки і дипломатів. Британські інженери, а також команди з Америки, Німеччини та Японії порадили своїм українським колегам побудувати конструкції для захисту енергосистеми України від російських атак. Однак дев’ять місяців по тому уряд президента Зеленського так і не зробив цього на тлі звинувачень у корупції, яка загальмувала роботи», – пише видання у статті під назвою “Через корупцію в енергетиці українцям загрожує смертельний мороз”.

Близько 80% енергетичної інфраструктури України пошкоджено або зруйновано. За температури нижче нуля Україні загрожують смертельні зимові морози. Сотні тисяч людей проводять до шести годин у темряві без тепла, світла і води, зазначає видання і наводить слова колишнього глави агентства з відновлення Мустафи Найєма, який звинувачує уряд у навмисному затягуванні проєкту захисту енергетики.

За його словами, уряд блокував виділення на це грошей з корисливих інтересів.

Команда Найєма підозрює, що проєкт було відкладено через те, що не було дано хабарі чиновникам в офісі прем’єр-міністра, «які тримають у руках гаманець». За словами Найєма, уряд не заплатив підрядникам і ті припинили роботу.

Сергій Сухомлин, який змінив Найєма, сказав, що підрядники очікували «надто великого прибутку» і його відомство переглядає їхні контракти. Деякі захисні споруди «переробляють», щоб скоротити витрати, сказав він.

Підрядники заявили, що намагаються продовжити будівництво бункерів, але без виділення коштів урядом змушені брати кредити для фінансування мінімального обсягу робіт, щоб продовжувати будівництво, і що споруди далекі від завершення.

Поки що, щоб запобігти колапсу своєї енергетичної системи, Україна покладається на захист «першого і другого рівня» з габіонів, що поставляються Великою Британією, – примітивних клітин, заповнених каменем, – і великих бетонних захисних арок над землею, а також на низку сучасних систем протиповітряної оборони, наданих західними партнерами.

Видання, з посиланням на джерела пише, що колишній заступник глави Офісу президента Кирило Тимошенко вимагав від компаній 10-відсоткову плату за відбір і подання їхніх проєктів на затвердження.

Джерела також повідомили, що під час офіційних поїздок у регіони Тимошенко стягував плату в розмірі 10 000 доларів з компаній, які хотіли отримати візит президента.

Водночас прессекретар Тимошенка спростував ці звинувачення: «Кирило Тимошенко не бере участі в ухваленні рішень щодо будівництва інфраструктурних об’єктів і не має жодного стосунку до процесів фінансування або управління цими проєктами».

СБУ затримала депутата Полтавської облради за підозрою у замовленні вбивства підприємця

Служба безпеки України затримала депутата Полтавської обласної ради, якого викликають у замовленні вбивства власника місцевої агрокомпанії. За версією слідства, мотивом злочину було бажання заволодіти бізнесом підприємця. За даними правоохоронців, підозрюваний планував ліквідацію конкурента, щоб отримати контроль над його компанією, яка займається аграрним бізнесом у Полтавській області. Оперативники СБУ запобігли вбивству, викривши підготовку злочину на ранньому […]

The post СБУ затримала депутата Полтавської облради за підозрою у замовленні вбивства підприємця first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Спецпредставник Дональда Трампа Стів Віткофф зробив резонансну заяву щодо майбутнього статусу окупованих Росією українських територій. В інтерв’ю Такеру Карлсону він назвав це питання “найбільшою проблемою в цьому конфлікті” та припустив, що світова спільнота має розміщення з тим, чи визнає російську окупацію.

Віткофф наголосив, що Крим, Донецька, Луганська та ще дві області (ймовірно, йдеться про Запорізьку та Херсонську) є “російськомовними регіонами”, на території яких нібито відбулися референдуми, де “переважна кількість людей висловила бажання бути під російським керівництвом”. Втім, він не згадав, що ці так звані “референдуми” проводилися під дулами російських автоматів, без міжнародного визнання та в умовах, коли більшість населення через війну була змушена покинути свої домівки.

На думку Віткоффа, проблема цих територій “завжди існувала”, але нібито про неї ніхто не хоче говорити. Він порівняв це зі “слоном у кімнаті” і повідомив, що головне питання – це конституційні обмеження України щодо можливості відмови від своїх земель. Він також припустив, що політичне майбутнє Володимира Зеленського залежить від того, чи зможе він піти на поступки в цьому питанні.

Росія з початку повномасштабного вторгнення 2022 року неодноразово заявила, що вимагає визнання своєї окупації. Москва продовжує пропагувати тезу про те, що Україна має “відмовитися” від територій, які насправді залишаються невід’ємною частиною української держави, що закріплено міжнародним правом.

Україна категорично заперечує будь-які територіальні поступки та наголошує, що питання відновлення суверенітету є принциповим. Київ неодноразово заявив, що один іноземний лідер не має права вирішувати долю українських земель без згоди українського народу.

Варто зазначити, що раніше сам Дональд заявив, що США ведуть з Україною переговори щодо територіальних питань Трампа. Він натякнув, що в рамках «завершення війни» можуть бути деякі варіанти втрати частини тимчасово окупованих територій. Ці заяви викликали обурення як серед українського керівництва, так і серед міжнародних партнерів Києва.

Позиція Заходу щодо цього питання залишається чіткою: ООН та держава західних держав не визнають анексію українських територій та підтримують суверенітет і територіальну цілісність України. У свою чергу Росія продовжує використовувати питання окупованих регіонів як інструмент тиску та намагається змусити світ визнати її загарбницьку політику.

The post У Трампа заговорили про майбутнє українських територій first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини