Середа, 23 Липня, 2025

У Трампа заговорили про майбутнє українських територій

Важливі новини

Яке свято 30 червня: головні традиції, прикмети та заборони дня

30 червня в Україні не має офіційного статусу святкового дня, однак ця дата насичена історичними, церковними та народними смислами. Вона пов’язана з важливими постатями української історії, давніми традиціями і релігійним календарем. Сьогодні вшановують двох видатних українців, які народилися саме 30 червня. Це головнокомандувач Української повстанської армії Роман Шухевич і вчений-механік, ракетний конструктор Володимир Челомей. Їхня […]

Україна крокує до цифрової зручності: Запровадження Єдиного реєстру банківських рахунків для всіх громадян та підприємств

Україна веде активну боротьбу з корупцією та вдосконалення законодавства у сфері фінансів через реформи, впроваджені в рамках програми Ukraine Facility. План реформ передбачає цілий ряд заходів, серед яких ключовими є створення Єдиного реєстру банківських рахунків для фізичних та юридичних осіб, а також збільшення чисельності Вищого антикорупційного суду та створення Вищого адміністративного суду.

У рамках цих реформ також передбачено вдосконалення положень про угоди про визнання винуватості та скасування строку досудового розслідування. Очікується, що ці заходи сприятимуть впровадженню стандартів ЄС та ефективній боротьбі з відмиванням грошей та іншими видами економічної злочинності.

Україна отримає значну фінансову підтримку від Європейського Союзу у розмірі 50 млрд євро, з яких 33 млрд євро будуть виділені у вигляді позик протягом 2024–2027 років. Для успішної реалізації цих заходів необхідно провести Національну оцінку ризиків, уведення законодавства про реєстрацію банківських рахунків та впровадження програмного та апаратного забезпечення для Єдиного реєстру.

Очікується, що реформа буде завершена до 2027 року. Ці заходи також передбачають забезпечення доступу до інформації для Європейського бюро з питань запобігання шахрайству та інших міжнародних організацій для ефективної боротьби з корупцією та фінансовими злочинами.

Україна також планує оцінити необхідні зміни до законодавства для надання доступу до інформації про корупційні діяння для міжнародних слідчих організацій. Ці кроки вважаються важливими для покращення судової системи та забезпечення прозорості та відповідальності управління країною.

Висновки зазначеної статті вказують на серйозні зусилля України у боротьбі з корупцією та впровадженні реформ у сфері фінансів. Зокрема, план реформ передбачає створення Єдиного реєстру банківських рахунків для фізичних та юридичних осіб, збільшення чисельності антикорупційних та адміністративних судів, а також вдосконалення законодавства про угоди про визнання винуватості та скасування строку досудового розслідування.

Фінансова підтримка Європейського Союзу в розмірі 50 млрд євро, з яких 33 млрд євро будуть виділені у вигляді позик, дозволить Україні успішно реалізувати ці реформи. Очікується, що завершення реформ заплановано до 2027 року, і вони допоможуть забезпечити прозорість та відповідальність управління країною, а також ефективно боротися з корупцією та фінансовою злочинністю.

ВАКС продовжив обов’язки нардепа Гунька, обвинуваченого в хабарництві, до 5 серпня

Вищий антикорупційний суд вирішив продовжити термін виконання обов'язків для народного депутата Анатолія Гунька до 5 серпня. Це рішення прийнято на фоні обвинувачень, які пред'явлені йому Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою. Згідно з звинуваченням, Гунько незаконно одержав суму в 85 тисяч доларів як хабар у розмірі за свою діяльність. Це рішення Вищого антикорупційного суду є важливим кроком у забезпеченні справедливості та боротьбі з корупцією в політиці.

7 червня ВАКС ухвалив рішення продовжити дію обов’язків щодо Гунька, якого раніше було взято під варту з можливістю внесення застави у розмірі 30 млн грн. Згодом заставу зменшили до 10 млн грн, і нардеп вийшов з-під варти. На нього поклали низку обов’язків: прибувати на кожен виклик до суду, повідомляти про зміну місця проживання та роботи, утримуватися від спілкування зі свідком та здати на зберігання закордонні паспорти. Прокурор САП знову попросив продовжити дію обов’язків.

“Клопотання прокурора про продовження строку дії обов’язків, покладених на обвинуваченого, задовольнити. Продовжити на два місяці строк дії обов’язків, покладених на обвинуваченого. Встановити строк дії обов’язків до 5 серпня 2024 року включно”, – йдеться в рішенні.

САП скерувала до суду обвинувальний акт щодо нардепа Анатолія Гунька та його помічника. За версією обвинувачення, Гунько у змові зі своїм помічником Ігорем Калініченком та ще одним спільником Володимиром Івасиком вимагали та одержали від представника сільськогосподарського підприємства ТОВ «Агроформ-2019» неправомірну вигоду.

Гроші були отримані за надання державних земель для обробітку. Ці землі належать дослідним господарствам Національної академії аграрних наук, зокрема, ДГ «Тучинське», яке розташоване в селі Тучин Рівненської області. За словами прокурора, за кожен гектар землі необхідно було сплатити 130 доларів. Загальна сума неправомірної вигоди становила 221 тисячу доларів, з яких 85 тисяч доларів були передані як завдаток, а решту планували передати після збору врожаю.

Правоохоронці викрили майора ЗСУ на схемі з бойовими виплатами

У Сумській області правоохоронці викрили начальника відділу штабу однієї з військових частин, якого підозрюють у фальсифікації бойових відряджень для шістьох військовослужбовців. За попередніми даними слідства, ця схема дозволила офіцеру незаконно привласнити понад 2,4 мільйона гривень. Як встановили слідчі, наприкінці 2024 року майор запропонував своїм підлеглим оформити фіктивні документи про участь у бойових діях на території […]

Коли українці святкуватимуть Преображення Господнє

Одне з найважливіших свят у православному календарі — Преображення Господнє — цього року припадає на 6 серпня. Саме цього дня віряни згадують подію, коли Ісус Христос показав свою божественну сутність апостолам. Це не просто спогад про біблійне диво, а день, який формує духовні орієнтири і збігається з народним Яблучним Спасом. Євангелісти Матвій, Лука і Марко […]

Спецпредставник Дональда Трампа Стів Віткофф зробив резонансну заяву щодо майбутнього статусу окупованих Росією українських територій. В інтерв’ю Такеру Карлсону він назвав це питання “найбільшою проблемою в цьому конфлікті” та припустив, що світова спільнота має розміщення з тим, чи визнає російську окупацію.

Віткофф наголосив, що Крим, Донецька, Луганська та ще дві області (ймовірно, йдеться про Запорізьку та Херсонську) є “російськомовними регіонами”, на території яких нібито відбулися референдуми, де “переважна кількість людей висловила бажання бути під російським керівництвом”. Втім, він не згадав, що ці так звані “референдуми” проводилися під дулами російських автоматів, без міжнародного визнання та в умовах, коли більшість населення через війну була змушена покинути свої домівки.

На думку Віткоффа, проблема цих територій “завжди існувала”, але нібито про неї ніхто не хоче говорити. Він порівняв це зі “слоном у кімнаті” і повідомив, що головне питання – це конституційні обмеження України щодо можливості відмови від своїх земель. Він також припустив, що політичне майбутнє Володимира Зеленського залежить від того, чи зможе він піти на поступки в цьому питанні.

Росія з початку повномасштабного вторгнення 2022 року неодноразово заявила, що вимагає визнання своєї окупації. Москва продовжує пропагувати тезу про те, що Україна має “відмовитися” від територій, які насправді залишаються невід’ємною частиною української держави, що закріплено міжнародним правом.

Україна категорично заперечує будь-які територіальні поступки та наголошує, що питання відновлення суверенітету є принциповим. Київ неодноразово заявив, що один іноземний лідер не має права вирішувати долю українських земель без згоди українського народу.

Варто зазначити, що раніше сам Дональд заявив, що США ведуть з Україною переговори щодо територіальних питань Трампа. Він натякнув, що в рамках «завершення війни» можуть бути деякі варіанти втрати частини тимчасово окупованих територій. Ці заяви викликали обурення як серед українського керівництва, так і серед міжнародних партнерів Києва.

Позиція Заходу щодо цього питання залишається чіткою: ООН та держава західних держав не визнають анексію українських територій та підтримують суверенітет і територіальну цілісність України. У свою чергу Росія продовжує використовувати питання окупованих регіонів як інструмент тиску та намагається змусити світ визнати її загарбницьку політику.

The post У Трампа заговорили про майбутнє українських територій first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини