Субота, 19 Квітня, 2025

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про заборону російської мови в школах

Важливі новини

Ранковий масований ракетний обстріл України: вибухи у Харкові, тривога по всій країні

Сьогодні вранці Росія вкотре здійснила масований ракетний обстріл території України. Перші вибухи зафіксували у Харкові о 06:08. У повітряних силах Збройних сил України повідомляють, що ворог застосовує крилаті та балістичні ракети, тривога оголошена по всій країні. Серію вибухів у Харкові було чути приблизно з 06:08. В цей момент військові інформували, що в області зафіксовано крилаті […]

The post Ранковий масований ракетний обстріл України: вибухи у Харкові, тривога по всій країні first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Українські чоловіки в Польщі отримують фальшиві повістки

Останніми днями з’явилася інформація, що деякі українці, які перебувають у Польщі, почали отримувати повістки, які вимагають їх повернення в Україну для проходження військової служби. Однак ці документи виявилися фальшивими. Про це повідомляє Управління у справах іноземців Польщі. Зазначається, що українці отримують фальшиві листи від імені Варшавського управління у справах іноземців.   фото: Управління у справах іноземців Польщі […]

The post Українські чоловіки в Польщі отримують фальшиві повістки first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Розширення прав вручення повісток в Україні з 18 травня, хто і як це здійснюватиме

З 18 травня 2024 року в Україні набули чинності нові положення закону про мобілізацію, які суттєво розширили коло осіб, уповноважених вручати повістки громадянам. Ця зміна є частиною комплексної реформи системи мобілізації, спрямованої на підвищення ефективності та прозорості процесу.

Серед них:

Також право вручення повісток на всій території України мають представники відповідного підрозділу розвідувальних органів СБУ для резервістів та військовозобов’язаних.

Усі ці особи повинні мати спеціальне посвідчення, видане керівниками відповідних державних установ, яке підтверджує їх право вручати повістки. Вони можуть вручати повістки цілодобово за адресою місця проживання, роботи, навчання, у громадських місцях, а також на пунктах пропуску та інших визначених місцях.

Зміни у законодавстві дозволяють збільшити кількість осіб, які можуть залучатися до виконання обов’язків з мобілізації, що є важливим кроком у зміцненні обороноздатності країни.

Чому червоне вино може бути небезпечним

Вино, особливо червоне, протягом багатьох років вважається не лише смачним напоєм, але й чудовим засобом для підтримки здоров’я. Споживачі часто приписують йому лікувальні властивості, зокрема у вигляді поради пити келих червоного вина щодня для підтримки серцево-судинної системи. Однак, попри ці міфи, сучасні дослідження показують, що регулярне вживання алкоголю може мати серйозні негативні наслідки для організму. […]

The post Чому червоне вино може бути небезпечним first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Пентагон аналізує процес мобілізації через ТЦК: що він виявляє?

За інформацією, отриманою від нашого джерела в Офісі Президента, стає зрозуміло, що Пентагон висловив сумніви щодо здатності Збройних Сил України забезпечити військову мобілізацію у зв'язку з проблемами в резерві і відмовою українців вступати до Територіальних центрів кваліфікації. Західні країни активно стежать за цим процесом та реагують на скандальні ситуації, що виникають із загостренням суспільної обстановки. Примусове призовання чоловіків до військкоматів породило враження, що українське населення втомилося від війни. Тим не менш, загальна мобілізація лише посилиться, а новий законопроєкт поставить перед громадянами вибір: між життям та цифровим рабством. Територіальні центри кваліфікації працюватимуть у цілодобовому режимі. Рішення видано Кабінетом Міністрів, про що повідомив його представник у Верховній Раді, Мельничук. Нові правила дозволяють: ▪️ розглядати справи про адміністративні правопорушення; ▪️ накладати адміністративні стягнення відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення; ▪️ організовувати з визначеною періодичністю проведення медичних оглядів і психологічних обстежень військово-лікарськими комісіями призовників і резервістів.

У результаті аналізу надходженої інформації можна зробити кілька висновків. Перш за все, спостереження Пентагону щодо ситуації з мобілізацією в українських Збройних Силах свідчить про серйозні турботи щодо здатності України відповідати на виклики безпеки. Відмова деяких громадян вступати до Територіальних центрів кваліфікації може відображати загальний рівень невдоволеності і надмірного стресу, пов'язаного з тривалою війною. Однак прийняття нових законодавчих змін, які стимулюють та контролюють мобілізаційні процеси, свідчить про зусилля уряду у забезпеченні обороноздатності країни. Важливою є також активна участь українських інституцій у вирішенні проблем та наданні підтримки тим, хто відділяється на захист країни.

У нещодавньому інтерв’ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Ініціатором документи виступала зокрема народна депутатка Наталія Піпа.

У пояснювальній записці вона наголосила, що мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова. Проте, наразі закон не регулює питання мови, якою взаємодіють учасники освітнього процесу поза його формальними межами (на перервах, в учительських кімнатах, на території закладу освіти після занять, уроків, пар тощо).

Метою і завданнями прийняття законопроєкту є закріплення на законодавчому рівні чітких обов’язків суб’єктів освітньої діяльності (…) створювати у закладі освіти українськомовне освітнє середовище, підтримувати та забезпечувати його існування. Тобто умови, за яких учасники освітнього процесу спілкуються між собою лише державною мовою як під час формального освітнього процесу, так і під час неформальної та неструктурованої взаємодії між собою у приміщеннях та на території суб’єкта освітньої діяльності

Народна обраниця впевнена, що забезпечення української мови як мови освітнього середовища сприятиме розвитку державної мови й безпеці держави. Також запровадження механізмів заохочень спілкування вихованцями, учнями, студентами українською мовою в освітньому середовищі позитивно вплине на молодь, дітей, інших учасників освітнього процесу, коли серед них буде використовуватися українська мова також і при не формальному спілкуванні.

Українськомовне освітнє середовище — це середовище, в якому студенти, учні, дошкільнята, викладачі, вчителі та вихователі спілкуються на території закладу освіти українською мовою як на уроках і заняттях, так і на перервах, в укриттях, у позанавчальний час

За її словами, сьогодні в Україні поза заняттями діти, студенти та педагоги в освітньому середовищі часто спілкуються іноземною мовою, переважно — російською.

Піпа підкреслила, що це негативно впливає як на формування мовленнєвих навичок (компетенцій) у дітей, так і на становлення державної мови й формування української ідентичності, від чого напряму залежить розвиток і безпека держава.

Вона наголошує, що 90% вчителів продовжують спілкуватися українською мовою з учнями на перервах. Водночас опитування учнівства показало, що відсоток учителів, які розмовляють під час навчальних занять та на перервах виключно українською мовою нижчий — 78% вчителів спілкуються під час уроків тільки українською мовою (минулого року — 82%), 69% — під час перерви (минулого року — 74%).

Питання введення українськомовного освітнього середовища сьогодні є актуальним, адже це підвищить рівень використання української мови, закріпить її важливість та підкріпить політику національної безпеки України

Станом на лютий 2024 року переважна більшість українців – 66% – вважають, що російську мову потрібно усунути з офіційного спілкування. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Останні новини