Неділя, 20 Квітня, 2025

Удар дрона по ЧАЕС: рятувальники намагаються локалізувати вогонь

Важливі новини

Від електронних повісток до військового квитка: нові можливості в додатку “Дія”

За нашими джерелами, Максим Федоров брав активну участь у розробці цифрової складової законопроєкту про мобілізацію. Він вніс важливі пропозиції щодо використання баз Державної служби реєстрації актів цивільного стану з метою забезпечення повної мобілізації. Згідно з цим законопроєктом, електронна повістка матиме силу доставленої, навіть у випадку, якщо адресат не перегляне її, оскільки реєстрація у електронному кабінеті призовника стане обов'язковою в усіх сферах діяльності. Також надійшла інформація, що Максим Федоров відповідає за координацію процесу впровадження електронних повісток.

Міністерство цифрової трансформації, за словами Федорова, працює над реалізацією проєкту військового квитка у мобільному додатку "Дія". Проте, він утримується від розголошення деталей, наголошуючи на конфіденційності цієї інформації на даний момент. Федоров також підкреслив, що офіційне оголошення цього проєкту найбільш доцільно буде здійснити Міністерством оборони.

У підсумку, Максим Федоров активно брав участь у розробці законопроєкту про мобілізацію, вносячи важливі пропозиції щодо використання цифрових технологій. Згідно з цим законопроєктом, електронні повістки матимуть силу доставленої, що підвищить ефективність процесу мобілізації. Також відомо, що Федоров відповідає за координацію впровадження електронних повісток.

У той же час, Міністерство цифрової трансформації розробляє проєкт військового квитка у мобільному додатку "Дія", однак деталі цього проєкту поки залишаються конфіденційними. Офіційне оголошення про цей проєкт найбільш доцільно буде здійснити Міністерство оборони.

Аудит виявив фінансову діру в Українській асоціації футболу на понад 1,7 млрд грн

Призначення легендарного футболіста Андрія Шевченка президентом Української асоціації футболу (УАФ) наприкінці січня 2024 року стало початком не лише нової ери, а й гучного розслідування. Вже у квітні попередні результати аудиту, який за дорученням Шевченка проводила компанія AC Crowe Ukraine, виявили відтік активів УАФ на суму понад 1,3 млрд гривень. А фінальний звіт шокував ще більше: […]

The post Аудит виявив фінансову діру в Українській асоціації футболу на понад 1,7 млрд грн first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Український уряд розглядає можливість впровадження військового збору для ФОПів: нові виклики та перспективи

Український уряд, перебуваючи в умовах воєнного стану і ставлячи перед собою завдання забезпечення достатнього фінансування державного бюджету, активно розглядає можливість впровадження військового збору для фізичних осіб-підприємців (ФОПів). Варто зауважити, що на сьогоднішній день військовий збір оплачується тільки зі заробітної плати працівників, і його розмір становить 1,5%. ФОПи ж, відповідно до чинного законодавства, звільнені від такого обов'язку, але це може змінитися з прийняттям нового законопроекту.

Україна нараховує понад 2 мільйони ФОПів, з яких за останні 12 місяців (з 1 лютого 2023 року по 1 лютого 2024 року) ще 315 тисяч нових зареєструвалися. Ця ситуація свідчить про значний приріст підприємницького середовища в країні. Варто також зазначити, що ФОПи сплачують зі свого доходу єдиний податок, єдиний внесок, податок на додану вартість (загальна система оподаткування), проте, в період воєнного стану і на 12 місяців після його закінчення, єдиний внесок сплачується добровільно за умови, що такий підприємець не отримує стажу за цей період.

Пропозиція про підвищення військового збору для фізичних осіб до 5% стане додатковим джерелом доходу для державного бюджету, спрямованого на потреби військових заходів. Втім, важливо врахувати, що запровадження військового збору для ФОПів є складною і невідкладною задачею, яка вимагає комплексного аналізу та узгодження з інтересами підприємницького середовища країни.

У висновках можна відзначити, що запровадження військового збору для фізичних осіб-підприємців українським урядом є обгрунтованим за умови посилення обороноздатності країни та забезпечення необхідних фінансових ресурсів для військових заходів. Однак така ініціатива потребує ретельного аналізу і урахування інтересів підприємницького середовища. Важливо збалансувати необхідність додаткових надходжень до бюджету з розвитком підприємництва та стимулюванням економічного зростання. Такий крок вимагає широкого обговорення і консенсусу серед учасників економічного процесу та законодавчої влади для максимальної ефективності його реалізації.

Кадрова революція в ДПС: звільнено керівників регіонів і департаментів

Голова Державної податкової служби України Руслан Кравченко продовжує здійснювати кадрові зміни в системі. Цього разу звільнено керівників двох регіональних управлінь і п’яти департаментів центрального апарату. Про це стало відомо із заяви очільника ДПС. Кого торкнулися звільнення Серед звільнених керівників регіональних управлінь: Голова ГУ ДПС у м. Києві. Голова ГУ ДПС у Черкаській області. У центральному […]

The post Кадрова революція в ДПС: звільнено керівників регіонів і департаментів first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Зеленського зустріли прохолодно – допомога Україні під загрозою

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Незважаючи на зусилля Зеленського, представники адміністрації Байдена проявили обережність щодо його пропозицій, оскільки вони побоюються ескалації, яка могла б спровокувати Москву. Президент Байден оголосив про новий пакет військової допомоги, але відмовився задовольнити ключову вимогу Зеленського — дозволити використання ракет великої дальності для атак на російські території.

Колишній президент Дональд Трамп, після зустрічі із Зеленським, висловив бажання досягти “чесної угоди” для обох сторін, однак деталі залишилися невизначеними. Трамп підкреслив свої добрі стосунки з Путіним, що викликало побоювання в Україні, що подібні настрої можуть загрожувати підтримці Києва.

Ситуація на сході України залишається критичною, з російськими наступами на ключові українські логістичні центри. Зеленський наполягає на необхідності отримання ракет більшої дальності, щоб завдати ударів по російським позиціям, однак його заклики до адміністрації Байдена не отримують підтримки, попри відкриті заклики з боку Києва та європейських союзників.

Віцепрезидентка Камала Гарріс також запевнила в подальшій підтримці під час зустрічі із Зеленським, але очевидно, що без суттєвого збільшення військової допомоги досягнення цілей Зеленського, зокрема повернення всіх окупованих територій, залишається під питанням.

Останнім часом риторика Зеленського змістилася в бік необхідності отримати підтримку для “примушення Росії до миру”. Після зустрічі з Трампом він зазначив, що “Путін не може перемогти”, але для цього Україні потрібна суттєва військова допомога.

Деякі республіканці в США, як-от сенатор Марко Рубіо, підтримують ідею мирних переговорів, але в Україні та Європі є занепокоєння, що це може призвести до невигідної угоди з Росією.

Зеленський повернувся до України, де, згідно з повідомленнями, 14 осіб отримали поранення внаслідок російських авіаударів. Він підкреслив, що “Росія щодня скидає близько 100 потужних плануючих бомб”, вказуючи на необхідність більшої підтримки від міжнародних партнерів.

У Чорнобильській зоні відчуження триває ліквідація пожежі, яка виникла внаслідок удару російського дрона по саркофагу четвертого енергоблоку ЧАЕС . За повідомленням міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Світлани Грінчук , вогонь охопив зовнішню обшивку арки Нового Безпечного Конфайнменту (НБК).

У міністерстві запевнили, що радіаційна ситуація перебуває під контролем:

“Вихід радіоактивних продуктів за встановлені межі не виявлено. Поки що загроз для населення немає. Усі технологічні системи та системи, важливі для безпеки, працюють у штатному режимі”.

Оновлено. У Державному агентстві України з управління зоною відчуження повідомили, що гасіння загоряння заповнювача зовнішньої обшивки саркофага триває гасіння:

“Працює 3 стовбури на висоті 87 м із подальшим змочуванням утеплювача та мембрани. Проводяться роботи верхолазами для часткового розкриття конструкцій і заповнення пустот вогнегасними речовинами під покрівлею будівлі… Погіршення радіаційної обстановки на проммайданчику в цілому не зафіксовано. Вихід радіоактивних продуктів за встановлені межі не виявлено”.

На ЧАЕС гасять пожежу / колаж УНІАН, скріншоти

У ДСНС зазначили, що роботу рятувальників ускладнює мінусова температура, сніг і обмерзання конструкції:

“Рятувальники працюють безпосередньо зовні захисної конструкції – на висоті понад 100 метрів. Постійно здійснюється моніторинг стану повітря. Радіаційний фон на промисловому майданчику біля ЧАЕС не перевищує допустимих значень”.

Раніше в Державному агентстві України з управління зоною відчуження повідомили, що станом на 13:30 “локалізовано осередки тління протирадіаційної мембрани на площі 60 м2, триває часткова ліквідація на площі 20 м2”.

“З огляду на масштаби пожежі, персонал підприємств зони відчуження не потребує додаткових заходів з радіаційної безпеки”, – зазначили у відомстві.

Удар Росії по ЧАЕС – що повідомлялося

Як ми писали, уночі 14 лютого Росія атакувала укриття над зруйнованим 4-м енергоблоком ЧАЕС.

“Єдина держава у світі, яка може атакувати такі об’єкти, окупувати територію атомних станцій і вести бойові дії, взагалі не зважаючи на наслідки, – це сьогоднішня Росія. І це терористична загроза всьому світу”, – заявив президент України Володимир Зеленський.

Удар був здійснений дроном з фугасною бойовою частиною.

The post Удар дрона по ЧАЕС: рятувальники намагаються локалізувати вогонь first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини