Вівторок, 22 Липня, 2025

Україна може домовитись про реструктуризацію ВВП-варантів щоб уникнути дефолту

Важливі новини

STALKER 2 на максимальних налаштуваннях: як нові драйвери Nvidia впливають на продуктивність гри

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Ці нові драйвери дозволяють максимізувати продуктивність у зазначених іграх, зокрема у графічно вимогливому S.T.A.L.K.E.R. 2. Розробники Nvidia поділилися результатами тестування гри на відеокартах серії GeForce RTX 40, що показали, як поводяться різні моделі в різних роздільних здатностях.

Що стосується мобільних відеокарт серії GeForce RTX 40, вони також показують гідний результат. Наприклад, мобільна RTX 4070 забезпечує 36 FPS в 1440p без DLSS і аж 76 FPS із DLSS та генерацією кадрів. Навіть RTX 4050 у 1080p демонструє хороший фреймрейт, що забезпечує плавний геймплей.

Для запуску S.T.A.L.K.E.R. 2 розробники вказали такі мінімальні вимоги:

На таких характеристиках гра працюватиме в роздільній здатності 720p та 30 FPS, що може обмежувати візуальний досвід.

Реліз S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl заплановано на 20 листопада 2024 року. Гра буде доступна на платформах ПК та Xbox Series, а також для передплатників Xbox Game Pass. У Steam S.T.A.L.K.E.R. 2 займає четверте місце за кількістю додавань у список бажань, поступаючись лише Monster Hunter Wilds, Hollow Knight: Silksong та Deadlock.

Нагадаємо, що GSC Game World підняли ціни на всі видання S.T.A.L.K.E.R. 2 у Steam та Epic Games Store. Тепер найдешевше видання коштує 1399 гривень, що є все ж нижчим, ніж вартість багатьох сучасних AAA-ігор.

На вихідних магнітного шторму не буде: прогноз для метеочутливих

У найближчі вихідні, 28 та 29 червня 2025 року, серйозних геомагнітних бур на Землі не очікується. Про це повідомив Центр прогнозування космічної погоди Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США (NOAA). Згідно з прогнозом, геомагнітна активність перебуватиме на рівні К-індексу 3–4. Такий показник вказує на слабкі збурення в магнітному полі Землі, які не впливають на […]

У Чорноморську наглядна імітація оборони з моря

Ця ситуація спровокувала активне обговорення серед громадськості. Місцеві мешканці висловлюють сумніви щодо доцільності та ефективності такого будівництва. Вони стурбовані тим, що ця споруда може не відповідати реальним потребам безпеки регіону.

На міських пляжах Чорноморська (Іллічівська) Одеської області з’явився ланцюг т.зв. «зубів дракона». «Фортифікація» розділяє пляж на зону з відпочивальниками і зону практично без людей. Знаючі місцеві жителі приголомшені демонстративним нахабством крадіжок на цій імітації оборони з моря.

Нюанс у тому, що вздовж міських пляжів Чорноморська простягається велика ділянка мілководдя (глибина по коліно), через що на цих пляжах люблять відпочивати з маленькими дітьми. На судні, тим більше на військовому кораблі підійти до міської межі Чорноморська нереально – задовго до берега будь-яке судно сяде на мілину. Тому будь-якого здорового глузду у зведенні «зубів дракона» на пляжах міста просто немає. Це нахабне розкрадання грошей платників податків та іноземних кредитів під виглядом будівництва фортифікації.

Вдалося дізнатися, що махінацією з будівництвом «зубів дракона» на пляжах Чорноморська займаються офіцери угруповання «Південь», частину викраденого передали до Києва за загальне заступництво команді злодюжки – куратора напряму Кирила Тимошенка. Відкат становив 50%.

Цікаво, що гроші на імітацію фортифікації в Чорноморську розпиляли відразу ж. Так-сяк виготовили самі «зуби дракона». А оплачувати їхнє транспортування і роботу з розстановки на пляжі вже немає на що. Тому робітників змушують брати участь у спорудженні імітації для звітності без оплати, погрозами.

Ще цікавіше, що солдат ЗСУ, який супроводжував процес встановлення «зубів дракона» на пляжі, на запитання про сенс установлення фортифікації перед мілководдям, де висадка ворожого десанту апріорі неможлива, відповів, що «йому платять гроші за те, щоб він не відповідав на провокаційні запитання місцевих жителів».

Штрихами до дійства є те, що офіцери ЗСУ отримали гроші і від власників кафе «Афаліна» за те, щоб перед «Афаліною» «зуби дракона» не ставити, аби не псувати вид на море забезпеченим відпочивальникам.

По сусідству з імітаційною фортифікацією за участю місцевої влади встановили перевезену з одного з меморіальних комплексів області гармату часів Другої світової війни – для розпилу грошей на імітації вогневої позиції.

Варто згадати, що описані вище «заходи» разом із діяльністю ТЦК є одним із джерел коштів для будівництва елітного містечка (https://t.me/sheptoon/36656) офіцерів ЗСУ та ієрархів ТЦК за Чорноморськом.

ЗСУ в районі Часового Яру: Дефіцит ППО і потреба в нових рішеннях

Експерт BILD Юліан Репке виклав перед світовою громадськістю тривожні висновки щодо ситуації в районі Часового Яру. З його слів, у Збройних силах України відчутний дефіцит засобів протиповітряної оборони, особливо в контексті військових дій у зазначеному районі. Він посилив свої твердження на основі відеоматеріалів, що фіксують атаку російського штурмовика Су-25 над селом Іванівське, розташованим поруч із Часовим Яром, та проліт над ним у районі бойових дій.

Додатково, Репке зазначив, що російські окупанти прогресують у своєму наступі, вже захопивши 30% території міста Красногорівка. Він висловив стурбованість щодо зростаючої ефективності військових дій противника, що ставить під питання ефективність застосування українських протиповітряних систем.

Репке зазначив, що, нещодавно, наявність тисяч американських ПЗРК "Stinger" та їх радянських аналогів була вважана надійним засобом захисту. Однак, наразі здається, що запаси цих систем вичерпані. Це викликає серйозні обурення та обурення у фахівців, оскільки без належного арсеналу зенітних ракет Україна може опинитися у складних оборонних умовах.

У своєму аналізі експерт наголосив на необхідності термінового вирішення цієї проблеми та звернув увагу на загальну обстановку, яка свідчить про зростаючу загрозу та необхідність негайних заходів для забезпечення безпеки України.

У висновках можна зазначити таке:

Ситуація на сході України, зокрем

Рефлексія за підсумками контрнаступу: реакція партнерів на дії України

За інформацією, що надійшла від нашого джерела в Офісі прем’єр-міністра, партнери висловили своє розчарування тим, що результати літнього контрнаступу були зведені нанівець, і це вже остаточно. Зокрема, на південному та херсонському напрямках сталося відступлення з усіх територій, які Збройні сили України відвоювали із великими втратами техніки та резервів. Головний командувач з Великої Британії припускає, що Україні буде важко здійснити контрнаступ до кінця літа, а можливо, й навіть до наступного року. Тоні Радакін пояснює, що успіхи залежать від боєприпасів та допомоги, яка має надійти від Сполучених Штатів.

Прогнозується, що Україна збереже дефіцит боєприпасів, а ініціатива у війні залишиться на боці Росії протягом декількох місяців, доки Захід не ухвалить рішучі кроки щодо підтримки Києва. Про це повідомив начальник штабу оборони та командувач збройних сил Великої Британії, адмірал Тоні Радакін, на конференції в Лондоні, зазначивши, що ця складна ситуація, ймовірно, триватиме принаймні наступні кілька місяців. За словами Радакіна, Київу буде важко здійснити новий контрнаступ протягом наступних місяців, адже допомога від США призупинена через рішення республіканців у Конгресі, а Європа ще не може заповнити цю прогалину.

У підсумку, висновок з доповіді відбувшоїся конференції відображає досить складну ситуацію, яка склалася на півдні та херсонському напрямку після контрнаступу України. Партнери висловили розчарування тим, що досягнуті під час контрнаступу успіхи були зведені нанівець, і вони вважають це остаточним. Прогнозується, що Україні буде важко здійснити новий контрнаступ протягом найближчих місяців, особливо без належної підтримки від західних партнерів. Досягнення успіху у воєнній операції значною мірою залежить від постачання боєприпасів та допомоги, яка має надійти від Сполучених Штатів та Європи. Таким чином, перед Україною стоїть великий виклик, і для досягнення перемоги необхідні спільні зусилля всіх партнерів та дружні підтримка з боку міжнародного співтовариства.

Як повідомляють джерела видання 360ua.news, Міністерство фінансів має шанси домовитись з інвесторами про реструктуризацію ВВП-варантів на суму близько $2,6 млрд.

За інформацією джерел, кредитори готові знизити виплату до кінця травня з $600 млн. до $200 млн. і, найімовірніше, Україна погодиться на такі умови задля уникнення дефолту.

Нагадаємо, раніше Міжнародний валютний фонд попереджав, що відсутність вирішення питання з ВВП-варрантами створює серйозні ризики для фінансової стабільності країни. Це може вплинути як на діючу програму МВФ на $15,5 млрд, так і на минулорічну реструктуризацію державного боргу обсягом понад $20 млрд.

Останні новини