Неділя, 20 Квітня, 2025

Україна на шляху до отримання двох батарей ЗРС Patriot: етапи та перспективи активних переговорів

Важливі новини

Комітет з енергетики підтримав закупівлю обладнання для добудови Хмельницької АЕС

Комітет Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг підтримав рішення щодо закупівлі обладнання для добудови енергоблоків №3 та №4 Хмельницької атомної електростанції. Таке рішення було ухвалене на засіданні комітету в четвер. Зокрема, було рекомендовано Верховній Раді України прийняти в другому читанні та в цілому проєкт закону “Про дозвіл на придбання обладнання необхідного для будівництва […]

The post Комітет з енергетики підтримав закупівлю обладнання для добудови Хмельницької АЕС first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Важливі події 7 березня: історія, традиції та цікаві факти

Сьогодні у світі відзначають кілька важливих подій, які мають як історичне, так і культурне значення. Це день, коли варто згадати про наукові винаходи, висловити вдячність колегам та приділити час духовним практикам. Що сьогодні за церковне свято 7 березня в церковному календарі – день пам’яті святих священномучеників Василія, Єфрема, Капітона та інших. Вони належать до давніх […]

The post Важливі події 7 березня: історія, традиції та цікаві факти first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Які категорії військовозобов’язаних за законом не підлягають мобілізації у 2025 році

Законодавство України чітко передбачає, що громадяни, які мають статус інвалідів будь-якої з трьох груп, не підлягають мобілізації та мають право на відстрочку від служби. Винятком є тільки добровільна згода на службу за контрактом після проходження військово-лікарської комісії (ВЛК). Особам, які отримали статус інваліда після 24 лютого 2022 року, необхідно підтвердити його через відповідну процедуру. Для […]

The post Які категорії військовозобов’язаних за законом не підлягають мобілізації у 2025 році first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Колишній генерал СБУ Андрій Наумов підозрюється у підробці офіційних документів в Україні

Андрій Наумов, колишній генерал Служби безпеки України, знову опинився під обстрілом кримінальних обвинувачень від Державного бюро розслідувань України (ДБР). Це звинувачення стало новим етапом у вже складній юридичній драмі, яка оточує колишнього високопосадовця.

Деталі цієї кримінальної справи ще не повністю відомі, однак вони вже викликали значний інтерес серед громадськості та експертного середовища. Андрій Наумов відомий своєю ролью в українських правоохоронних органах і раніше залучався до судових процесів, які відображають складну динаміку сучасної політичної і правової ситуації в Україні.

Державне бюро розслідувань продовжує розслідування цієї справи, і реакція громадськості на нові обвинувачення відіграє важливу роль у формуванні майбутнього юридичного контексту. Українська суспільність і правова система ставлять перед собою важливі завдання з метою забезпечення справедливості та законності у всіх аспектах.

Він звинувачується у підробці офіційних документів з метою уникнення кримінальної відповідальності в Сербії, де він перебуває на даний момент.

У червні 2022 року його затримали на кордоні Сербії та Македонії з великими сумами грошей і двома смарагдами.

За версією ДБР і сербського слідства, кошти були вкрадені в Україні, але щоб виправдати їхнє походження, Наумов підробив документи про нібито позику між його батьком і третьою особою. Ці документи передані сербському суду.

Нагадаємо, що Наумов був засуджений до року ув’язнення в Сербії, але в грудні вже вийшов на свободу.

Через журналістське розслідування Кличко відсторонив свого заступника Володимира Прокопіва

Нещодавно Міністерство охорони здоров'я України повідомило про проведення перевірок та скасування рішень про встановлення інвалідності для 74 військовозобов'язаних осіб, які проходили експертизу в Хмельницькій медико-соціальній експертній комісії (МСЕК). Ця інформація була надана у відповідь на запит Українських Новин.

Минулого тижня в розслідуванні Bihus.Info зазначалося, що родичі Володимира Прокопіва, заступника мера Києва, придбали численні об’єкти нерухомості за час його роботи в Київраді та КМДА. Придбання включають квартири, офіси та комерційні приміщення в престижних районах столиці.

Учора, 21 жовтня, Bihus.Info випустив другу частину розслідування, у якій вказується, що двоє друзів заступника голови КМДА Володимира Прокопіва через приватні компанії отримали у власність щонайменше шість об’єктів нерухомості, які раніше належали місту.

Зокрема, у розслідуванні вказується, що Олександр Поштарюк – земляк Прокопіва з Івано-Франківська, багато років працював у компаніях дружини та тестя політика найманим співробітником. Водночас, допомагав родині Прокопіва з нерухомістю та авто. В 2016 році він продав політику MERCEDES-BENZ GLK 220 CDI 4 MATIC за ціною, вдвічі дешевше ринкової. За кілька років, у 2018, допоміг Прокопіву стати власником маєтку на 600 кв.м. в котеджному містечку “Коник”. Його Поштарюк нібито побудував за власні кошти, хоча за даними журналістів, співмірних доходів не мав.

Як вказано у розслідуванні, добудований, але ще не відремонтований маєток Поштарюк віддав Прокопіву, політик же навзамін віддав другу свій старий, у 5 разів менший будинок на околиці Києва, з невеликою доплатою. Поки маєток завершували, Прокопів жив у сусідньому будинку, який також викупив Поштарюк. Офіційно – Прокопів його орендував, але навіть за оренду довго не платив.

Ще один друг Прокопіва – Андрій Стеценко. З 2018 року його дружина працює в Київраді, а саме в Секретаріаті, який раніше очолював Прокопів. Стеценки, як і Прокопіви з Поштарюком, із Івано-Франківська, переїхавши до Києва, вони багато років винаймали квартиру у фірми тестя Прокопіва. А свій ФОП Стеценко зареєстрував і досі тримає в квартирі Поштарюка, повідомляється у розслідуванні.

За даними розслідування, Стеценко допоміг Прокопівим отримати у власність елітну нерухомість за копійки. Спершу він інвестував від свого імені в будівництво ЖК Signature, за нез’ясованих обставин придбавши квартиру по ціні в чотири рази нижче ринкової, а потім за цю ж ціну продав права на квартиру фірмі дружини Прокопіва. Наразі ЖК Signature – найдорожчий ЖК Києва.

Глава МЗС Дмитро Кулеба підкреслив, що для України є надзвичайно важливим проведення “активних переговорів” щодо отримання двох батарей ЗРС Patriot і однієї SAMP/T. Водночас, за інформацією Financial Times, європейські столиці відкидають вимоги Києва щодо відправлення своїх систем ППО до України. Згідно з джерелами знайомими з ситуацією, Київ звертається до країн, зокрема Польщі, Румунії та Іспанії, з проханням передати системи Patriot, однак це ускладнюється. “Їм потрібно всього сім. Але це складно”, – зазначив один із джерел. Європейські країни стверджують, що не планують постачати системи ППО до України, мотивуючи це необхідністю збереження власного оборонного потенціалу. Німеччина, незважаючи на те, що передала Україні дві системи Patriot, відмовляється надавати додаткову допомогу. “Наразі ми не зможемо запропонувати більше систем”, – повідомив Бундесвер у понеділок. Президент Польщі Дуда також виключив можливість поставок систем Patriot, натомість вказавши на можливість передачі більшої кількості своїх ракет радянського виробництва. “У Польщі ми тільки розпочинаємо будівництво системи протиракетної оборони ‘Петріот’, тому ця система ще не готова, і нам нічого жертвувати, навіть якби ми цього захотіли”, – пояснив Дуда.

Висновки до цієї статті демонструють складність переговорного процесу України у зусиллях отримати системи протиповітряної оборони Patriot від країн Європи. Європейські країни відмовляються відповідати на вимоги Києва, аргументуючи це необхідністю збереження власного оборонного потенціалу. Незважаючи на це, Україна продовжує активно шукати можливості для отримання необхідного обладнання. Відомо, що німецька сторона вже передала деякі системи, проте подальша допомога є невизначеною. Проте, українські урядовці залишаються настійними у своїх зусиллях та продовжують переговори, намагаючись знайти шляхи до отримання необхідного обладнання для підвищення обороноздатності країни.

Останні новини