Понеділок, 14 Липня, 2025

Україна не має коштів на розвиток науки

Важливі новини

Бубуку потрібно позбавити звання Героя України – Гераскевич

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Український скелетоніст Владислав Гераскевич звернув увагу на поведінку Бубки на своїй сторінці в Instagram. За словами спортсмена, колишній очільник НОК з посмішкою тиснув руку Варфоломєєвій, переможниці багатоборства у художній гімстиці. Гераскевич підкреслив, що Варфоломєєва, хоч і представляла Німеччину на змаганнях, має сумнівну репутацію через свою російську ідентичність і участь у змаганнях в окупованому Криму.

Крім того, Варфоломєва не засуджувала публічно війну проти України та порушила законодавство, з’явившись на світлинах з мапою, що включає окуповані українські регіони до складу РФ. Це викликало ще більше обурення серед українських спортсменів і громадськості.

Гераскевич різко розкритикував Бубку, назвавши його “чортом”, і закликав до виключення колишнього президента НОК з усіх офіційних позицій, а також до позбавлення звання Героя України. Цей інцидент став новим привідом для обговорення стосунків між українськими та російськими спортивними представниками на міжнародній арені.

Хто має право на статус учасника бойових дій і як його оформити

Військовослужбовці Сил оборони України можуть отримати статус учасника бойових дій (УБД) двома шляхами — автоматично або через особисте звернення. Міністерство оборони опублікувало покрокову інструкцію, як оформити цей статус. Як пояснив заступник міністра оборони, бригадний генерал юстиції Сергій Мельник, автоматичне оформлення відбувається через Єдиний державний реєстр ветеранів війни. Уповноважені особи частин зобов’язані внести інформацію про військовослужбовця […]

The post Хто має право на статус учасника бойових дій і як його оформити first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Українська ППО відбила масовану атаку безпілотників на Київ

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Це була чергова ніч напруги для столиці України. Російська армія продовжує обстріли мирних міст, тримаючи Київ серед основних цілей своїх атак. Попри це, ефективна робота Сил оборони України дозволила запобігти трагедії. Під час нічної атаки росіяни двічі оголошували повітряну тривогу, загальний час якої склав майже п’ять годин. Противник застосував ударні дрони для атак на Київ, проте всі вони були збиті, не завдавши шкоди житловим будинкам чи інфраструктурі.

Сергій Попко також зазначив, що росіяни почали змінювати тактику використання безпілотників, однак українські оборонці швидко адаптуються до нових загроз. У результаті продуманих і професійних дій захисники вкотре захистили столицю, зберігши життя і спокій киян.

Українські військові щодня відпрацьовують нові методи протидії дронам, щоб мінімізувати ризики для мирного населення. Завдяки безперервним тренуванням і вдосконаленню тактики, ворожі атаки залишаються безрезультатними. Київ продовжує жити своїм життям, незважаючи на ворожі спроби залякати місто.

Олександр Усик — найкращий боксер 2024 року за версіями WBC та BoxingScene

Український боксер Олександр Усик отримав визнання як найкращий боксер 2024 року від Всесвітньої боксерської ради (WBC) та авторитетного боксерського видання BoxingScene. Це чергове підтвердження його унікального статусу в сучасному боксі та величезного внеску у розвиток цього виду спорту. Олександра Усика визнали кращим боксером року, що минув. Перше місце нашому важковаговику відразу віддали найвпливовіша боксерська організація […]

The post Олександр Усик — найкращий боксер 2024 року за версіями WBC та BoxingScene first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Виключених з військового обліку громадян можуть повернути до списків військовозобов’язаних

Військова адвокатка звернула увагу на спірні дії територіальних центрів комплектування (ТЦК), які створюють серйозні ризики навіть для тих, хто давно виключений з військового обліку. У своїй практиці Дарія Голодняк зіштовхнулася з випадком, коли чоловік, виключений з військового обліку через стан здоров’я понад 20 років тому, отримав вимогу замінити свій військово-обліковий документ (ВОД). Попри те, що […]

The post Виключених з військового обліку громадян можуть повернути до списків військовозобов’язаних first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

У грудні 2023 року уряд України оголосив про плани реформувати Національну академію наук (НАН) з метою покращення її роботи та ефективності. Однак, на сьогоднішній день, відповідно до офіційних джерел, жодних суттєвих змін у функціонуванні НАН не було здійснено. Плани на модернізацію залишаються лише на папері, і сподівання на покращення в роботі установи поки що не виправдалися.

Нині вища державна наукова організація України перебуває в глибокій стагнації, з’їдаючи велику кількість бюджетних коштів. На жаль, уже понад 10 років Україна практично не може похвалитися значущими науковими досягненнями. Війна лише прискорила процес деградації національної науки. Науковці, як і решта, також змушені воювати.

Тільки вчора на фронті загинув видатний інженер Інституту ядерних досліджень НАН Сергій Чередник. Ймовірно, ця людина могла б принести більше користі своїй країні на науковій ниві. Але ж не дітям же депутатів і олігархів воювати, чи не так?

За даними, які є в нашому розпорядженні, 2023 року на фінансування за загальним фондом держбюджету НАН було виділено 4 млрд 564 млн грн, що на 544 млн грн (на 10,7%) менше від відповідного обсягу 2022 року. Фінансування наукової та освітньої діяльності було скорочено на 10%, а фінансування за розділом “Охорона здоров’я” – на 26,8%.

За основною бюджетною програмою “Наукова і науково-технічна діяльність наукових установ НАН” фінансування статутної діяльності Академії було скорочено на 9,2%, а за бюджетною програмою “Підтримка пріоритетних напрямів наукових досліджень” – на 19,9%. За цією програмою скорочення пов’язане з тим, що у 2023 році не планувалося капітальних видатків на закупівлю наукового обладнання.

Сумарне базове фінансування установ Академії 2023 року довелося зменшити на 9%. Крім того, також у 2023 році було продовжено мораторій цільових програм наукових досліджень НАН України.

Протягом 2023 року до НАН України з усіх джерел фінансування надійшло 6 млрд 25 млн грн. Однак 6 млрд пішли далеко не на розвиток науки. На виплату заробітної плати було витрачено 4 млрд 586 млн грн (77,3% усіх видатків). Ще 94,2 млн грн було спрямовано на виплату стипендій аспірантам, докторантам, а також молодим ученим. Середньомісячна заробітна плата по Академії становила 11 974,0 грн. На оплату комунальних послуг та енергоносіїв установи НАН України витратили 414,3 млн грн. Ще 180 млн грн було витрачено на оплату послуг зв’язку, доступу до Інтернету, охорону тощо. На придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю витрачено всього 197,1 млн грн. На придбання приладів та обладнання витрачено 235,6 млн грн. При цьому останні два пункти здебільшого бралися зі спеціального фонду НАН, який формується з іноземної допомоги.

Ба більше, як уже зазначили вище, середня зарплата в НАН виявилася набагато меншою, ніж в інших галузях економіки та промисловості в Україні. Простими словами, ніхто не хоче розвивати науку в країні і працювати в цій сфері за мізерну оплату.

Таким чином, у країні склалася ситуація, коли є науковий орган, який щорічно висмоктує по 6 млрд грн. Але жодних результатів він так і не надав.

Останні новини