Середа, 23 Липня, 2025

Україна посилює епіднагляд за холерою: новий сезон триватиме до жовтня

Важливі новини

Докази нападів на УПЦ: звіт адвоката Роберта Амстердама розкриває атаки на церкви та священиків

Адвокат Української православної церкви Роберт Амстердам розкрив об'ємний звіт, що налічує понад 250 сторінок, із доказами нападів на УПЦ, на її церкви та священиків. У своєму відеозверненні він підкреслив неприпустимість подальшого розгляду законопроекту 8371, який спрямований на заборону УПЦ, називаючи його проявом мови ненависті. Амстердам закликав уряд зупинити розгляд цього законопроекту та припинити розділяти націю. Він також підкреслив, що УПЦ не має зв'язків з Московським патріархатом і повністю підтримує державу Україну, яка потребує захисту від російського вторгнення. Амстердам закликав до підтримки України з боку США, наголошуючи на критичній важливості цієї підтримки для обох країн та виражаючи занепокоєння щодо міжнародної довіри до США після подій у Кабулі та Києві.

У висновку слід підкреслити, що звіт адвоката Роберта Амстердама є важливим документом, який розкриває реальну ситуацію щодо нападів на Українську православну церкву, її церкви та священиків. Заклик до уряду зупинити розгляд законопроекту, спрямованого на заборону УПЦ, та підтримки України з боку США є важливими кроками для захисту прав людини та свободи віросповідання в Україні. Амстердам також відзначив важливість підтримки України для міжнародної стабільності та довіри до Сполучених Штатів. Відзначено також позицію УПЦ, яка відмовляється від ідеології "русского мира" і підтримує незалежність України.

Арахамія хоче конфіскувати “покинуті” авто

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Як пише видання 360ua.news, офіційна мета ініціативи – забезпечення національної безпеки, оскільки такі транспортні засоби можуть використовуватися для диверсій. Проте за цією ідеєю може ховатися масштабна схема із отримання надприбутків.

Щоб обґрунтувати необхідність законодавчих змін, для громадськості підготовлено пояснення: “покинуті машини становлять загрозу безпеці, бо їх можуть замінувати або використовувати для диверсій”. Джерела повідомляють, що для “наочності” небезпеки навіть розглядається сценарій демонстративного підриву кількох автомобілів у різних містах.

Щоб уникнути негативних суспільних настроїв, частину конфіскованих авто планують публічно передати військовим на фронт. Проте проблема полягає в тому, що “покинутими” можуть вважати автівки, які просто залишилися без руху на кілька днів. Такий статус машина може отримати і за заявою “пильного громадянина”.

Ще до прийняття змін у законодавство, за словами джерел, оточення Арахамії вже готується зайняти нішу цього “бізнесу”. Схема виглядає так:

25% дефіциту водіїв в Україні в транспортно-логістичній сфері

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

За його словами, «25% дефіцит водіїв фур – це попередня цифра, яку ми зібрали з перевізників, логістичних компаній. У деяких компаніях ця цифра сягає навіть понад 50%, тому що це питання мобілізації. У цифрах це близько 30 тис. грн. водіїв, які потрібні як водії вантажного транспорту», – сказав Деркач на презентації пілотного проєкту з підготовки жінок-водіїв фур.

У сфері громадського пасажирського транспорту, за його словами, не вистачає близько 30% водіїв – близько 6 тис. із 14 тис. необхідних галузі фахівців.

Як повідомив Деркач, компанії, які мають транспортні підрозділи у своїй структурі, самостійно навчають жінок, які бажають працювати водіями вантажних автомобілів. Також міністерство та Фонд інституційного розвитку за підтримки USAID реалізує проєкт із підготовки жінок-далекобійниць. До участі вже відібрано 100 учасниць із понад тисячі тих, хто подав анкети. Проєкт підтримують 25 великих українських роботодавців, які готові прийняти жінок на роботу – серед них «Укрпошта», «Нова пошта», Metro Cash&Carry, Novus, Fozzy та інші.

САП передала до суду справу про вугільну аферу в «Укрзалізниці»

САП передала до суду справу про розкрадання понад 11 мільйонів гривень під час закупівлі вугілля для потреб «Укрзалізниці». Серед обвинувачених – колишній посадовець залізничної компанії, а також керівник і власник приватного товариства, яке стало переможцем тендерів. Як повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура, оборудка була реалізована ще у 2018 році. За версією слідства, група осіб, у тому […]

Директору фірми на Житомирщині повідомили про підозру через незаконний видобуток піску на 2,5 мільярда гривень

На Житомирщині директор приватного підприємства, що займається видобутком корисних копалин, отримав підозру за масштабне порушення природоохоронного законодавства. Про це повідомила Житомирська обласна прокуратура. Слідство встановило, що компанія отримала спеціальний дозвіл від Державної служби геології та надр України на видобуток піску на території Карпилівського родовища. У межах цього дозволу між компанією (в особі директора) та Держгеокадастром […]

З 1 червня в Україні офіційно розпочався посилений епідемічний сезон спостереження за холерою, який триватиме до кінця жовтня. Міністерство охорони здоров’я запевняє: країна перебуває у стані готовності до потенційних спалахів. Мета — запобігти занесенню інфекції з-за кордону та вчасно зреагувати у випадку загрози.

Як повідомив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, у кожній області сформовано протиепідемічні бригади швидкого реагування, визначено лікарні для госпіталізації у разі підозри на холеру, а також створено резерви медикаментів. У разі виявлення важких випадків гострих кишкових інфекцій проводитимуть лабораторні дослідження, щоб виключити або підтвердити холеру.

За даними Європейського центру з контролю та профілактики захворювань (ECDC), у 2025 році до 2 травня у світі зареєстровано понад 111 тисяч випадків холери, понад 1,5 тисячі з яких — летальні. Найбільше випадків — в Африці, Азії та на Близькому Сході. В Україні, попри низький ризик для туристів, враховують можливість транскордонного занесення хвороби.

У межах епіднагляду Центри контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) відстежують ситуацію не лише серед пацієнтів, а й у довкіллі. Фахівці регулярно відбирають зразки води з річок, морів і каналізації. Минулого року було досліджено понад 13 тисяч пацієнтів і майже 10 тисяч водних проб. Жодного спалаху холери тоді не зафіксували.

Крім того, триває навчання фахівців. На базі філії протичумного інституту ім. І.І. Мечнікова щосезону проводяться курси з діагностики холери — із використанням сучасних методів, таких як ПЛР і швидкі тести на Vibrio cholerae.

МОЗ нагадує: холера — небезпечна інфекційна хвороба, яка передається через заражену воду або їжу, а також побутовим шляхом. Без своєчасного лікування вона здатна викликати критичне зневоднення і навіть призвести до смерті. Медики закликають дотримуватись гігієни, не вживати воду з неперевірених джерел та бути уважними до симптомів — зокрема нудоти, діареї та загального виснаження.

Останні новини