Понеділок, 14 Липня, 2025

Україна створює власні системи проти гіперзвукових ракет “Кинджал” і “Циркон”

Важливі новини

10 років до кризи: Ляшко про небезпеку неправильного вживання антибіотиків

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Міністр застерігає, що неконтрольоване використання антибіотиків може призвести до:

“Антибіотики – це не цукерки, а потужні ліки, які можна вживати лише за призначенням лікаря,” – наголосив Ляшко.

Антибіотикорезистентність розвивається не в людині, а в мікроорганізмах, які живуть у її організмі. При необґрунтованому вживанні ліків бактерії адаптуються і стають стійкими до лікування. Як результат, навіть правильна терапія може бути безсилою.

“Стійкість мікроорганізмів викликає прогресування хвороби, що змушує шукати інші схеми лікування, часто з меншим шансом на успіх,” – пояснив міністр.

Ляшко підкреслив, що лише відповідальне вживання антибіотиків може зупинити цей процес. Ліки мають призначатися виключно лікарем, дотримуючись правильних доз і тривалості лікування.

Глобальна криза антибіотикорезистентності вимагає негайної уваги та дій, адже вона вже стала одним із ключових викликів для сучасної медицини в Україні та світі.

Роберт Амстердам представив висновки про напади на УПЦ: адвокат ділиться доказами відновлення справедливості

Адвокат Української православної церкви Роберт Амстердам стверджує, що його звіт, розгорнутий на понад 250 сторінках, містить неоспоримі докази нападів на УПЦ, а також на її священиків та храми. Цю інформацію він поділився у відеозверненні, де відновив заклик до уряду України про припинення розгляду законопроекту 8371, який, на його переконання, містить елементи мови ненависті та загрозу правам вірян.

"Цей законопроект — це лише прояв мови ненависті. Атаки на віруючих, їхнє вигнання зі святилищ та відмова в доступі до молитовних місць у цей час воєнного конфлікту — це абсолютно неприпустимі дії. Я закликаю уряд припинити розгляд цього законопроекту та не розшаровувати наше суспільство, не підбурювати братів проти братів", — наголосив Амстердам.

Він також підкреслив, що УПЦ не має жодного зв'язку з Московським патріархатом та відмежовується від ідеології "руського світу". Більше того, позиція церкви щодо цих ідей була вже публічно висловлена митрополитом Київським Онуфрієм: "Ми не будуємо жодного "руського світу". Ми будуємо божий світ".

Амстердам також звернувся до Сполучених Штатів з проханням про підтримку України, зазначивши, що це не лише важливо для самої країни, але й критично важливо для міжнародного порядку та довіри до США після подій в Афганістані та наразі в Україні.

У вищезгаданій статті підкреслено важливість роботи адвоката Української православної церкви Роберта Амстердама, який зібрав об'єктивні докази нападів на УПЦ та її вірян. Амстердам закликав уряд України утриматися від прийняття законопроекту 8371, який вважається проявом мови ненависті та загрозою для свободи віросповідання. Він також наголосив на тому, що УПЦ є самостійною церковною юрисдикцією, яка не має зв'язку з Московським патріархатом. Амстердам закликав до міжнародної підтримки України, вказавши на критичну важливість цього кроку для збереження міжнародного порядку та довіри до США. Загалом, його висновки вказують на необхідність захисту прав УПЦ та утримання мирного та толерантного суспільства.

Менше телефону – більше щастя? Як обмеження екранного часу покращує життя

Чи може скорочення часу в смартфоні справді стати щасливішими? Вчені з австрійського університету Кремса провели дослідження, яке доводить: скоротити користування смартфоном до двох годин на день, можна, якщо значно підвищити настрій, знизити рівень стресу та ще більше підвищити якість сну. Про це пише Закон і Бізнес. В експерименті брало участь понад 100 студентів, середній вік […]

The post Менше телефону – більше щастя? Як обмеження екранного часу покращує життя first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

В Україні під мобілізацію підпадають ще 3,7 мільйона чоловіків старше 25 років – Білозір

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

За словами нардепа, із загальної кількості чоловіків:

Білозір зазначила, що багато чоловіків перебувають на тимчасово окупованих територіях або виїхали за кордон.

Депутатка також звернула увагу на активне обговорення ідеї зниження мобілізаційного віку до 18 років. За її словами, така ініціатива викликає обурення в суспільстві.

“Зараз матері вивозять молодь із сіл. Хтось уже втратив старшого сина на фронті і боїться за молодшого,” — зазначила вона.

Військовослужбовець ЗСУ Євген Ієвлєв висловив думку, що зниження мобілізаційного віку може допомогти стабілізувати фронт, але зауважив, що в суспільстві така ідея не підтримується через небажання відправляти рідних на війну.

Посадовицю Центральної МСЕК затримали за вимагання хабаря для оформлення інвалідності військовому

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

“На одержанні неправомірної вигоди викрито заступницю головного лікаря ДЗ “ЦМСЕК МОЗ України”. Їй повідомлено про підозру у зловживанні впливом (ч. 3 с. 369-2 КК України)”, – вказали в Офісі Генпрокурора.

За даними слідства, “заступниця головного лікаря за 2 тис. доларів США обіцяла сприяти військовозобов’язаному громадянину в отриманні ІІ групи інвалідності”. Це надавало б підстави для зняття його з військового обліку. “Вона переконувала чоловіка, що вже не вперше вирішувала подібні “питання” і знає, як це зробити”, – ідеться у повідомленні.

Правоохоронці, як зазначається, затримали посадовицю у порядку ст. 208 КПК під час отримання грошей.

“Під час обшуків у неї вилучили майже 20 тис. доларів США, документи щодо оформлення інвалідності, медичну документацію, особові справи та інші докази злочинної діяльності. Наразі підозрюваній обрано запобіжний захід”, – зазначили в прокуратурі.

Українські фахівці активно працюють над створенням зенітно-ракетних систем, здатних знищувати гіперзвукові цілі, зокрема російські ракети типу “Кинджал” і “Циркон”. Про це заявив заступник керівника Офісу президента Павло Паліса в інтерв’ю азербайджанському агентству Report.

За його словами, частина таких розробок уже пройшла бойове випробування. Наразі зусилля спрямовано на створення технологій, здатних нейтралізувати не лише гіперзвукові, а й балістичні та аеробалістичні ракети.

Паралельно з цим, в Україні розробляють ефективні й порівняно недорогі засоби протидії дронам-камікадзе, передусім “Шахедам”. Деякі з них перебувають на фінальній стадії випробувань і найближчим часом будуть застосовані в реальних бойових умовах.

Паліса також повідомив, що майже половина потреб Збройних сил у озброєнні вже забезпечується вітчизняним виробництвом – самостійно або у форматі спільних проєктів з міжнародними партнерами. Уряд готовий розширювати виробничі потужності у співпраці з союзниками.

На цьому фоні, за словами Паліси, Україна уважно аналізує зміни в обсягах зовнішньої допомоги. Зокрема, нещодавня затримка у поставках зі США стала серйозним сигналом для влади. Водночас, країна має стратегію дій у разі зменшення підтримки ззовні, що включає розвиток незалежного оборонного виробництва.

У контексті мирного врегулювання конфлікту, українська сторона заявляє про готовність до переговорів, однак виключає можливість капітуляційних умов. Останній раунд перемовин у Стамбулі був зосереджений на гуманітарних питаннях — обміні полоненими, передачі тіл загиблих і поверненні викрадених дітей. Домовленості про припинення вогню досягнуто не було.

За словами Паліси, російська сторона продовжує наполягати на неприйнятних умовах, які не відповідають реальній ситуації на фронті.

Останні новини