Вівторок, 22 Липня, 2025

Україна вперше завдала удару по корейським військовим у Курській області

Важливі новини

Дефіцит українського бюджету зростає: валютні заощадження під загрозою, бідність досягає катастрофічного рівня

Ключові елементи військового обліку:

А тим часом, за прогнозами МВФ, на Україну за підсумками 2024 року чекає 95% держборгу до ВВП, а за підсумками 2025-го – близько 100%. Ще більше значення має вартість обслуговування держборгу до ВВП. Вона збільшиться до рівня понад 5% ВВП, що можна порівняти з довоєнними витратами на оборону.

Безпечний рівень держборгу для країни, що розвивається, яка займає в іноземній валюті, – не більше 60% ВВП. І цей індикатор закладено в Маастрихтські критерії членства в ЄС.

Економічні експерти зазначають, що Україну з таким боргом до Євросоюзу просто не візьмуть. Так, завдяки інфляції та зростанню номіналу ВВП у гривні (збільшення дефлятора) можна погасити внутрішній борг у національній валюті, але це спричинить девальвацію гривні та складнощі з погашенням валютного боргу (понад 60% у загальній структурі).

Також можна знизити інфляцію і за рахунок стабільності курсу і зростання валютного еквівалента погасити зовнішній борг у доларі та євро, але уповільнення дефлятора призведе до складнощів погашення внутрішнього держборгу в гривні, а там просто космічні ставки обслуговування (16-17% за новим боргом). Тобто, в умовах воєнного часу держборг Україні погасити неможливо.

А ось схвалене владою підвищення податків і зборів, у спробах «підлатати» бюджетну «дірку», лише позначилося на цінах і продовжить позначатися, коли Рада схвалить усі вимоги Заходу. Базові продукти і послуги, включно зі світлом і теплом, будуть тільки дорожчати, а криза заборгованості та закредитованості населення – зростати.

Ріст попиту на паливо в Україні: наслідки масових атак РФ на енергетичні об’єкти

У зв'язку з масованими атаками Російської Федерації на об'єкти енергетики у деяких регіонах України спостерігається різке зростання попиту на бензин. Свідчить про це директор консалтингової компанії А-95, Сергій Куюн: "Додатковий попит на бензин в певних регіонах, зокрема в Харкові та Одесі, вже зафіксований. Власники заправних станцій підтверджують, що внаслідок цих атак спостерігається збільшення обсягів продажу. Однак, якщо енергетичні відключення стануть глобальними та охоплять всі регіони, очікується ще значніше збільшення попиту". За словами Куюна, підвищений попит на паливо не призведе до зростання його вартості, оскільки на ціну впливає нестача, якої наразі в Україні немає.

Зростання попиту на бензин у деяких регіонах України внаслідок масових атак РФ на об'єкти енергетики є очевидним фактом. Власники заправних станцій підтверджують збільшення обсягів продажу внаслідок цих подій. Однак, зауважується, що підвищений попит не призводить до зростання цін на паливо через відсутність дефіциту на ринку. Такі ситуації, як масові атаки на енергетичні об'єкти, вимагають уваги та дієвих заходів з боку влади для забезпечення безпеки та стабільності енергетичного сектору країни.

Трамп: Україна погодилася надати США доступ до рідкоземельних металів на $500 мільярдів в обмін на військову допомогу

Президент США Дональд Трамп повідомив, що Україна “по суті погодилася” надати Сполученим Штатам доступ до рідкоземельних металів на суму $500 мільярдів як компенсацію за надану військову допомогу. Він зазначив, що Україна має “надзвичайно цінні землі з точки зору рідкоземельних металів, нафти та газу, а також інших ресурсів”. Трамп підкреслив необхідність забезпечення повернення вкладених коштів, враховуючи […]

The post Трамп: Україна погодилася надати США доступ до рідкоземельних металів на $500 мільярдів в обмін на військову допомогу first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

ТЦК визначив, коли повітки поштою будуть вважатися врученими

Після завершення 60-денного періоду, відведеного для уточнення облікових даних, українцям, які підлягають мобілізації, повістки можуть бути надіслані рекомендованим листом. При цьому важливо зазначити, що підпис на отриманні такого листа не є обов’язковим для мобілізованого. Це означає, що навіть без вашого підпису ви вважаєтесь ознайомленими з повісткою і маєте зобов’язання з’явитися до військкомату у вказаний час. Такий підхід забезпечує недискримінаційне повідомлення громадян про їхні обов’язки щодо мобілізації та дозволяє уникнути можливих проблем з доставкою листа до адресата.

Про це повідомив речник Полтавського ОТЦК та СП Роман Істомін. Він зазначив, що чоловіки, які підлягають мобілізації, повинні до 16 липня 2024 року оновити свої дані у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (ТЦКСП). Якщо цього не зробити, їм можуть надіслати повістку про мобілізацію поштою, яка буде вважатися врученою.

«Якщо протягом 60 днів громадянин не уточнить свою адресу проживання, повістка може бути направлена поштою на адресу зареєстрованого місця проживання», – пояснив він.

Речник ТЦК зауважив, що підпис військовозобов’язаного не вимагається. Під час загальної мобілізації підтвердженням оповіщення про виклик до військкомату в разі надсилання повістки поштою буде:

«День явки за викликом резервіста або військовозобов’язаного визначається не раніше 14-го дня від дня надсилання повістки засобами поштового зв’язку рекомендованим листом з повідомленням про вручення», — сказав Роман Істомін.

Наразі під час загальної мобілізації повістки поштою не надсилаються. Проте після завершення 60 днів, виділених на оновлення даних, повістки можуть бути відправлені рекомендованим поштовим відправленням з повідомленням про вручення на адресу місця проживання. У разі не уточнення адреси проживання, документ надсилатимуть на адресу зареєстрованого місця проживання.

З 18 липня повістки чоловікам почнуть розсилати звичайною поштою, згідно з постановою Кабміну №560 від 16 травня 2024 року. Згідно з документом, повістка буде вважатися врученою навіть у випадку відмови від її отримання або відсутності адресата за місцем проживання. Це означає, що для мобілізації чоловіків буде достатньо “заочного” оповіщення, без обов’язкового підпису з їхнього боку.

Відповідно до постанови Кабміну №560, повістки мають право вручати:

Без Криму миру не буде: чому врегулювання конфлікту неможливе без повернення півострова з Росії

Аналізуючи ситуацію з анексією Криму та наслідками цього подій, можна зробити наступні висновки:

• Процес анексії Криму Росією розпочався без чіткого планування з боку Кремля, але склався по ходу подій, використовуючи тиск та готовність силових структур. Якби існуюча влада в Україні була більш стійкою, ситуація може була би іншою.

• Українські силові структури були паралізовані під час початку процесу анексії, що призвело до відчуття безвиході.

• Реакція Заходу на події у Криму була недостатньою та запізнілою, що збільшило непокору серед українського населення та поглибило кризу.

Отже, для досягнення справжнього миру необхідно повернути Крим під контроль України та забезпечити належний захист прав людини на півострові.

Аналізуючи ситуацію з окупацією Криму та її наслідки, можна зробити наступні висновки:

• Скасування мовного закону "Ківалова-Колесніченка" було трагічною помилкою, яка полегшила завдання ворогові та дозволила окупувати Крим.

• Реактивна позиція Заходу та відсутність адекватної реакції на агресію призвели до формального включення Криму до складу РФ.

• Необхідно приймати превентивні дії та чинити максимальний опір російській агресії, навіть якщо це здається шаленим чи непропорційним.

• Окупація Криму порушила фундаментальні принципи міжнародного правопорядку, і наслідки цього вплинули на всіх, не тільки на європейських партнерів.

Отже, для забезпечення миру і безпеки необхідно приймати превентивні заходи та чинити максимальний опір агресії, а також визнавати необхідність зміни стратегій дій у відповідь на сучасні виклики.

цю ситуацію — повернути Крим. Це стає спільним інтересом для всіх, хто прагне миру та стабільності. Проте, варто розуміти, що є різні точки зору та ідеї щодо цього питання, оскільки у світі існує багато конфліктів і суперечностей. Тому потрібно уважно враховувати наслідки своїх дій.

Щодо Криму, за останні 10 років ситуація змінилася. Повернення Криму до складу України стане реальністю у майбутньому. Проте зараз важливо розробляти моделі для майбутнього, уникаючи нав'язливих ідей щодо життя на півострові після повернення. Головне — забезпечити демілітаризовану зону та міжнародні гарантії, щоб Крим став привабливим для інвестицій. Прогнозів щодо майбутнього Криму багато, але важливо розуміти, що ситуація вже не та, що була раніше.

У висновках статті наголошується на тому, що повернення Криму до складу України стає нагальною необхідністю для відновлення миру та стабільності в регіоні. Автор розглядає ситуацію з різних ракурсів, зокрема з точки зору силових дій та міжнародних відносин. Він підкреслює важливість розробки моделей для майбутнього повернення Криму, а також необхідність забезпечення демілітаризованої зони та міжнародних гарантій для приваблення інвестицій на півострів. Ця стаття свідчить про те, що ситуація в Криму змінилася за останні роки, і потребує комплексного підходу для вирішення проблеми.

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом’якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов’язків.

“Перші військові КНДР вже потрапили під обстріл на Курщині”, – заявив Коваленко, не наводячи подробиць.

У Росії це не підтверджували.

Зазначимо, що наприкінці жовтня західні ЗМІ посилаючись на українську прикордонну службу, писали також про “перший удар” по корейцях у Курській області.

Але, судячи із сьогоднішньої заяви ЦПД, тоді удару не було.

Втім, якихось об’єктивних підтверджень того, що удару завдано немає і зараз.

Останні новини