Неділя, 20 Квітня, 2025

Українці можуть обрати останнього фіналіста нацвідбору на Євробачення-2025 через застосунок “Дія”

Важливі новини

Зустрічай Масницю! Як святкувати кожен день і що приготувати

Масниця — одне з найяскравіших та найвеселіших свят, яке символізує прощання із зимою та зустріч весни. У 2025 році вона триватиме з 24 лютого по 2 березня. Це тиждень ситних частувань, народних гулянь і стародавніх традицій. Масниця 2025 року — це час, коли українці прощаються із зимою і зустрічають весну. З 24 лютого по 2 […]

The post Зустрічай Масницю! Як святкувати кожен день і що приготувати first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Скандали з фальшивими бойовими винагородами на Донеччині, військові та правоохоронці у центрі скандалу

У Донецькій області виявлено серйозне порушення, пов'язане з використанням державних коштів у військовій сфері. Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило про розкриття схеми, яка стосується незаконного нарахування та виплати "бойових" доплат.

За даними розслідування, протягом шести місяців десять військовослужбовцям, які перебували поза Донецькою областю та не брали участі у військових діях, незаконно нараховували по 100 тисяч гривень кожному. За кермом цієї схеми були командир частини та його спільники, які перераховували велику частину отриманих коштів на вказані командуванням рахунки.

Сума завданих державі збитків склала майже 3,5 мільйона гривень, з яких понад 2 мільйони гривень отримали організатори схеми. Обвинувальний акт вже направлено до суду за статтями Кримінального кодексу України, що передбачають серйозні покарання, у тому числі позбавлення волі до 12 років з конфіскацією майна.

Крім того, ще один випадок фальшивих бойових нарахувань був виявлений серед правоохоронців тієї ж області, де чотири посадовці правоохоронних органів незаконно перераховували бойові доплати своїм підлеглим. Збитки від цієї схеми оцінюються в понад 2,6 мільйона гривень.

Ківалов обійшов закон і став найбагатшим пенсіонером України

Сергій Ківалов, президент Міжнародного гуманітарного університету, отримує рекордну для України пенсію – 246 тисяч гривень на місяць. Водночас його університет намагався спростувати цю інформацію, але замість аргументів у заяві були маніпуляції та неправдива інформація про пенсійну систему. Ще у 2020 році його виплати становили 14 тисяч гривень, але він звернувся до Пенсійного фонду із вимогою […]

The post Ківалов обійшов закон і став найбагатшим пенсіонером України first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Мобілізація в Україні: Перспективи залучення 500 тисяч осіб

Протягом останніх років українські військові, як і вже відомо, стикаються з надзвичайно високими навантаженнями та нестабільним графіком відпочинку. За звітами, воїни, як от Ілля, проводять на передовій значну частину свого часу, майже позбавивши себе можливості відновитися. Відсутність ротації та недостатній відпочинок ведуть до виснаження та деморалізації бійців.

Очікується, що перед новою хвилею мобілізації український парламент прийме новий закон про мобілізацію, який має на меті залучити до 500 тисяч військовослужбовців. Але навіть сам процес ухвалення закону став предметом серйозної політичної боротьби, що затягнуло його прийняття.

Середній вік українських захисників на передовій вже перевищує 40 років, а це свідчить про складні виклики, які стоять перед країною в плані мобілізації молодих громадян.

Однак важливо враховувати не лише кількість мобілізованих осіб, але й їхню підготовку, адекватність умов служби та забезпечення необхідними ресурсами. Новий законопроект має на меті відповісти на ці проблеми, зменшивши строк служби із зазначенням чіткої тримісячної мінімальної підготовки до бойових дій.

Україна стоїть перед викликом забезпечити військовий потенціал не лише кількісно, а й якісно, забезпечуючи належні умови для військовослужбовців та максимальну ефективність бойових дій.

В Україні розглядаються різні стратегії для залучення нових військовослужбовців до армії, включаючи можливість мобілізації за здібностями. Однак, несприятливі фактори, такі як затримки з американською та європейською військовою допомогою та їхні наслідки на фронті, погіршують ситуацію та роблять позиції Києва більш вразливими.

Поряд із зниженням вікового критерію мобілізації та впровадженням електронного реєстру, який має унеможливити ухилення від служби, законопроект про мобілізацію містить ще одну контроверсійну пропозицію — економічне бронювання. Ця ідея передбачає виключення з мобілізації осіб, яких вважають критично важливими для економіки. Проте, це викликало суперечки у громадськості і може бути розглянуте окремо від законопроекту про мобілізацію.

Зараз в Україні "заброньовано" понад півмільйона працівників за новою системою, яка передбачає фінансовий внесок для підтримки військових зусиль. Такий крок викликав гостру реакцію, оскільки він може поділити суспільство та призвести до соціальних нерівностей. Однак, влада наголошує на необхідності залучення додаткових фінансових ресурсів для армії.

Додаткова мобілізація у 2024 році обійдеться країні значною сумою, особливо з урахуванням затримки з американською військовою допомогою. Це створює значний тиск на український бюджет та підкреслює важливість знаходження альтернативних джерел фінансування для забезпечення національної безпеки.

Українська армія стоїть перед викликом забезпечення достатньої кількості та якості військових кадрів у складних умовах війни. Зокрема, розглядаються різні можливості для залучення нових військовослужбовців, включаючи мобілізацію за здібностями. Проте, існують серйозні виклики, такі як затримки з міжнародною військовою допомогою та наслідки цього на бойові дії.

У законопроекті про мобілізацію виникають різні контроверсії, зокрема, стосовно економічного бронювання, що може призвести до поділу суспільства та соціальних нерівностей. Однак, важливо забезпечити армію не лише кількісно, а й якісно, і влада шукає рішення для збільшення фінансових ресурсів для військових потреб.

Зростаючий фінансовий тиск та потреби в армійській сфері вимагають уважного розгляду та пошуку альтернативних джерел фінансування для забезпечення національної безпеки.

Порушники комендантської години в Новорічну ніч можуть поповнити ряди ЗСУ

За інформацією наших джерел у правоохоронних органах, з 31 грудня на 1 січня усіх порушників комендантської години, що є військовозобов’язаними, будуть затримувати з подальшою доставкою до ТЦК. Відповідне розпорядження отримали правоохоронці усіх крупних міст України. Для виконання поставлених задач, кількість поліцейських патрулів в Новорічну ніч буде збільшена в п’ять раз.

The post Порушники комендантської години в Новорічну ніч можуть поповнити ряди ЗСУ first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Українці отримали можливість обрати десятого фіналіста національного відбору на пісенний конкурс “Євробачення 2025” через популярний мобільний застосунок “Дія”. Голосування розпочалося у понеділок і триватиме до 10:00 17 січня. Зараз на вибір користувачів доступні 10 виконавців, серед яких буде визначено останнього учасника фіналу, що побореться за право представляти Україну на Євробаченні-2025.

Як проголосувати?
Для участі в голосуванні необхідно зайти в застосунок “Дія”, перейти в розділ “Сервіси” та обрати пункт “Опитування”. Далі можна буде обрати одного з десяти виконавців, які намагаються потрапити в фінал національного відбору.

Хто претендує на фінал?
До списку учасників потрапили:

  1. ENLEO – “SUPERNOVA”
  2. МУАЯД – “AMNESIA”
  3. BRYKULETS – “Кришталі”
  4. Ranrawi – “Anymore”
  5. GRISANA – “Kohoney”
  6. Слухай Сашу – “Живи”
  7. MON FIA – “Dive Inside”
  8. YAGODY – “БрамаЯ”
  9. Starykova Hrystyna – “Rise”
  10. FIЇNKA – “Культура”

Раніше в “Дії” також завершилося голосування за членів журі національного відбору. Лідерами серед трійки журі стали: Джамала з 35,28% голосів, Сергій Танчинець з 20,24% та Катерина Павленко з 11,84%. Їхній вибір буде визначальним для визначення фіналістів, серед яких останній буде обраний через народне голосування.

Голосування є важливим етапом для визначення останнього учасника фіналу нацвідбору. Усі бажаючі мають до 17 січня, щоб взяти участь у виборі і вплинути на те, хто представлятиме Україну на престижному пісенному конкурсі Євробачення у 2025 році.

The post Українці можуть обрати останнього фіналіста нацвідбору на Євробачення-2025 через застосунок “Дія” first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини