Середа, 23 Липня, 2025

Українці отримали рекордні 232 млн грн кешбеку за листопад

Важливі новини

Депутати прийняли закон щодо вивчення і володіння англійською мовою в Україні

Законопроєкт щодо впровадження англійської мови у навчальні заклади України став сьогодні предметом глибокого обговорення та ухвалення в Раді під час другого читання. Це значущий крок у розвитку освіти країни, оскільки англійська мова визнана однією з ключових мов у сучасному світі, що відкриває безліч можливостей для освіти, розвитку кар'єри та міжнародного спілкування.

Відтепер, завдяки цьому законопроєкту, українські навчальні заклади отримають можливість впроваджувати викладання англійської мови на вищому рівні, що дозволить учням та студентам здобувати більш широкий спектр знань та навичок, адаптуючись до вимог сучасного світу. Новий курс вивчення англійської мови в навчальних програмах буде спрямований на розвиток розуміння, володіння мовою та вміння ефективно спілкуватися на ній.

Такий крок має велике значення для майбутнього країни, оскільки дозволяє українській молоді мати конкурентні переваги на міжнародному ринку праці та активно взаємодіяти з іноземними партнерами та співробітниками. Крім того, це сприятиме підвищенню престижу освіти в Україні та зростанню її якості.

Ухвалення цього законопроєкту свідчить про глибоке розуміння та підтримку важливості вивчення англійської мови у сучасному світі та визначає шлях до нових можливостей для майбутнього розвитку української освіти.

Ця ініціатива передбачає обов’язкове вивчення англійської мови у старших групах дитсадків, у середній школі, професійно-технічних училищах (ПТУ) та в університетах країни.

Він також встановлює вимогу обов’язкового володіння англійською мовою для:

– осіб, які працюють на держслужбі категорії А, Б і В (конкретний перелік встановить Кабмін). За знання на рівні не нижче B2 для них будуть передбачені надбавки 10% до окладу;

– голів місцевих адміністрацій, їхніх заступників;

– військовослужбовців-контрактників офіцерського, сержантського і старшинського складу;

– поліцейських середнього та вищого складу Нацполіції, прокурорів, співробітників митних і податкових органів (перелік встановить Кабмін). Але на час воєнного стану вимоги для військовослужбовців і поліції не встановлюються;

– керівників, членів наглядових рад держпідприємств, керівників державних наукових установ, керівників вишів.

Кабмін напрацює вимоги з урахуванням шкали рекомендацій Ради Європи CEFR. Вимоги для військовослужбовців мають враховувати стандарти НАТО.

Складати тест можна буде необмежену кількість разів, але не частіше, ніж раз на 4 місяці. Безкоштовним буде складання тесту лише 1 раз на рік.

Офіційні інтернет-представництва органів влади матимуть англомовну версію. На вимогу громадян органи влади можуть відповідати на запити англійською.

У Київській області поліція підозрює п’ятьох працівників Гостомельської селищної військово-цивільної адміністрації в розкраданні коштів на відновлення зруйнованого житла

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Як ідеться в повідомленні, серед підозрюваних – ексзаступник голови Гостомельської селищної військово-цивільної адміністрації, колишній начальник відділу та троє її працівників.

Вони уклали низку договір із підрядником, однак власники приватних будинків закінчували відновлювальні роботи власним коштом.

У Нацполіції розповіли, що для відновлення житлових будинків адміністрація уклала низку прямих договорів із фіктивним підприємством, яке нібито спеціалізується на ремонті та житловому будівництві.

Кошторис цих угод становив від 100 тис грн до 500 тис грн. Загалом підприємство отримало на свої рахунки з бюджету понад 6 млн гривень.

Підрядник мав реставрувати десятки пошкоджених будинків за лічені місяці – заміна даху, вікон, фасаду тощо. Однак чиновники вносили до актів виконаних робіт відомості про їхні обсяги та вартість, які не відповідали дійсності, після чого підписували документи.

У результаті, постраждалі власники приватних будинків закінчували відновлювальні роботи власним коштом.

На сьогодні лише за шістьма угодами, укладеними з лютого по травень 2023 року, сума підтверджених експертизою збитків становить 650 тис. грн.

Поліцейські перевіряють причетність фігурантів до понад 40 епізодів протиправної діяльності. За попередніми оцінками, сума завданих збитків може сягати десятків мільйонів гривень.

Під час обшуків в офісних приміщеннях і за місцями проживання фігурантів у Києві та Київській області поліцейські вилучили 150 тисяч доларів, службову документацію фінансово-господарської діяльності, печатки, комп’ютерну техніку, автомобілі, мобільні телефони та «чорнові» записи.

Секретарем Київради може стати Слуга Народу Лілія Пашинна

За інформацією наших джерел, Слуги Народу підготували свою кандидатуру на посаду секретаря Київради і, ймовірно, нею стане Лілія Пашинна. Нагадаємо, запропонована Віталієм Кличко кандидат на посаду секретаря Київради Зоя Ярош не змогла зібрати голоси за своє призначення. Як повідомляє джерело, на  сьогоднішній день у неї є лише 45 голосів із 61 необхідних. Меру також не […]

Замість зниження мобілізаційного віку Генштаб пропонує інший варіант

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Згідно з інформацією, отриманою OBOZ.UA від джерела у Генштабі ЗСУ, за новим контрактом молоді люди служитимуть у бойових бригадах протягом одного року. Протягом цього часу вони проходитимуть навчання та повну військову підготовку.

“Вони підписують контракт, служать рік, а потім звільняються. Після цього до 25 років вони матимуть право на відстрочку,” – розповів співрозмовник.

Контракт передбачає не лише виплати, а й спеціальний соціальний пакет. Для вікової категорії 18-25 років цей пакет буде значно розширеним, щоб мотивувати молодь долучатися до служби.

Для реалізації ініціативи необхідні законодавчі зміни. У Генштабі зазначають, що відповідні пропозиції вже розроблені й передані на розгляд Міністерства оборони. Попереднє схвалення ініціативи у МО дає підстави сподіватися на її швидку реалізацію.

“Ми розробили пропозиції, зараз працюємо над їхнім впровадженням. Це новий підхід, який допоможе залучити молодь до служби без примусу,” – зазначило джерело у Генштабі.

Військові експерти зазначають, що залучення молоді через мотиваційні контракти може стати ефективною альтернативою традиційним методам мобілізації. Це дозволить уникнути соціальної напруги та створить умови, за яких служба в армії стає можливістю для особистого розвитку, а не лише обов’язком.

Лавров стверджує, що Росія не атакує цивільні і енергетичні об’єкти України

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Росія ніколи не ставила під загрозу енергосистему України. За його словами, на переговорах із США була озвучена пропозиція щодо введення мораторію на напади на енергетичні об’єкти, але Росія не атакує цивільні об’єкти. Лавров наголосив, що російська сторона завжди діяла в межах своїх заяв, і що їхні операції […]

The post Лавров стверджує, що Росія не атакує цивільні і енергетичні об’єкти України first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Українці отримали 232 мільйони гривень кешбеку за покупки товарів українського виробництва у листопаді. Це майже вдвічі більше, ніж у жовтні, а середня виплата на людину зросла з 97 до 116 гривень, повідомляє Кабінет Міністрів України.

Програма кешбеку продовжує набирати популярність. Кількість учасників збільшилася на 800 тисяч і наразі склала майже 2 мільйони людей. Найактивніші учасники — це українці до 45 років, які становлять 60% всіх користувачів, 24% — учасники середнього віку, і 16% — старші за 60 років.

Загалом у програмі беруть участь 1665 виробників, і кешбек доступний на 360 тисяч товарів українського виробництва, які можна придбати в магазинах-учасниках програми, серед яких провідні національні торговельні мережі, аптеки, автозаправні станції і регіональні мережі.

За умовами програми, кешбек нараховується у розмірі 10% за покупки українських товарів, які є у спеціальному переліку. Кошти надходять на картку для виплат Національний кешбек, яку можна активувати через додаток «Дія». Сума кешбеку не може бути знята готівкою, але вона може бути використана для оплати комунальних послуг, медичних витрат, книг, ліків, а також для підтримки благодійних ініціатив, зокрема ЗСУ.

Майже 700 тисяч громадян не отримали виплати через те, що не активували картки для кешбеку в застосунку «Дія» або не накопичили мінімум 2 гривні. Загальна сума кешбеку, що не була отримана, становить 48 мільйонів гривень.

Виплата кешбеку за грудень та січень буде здійснена наприкінці лютого 2025 року. Це зумовлено бюджетними особливостями, але всі нараховані кошти будуть виплачені в повному обсязі. Учасникам програми рекомендується своєчасно активувати картки в додатку «Дія», щоб не пропустити виплати.

The post Українці отримали рекордні 232 млн грн кешбеку за листопад first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини