Середа, 23 Липня, 2025

Українці потрапили під обмеження нової міграційної політики ФРН

Важливі новини

Зеленський змінив посла України в Німеччині

Президент України Володимир Зеленський ухвалив рішення про зміну посла України в Німеччині. За інформацією видання BILD, яке посилається на джерела в дипломатичних колах, нинішній посол Олексій Макєєв, який обіймає посаду з вересня 2022 року, буде замінений на Євгена Корнійчука, нинішнього посла України в Ізраїлі. Хоча офіційною причиною зміни є регулярна ротація дипломатів, експерти зазначають, що […]

The post Зеленський змінив посла України в Німеччині first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Бензинові авто: ТОП-5 моделей, які обрали українці

У 2024 році українці стали менш схильними до покупки нових автомобілів з бензиновими двигунами, хоча ринок досі не втратив свою привабливість. За даними порталу “УкрАвтопром”, кількість нових легкових авто з бензиновими двигунами склала 27,9 тисячі одиниць, що на 2% менше, ніж у попередньому році. Також було зафіксовано зниження частки бензинових автомобілів у загальних продажах нових […]

The post Бензинові авто: ТОП-5 моделей, які обрали українці first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Секрет здоров’я у щоденній звичці: чому варто ходити сходами

Хоча ми часто шукаємо найшвидший шлях дістатися на потрібний поверх, відмова від ліфта на користь сходів може стати щоденною інвестицією у власне здоров’я. Навіть кілька прольотів на день приносять помітну користь — і не лише фізичну. Яскравим прикладом став Шон Грізлі з Лас-Вегаса, який 3 вересня 2021 року встановив світовий рекорд, піднявшись і спустившись на […]

«Велика двадцятка» зменшує підтримку України на тлі тиску щодо мирних переговорів — Financial Times

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

У ній Україні присвячено лише один параграф проти семи, які були на минулому саміті в Нью-Делі.

Раніше узгоджена критика Росії пом’якшилася і містить лише загальну згадку «людських страждань», спричинених вторгненням. І немає критики обстрілів цивільної інфраструктури та ядерних загроз.

В узгодженій учора заяві згадуються «негативні додаткові наслідки війни» і вітаються «ініціативи, які підтримують всеосяжний, справедливий і міцний мир».

Хоча «Велика двадцятка» вже другий рік поспіль відмовляються відкрито засудити вторгнення РФ, торік у заяві було набагато більше конкретики.

Джерело повідомило, що деякі європейські країни намагалися зробити формулювання жорсткішими, «але ніхто не хотів заходити надто далеко, інакше почалася б бійка і не було б ніякої заяви».

У підсумку центральні теми декларації – оподаткування надбагатих людей, скорочення бідності, припинення вогню в секторі Газа, реформа Радбезу ООН і зміна клімату.

Жителя Житомирщини засудили до трьох років за повторне ухилення від мобілізації

Пулинський районний суд Житомирської області призначив три роки і три місяці позбавлення волі місцевому жителю, який повторно ухилився від мобілізації. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на матеріали судового реєстру. Згідно з вироком, у липні 2024 року обвинувачений повторно пройшов військово-лікарську комісію, яка визнала його придатним до служби. Йому вручили повістку та визначили місце проходження […]

Уряд Німеччини ухвалив рішення тимчасово припинити прийом нових біженців за програмою переселення, що координується Управлінням ООН у справах біженців. Про це повідомляє видання Handelsblatt із посиланням на офіційні джерела у федеральному міністерстві внутрішніх справ.

Обмеження зачіпають і українців, які досі могли переїжджати до ЄС за гуманітарними квотами. Йдеться про так званих “особливо вразливих осіб”, яких переселяли до Німеччини за результатами безпекової перевірки та співбесіди з німецькими посадовцями. Тепер нові зобов’язання щодо прийому біженців Німеччина брати на себе не буде, окрім випадків, які перебувають на завершальних етапах оформлення.

Це рішення стало наслідком політичних переговорів між провідними партіями країни — ХДС, ХСС та СДПН. У коаліційній угоді партнери вже домовилися про припинення добровільних федеральних програм прийому біженців та відмову від запуску нових аналогічних ініціатив.

Попри це, зобов’язання, взяті раніше, ще діють частково. Так, Німеччина пообіцяла надати 13 100 місць для переселенців у 2024–2025 роках. Станом на сьогодні в рамках програми вже прийнято понад п’ять тисяч осіб, серед яких не лише українці, а й сирійці, які переїхали згідно з домовленістю ЄС та Туреччини 2016 року.

Тим часом кількість заяв на притулок у Німеччині різко зменшилася. За даними Welt, у першому кварталі 2025 року рівень поданих клопотань впав на 41% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Це може свідчити про зміну загальної політики щодо біженців або зменшення потоків через політичні фактори.

У Берліні також не приховують занепокоєння щодо можливого нового потоку українських біженців. Причиною цього може стати зміна зовнішньої політики США, зокрема — скорочення військової допомоги Україні адміністрацією Дональда Трампа. На думку експертів, це може стимулювати нову хвилю міграції з України до північної Німеччини.

Водночас, частина німецького суспільства занепокоєна не лише соціальним навантаженням, але й безпековими викликами. У Німеччині також посилюється критика на адресу Вашингтона, оскільки країна зберігає частину своїх золотих резервів у США, і нинішня геополітична ситуація викликає питання щодо їхньої безпеки.

На тлі загального посилення напруги в Європі, очільник Центру протидії дезінформації РНБО Андрій Коваленко наголосив, що більшість країн ЄС, включаючи Німеччину, поки не готові до можливого конфлікту з Росією. За його словами, німецьке суспільство демонструє пасивність і неготовність до серйозних змін.

Останні новини