Середа, 23 Липня, 2025

Українські чоловіки в Польщі отримують фальшиві повістки

Важливі новини

Акторка Денисенко показала пляжні фото з Туреччини та отримала хвилю хейту

Українська акторка Наталка Денисенко вирушила у літню відпустку до сонячної Туреччини. Зірка влаштувала собі релакс на білосніжному пляжі, приміряла кілька відвертих образів у білому та поділилася атмосферними світлинами з фанатами. Проте частина підписників сприйняла це не так райдужно, як сама акторка. На сторінці в Instagram Наталка виклала серію кадрів у купальниках і легких вбраннях, які […]

Препарати для схуднення виявились ефективнішими за хірургію у профілактиці раку

Препарати для схуднення, що імітують гормон GLP-1, виявилися більш ефективними у зниженні ризику розвитку раку, пов’язаного з ожирінням, ніж баріатрична хірургія. До такого висновку дійшли ізраїльські вчені на основі аналізу даних понад 6 тисяч пацієнтів, йдеться у новому дослідженні, опублікованому в журналі Eclinicalmedicine. GLP-1 (глюкагоноподібний пептид-1) — це гормон, що регулює апетит і рівень цукру […]

Обшук у Спілці православних журналістів: що сталося?

Служба безпеки України висловила коментар стосовно обшуків, які проводилися серед співробітників "Спілки православних журналістів" – ресурсу, який підтримує Українську Православну Церкву та публікує матеріали, в тому числі про захоплення церков УПЦ з боку ПЦУ. За даними слідства, вдалося ліквідувати обширну агентурну мережу Федеральної Служби Безпеки Росії (ФСБ), яка прагнула насадити дестабілізацію в Україні. За версією розслідування, учасники цієї справи виробляли та розповсюджували прокремлівські наративи та провокаційні повідомлення з метою поглиблення суспільно-політичної нестабільності та розпалювання релігійної ворожнечі в Україні. При цьому конкретні приклади таких повідомлень не були наведені. Затримано чотирьох осіб, включаючи одного з настоятелів храму УПЦ в Києві. Зазначається, що загалом в рамках цієї справи перебуває під відсотроком 15 осіб, і ця мережа ФСБ є однією з найбільших, яка діяла в Україні з початку повномасштабного вторгнення. Один зі звинувачень вказує на те, що матеріали "Спілки православних журналістів" використовувалися російськими ЗМІ та сайтами єпархій УПЦ, а також православними телеграм-каналами. Затриманим оголошено про підозру за статтями 111 (державна зрада), 111-1 (колабораційна діяльність), 28 та 255 (створення та участь у злочинній організації), 161 (розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті, вчинене організованою групою), 436-2 (виправдання агресії РФ проти України).

• Служба безпеки України оголосила про обшуки у співробітників "Спілки православних журналістів", яка підтримує Українську Православну Церкву та публікує матеріали про захоплення церков УПЦ з боку ПЦУ.

• Заявлено, що знешкоджено агентурну мережу ФСБ, яка намагалася дестабілізувати ситуацію в Україні, розповсюджуючи прокремлівські наративи та провокаційні повідомлення.

• В рамках цієї справи затримано чотирьох осіб, серед яких один з настоятелів храму УПЦ в Києві, та загалом перебуває під відсотроком 15 осіб.

• Затриманим оголошено підозру за рядом статей Кримінального кодексу України, включаючи державну зраду, колабораційну діяльність та розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті.

• У рамках цієї справи одним зі звинувачень є передрук матеріалів "Спілки православних журналістів" російськими ЗМІ та іншими російськомовними джерелами.

Огляд можливостей наповнення держбюджету від влади

У зв'язку зі значним скороченням економічної підтримки від західних партнерів, уряд шукає альтернативні джерела для наповнення державного бюджету. Вже минулого літа стало відомо, що уряд готує законопроєкт про підвищення військового податку до 4,5% у 2024 році та спрямування половини його надходжень виключно на потреби Збройних Сил України протягом дії правового режиму воєнного стану. Українській владі доводиться розглядати радикальні податкові зміни, такі як підвищення ставок ПДВ і військового збору на 6-7% для забезпечення фінансування ЗСУ на рівні близько 400 млрд гривень. Крім того, Кабмін розглядає можливість запровадження нових податків, таких як військовий збір для приватних підприємців, щоб збільшити дохід до бюджету на 44 млрд гривень. Плани також передбачають збільшення акцизних зборів, запровадження щомісячних авансових внесків з податку на прибуток для АЗС та інші заходи. Нововведення також стосуватимуться сплати військового збору для юридичних осіб, платників податку на прибуток підприємств та фізичних осіб-підприємців, а також покупців банківських металів, легкових автомобілів, нерухомості та інших товарів та послуг.

Звертаючи увагу на непослідовність, недовіру та відновлення агресивної ідеології збору податків, необхідно зазначити, що ці фактори можуть негативно вплинути на відновлення економіки країни під час конфлікту. Українці вже протягом півтора року вкладають значні суми у підтримку Збройних Сил України, платять військові збори та добровільно допомагають в армійських потребах через волонтерство. Однак військовий збір не завжди має чітко визначене цільове призначення, оскільки кошти з нього йдуть безпосередньо до державного бюджету, і громадськість не має повної інформації щодо його використання.

Непослідовність та недовіра у владу можуть негативно вплинути на відновлення економіки в умовах воєнного конфлікту.Повернення до агресивної ідеології збору податків потребує обґрунтування та прозорості використання зібраних коштів.Необхідно забезпечити чітке цільове призначення військового збору та забезпечити контроль за його використанням з метою максимальної підтримки Збройних Сил та відновлення економічної стабільності країни.

На Житомирщині п’яного податківця зупинила поліція, але протокол знищили

У Житомирській області знову скандал за участі податківців. Цього разу фігурантом інциденту став Сергій Яремчук — посадовець із системи Державної податкової служби. 21 червня близько 21:00 його автомобіль KIA Sorento зупинили патрульні поліцейські на під’їзді до Житомира — неподалік загородного комплексу Aqua Holiday. Правоохоронці зафіксували різкий запах алкоголю з рота водія. Відтак, запропонували Яремчуку пройти […]

Останніми днями з’явилася інформація, що деякі українці, які перебувають у Польщі, почали отримувати повістки, які вимагають їх повернення в Україну для проходження військової служби. Однак ці документи виявилися фальшивими.

Про це повідомляє Управління у справах іноземців Польщі.

Зазначається, що українці отримують фальшиві листи від імені Варшавського управління у справах іноземців.

Українські чоловіки у Польщі отримують повістки? Роз'яснення фото 1 

фото: Управління у справах іноземців Польщі

У повідомленнях закликають громадян України проходити військову службу, попереджаючи про юридичну відповідальність за ухиляння, включно з арештом і екстрадицією.

«Відповідно до чинного законодавства, зокрема, закону про військову службу і у звʼязку з мобілізацією, яка триває, повідомляємо, що 17-31 грудня 2024 плануємо візит до вашого місця проживання, яке розташоване за адресою… Ціль візиту – доставити вас до мобілізаційного пункту», – йдеться в листі, датованому 12 грудня 2024 року.

Також у листах рекомендують звертатися до відповідних юридичних чи консульських установ України в Польщі у разі виникнення сумнівів. Водночас в Управлінні у справах іноземців зазначили, що вони не є авторами таких повідомлень.

Нагадаємо, депутат польського Сейму від партії «Конфедерація» Вітольд Туманович запропонував заборонити українським військовим в’їзд до Польщі після завершення війни. Він вважає, що це необхідно для запобігання потенційній загрозі з боку колишніх солдатів.

The post Українські чоловіки в Польщі отримують фальшиві повістки first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини