Вівторок, 22 Липня, 2025

Українські ліки здешевшали на 30%

Важливі новини

Зниження цін на нафту обіцяє здешевлення бензину та дизпального

В Україні упродовж кількох тижнів може відбутися зниження цін на бензин та дизельне пальне на 2–3 гривні за літр. Такий прогноз озвучив директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн, зазначивши, що головною умовою для цього є стабільне збереження низької ціни на нафту на світовому ринку. За словами експерта, якщо барель нафти утримається на рівні 65 доларів […]

Ліга націй: Збірна України готується до важливого матчу з Грузією

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Матч стане важливим для обох команд у боротьбі за вихід на наступний етап Ліги націй. Після чотирьох турів збірна України посідає останнє місце в групі з 4 очками, відстаючи від лідера – Чехії (7 очок). Грузія та Албанія мають по 6 очок і знаходяться на другому та третьому місцях відповідно.

Трансляцію поєдинку безкоштовно надасть сервіс «Megogo Sport», який покаже матч у цифровому етері Т2, кабельних мережах та на OTT-платформі. Аналітична студія розпочнеться за півтори години до старту гри і продовжиться у перерві та після завершення поєдинку.

Це не єдиний матч, який можна буде подивитися на «Megogo» цього тижня: 14 листопада глядачі зможуть насолодитися зустрічами Вірменія – Фарерські острови та Словенія – Норвегія, 15 листопада – Кіпр – Литва, Румунія – Косово, а 17 листопада – Фінляндія – Греція.

Збірна України вийде на матч з Грузією з наступним складом:

Після поєдинку з Грузією українці вже 19 листопада вирушать до Тирани, де на стадіоні Air Albania зіграють проти Албанії.

Європа в розбіжностях перед приходом Трампа

Перед інавгурацією обраного президента США Дональда Трампа в європейських столицях потрібно розкол думок щодо підтримки України. В центрі уваги – питання коаліції миротворців для стабілізації ситуації в Україні та перспективи її членства в НАТО. При цьому президент Фінляндії Александр Стубб і прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен вважають, що тільки членство в Північноатлантичному альянсі може гарантувати суверенітет […]

The post Європа в розбіжностях перед приходом Трампа first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Збагачення під час війни стало звичкою для Слуг Народу

Це повідомлення викликало значний резонанс у політичних та громадських колах, адже стосується високопосадовця законодавчого органу країни. Факт залучення НАБУ та САП до справи свідчить про серйозність підозр та потенційну важливість розслідування для боротьби з корупцією на високому рівні.

Він був звинувачений у вимаганні хабара у розмірі 3,4 мільйона гривень за те, щоб не заважати при проведенні ремонтних робіт на водогоні в Охтирському районі.

Миколу Задорожнього вже виключено з очолюваної ним тимчасової слідчої комісії з питань облаштування фортифікацій та закупівлі дронів, а його членство у фракції “Слуга народу” тимчасово призупинено.

Про це повідомляє редакція сайту 360UA NEWS

Але не тільки на хабарах наживаються наші “Слуги”.

Перший заступник голови фракції “Слуга народу” Андрій Мотовиловець, який в даний час очолює осередок партії в Київській області, не тільки не надає допомоги армії, але й інвестує (вказує значні та тіньові доходи) у облігації Міністерства фінансів.

Лише кілька тижнів тому Мотовиловець придбав цінні папери на суму 5,6 мільйонів гривень.

У 2023 році з погашення відповідних облігацій народний депутат отримав понад 10 мільйонів гривень прибутку. Як бачимо, збагачення під час війни – є нормою для представників партії “Слуга народу”.

Підопічні Андрія Мотовиловця не відстають від “ідеології лідера”:

– Депутат Київської обласної ради та голова комісії з медицини Андрій Кріпак у грудні 2022 року придбав для дружини автомобіль Jaguar F-PACE за 1,6 мільйонів гривень;

– Депутат Київської обласної ради та голова комісії з капітального будівництва Роман Буковський у 2023 році купив 2 квартири в новобудовах Софіївської Борщагівки (Київська область) і 7 паркомісць у Вишгороді. Усі об’єкти оформлялись за заниженою вартістю;

– Голова фракції “Слуга народу” Київської обласної ради Вадим Геращенко також оновив свій автопарк у грудні 2022 року – у колекцію було додано автомобіль Land Rover RANGE ROVER вартістю більше 130 тисяч євро;

– Колишній голова фракції “Слуга народу” Київської області Олександр Поляруш, який відомий розкраданням державних земель та бюджетних коштів під час будівництва укриттів, купив Toyota LC 300 за 3,8 мільйона гривень.

Железняк розповів чому вважає, що Шмигаля не звільнять

Ситуація, що склалася, викликає занепокоєння серед військових експертів та політиків. Вони застерігають, що нестача артилерійських боєприпасів може суттєво вплинути на хід бойових дій. Деякі аналітики навіть прогнозують можливість повторення так званого "снарядного голоду", який вже спостерігався раніше.

Ось, що він пише в своїй статті:

Змушений визнати, що мій колега Федір Веніславський мав рацію у своєму твердженні, що закон про воєнний стан забороняє звільнення Кабінету міністрів України.

Давайте я нагадаю цю заочну дискусію. Колега відкрив Закон “Про правовий режим воєнного стану” і знайшов там чинну статтю №10 “Недопустимість припинення повноважень органів державної влади, інших державних органів в умовах воєнного стану”. Вона говорить, що:

“У період дії воєнного стану не можуть бути припинені повноваження Кабінету міністрів України”. Запам’ятайте це словосполучення “припинення повноважень” – воно буде вирішальним.

Я ж своєю чергою посилався на Конституцію України і, зокрема, на статтю 115, де йдеться про те, що “Кабінет міністрів України, відставка якого прийнята Верховною Радою України, продовжує виконувати свої повноваження до початку роботи новосформованого уряду”.

І фактично наша суперечка була в площині: коли звільняють прем’єра/КМУ, – це “припинення повноважень”? Чи діє безперервність влади? І тут закон чи регламент Ради не дає відповіді окрім… випадкової норми, яка точно розставляє все на свої місця.

Пам’ятаєте, я писав, що коли змінюють Кабмін, то всі законопроєкти від нього відкликаються автоматично? Так ось це відбувається на основі двох законів:

1. Закону України про Кабмін, ст. 27.

2. Закону України про Регламент, ст.105.

Але тут головне: і там, і там це відкликання законопроєктів попереднього уряду відбувається саме через “припинення повноважень”. І якщо ми поглянемо на історію останніх змін уряду: чи то Яценюка на Гройсмана, чи вже в цьому скликанні Гончарука на Шмигаля, то саме так і було. Тобто кожного разу в аналогічній ситуації це було припиненням повноважень.

Тому так, звільнення прем’єра і обрання нового уряду – це “припинення повноважень КМУ”. Тобто прямо заборонено зараз статтею 10 закону про воєнний стан.

І тому колега Веніславський має рацію: для заміни Шмигаля зараз влада має або змінити закон України про воєнний стан… або його порушити. Інші креативні варіанти неможливі з вищеописаних причин.

P.S. Але коли це когось зупиняло…

Ціни на популярні ліки українських виробників останнім часом зросли на 70-110%. Виправити проблему з недоступними для українців цінами прийнято в РНБО. Так, ліки вітчизняного виробництва мають здешевшати на 20-30%.

Про це повідомляє КМУ.

Президент України Указом №82/2025 ввів рішення Ради національної безпеки і оборони України від 12 лютого 2024 року «Про додаткові заходи щодо забезпечення доступності лікарських засобів для українців».

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко представив на розгляд членів РНБО ряд рішень.

Що стосується найбільш затребуваних лікарських засобів українського виробництва, то українські виробники задекларували зниження відпускних цін на 100 найбільш популярних ліків на 30% вже з 1 березня.

Українські виробники разом з іншими учасниками фармацевтичного ринку підписали декларацію про зниження ціни на лікарські засоби кінцевому споживачеві на 20%.

Крім того, Уряд запускає ряд регуляцій для забезпечення прозорого ціноутворення та належної конкуренції, а саме:

  • Встановлюється регулювання визначення націнки на всі лікарські засоби, а не тільки ті, що входять до нац.
  • Будь-які маркетингові послуги з просування лікарських засобів заборонені до того моменту, поки не буде запущено референтне ціноутворення на всі лікарські засоби, які реалізуються в країні, та не встановлено чіткі правила цього процесу.
  • Відновлене проведення перевірок Держ

Також є посилення контролю за наявністю лікарських засобів у лікарнях. Йдеться про ліки, які є передбаченими стандартами лікування і за які сплачує держава в рамках програми медичних гарантій. Ці ліки повинні видаватися пацієнтам у лікарнях безоплатно.

The post Українські ліки здешевшали на 30% first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини