Субота, 19 Квітня, 2025

Українські школяри зменшили використання державної мови на 8%

Важливі новини

Чи готове Запоріжжя до російського наступу

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Запоріжжя є важливим економічним і промисловим хабом для України. За словами журналістів, його захоплення Росією могло б серйозно підірвати економіку країни, оскільки місто є одним із останніх центрів важкої промисловості в Україні. Наприкінці 2022 року Володимир Путін оголосив Запорізьку область “російською”, хоча на той час окупанти контролювали лише її третину. Цей крок став частиною ширшої стратегії Кремля, яка передбачала анексію окупованих територій.

Україна активно зміцнює свої оборонні позиції навколо Запоріжжя. За інформацією The Economist, навколо міста будуються фортифікації, включаючи мінні поля та інженерні загородження. Військові працюють над створенням захисних кільців, що розходяться від обласного центру. Як зазначив представник української розвідки, ці заходи підвищують готовність до можливого наступу, хоча деякі військові сумніваються в його неминучості.

Командир бригади Національної гвардії “Спартан” Олексій Хільченко вважає, що Росія наразі зосереджена на інших ділянках фронту і не готова до наступу на Запоріжжя. Він підкреслив, що планувався перший штурм з двома дивізіями (20 000–30 000 солдатів), але частину військ було перенаправлено в бік Курська для підсилення контрнаступу на іншому напрямку. Водночас командир батальйону “Лемберг” зазначив, що росіяни ще не готові до удару, але коли вони будуть готові, перший удар може бути найважчим.

Незважаючи на непевність у термінах російського наступу, українські військові активно зміцнюють оборону і готуються до можливих атак. Очікується, що наступ, коли він відбудеться, буде інтенсивним і важким, але на даний момент ускладнений через необхідність Кремля боротися на кількох фронтах одночасно.

Прокурор Андрій Андрєєв розпочав ремонт елітних осель у Конча-Заспі на загальну суму 3 мільйони доларів

Процес ремонту у двох елітних будинках, що розташовані в престижному районі Конча-Заспи, належать не просто прокурору Офісу Генерального прокурора Андрію Андрєєву, але й його родині. Ці факти стають об'єктом уваги громадськості та правоохоронних органів. Цікавість громадськості викликає походження цих осель, адже вони розташовані на території дитячого оздоровчого комплексу, не відповідно до містобудівної документації.

У київській поліції розгорнуто кримінальне провадження з приводу обставин зайняття та забудови елітними будинками території дитячого оздоровчого комплексу. Ці дії можуть бути кваліфіковані як шахрайство в особливо великих розмірах, що становить особливо тяжкий злочин.

Дослідження показує, що власником дитячого оздоровчого комплексу, на території якого розташовані ці будинки, є ЗАТ "Київгума", яке стало банкрутом. Управитель Кудляк, який був призначений управителем, незаконно розпоряджався земельними ділянками та недобудованими об'єктами на території комплексу, перетворивши їх на елітне котеджне містечко. В цих діях йому допомагав заступник начальника Департаменту нагляду за дотриманням законів Національної поліції України та органи, що ведуть боротьбу з організованою злочинністю, зокрема, Офіс генерального прокурора Андрій Васильович Андрєєв.

Поліція намагалася відновити законний порядок на території, накладаючи судовий арешт на землю та будівлі, але керівництво прокуратури міста вирішило допомогти прокуророві Андрієву і не просити про передачу майна до АРМІ. Замість цього, сам прокурор Андрієв з дружиною займається ремонтом в цих будинках і виражає вдячність друзям з прокуратури міста за підтримку.

Повідомлення про можливе незаконне збагачення Андрієва вже звернуло увагу Національного агентства з питань запобігання корупції, яке розпочало перевірку. Також, Державне бюро розслідувань відкрило провадження за фактом недостовірного декларування та можливого незаконного збагачення. Ймовірно, що незабаром замість запрошення на новосілля Андрієв може отримати повідомлення про підозру.

У результаті дослідження виявлено, що прокурор Офісу Генерального прокурора Андрій Андрєєв та його родина займаються ремонтом елітних будинків, розташованих на території дитячого оздоровчого комплексу у Конча-Заспі. Ці будівлі були незаконно забудовані, порушуючи містобудівну документацію.

Крім того, в ході розслідування виявлено факти співпраці з вищими посадовими особами правоохоронних органів та порушення правових норм щодо розпорядження майном, що перебуває у сфері публічного інтересу. Прокурорам надано підтримку у незаконних діях, які вони вчинили, та уникнуто правомірних заходів щодо відновлення законності.

Зазначено, що вже розпочато перевірку на можливе незаконне збагачення та недостовірне декларування прокурором Андрієвим. Ймовірно, що відповідно до отриманих результатів подальші дії будуть спрямовані на встановлення винних осіб та відновлення законності у вирішенні цієї ситуації.

Думка українців: від підтримки президента до мобілізації на перемогу навколо Різдва

Населення України продовжує відстоювати своє ставлення до влади та перспективи у війні. За результатами дослідження групи "Рейтинг", підтримка президента Володимира Зеленського залишається значною, але вже не такою високою, як на етапі початкових дій у зустрічі з агресією Росії. Навіть у контексті звільнення більшості Українського суспільства вірить у перемогу, але деякі почувають, що темп мобілізації сповільнився. За дослідженням, підтримка дій президента залишається на рівні понад 60%, з упадком порівняно з попередніми періодами, але зберігається. Наприкінці 2023 року цей показник вже становив 91%, зростаючи до 94% у квітні 2022 року. Проте, число тих, хто відмовився від цілковитої або часткової підтримки президента, зросло до третини у лютому 2024 року, порівняно з 5% на початку конфлікту. У той же час, ставлення до інших органів влади, таких як Верховна Рада та уряд, стало ще негативнішим. Тільки 19% схвалюють роботу Верховної Ради, а уряд Дениса Шмигаля має підтримку лише 35% населення. Проте, високий рівень довіри зберігають Збройні Сили України — 93%. Більшість українців (88%) вірять у перемогу у війні з Росією, хоча це менше, ніж на початку конфлікту, коли цей показник становив 97%. Серед тих, хто вірить у перемогу, більше половини вважають, що Україна збереже всі свої території, що вона мала у 1991 році. У той же час, дослідження показало, що більшість українців (36%) вважають рівень мобілізації недостатнім, тоді як лише 30% вважають його оптимальним.

Дослідження, проведене наприкінці лютого на всій території України, окрім окупованих Росією регіонів Криму і Донбасу, пролило світло на деякі важливі аспекти громадської думки. Щодо рівня мобілізації до Збройних сил України, трохи менше чверті (19%) респондентів вважали його занадто високим, а 15% не могли визначитися. В українців запитали також, чому, на їхню думку, люди не прагнуть мобілізуватися. Найчастішою відповіддю був "страх смерті, інвалідності, полону, невизначеності", на другому місці — "несправедлива мобілізація", а на третьому — "брак техніки, амуніції та зброї".

У той же час, українців також цікавило, коли вони відзначають Різдво. Понад половина (53%) відзначили цей святковий день за новим календарем – 25 грудня, тоді як лише 11% святкували 7 січня. Решта або святкували в обидві дати (17%), або не відзначали цей день взагалі (19%).

Щодо планів на майбутнє, виявлено, що більшість людей (24%) планує своє життя на місяць наперед, а 23% — на понад рік. Проте, 15% взагалі не можуть будувати жодних планів, а ще 12% — планують до року. В умовах економічної нестабільності, 68% відповідаючих відчувають погіршення свого матеріального стану.

Щодо прогнозів на найближчий рік, майже половина (46%) вважають, що їхнє економічне становище залишиться незмінним, проте 18% очікують погіршення, а 15% — покращення. Такий оптимізм або песимізм визначають ситуацію, яка склалася в країні та власні можливості.

Опитування було проведене за участю приблизно двох тисяч респондентів віком від 18 років і старше шляхом телефонних інтерв'ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів, з помилкою репрезентативності не більше 2,2%.

• Українці виявили підтримку президента Володимира Зеленського, але рівень цієї підтримки зазнав певного зниження протягом часу конфлікту з Росією.

• Істотна частина населення вірить у перемогу у війні, але деякі виражають обурення темпами мобілізації.

• Велика кількість людей святкує Різдво за новим календарем, але є і ті, хто залишається вірними традиції святкувати його 7 січня.

• Значна частина населення планує своє життя на короткий термін, що свідчить про відсутність стабільності у суспільному та економічному житті.

• Економічна нестабільність відчутна для більшості громадян, і існують певні оптимістичні та песимістичні очікування на майбутнє щодо змін в економічному стані країни.

У цілому, опитування відображає складну соціально-політичну ситуацію в Україні, в якій населення продовжує виявляти підтримку президенту та Збройним силам, але також висловлює занепокоєння щодо економічної та військової ситуації у країні.

Переплата на ремонті школи в Київській області: тендер на 118 млн грн з сумнівними витратами

У Київській області виникли питання щодо капітального ремонту Бузівської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів, що проводиться на підставі тендеру, оголошеного відділом регіонального розвитку Київської обласної державної адміністрації. За підсумками торгів, на виконання робіт було укладено договір з компанією ТОВ «Буд-Про Сістемс» на суму 118,25 мільйона гривень. Про це повідомляється в системі «Прозорро». Школа постраждала від обстрілу 2022 […]

The post Переплата на ремонті школи в Київській області: тендер на 118 млн грн з сумнівними витратами first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Лікаря з Білої Церкви затримали за хабар у 40 тис. грн

На Київщині лікаря з Білої Церкви затримали за підозрою у зловживанні впливом. Він запропонував військовослужбовцю за винагороду внести в медичні документи неправдиву категорію придатності до військової служби, що дозволило б йому залишитися в тилу. За свої “послуги” зловмисник оцінив 40 тисяч гривень. До лікаря звернувся військовослужбовець з проханням пройти медичний огляд. З’ясувавши, що пацієнт є […]

The post Лікаря з Білої Церкви затримали за хабар у 40 тис. грн first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Ці дані підкреслюють важливість постійної уваги до мовного питання в освітньому процесі та суспільстві в цілому. Експерти наголошують, що мова є не лише засобом комунікації, але й важливим елементом національної ідентичності та культурної спадщини.

Аналогічно цей показник знизився серед учителів (з 93 по 82%) і батьків (з 94 по 86%).

Кількість учнів, які використовують виключно державну мову на уроках і перервах, впала на 8%. Суто українською мовою за межами школи спілкується менше 40% школярів. На сході країни таких лише 17%, на заході – 74%.

“У східному і південному макрорегіонах у повсякденному спілкуванні учасників освітнього процесу переважає російська мова”, – кажуть автори дослідження.

Також упала на 11% кількість старшокласників, які використовують україномовний контент в інтернеті. На 12% впало число тих, хто вважає мову контенту важливою.

Причини падіння популярності української мови в дослідженні пояснюють тим, що “цього року дослідженням охоплено більшу кількість респондентів з акцентом на міську місцевість. Відомо, що міська агломерація традиційно є епіцентром збільшення російськомовного компонента”.

Останні новини